Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблем с антифриза на Теракан

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проблем с антифриза на Теракан

    Първоначално публикуван от Иво82 Преглед на мнение
    Имал съм подобен случай в , който гадината само си сръбваше от антифриза но не надуваше ! Побърка ме докато хвана проблема а именно пукнатина в блока .Воден удар ще има ако се налапа с доста повече от 5 мл. вода.В повечето случай след престой при паленето успява да изхвърли водата от цилиндъра (стига същия да не е препълнен с такава)
    Между другото за кой двигател на Теракан говорим , че ми замирисва на нафта ?
    Дизел 2.9

    Коментар


    • #17
      От: Проблем с антифриза на Теракан

      Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
      Ами да, в някои случаи е така, но понякога от прегряване/затова и питах дали е прегрявана/, се получават микро пукнатини, я в блока, я в главата/ и когато се нагреят до работна температура, знаем, че се разширяват, следователно се разширява и пукнатината пропуска, след като изстине, се свива и не пропуска Иди я намери.... Случвало се е на паджеро, обърнаха двигателя от всякъде, накрая го закараха на рентген и чааак там се видя микро пукнатината, ама колко излезна.... А ако е микро пукнатина, може и да не събере за хидравличен удар.... А по някога и го "преглътва", дето се казва, но пък редовно да го прави, трябва да си голям късметлия
      Къде мога да направя рентгенов преглед?

      Коментар


      • #18
        От: Проблем с антифриза на Теракан

        А ако пукнатината е ниско долу на ризата при долна мъртва точна на буталото се получава ефекта на двутактовия двигател -смуче но не надува
        А дизелче било ...
        Uaz 469 2.4 D MB
        KTM 600 ROTAX
        Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
        Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

        Коментар


        • #19
          От: Проблем с антифриза на Теракан

          Първоначално публикуван от Кити Преглед на мнение
          Къде мога да направя рентгенов преглед?
          Ами,точно къде са го карали въпросното паджерото, не мога да кажа, това е било преди доста години, но в един форум, през гугъл намерих в София, ако искате да ви го пратя, понеже да не го сметнат за реклама, на друг форум, ако искате пишете едно Лс, да ви го пратя?? Хората са снимали глава и са излезнали пукнатините, но пък е от 2007 Най-лесно е ако имате човек в някой рентген в болница, слагате на масата, прасс 2 снимки и гледате
          За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
          Honda Dominator 650
          088ЧЧ93979-->Борис
          0878956Ч38-->Борис

          Коментар


          • #20
            От: Проблем с антифриза на Теракан

            Първоначално публикуван от Борис Хаджиценев (bob4oo) Преглед на мнение
            Ами,точно къде са го карали въпросното паджерото, не мога да кажа, това е било преди доста години, но в един форум, през гугъл намерих в София, ако искате да ви го пратя, понеже да не го сметнат за реклама, на друг форум, ако искате пишете едно Лс, да ви го пратя?? Хората са снимали глава и са излезнали пукнатините, но пък е от 2007 Най-лесно е ако имате човек в някой рентген в болница, слагате на масата, прасс 2 снимки и гледате
            Все трябва да има някой сервиз с нужната техника.

            Коментар


            • #21
              От: Проблем с антифриза на Теракан

              Намерих в Гугъл. Дефектоскопия на глави и блокове, всички видове заварки на пукнатини и дефекти - фирма "Светлана" 99" ЕООД София.Има много подробна реклама в Интернет. Вижда ми се сериозна фирма и е много вероятно пътя ми да е натам.

              Коментар


              • #22
                От: Проблем с антифриза на Теракан

                Мерси за споделянето, поне и аз научих една фирма, за всеки случай
                Ами там ще си проличи, къде, какво... Но при заварка, може да се получи, пак спукване, та преценете дали е удачно да се заварява или направо нова глава, ако е главата, иначе се набутвате с една заварка
                За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                Honda Dominator 650
                088ЧЧ93979-->Борис
                0878956Ч38-->Борис

