Резултати 1 до 18 от 18

Тема: Помощ при избор на обектив за Canon

Preslav Peychev е офлайн Старши участник | +ПЛ |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    В.Търново/София
    Публикации
    1,424
    Точки (при гласуване)
    14

По подразбиране Помощ при избор на обектив за Canon

Здравейте! Имам нужда от съвет.. изчетох доста, но явно не достатъчно. Или по-точно не каквото трябва. Тялото, за което ми трябва обектив е Canon 60D.
    Проблема е, че искам много в едно, а знам че"универсалките" не са достатъчно добри. Другия проблем е финансовата част.
    Колебая се между Канон 17-85мм(1:4-5.6), Канон 18-135мм(3.5-5.6) и Сигма 17-70мм(2.8-4.5) макро.
    Общо взето нещо в този ценови диапазон. Не е казано, че трябва да бъдат точно тези 3, може да предложите нещо друго. На този етап не мога да си позволя къс и дълъг, а искам да съчетая снимането из града, леки пейзажи и оффроуд състезания в едно. Да, знам, че много искам, но на този етап-толкова.

Гледах и тук http://www.pixel-peeper.com/lenses/canon/ но още мнения няма да са излишни.
    Сигмата ми е най на сърце.

П.п ако има значение-и видео от време на време.
    Последно редактиран от Preslav Peychev ; 07-01-14 в 16:24
    ДА ПОМОГНЕМ НА НИКИ- http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=102019
    08седем9010З60
    MAKE RALLY NOT WAR
    Confidence in Motion

Място
    София
    Публикации
    5,949
    Точки (при гласуване)
    19

По подразбиране От: Помощ при избор на обектив за Canon

17-85 не ти трябва. Стария 18-135 също. Независимо, че 60Д не поддържа СТМ обективи, 18-135 СТМ е по-добрия вариант или 15-85. За Сигмата нямам преки наблюдения.
    Бъди човек, говедо винаги можеш да бъдеш!

Място
    София
    Публикации
    454
    Точки (при гласуване)
    14

Потърси и Тамрон 17-50/2.8,първата,нестабилизирана версия. Намира се на около 450лв,но трябва да си направиш проби с твоя фотоапарат за фокус.
    Пътят е целта.

Място
    Монтана
    Публикации
    1,013
    Точки (при гласуване)
    11

Имам такава сигма (първата версия без стабилизация и мотор) за Никон. Хубав обектив - светъл и много остър!
    От изброените със сигурност е най-добър. А и цената не е никак лоша - за употребяван е някъде между 300-400 лева.
    Ради Стоянов; 0885284389; radikyokushin@abv.bg

Никога не забравяй, че истинността на казаното няма отношение към компетентността на говорещия!

damon е офлайн
    Николай
    Старши участник | news |
    | ОС || +ПЛ |* МСС *
    | Модератор |
    Място
    София/В.Търново
    Публикации
    1,299
    Точки (при гласуване)
    20

Без да имам добри познания по обективите на Канон, бих те посъветвал да не търсиш универсален зуум като тоя 18-135. Просто вземи един по-добър, който да не е толкова дълъг и след време ще си купиш и дълъг зуум. Тук имаме един Канон 55-250, който изобщо не е скъп, а е чуден обектив и става за спорт. Тези универсални туристически зуумове са с прекалено компромисни параметри, и при всичко положения ще искаш да го сменяш след време... Тоя Тамрон горе, за който говорят колегите горе сякаш съм чувал добри отзиви за него.
    LZ2NKM

| Модератор |
    Място
    В.Търново/София
    Публикации
    1,424
    Точки (при гласуване)
    14

Благодаря на всички! Като гледам на къде вървят нещата, най-вероятно ще търся Сигма.
    Ради, разликата голяма ли е от по-новата версия?
    Ники, този Тамрон ми идва нито много къс, нито много дълъг. Малко никакъв. Като качества ясно, но ми трябва нещо около 15-20мм до 70-80мм.
    Малко сигурно съм изкривен, ще ме извинявате за което
    Последно редактиран от Preslav Peychev ; 07-01-14 в 21:44
    08седем9010З60
    MAKE RALLY NOT WAR
    Confidence in Motion

Място
    София
    Публикации
    5,949
    Точки (при гласуване)
    19

Ако имаш желание може да поогледаш и Тамрон 28-75/2.8
    Бъди човек, говедо винаги можеш да бъдеш!

Място
    Монтана
    Публикации
    1,013
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Preslav Peychev Преглед на публикациите
    Благодаря на всички! Като гледам на къде вървят нещата, най-вероятно ще търся Сигма.
    Ради, разликата голяма е от по-новата версия?

Не те разбрах, точно какво питаш...
    Ако въпросът ти е каква е разликата от новата версия - новата е с мотор и е стабилизирана, но пък като качество на изображението старата е по-добра, пък е и по-евтина.
    Според мен това е твоя обектив .

