Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Помощ при избор на обектив за Canon

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Помощ при избор на обектив за Canon

    Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
    Ами да, ама тогава същия шум ще се чува и когато не е на ЛВ и променя стойността на апературата, а то няма...
    Ами той си се чува, но е заглушен от щракането на затвора при взимането на снимката, понеже двата процеса почти съвпадат във времето

    В обикновен не-лайв вю режим блендата затвaря само при снимане, през останалото време е широко отворена. Иначе визьора ти ще тъмнее.

    Ако имаш бутон за дълбочината на полето (depth of field preview) на апарата - пробвай го, и ще го чуеш. вЕрвай ми

    Естествено, направи пробата в А режим със затворена бленда. Ако го пробваш в друг режим в сумрачна стая няма да затвори нищо и съответно няма нищо и да чуеш.
    Последно редактирано от Goblin; 13-01-14, 19:45.
    Издъних се на Тюринг теста

    Коментар


    • #17
      От: Помощ при избор на обектив за Canon

      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
      Ами той си се чува, но е заглушен от щракането на затвора при взимането на снимката, понеже двата процеса почти съвпадат във времето

      В обикновен не-лайв вю режим блендата затвaря само при снимане, през останалото време е широко отворена. Иначе визьора ти ще тъмнее.

      Ако имаш бутон за дълбочината на полето (depth of field preview) на апарата - пробвай го, и ще го чуеш. вЕрвай ми

      Естествено, направи пробата в А режим със затворена бленда. Ако го пробваш в друг режим в сумрачна стая няма да затвори нищо и съответно няма нищо и да чуеш.
      а, те това е разбира се
      Въпросът е, че при мен се не чува нищо и в ЛВ, та не знам доколко е нормален този звук?!?!

      Коментар


      • #18
        От: Помощ при избор на обектив за Canon

        Първоначално публикуван от radikyokushin Преглед на мнение
        ...
        Въпросът е, че при мен се не чува нищо и в ЛВ, та не знам доколко е нормален този звук?!?!
        Не можеш да прецениш освен ако не си със съвсем същия обектив.

        По принцип повечето сигми от тези години (с отвратителното сиво покритие което след година избелява като засъхнала пот на фланелка) които нямат HSM моторчета са шумни като прахосмукачки откъм мотор и като кречетало откъм бленда. Това не им пречи да са добре, просто са си такива.

        В зависимост от това с какъв обектив пробваш ти шумовете или липсата им ще са съвсем различни, отделно че от един модел апарат до друг компенсирането чрез затваряне на блендата ще бъде различно (по принцип всеки апарат ще гледа да го ползва възможно най-малко), и трето че дори между два еднакви апарата с еднакво шумни обективи може да имаш различни реглажи.

        При олимпусите например ако активираш не си спомням коя функция за микрофона във видео менюто - престава да тропа с блендата понеже се старае да избегне всякакви шумове.

        Както и да е, само си чешем езиците. Преслав да направи същата проба като на филмчето но успоредно да гледа отпред в обектива, веднга ще се види дали е блендата или не.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X