                Коментар


                • #23
                  От: Проблем с антифриза на Теракан

                  Първоначално публикуван от Кити Преглед на мнение
                  Този въпрос ще го обсъдя с майстора. Според мен обаче при изкривяване на блока или при пукнатина в него, ако антифриза влиза в някой цилиндър би дало индикации. Няма как да ми липсват 50 милилитра и да не направи хидравличен удар при опит да се запали двигателя. Имал съм случаи и по две седмици автомобила да не е пален и запалва съвсем нормално и от раз. Може и да бъркам но ако в един цилиндър има попаднали и 5 милилитра антифриз удара ще се получи.
                  Освен това при работа на двигателя би пропускало налягане към охладителната система и биха били видни мехурчета под капачката на радиатора. Няма такива признаци.Със забележката,че тази проверка може да се направи при недостигнато налягане на антифриза тъй като капачката на радиатора е махната.
                  Може , може колега минал съм го това. Всичко зависи от пукнатината и колко е голяма , а хидр. удар и е трудно да направи щото като не я караш е охладена и структ. на метала се свива. Имах такъв случай и си беше един филм..........и при мен хидр. удар не се получи , но антифриза си го гореше , а и катализатора , както казваш не дава да се получат признаци на това изгаряно количество антифриз.Хидравличния удар зависи и от това в какво полужение е спряло буталото/кой такт/ и кой клапан е отворен за да го ихвърли. Иво също е мн. прав за принципа на двутактовия двигател , та може пукнатината да е по долу в някой цилиндър. Абе в едно съм сигурен , че го гори , а къде точно трябва да се рови яко. За мехурчетата и при мен ги нямаше , но след време когато пукнатината се увеличи си дойдоха та чак и взе да надува в компенс. казанче.
                  Не искам да те плаша и дано все пак не се окажа прав , щото си е голям филм. Поздрави и успех ти желая!
                  Последно редактирано от traper2504; 08-01-14, 08:08.
                  Сузуки Витара 1,6 и лодка в морето от мечти.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проблем с антифриза на Теракан

                    Момци, всичките съвети водят до сваляне я на глава, а на цилиндров блок. Как иначе ще се снима?
                    Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                    0882 52 00 52 - Жоро

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проблем с антифриза на Теракан

                      Кити а видя ли водната помпа? Дано не е нещо от предходните мнения, че не те мисля.
                      Колкото по-проходим джип имаш, толкова по-далеч ще ходиш за трактор.....
                      0882 52 00 52 - Жоро

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проблем с антифриза на Теракан

                        Първоначално публикуван от zoro-1 Преглед на мнение
                        Кити а видя ли водната помпа? Дано не е нещо от предходните мнения, че не те мисля.
                        Не съм я гледал но се се питам какво друго би могло да е като причина за загуба на антифриз от помпата тъй като теч на антифриз нямам.
                        Днес направих най простото действия.Купих от Лукойл и налях течен препарат за уплътняване. Спазих всички указания. След като загрях двигателя до нормална температура ми направи впечатление,че тръбата между радиатора и блока се изду малко повече от преди. След като автомобила изстина посочената тръба се сплеска до такава степен,че заприлича не пресушен суджук. Отворих капачката и се чу сериозно всмукване на въздух.Долях стотина милилитра антифриз до долния ръб на капачката. Т.е. историята се повтаря. Моля колегите на които случаят им се струва интересен да датат мнение по следния въпрос : АКО ИМА СПУКВАНЕ В ГЛАВАТА ИЛИ БЛОКА ЗАЩО СЕ ПОЛУЧАВА ВАКУУМ ПРИ ИЗСТИВАНЕТО.ПРЕЗ ПУКНАТИНАТА НЕ БИ ЛИ СЛЕДВАЛО ДА ВЛЕЗНЕ МАЛКО ВЪЗДУХ.СЛЕД КАТО ИЗХВЪРЛЯ АНТИФРИЗ НЯКЪДЕ СИ ОБРАТНО НЕ БИ ЛИ ТРЯБВАЛО ДА ВЛЕЗНЕ ВЪЗДУХ И ДА НЕ СЕ ПРЕМАЧКВА ПОСОЧЕНАТА ВОДНА ВРЪЗКА.

