Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Да си взема ли 85/1.8 на Canon?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Да си взема ли 85/1.8 на Canon?

    Що не пробваш с настройки по Келвин на ББ? Грешка на изказа, имах предвид това изместване на ББ:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:SS854714.JPG
Прегледи:1
Размер:270.2 КБ
ID:5555851
    Последно редактирано от коко келеша; 21-01-14, 12:22.
    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
    Из "Златния телец"

    Коментар


    • #17
      От: Да си взема ли 85/1.8 на Canon?

      Първоначално публикуван от axlastro Преглед на мнение
      Аз лично не харесвам цветоподаването на този обектив и се налага доста корекции да се правят после.
      Да, като гледам снимките и на мен изобщо не ми допада - изключително много ми напомня 50/1.8 който имаше почти идентично цветопредаване и остро боке, което отвлича вниманието. При 50/1.4 цветопредаването е такова, че почти никога не ми се е налагало да пипам по цветовите криви впоследствие. Много благодаря за снимките! Мисля да се насоча към 50/1.4, като остава само да измисля дали да е на Сигма или Канонския, който съм го пробвал вече.
      What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

      Коментар


      • #18
        От: Да си взема ли 85/1.8 на Canon?

        Точно с 50 1.8 няма нищо общо, освен че и двата са на 1.8
        Аз 50 1.8 го продавам най-вече заради натрапчивото размазване на фона. Иначе като цвят той по-ми допада, въпреки всеобщото мнение за неговото лошо цветоподаване, той е по-истински отколкото 85 1.8 поне за мен, пък ако ще да ме нарекат лаик и бездарник. Досега като цветоподаване ми хареса Сигма 17-50 2.8 и сигурно ще си го купя ако продам този.
        Александър

        Коментар


        • #19
          От: Да си взема ли 85/1.8 на Canon?

          Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
          Що не пробваш с настройки по Келвин на ББ? Грешка на изказа, имах предвид това изместване на ББ:

          [ATTACH=CONFIG]672896[/ATTACH]
          Накъде да го местя
          Последно редактирано от axlastro; 21-01-14, 12:40.
          Александър

          Коментар


          • #20
            От: Да си взема ли 85/1.8 на Canon?

            Ами възможно е моето копие на 50/1.8 да е било с такива цветове, не споря Въпроса е, че ми наподобява от снимките, а при мен това и острото боке бяха двете причини да мина към 50/1.4. Не е нещо непоправимо, ама съм мързелив Между другото не съм пробвал сигма 17-50/2.8 но имам такъв тамрон и там цветопредаването му също много ми харесва. Ще бъде ли твърде нагло да се видим и да ги трампим за няколко пробни снимки на място - 85-цата и тамрона, имам предвид
            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

            Коментар


            • #21
              От: Да си взема ли 85/1.8 на Canon?

              Ами не е нагло - пиши на лични, но имай предвид че съм зле с времето.
              Александър

              Коментар


              • #22
                От: Да си взема ли 85/1.8 на Canon?

                Това с изместването, пост-шарпването и засилването на цветовете и изобщо всички настройки по изображението важат само ако снимаш в JPG. В RAW не вАжи Инак пробвай 4-5 стъкпи в посока дясно-нагоре (4 надясно и 2-3 нагоре, аз от такава позиция съм доста доволен от цветовете) и пробни снимки. Ако не ти харесва, връщаш, пробваш и т.н.

                Пращам ЛС
                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                Коментар


                • #23
                  От: Да си взема ли 85/1.8 на Canon?

                  Коко, пробвах, но пак не ми харесва. Ти снимал ли си с този обектив? Дай някоя снимка с него на кропка, на която да са и наред цветовете за да се успокоим.
                  Александър

                  Коментар


                  • #24
                    От: Да си взема ли 85/1.8 на Canon?

                    Не съм снимал с този обектив, но ще пусна две-три чужди снимки, които ми се струват доста добри по цвят. Може да се каже, че почти не са обработвани:

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:46825_1.jpg
Прегледи:1
Размер:89.0 КБ
ID:5555855

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:45530_2.jpg
Прегледи:1
Размер:152.7 КБ
ID:5555858

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:45207_2.jpg
Прегледи:1
Размер:80.2 КБ
ID:5555859

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:44816_3.jpg
Прегледи:1
Размер:387.8 КБ
ID:5555860

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:44690_3.jpg
Прегледи:1
Размер:145.1 КБ
ID:5555861

                    Всичките са снимани на кроп 7Д и 60Д. Все пак да не забравяме, че всяка матрица си има особености в цветопредаването. Истинските джедаи затова си пишат профили за постобработката. Специално за axlastro - ако имаш време и желание, поразходи се тук:http://club.foto.ru/forum/11/647556 Надявам се, че поне малко отбираш от руския!
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #25
                      От: Да си взема ли 85/1.8 на Canon?

