Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Толкова ли са добри "тюлените" ?

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

    Първоначално публикуван от Dagobar Преглед на мнение
    Колега, не бъркай и не свързвай понятието "морска пехота" само с морето.
    Морската пехота, едно време (по Татов Златен век) ни учеха, че е нападателен, завоевателен империалистически род войски И исторически е точно това (първо се появяват в Англия). Просто за всичко, което е отвъд морето или океана и трябва да бъде ударено, се изпращат те. Имат си собствена авиация и всичко к`вот си требе за сили за нападение.
    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

    Коментар


    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

      SEAL-sea,air,land ,special operation.Обикновенно с незнaйнa инфилтрaция.
      Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

      Коментар


      • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

        Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
        Добре де. Защо някой продължават с това "като за филм" ? Толкова ли не уважават и не четат мненията на другите , за да видят, че отдавна обсъждаме според това каква информация сме намерили относно случая а не върху Бозауудския продукт.....Има и "документални" кадри, и разкази и от двете страни.... В "скрития нет" има и доста размисли по случая на щатски военни. Интересното е ,че точно те силно критикуват "спешъл силите" си.... Обвиняват ги, че модата да си "готин свръхчовек" и наложените легенди от Холиууд , им играе лоша шега в последствие.
        Хайде да кажем, че наистина всичко е било наистина лош, ама много лош късмет. Ами да вземеш лаптоп със секретна информация (напълно излишна за акцията) със себе си .... и това ли е лош късмет???
        Аз да си продължа мойте си лаишки, детски разсъждения ....
        И лаптопа да НЕ Е КРИПТИРАН, това не е лош късмет а откровена глупост ИЛИ партенка нарочно оставена от военните, ИТ си, знаеш какво е хани пот...

        Ако филма и случката е от преди 70те години може и да се съглася, ама май не е, а и знам 2-3 неща за ИТ и особено ИТ за военни цели и в Америка, мдааа, според мен е 99% партенка този лаптоп или туземците си правят ПР и пропагандата щото и това го има, особено напоследък.
        Бъдете живи и здрави!

        Коментар


        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

          Имам някво чуство в корема, че филма е вдъхновен от реално събитие, но няма нищо общо с това което наистина се е случило- интерпретация и представяне на холивудски гуро. Демек оставаме на ниво слухове, спекулации, гадаене, хвърляне на боб, гледане на кафе и т.н. А на тая база да си даваме "експертното мнение" по форумите не е нищо повече от чесъне на клавиатурата. А така погледнато тука (включително и аз) сме разгромявали много армии, държави, империи и специални части.
          Някои беше казал на времето: най-добрите футболисти са винаги по трибуните, а не на терена.
          Факт е че нещо се е зговнило, факт е и обаче, че никoй никога няма да ни каже на нас простосмъртните какво и защо.
          Кой'т не скача е червен, кой'т не скача е червен!

          Коментар


          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

            Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
            И лаптопа да НЕ Е КРИПТИРАН, това не е лош късмет а откровена глупост ИЛИ партенка нарочно оставена от военните, ИТ си, знаеш какво е хани пот...

            Ако филма и случката е от преди 70те години може и да се съглася, ама май не е, а и знам 2-3 неща за ИТ и особено ИТ за военни цели и в Америка, мдааа, според мен е 99% партенка този лаптоп или туземците си правят ПР и пропагандата щото и това го има, особено напоследък.
            Мен от самото начало това ме тормози. Ама възможно ли е да подметнат дезинформация на тази цена ? Иначе тъфбука присъства и в разказите на двете страни, а го има и на видеата на талибетата, та е неоспоримо, че е съществувал. И се явява най-важното и за двете страни. Абе мътна е наистина работата. Не, че някой би си признал някога, че рискува 4 човека за да си постигне целите.... Просто една от вероятностите.... То и в близнаците разправят, че нямало нито един евреин от работещите там кат ги плеснаха самолетите, та знае ли човек докъде може да се стигне.... На мен така по-ми се връзва историята с многото "грешки". Просто са се задържали много дълго на върха на бръснача и някъде нещата са се объркали към крайната фаза. Знам ли. Просто си фантазирам. Иначе е интересно как ме нападнаха с 40 метра под вода и няколкостотин лицеви де . На мен рекорда ми е да изстържем малък катер отдолу за един ден и не са ме учили как да съм стелт в гората , ама съм сигурен, че овчар нема да ме настъпи .
            висете отпуснато

            Коментар


            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

              Първоначално публикуван от paunoff Преглед на мнение

              А пък нашенските "тюлени" в армията като цяло, стават все повече и повече.
              Само че те покриват нормативи...на маса
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                Мен от самото начало това ме тормози. Ама възможно ли е да подметнат дезинформация на тази цена ? Иначе тъфбука присъства и в разказите на двете страни, а го има и на видеата на талибетата, та е неоспоримо, че е съществувал. И се явява най-важното и за двете страни. Абе мътна е наистина работата. Не, че някой би си признал някога, че рискува 4 човека за да си постигне целите.... Просто една от вероятностите.... То и в близнаците разправят, че нямало нито един евреин от работещите там кат ги плеснаха самолетите, та знае ли човек докъде може да се стигне.... На мен така по-ми се връзва историята с многото "грешки". Просто са се задържали много дълго на върха на бръснача и някъде нещата са се объркали към крайната фаза. Знам ли. Просто си фантазирам. Иначе е интересно как ме нападнаха с 40 метра под вода и няколкостотин лицеви де . На мен рекорда ми е да изстържем малък катер отдолу за един ден и не са ме учили как да съм стелт в гората , ама съм сигурен, че овчар нема да ме настъпи .
                Цитат от радиообмен:

                Пилот: Може ли да се върна в базата, току що убих няколко човека от нашите?...