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проблем с антифриза на Теракан

                          Аз имах такъв проблем с автомобила си, беше капачката на радиатора. Смених 4 в магазина и с последната се оправи. А може ли да е термостат, като истине да прави магария някаква и да не иска да се затвори или отвори правилно. При мен беше така гасиш, почва да стине и маркуча от термостата до радиатора ставаше на луканка.Махнах термостата пак така и беше капачката.Дано и при теб да е нещо такова по простичко.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проблем с антифриза на Теракан

                            Първоначално публикуван от Кити Преглед на мнение
                            Не съм я гледал но се се питам какво друго би могло да е като причина за загуба на антифриз от помпата тъй като теч на антифриз нямам.
                            Днес направих най простото действия.Купих от Лукойл и налях течен препарат за уплътняване. Спазих всички указания. След като загрях двигателя до нормална температура ми направи впечатление,че тръбата между радиатора и блока се изду малко повече от преди. След като автомобила изстина посочената тръба се сплеска до такава степен,че заприлича не пресушен суджук. Отворих капачката и се чу сериозно всмукване на въздух.Долях стотина милилитра антифриз до долния ръб на капачката. Т.е. историята се повтаря. Моля колегите на които случаят им се струва интересен да датат мнение по следния въпрос : АКО ИМА СПУКВАНЕ В ГЛАВАТА ИЛИ БЛОКА ЗАЩО СЕ ПОЛУЧАВА ВАКУУМ ПРИ ИЗСТИВАНЕТО.ПРЕЗ ПУКНАТИНАТА НЕ БИ ЛИ СЛЕДВАЛО ДА ВЛЕЗНЕ МАЛКО ВЪЗДУХ.СЛЕД КАТО ИЗХВЪРЛЯ АНТИФРИЗ НЯКЪДЕ СИ ОБРАТНО НЕ БИ ЛИ ТРЯБВАЛО ДА ВЛЕЗНЕ ВЪЗДУХ И ДА НЕ СЕ ПРЕМАЧКВА ПОСОЧЕНАТА ВОДНА ВРЪЗКА.
                            Ами, ако спукването е на точно такова място, примерно в блока, че полата, или сигмент/и на буталото при изгасен двигател, да е точно на пукнатината и да възпира влизането на въздух?? Иначе може и от турбината да е, в такъв случай, както казаха колегите, по-горе Не знам дали е с турбина с променлива геометрия, та самата турбина да прави вакуума..
                            За Лада НиВа--->Имам СаМо ДвЕ ДуМи---->НяМаМ ДуМи....!!
                            Honda Dominator 650
                            088ЧЧ93979-->Борис
                            0878956Ч38-->Борис

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проблем с антифриза на Теракан

                              Вярно е и това,че ако пукнатината е малка при изстиването може да се уплътни, но не чак толкова,че да не пусне обратно някакъв обем въздух. Може нещо да греша но при пукване на глава или блок пукнатината може да създаде връзка между : цилиндър и охладителна система, охладителна система и смазочна система, смазочна система и цилиндър, охладителна система и околно пространство.Изключвам пукнатина между смазочната система и цилиндър защото няма да губи течност.При пукване между цилиндър и охладителна система и охладителна и смазочна система би трябвало да всмукне въздух при охлаждането защото цилиндрите не са стопроцентово уплътнени от сегментите, а маслените магистрали се оттичат в картера. Разсъжденията ми може да са озадачаващи,но не са лишени от смисъл. Това вакумиране на системата при охлаждане ме хвърля в тъч.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проблем с антифриза на Теракан

                                Първоначално публикуван от viperr Преглед на мнение
                                Аз имах такъв проблем с автомобила си, беше капачката на радиатора. Смених 4 в магазина и с последната се оправи. А може ли да е термостат, като истине да прави магария някаква и да не иска да се затвори или отвори правилно. При мен беше така гасиш, почва да стине и маркуча от термостата до радиатора ставаше на луканка.Махнах термостата пак така и беше капачката.Дано и при теб да е нещо такова по простичко.
                                Има логика в това и следващата ми стъпка ще е в тази посока.Независимо,че капачката ми е нова .Купих я преди смяната на главата.
                                Последно редактирано от Кити; 08-01-14, 23:57.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X