Обява

Свий
Няма добавени обяви.

След свалянето на гипса при счупена фибула

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • След свалянето на гипса при счупена фибула

    Здравейте и от мен приятели. Ето я и част от моята история ... На 12.11.2013г. си счупих фибулата на тренировката ми по кик бокс (стана едно лошо стъпване и падане настрани). Ето как изглеждаше и визуално след снимката http://prikachi.com/images/657/6945657q.jpg (спираловидно счупване, долу в областта на глезена).Нямаше намествания, операции и т.н (тъй като докторите казаха, че това е благоприятно счупване и няма да имам проблеми) Няма нужда да говоря за болките по време на гипса, тъй като повечето които сте тука сигурно сте ги преживели , така че ще продължа нататък. На 12.12.2013г. ми свалиха гипса (30 дни след слагането му). Докторът не ми изписа рехабилитация, като каза че съм млад (20 год) и не ми е нужно - и ме посъветва да си правя рехабилитация в къщи. Хвърлих патериците 1 седмица след свалянето на гипса и с огромни болки започнах да ходя. Глезена ми си беше двойно по голям от другия и това водеше също до голям дискомфорт. на 2рата седмица вече започнах да ходя с много по малки болки и ставаше все по добре, на 3тата седмица почти спрях да куцам, но болката си остана и до сега (4тата седмица). Самата болка не я усещам толкова на мястото където е бил счупен глезена, а я усещам в предната част на глезена (където се свива) (може би поради обездвижването) и болката продалжава и стига почти до сгъвката на пръстите. Нормално ли е да ме боли основно там а именно където се сгъват пръстите и все още си накуцвам (вече месец след свалянето на гипса) ? Отока спадна на половина но все още си е там (мажа с репарил вече 1 месец). Мога ли да започна вече леки тренировки (като бягане, скачане на въже, клекове) въпреки не леката болка, която усещам (и то главно НЕ на мястото на счупването). Ще ми се отрази ли това при понататъчна спортна дейност ? Кога да очаквам спадане напълно на отока и изчезване изцяло на болката ? Това са въпросите ми към вас и ще ви бъде много благодарен ако ми отговорите

    Поздрави !

Активност за темата

Свий

В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

Зареждам...
X