Никога не забравяй, че истинността на казаното няма отношение към компетентността на говорещия!

| Модератор |
    Място
    В.Търново/София
    Публикации
    1,424
    Точки (при гласуване)
    14

Цитат Мнение на коко келеша Преглед на публикациите
    Ако имаш желание може да поогледаш и Тамрон 28-75/2.8
    Ако не намеря Сигма и това е вариант. Желание имам.
    Цитат Мнение на radikyokushin Преглед на публикациите
    Не те разбрах, точно какво питаш...
    Ако въпросът ти е каква е разликата от новата версия - новата е с мотор и е стабилизирана, но пък като качество на изображението старата е по-добра, пък е и по-евтина.
    Според мен това е твоя обектив .
    Малко съм объркал словореда, но.. да, това имах предвид
    08седем9010З60
    MAKE RALLY NOT WAR
    Confidence in Motion

| Модератор |
    Място
    В.Търново/София
    Публикации
    1,424
    Точки (при гласуване)
    14

Днес излезе една Сигма 17-70(2.8-4.5) Макро за продаване(единствената за Канон в България, която открих), утре момчето я пуска към мен, вдругиден е тук. Можете ли да ме насочите какво по-точно да гледам при покупката? Имам 2 дена да я тествам.
    08седем9010З60
    MAKE RALLY NOT WAR
    Confidence in Motion

Място
    Монтана
    Публикации
    1,013
    Точки (при гласуване)
    11

Ами, освен обичайния оглед на външния вид (лещи, гуми, как се движат гривните на вариото и фокуса) я тествай как фокусира на различни дължини и провери точен ли е фокуса на голям монитор след това. Освен фокуса разгледай хубаво снимките за някакви дефекти и несъвършенства, които се появяват само с този обектив.
    Ако имаш друг обектив, в който си сигурен и който покрива поне част от фокусните разстояния на сигмата, направи еднакви кадри с двата, с едни и същи настройки на тялото и на еднакви дължини, и сравни кадрите след това.
    Обърни внимание и дали работи блендата.
    Сигмата е по-светла от много обективи (започва от f2.8 ), затова когато снимаш тестовите кадри с друг обектив, гледай да са на една и съща бленда и двата, за да е коректно сравнението след това!
    При всеки сравнителен кадър, прави и по няколко допълнителни със Сигмата на максимално отворена бленда за съответната фокусна дължина, като компенсираш със скорост и ИСО, за да можеш да видиш след това какво ти дава по-голямата светлосила на обектива при еднаки светлинни условия, спрямо друг по-тъмен обектив. А именно възможност за снимане на по-висока скорост или на по-малко ИСО, както и по-плиткия DOF при ниски стойности на f number.
    Качи и някоя снимка тук да я погледнем, ако искаш!

| Модератор |
    Място
    В.Търново/София
    Публикации
    1,424
    Точки (при гласуване)
    14

Нямах много време за тестове последните дни. Взех я в петък и ми беше доста натоварено. Направих 1-2 снимки навън, докато ходих до училище, че имах работа. Вчерта бях на купон и взех да снимам, ще приложа няколко снимки. От снимките съм доволен, но има един проблем... когато снимам видео или когато го пусна на лайф вю, при зумване се чува странен звук. Снимах с телефона, извинявам се за кофти записа, но се чува долу-горе за какво говоря, чува се дори по-силно отколкото на живо.

Ето видеото

Ето и няколко снимки. Искрено съжалявам, че са от такова естество, но положението беше такова.

Натиснете върху изображението за да го видите в голям размер

Име:	IMG_9390.jpg 
Прегледи: 205 
Размер: 100.1 Кб 
ID: 669668Натиснете върху изображението за да го видите в голям размер

Име:	IMG_9393.jpg 
Прегледи: 207 
Размер: 95.4 Кб 
ID: 669669

И мен, но от другата страна на обектива

Име:	IMG_9406.jpg 
Прегледи: 206 
Размер: 112.7 Кб 
ID: 669670

Тоя е луд, казва, че ще го заличи... дай боже да не се налага, ама е неизбежно.

Име:	IMG_9442.jpg 
Размер: 67.5 Кб 
ID: 669671Натиснете върху изображението за да го видите в голям размер

Име:	IMG_9494.jpg 
Прегледи: 210 
Размер: 199.3 Кб 
ID: 669672

Име:	IMG_9462.jpg 
Размер: 104.8 Кб 
ID: 669679
    Последно редактиран от Preslav Peychev ; 12-01-14 в 13:11
    08седем9010З60
    MAKE RALLY NOT WAR
    Confidence in Motion

Място
    Монтана
    Публикации
    1,013
    Точки (при гласуване)
    11

Праслав, това което се чува, освен диафрагмата на обектива, друго няма какво да е.
    Станното е, че го прави само при лайв вю.

П.П. Пробвах с моя и такъв шум няма, чува се само, когато фокусира, независимо от това дали съм на лайв вю или не, но звука е съвсем различен и си го има откакто го имам този обектив.

П.П.П. Провери съвпада ли този звук със смяната на блендата на обектива при зуум.
    Последно редактиран от radikyokushin ; 13-01-14 в 17:48

Goblin е офлайн Администратор | ОС || ТП |
    | Модератор |
    Публикации
    13,704
    Точки (при гласуване)
    60

Ако го прави само при лайв вю е съвсем нормално. Блендата е.