                      - За аберациите - добре дошли в страната на добрите стари обективи. Всеки обектив покриващ фулфрейм и отварящ широко дава хроматични аберации. Някои се коригират автоматично затова не се виждат. Аберациите се премахват в лайтрум, фотошоп или заводския софт който идва с апарата.

                      Отделно, аберациите излизат най-вече когато детайла е лееекичко извън фокус. Провери и това. Не знам М-ката ти дали е само с автофокус с контрастно засичане или има и фазово засичане за обективите през преходник, но на контрастно засичане колкот и да го хвалят аз лично често наблюдавам отклонения при обективи които отварят широко.

                      - Пробвай баланса на бялото по глупавия начин - слънчице, облаче и прочее. Не го слагай на автоматик. Махни всякакви филтри.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • #26
                        От: Да си взема ли 85/1.8 на Canon?

                        Гоблин - на М-ката ползвам само 22/2, този 85 1.8 е закачен на 650D, т.е. ползва фазовия автофокус. Според мен контрастния автофокус на 650-ка та е точно в десетката. Тази първата снимка с моята особа е правена в LV и според мен е на фокус.
                        Аберациите в дефокуса не са голяма мъка - просто на очила, очи и каквото се сетиш с по-голям контраст има "purple fringing". Викаш фотошоп лайтрум - да, аз ги ползвам. Не съм гуру, но то не е нужно. Лошото е, че като вземеш много да ги махаш и на тяхно място остава бяло - т.е. реалното изображение е изпечено. Това се решава като не снимаш обекти директно осветени от слънцето или затвориш блендата. Всъщност този "fringing" не ме дразни толкова много.

                        Дразни ме цветоподаването! Веднага казвам за снимките, пуснати от Коко - на първата булката са я осветили подобаващо. На слънце или силна дифузна светлина цветовете му са наред. Не говоря за фотографа - не мога да критикувам, защото аз самия не съм на това ниво.

                        Първата снимка е супер. Или фотографа е преценил добре осветлението (шарена сянка, слънцето е под ъгъл) или е ползвал допълнително осветление (поне светкавица ми се вижда). Цветовете са супер.
                        Втората снимка е кафява цялата, ама то и фона си е кафяв и всичко е кафяво- вдясно долу растенията на фона на водата само дето са лилави.

                        Третата снимка все едно са я намазали с нещо кафяво, да не казвам какво. Не че фотографа не е светлинни години пред мен, говоря за цветовете.

                        Четвъртата снимка е зелена както и да я погледнеш - хората са зелени, наречи ме кьорав.

                        Последната снимка ми подсказва, че с този обектив трябва да се снима само и единствено нощно време. През деня си снимаш с китака. Ако все пак искаш през деня, си водиш двама шерпи с чадъри, дифузьори и поне две-три студийни светкавици. Това на майтап. Просто трябва да се мисли къде и как ще се снима знам ли. Може би е добре в чантичката да ми седи и сивото картонче.

                        П.П. Я обясни това с покриването на фул фрейм, щото се замислям за една сигма 30 1.4, която се води само EF-S, та при нея може да ги няма тия мъки, а и сигмите някак по ми харесват цветовете им.
                        Последно редактирано от axlastro; 21-01-14, 22:23.
                        Александър

                        Коментар


                        • #27
                          От: Да си взема ли 85/1.8 на Canon?

                          Сивото картонче определено подобри нещата с цветовете - даже вече взе да ми харесва този и обектив. Във форума на dpreview ми препоръчаха и още по-манияшки вариант за прецизиране на цветовете - http://www.amazon.com/X-Rite-MSCCPP-.../dp/B002NU5UW8, може би по-нататък ...
                          Александър

                          Коментар


                          • #28
                            От: Да си взема ли 85/1.8 на Canon?

                            Аз след като щракнах малко примерни снимки с 85/1.8 в крайна сметка се отказах... За сметка на това днес се сдобих със 70-200/4 L
                            What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Да си взема ли 85/1.8 на Canon?

                              Честито! Чакаме снимките.
                              Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                              Из "Златния телец"

                              Коментар


                              • #30
                                От: Да си взема ли 85/1.8 на Canon?

                                Снимки с него не знам кога ще нащракам, аз от доста време се чудех дали най-нахално да си отворя една тема в която да слагам мои си снимки, но не знам как става, дали трябва специално разрешение от мародераторите...
                                What Orwell feared were those who would ban books. What Huxley feared was that there would be no reason to ban a book, for there would be no one who wanted to read one.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X