                Командир: НЕГАТИВ, остани и продължи мисията! Такива неща се случват и ще се случват, остани и продължавай!...

                Цената е важно само за този който я плаща....
                Бъдете живи и здрави!

                Коментар


                • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                  Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                  ...и не са ме учили как да съм стелт в гората , ама съм сигурен, че овчар нема да ме настъпи .
                  Ей, не се стърпях и аз да се намеся в тази тема - на амнайстото предъвкване на този пусти овчар!
                  Ми аз пък никога не съм виждал катер отдолу, ма гората съм я виждал отвсякъде. И държа да те уверя, че да те настъпи някой при тези обстоятелства е възможно единствено, ако наистина си „стелт“...
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                    Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                    Само че те покриват нормативи...на маса
                    Така казва и един мой приятел сержант по ел-а. "Всичко свършва на МАСАТА..."
                    Jeep Grand Cherokee 4.7 V8 Limited 2001г.

                    Коментар


                    • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                      Първоначално публикуван от Tony33 Преглед на мнение
                      ...То и в близнаците разправят, че нямало нито един евреин от работещите там кат ги плеснаха самолетите, та знае ли човек...
                      Казват, да - сирийските вестници, после поети от арабската преса.
                      Издъних се на Тюринг теста

                      Коментар


                      • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                        По въпроса за некриптираният таблет/компютър/станция. Такива баш у тея (с изключение на някой друг за лична употреба) няма и не би могло да има. Това което е съществено- от години американската комуникационна техника може да се дезактивира дистанционно. Всички комуникации шесто поколение имат собствен IP адрес и нещо подобно на IMEI на телефоните който излиза всеки път когато станцията предава, а ако само приема и не се пуска "ъпдейт" на честотите и хопинга след около 48 часа станцията вече и не "чува" . По този начин това че е изоставено комуникационно оборудване, да го кажем не се отразява на сигурността, така както примерно се е отразявало едно време съюзниците да ти чопнат една Енигма.
                        Този, който заменя свободата за сигурност, не заслужава нито едно от тях.
                        No man left's behind !!!!

                        Коментар


                        • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                          Ако става въпрос за инфото на таблета от филмчето, няма нищо секретно в него. Поне не и това, което разглежда амуджата. Това са лекции, дето се четат на всяка подготовка и най-много да са за служебно ползване.
                          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                          Неизвестен мъдрец

                          Коментар


                          • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            Ако става въпрос за инфото на таблета от филмчето, няма нищо секретно в него. Поне не и това, което разглежда амуджата. Това са лекции, дето се четат на всяка подготовка и най-много да са за служебно ползване.
                            "Проблема" е че амуджата, извади хард диска, бодна го в друг компютър и о небеса, всичко се отвори )

                            Това или е ПР на забрадените или някой тюлен си е забравил мозъка у тях и вместо служебна техника е взел на гаджето си лаптопа с презентации как да се борим с терористи и е носил това по време на мисията... меко казано звучи прекалено НЕсериозно за да е истина, но пък историята познава доста тъпи ситуации с много умни хора, та знае ли се...
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                              В нашата малка фирма сме сертифицирани по ISO 27001 за информационна сигурност и е технически невъзможно да има лаптоп със свободен достъп до информацията.
                              Сигурно мога да хакна защитите ако съм добър, знам ли.

                              Та, хората които си мислят, че на този лаптоп е имало нещо интересно, мога да квалифицирам като неинформирани в тази област. Убеден съм, че освен наредби и инструкции, тази техника е защитена както софтуерно, така и хардуерно.С краен резултат никой да не може да си качи каквото си иска и не е нужно.

                              Това не е Иранската ядрена програма, а американците и евреите са не няколко обиколки напред, а в друга лига от всички останали.

                              В обучението им е същото - те работят на ниво наука за оптимизиране на всеки аспект на обучението. Много неща могат да се открият емпирично, но не всичко. Обучението в стил хвърлят ме сам и гол в Синир да намеря пътят назад може да е ефективно каляване на характера, но не знам дали помага за подобряване на войнските качества в изпълнение на конкретни бойни задачи.

                              Коментар


                              • От: Толкова ли са добри "тюлените" ?

                                Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                                "Проблема" е че амуджата, извади хард диска, бодна го в друг компютър и о небеса, всичко се отвори ...
                                Няма как да стане при нормално конфигуриран военен лаптоп. Имат си защита и на хард дисковете.

                                Разбира се, редно е да се изходи от мисълта че щом диска е попаднал в чужди ръце, рано или късно информацията е била изкарана. Просто не е било толкова просто като да го боднеш на друг и да четеш веднага.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X