Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Фенер с Cree XM-L T6

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Фенер с Cree XM-L T6

    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
    FLUKE но за мен бяха много скъпи, когато исках да си купя и вече 20 години ползвам един и същ волткрафт.
    Който и флук да вземеш,ще върши работа,ако е за мерене на напрежение на батерии всички са ок.Аз лично предпочитам със обхвати а не автоматични ауторейндж е за аматъори и има случаи в които не работи !
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Фенер с Cree XM-L T6

      Fluke e класиката. Agilent също имат хубави модели (лично имам U1272A, който на теб категорично не ти трябва, защото няма да ползваш и 1/10 от възможностите му). Имат и по-евтини "базови" модели. Имат и даянещи на прах, би трябвало да имат и херметични, но в последното не съм сигурен.

      ПП: Fluke 27 например е IP67. Ама е скъп. Agilent U1232А е на по-прилична цена, но пък не е IP67. И за едните и за другите има чантички и т.н., ако ти трябват,
      Последно редактирано от sparkybg; 10-05-14, 21:07.
      Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

      Коментар


      • От: Фенер с Cree XM-L T6

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        ауторейндж е за аматъори
        Явно баш най-скъпите им модели са за аматьори.

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        и има случаи в които не работи !
        На абсолютно всеки аутореиндж модел можеш и да си заключиш обхвата както искаш. И няма "не работи".

        Истинската класика е Fluke 87, и той ауторейндж и за аматьори.
        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

        Коментар


        • От: Фенер с Cree XM-L T6

          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
          Явно баш най-скъпите им модели са за аматьори.


          На абсолютно всеки аутореиндж модел можеш и да си заключиш обхвата както искаш. И няма "не работи".

          Истинската класика е Fluke 87, и той ауторейндж и за аматьори.
          Като започнеш да правиш 300-500 измервания на ден ще разбереш какво е ауторейндж и има ли то почва у нас !
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Фенер с Cree XM-L T6

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Като започнеш да правиш 300-500 измервания на ден ще разбереш какво е ауторейндж и има ли то почва у нас !
            Еми обясни тогава защо целия горен сегмент от модели на най-реномираните фирми са все ауторейндж. Сигурно все за аматьори са правени.

            ПП: Да не говорим че в сайта на FLUKE въобще не намирам мултицет, дето да не е ауторейнж.
            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

            Коментар


            • От: Фенер с Cree XM-L T6

              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
              Еми обясни тогава защо целия горен сегмент от модели на най-реномираните фирми са все ауторейндж. Сигурно все за аматьори са правени.
              Като дойдеш на някой обект ще ти покажа,а обясненията ще са от теб !Няколко пъти съм го казвал това,вчера такъв уред ми се искаше да скачам върху него! И не е от най евтините
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                Значи не си си намерил твоя уред, за твоите цели. Велиия китайски народ прави всякакви.

                Ама да генерализираш как всички ползващи ауторейндж уреди са аматьори и как тия, измислили въпросните уреди и правещи ги и до днес, правят неща които стават само за скачане върху тях, е малко пресилено, не мислиш ли?

                Ползвам ръчен рейндж сигурно в 0.1% от всичките ми измервания и то когато и без друго е редно да ползвам осцилоскоп вместо мултицет. И да, меря всеки ден. Не по 500 измервания, но всеки ден. От 12 години насам.
                Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                Коментар


                • От: Фенер с Cree XM-L T6

                  Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                  Значи не си си намерил твоя уред, за твоите цели. Велиия китайски народ прави всякакви.

                  Ама да генерализираш как всички ползващи ауторейндж уреди са аматьори и как тия, измислили въпросните уреди и правещи ги и до днес, правят неща които стават само за скачане върху тях, е малко пресилено, не мислиш ли?