Когато си в лайв вю блендата работи активно почти непрекъснато за да контролира осветеността и за да прати към матрицата и впоследствие към екрана що-годе нормално експониран образ. В противен случай екрана ще белее и тъмнее при местене от светъл обект към тъмен, понеже матрицата няма достатъчно динамика да компенсира за разликите.

Това е нормално поведение. С по-модерните обективи не се чува понеже повечето са оптимизирани що-годе за видео и блендата и моторите им са почти безшумни.

По-старите обективи въобще не са мислени за това, и блендите им щракат на кречетало.

Може да се провери много лесно като се постави апарата в лайв вю режим и се разходиш пред обектива с едно фенерче, гледайки го право в очите. Би следвало блендата да почне да лудува.
    Издъних се на Тюринг теста

Място
    Монтана
    Публикации
    1,013
    Точки (при гласуване)
    11

Ами да, ама тогава същия шум ще се чува и когато не е на ЛВ и променя стойността на апературата, а то няма.
    Някакво друго обяснение има тука, ама не се сещам какво.
    ...или обектива има проблем.

Преславе, влез в лайв вю, на М режим и затвори блендата на стойност над 4,5 и пробвай да зуумнеш, да видим от нея ли е или не!

| Модератор |
    Публикации
    13,704
    Точки (при гласуване)
    60

Ами да, ама тогава същия шум ще се чува и когато не е на ЛВ и променя стойността на апературата, а то няма...
    Ами той си се чува, но е заглушен от щракането на затвора при взимането на снимката, понеже двата процеса почти съвпадат във времето

В обикновен не-лайв вю режим блендата затвaря само при снимане, през останалото време е широко отворена. Иначе визьора ти ще тъмнее.

Ако имаш бутон за дълбочината на полето (depth of field preview) на апарата - пробвай го, и ще го чуеш. вЕрвай ми

Естествено, направи пробата в А режим със затворена бленда. Ако го пробваш в друг режим в сумрачна стая няма да затвори нищо и съответно няма нищо и да чуеш.
    Последно редактиран от Goblin ; 13-01-14 в 19:45

Място
    Монтана
    Публикации
    1,013
    Точки (при гласуване)
    11

Цитат Мнение на Goblin Преглед на публикациите
    Ами той си се чува, но е заглушен от щракането на затвора при взимането на снимката, понеже двата процеса почти съвпадат във времето

В обикновен не-лайв вю режим блендата затвaря само при снимане, през останалото време е широко отворена. Иначе визьора ти ще тъмнее.

Ако имаш бутон за дълбочината на полето (depth of field preview) на апарата - пробвай го, и ще го чуеш. вЕрвай ми

Естествено, направи пробата в А режим със затворена бленда. Ако го пробваш в друг режим в сумрачна стая няма да затвори нищо и съответно няма нищо и да чуеш.
    а, те това е разбира се
    Въпросът е, че при мен се не чува нищо и в ЛВ, та не знам доколко е нормален този звук?!?!

| Модератор |
    Публикации
    13,704
    Точки (при гласуване)
    60

...
    Въпросът е, че при мен се не чува нищо и в ЛВ, та не знам доколко е нормален този звук?!?!
    Не можеш да прецениш освен ако не си със съвсем същия обектив.

По принцип повечето сигми от тези години (с отвратителното сиво покритие което след година избелява като засъхнала пот на фланелка) които нямат HSM моторчета са шумни като прахосмукачки откъм мотор и като кречетало откъм бленда. Това не им пречи да са добре, просто са си такива.

В зависимост от това с какъв обектив пробваш ти шумовете или липсата им ще са съвсем различни, отделно че от един модел апарат до друг компенсирането чрез затваряне на блендата ще бъде различно (по принцип всеки апарат ще гледа да го ползва възможно най-малко), и трето че дори между два еднакви апарата с еднакво шумни обективи може да имаш различни реглажи.

При олимпусите например ако активираш не си спомням коя функция за микрофона във видео менюто - престава да тропа с блендата понеже се старае да избегне всякакви шумове.

Както и да е, само си чешем езиците. Преслав да направи същата проба като на филмчето но успоредно да гледа отпред в обектива, веднга ще се види дали е блендата или не.

Сходни теми

1. Нужда от помощ (какъв е този обектив)
    От mmtrance във форум Апарати, хардуер, оптика, тестове и избор
    Отговори: 8
    Последно мнение: 20-10-13, 03:05
  2. Помощ при избор на АТВ.
    От [dream] във форум Избор на ATV
    Отговори: 1
    Последно мнение: 06-11-07, 19:29
  3. Помощ при избор на GPS
    От sharkdata във форум GPS-и, разработка на карти, средства за ориентиране.
    Отговори: 9
    Последно мнение: 23-10-07, 21:54

Правила за публикация

• Вие не можете да публикувате нови теми
  • Вие не мжоете да отговаряте в теми
  • Вие не можете да добавяте прикачени файлове
  • Вие не можете да редактирате собствените публикации
  •  
"); } else { document.write(""); } } // ]]>