                  Ползвам ръчен рейндж сигурно в 0.1% от всичките ми измервания и то когато и без друго е редно да ползвам осцилоскоп вместо мултицет.
                  Не мисля ,а ползвам,и не чат пат а постоянно ,не искам да показвам само от днес за какво става на въпрос,няма как в тая тема да накарам колегите си(с които работя) да изразят мнение относно ауторйнджа,нито да събудя жената която в развойната тестваше всички електронни у-ва и как реагира като за един ден и донесох ауторейндж и се видя в чудо с такъв ,само днес съм премерил над 920 линии за да открия дадени стойности дали са в граници.И да, някои са Китайски,някои не....един от тях струва колкото моя и твоя джип.Има си тема за измервателните уреди,не ми се спори с теб,както обещах да не участвам в тая тема повече за фенерите,ама стана дума за мултицет.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Фенер с Cree XM-L T6

                    Значи критерия ти за професионализъм се изразява единствено и само с броя измервания за единица време? Защото според мен и телевизионния техник в сервиза е професионалист, и конструктора на това, което ти мериш, пак е професионалист, и тоя, измислил частите от които се прави то пак е професионалист. И съвсем не на всички им е по-лесно или по-бързо да цъкат щракалото за обхватите при всяко измерване.

                    Щом имате специфични нужди се търси или поръчва техника, покриваща специфичните ви нужди. Това че някой някъде не го прави говори някои неща за неговия професионализъм, или просто фирмената политика/приоритети.

                    Стандартния мултицет е уред за обща употреба. Никой не го прави с идеята да прави максимално измервания за единица време, а да прави максималнен брой видове измервания, и да има максималния брой функции и съответната точност като за обща употреба. Всичко различно от общоприетия набор от функции, скорост, точност и каквото още се сетиш е специализирана техника.

                    Впрочем, като спомена брой измервания, точно снощи имам към 500. Понеже ми закъсняха резисторите с точност 0.1%, трябваше да си избера такива от наличните с точност 1%. Еми не почувствах нужда да изключвам ауторейнджа. 1-3 секунди на резистор. Понеже бяха 5 или 6 вида като стойности, трябваше да меря по 70-80 от всеки вид докато извадя от тях нужните ми бройки.
                    Последно редактирано от sparkybg; 11-05-14, 01:50.
                    Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                    Коментар


                    • От: Фенер с Cree XM-L T6

                      Сменихте темата, смятам че е добре да се отдели в нова.
                      Интересни са ми аргументите за механичните обхвати. За ток, за напрежение или за съпротивление става дума или по принцип?
                      Това което ни липсва ни кара да мечтаем.

                      Коментар


                      • От: Фенер с Cree XM-L T6

                        По принцип става дума. То е до конкретна работа, която се върши с него. А дори и на ауторейндж различните уреди се справят различно добре и различно бързо.
                        Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                        Коментар


                        • От: Фенер с Cree XM-L T6

                          Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                          По принцип става дума. То е до конкретна работа, която се върши с него. А дори и на ауторейндж различните уреди се справят различно добре и различно бързо.
                          За фенерите вече не пиша, че очевидно сте висок левел
                          А за уредите - ползвам всеки ден за мерене разни тамп. датчици и прочее простотии по колите. Писнало ми беше да" въртя" мултицета през 2 сек. да не говорим че единия при мерене на ток и сондата ттрябваше да се мести. Взех ауторейндж FLUKE от приятел, не знам модела но струва половин джипка е някой резки пикове не ги хващаше, а именно при проблеми с инсталацията или комповете много отклоненията за части от секундата са важни. Пробвах и един китаец Mastech - за 100 тина лева и пак същото - туткав е. Явно най -високия клас са светкавично бързи, но не са ми по джоба...

                          Коментар


                          • От: Фенер с Cree XM-L T6

                            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                            отклоненията за части от секундата...
                            ...се мерят с уред с барграф под цифрите, или ако и с него не става - с мултицет със записващи функции, който ти показва графика какво е измерил например през последната секунда. Или с осцилоскоп.
                            Интернет експлорър: Безплатно предоставян от Майкрософт тул за сваляне на браузер по избор.

                            Коментар


                            • От: Фенер с Cree XM-L T6

                              Първоначално публикуван от sparkybg Преглед на мнение
                              ...се мерят с уред с барграф под цифрите, или ако и с него не става - с мултицет със записващи функции, който ти показва графика какво е измерил например през последната секунда. Или с осцилоскоп.
                              Най -точно е с осцилоскоп, ма нямам... Сега ползвам уред записващ макс. И мин. стойност - ръчни обхвати, див китаец но върши работа

                              Та няма мултицет дето да е ауторейндж и да "хваща" бързо?!

                              Коментар


                              • От: Фенер с Cree XM-L T6

                                За променящи се величини стрелковите също вършат работа, а най-евтините китайци с ръчни обхвати са много зле от към точност особено при съпротивление, винаги трябва да имаш предвид, че може да не прави хубав контакт.
                                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X