Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Съвет при избор на гаражна врата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Съвет при избор на гаражна врата

    Сигурно много от вас са се сблъсквали с този въпрос, затова ще помоля да дадете мнения.
    Значи става въпрос за гаражни врати (трябват ми 3бр), автоматични, не държа да са от материал с голяма термоизолация, защото ще се монтират в подземен гараж, имам клетки които искам да затворя.
    Ако някой произвежда или може пряко да помогне ще ми е от полза(защо да не сме си полезни взаимно?).
    Нямам претенции дали ще са метални или от ПВЦ, трябва да са плътни, а не решетки, също така нама значение дали ще се навиват на руло или ще се плъзгат по тавана. при отваряне.

    В интернет попаднах на доста фирми с огромен избор и ми е трудно да преценя, кое е практично и на добра цена, затова и питам вас.
    Благодаря.
    LZ1PER

  • #2
    До: Съвет при избор на гаражна врата

    Бих ти предложил два вариянта за случая:
    1. Най-ефтиния е така нареченото "летящо крило", което представлява цяло пано, вдигащо се на тавана. Внасят се главно от Horman с размери през 10 см в широчина и височина. Недостатък е слабата конструкция, заради максималното олекотяване и автоматиката в евтия си вариянт - таванен двигател с верига. Има разбира се и скъп вариянт на задвижване, при който двигателя лежи върху самата врата и крилото се самоповдига.
    2. Според мен, най-добрия избор цена - качество е ролетка.
    Вариянта с обикновено пано (без термоизолация) и автоматика (дистанционно управление) излиза около 1000 лева за нормална гаражна врата.
    За София бих ти препоръчал R&R, познавам колегите лично, близо 15 години са в бранша и работят качествено.
    Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
    Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

    Коментар


    • #3
      До: Съвет при избор на гаражна врата

      Много благодяря, ще те помоля и за техен телефон, ако е удобно.
      Всичко което изброи по-горе те могат ли да го направят?
      LZ1PER

      Коментар


      • #4
        До: Съвет при избор на гаражна врата

        peppy, имаш лично.
        Land Rover Discovery I; Jeep Wrangler 4.0; Jeep Grand Cherokee 5.2.
        Honda Transalp XL600V; Suzuki DR-Z400; BMW F800GS.

        Коментар


        • #5
          От: Съвет при избор на гаражна врата

          Имам следният казус, за да мога да прибирам пикапа /L200/вътре в гаража, се налага:
          - Да се демонтира тази гаражна врата с касата/рамката и да се разшири на височина с 50мм, а в широчина със 100мм.
          - Да се смени механизъма на отваряне, който сега е такъв и се губи от височината.


          С такъв, който отваря вратата, като я издърпва на тавана на гаража, така че да се освободи височината максимално.
          Отворът на бетонната конструкция е достатъчен, просто рамката на гаражната врата, заедно с декоративният камък изяждат много от светлия отвор.
          Ако знаете фирма която би се заела с демонтажа на сегашната врата и да я използва после при направата на новата, ще съм благодарен
          Информация може и на ЛС, може и тук в темата.
          Ще ми е нужен и каменар, който да демонтира камъка в рамката и да го замени със същият, но с размер 10мм, сега е с дебелина на камъка 50-60мм.

          Това е въпросният гараж.
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20150423_155358.jpg
Прегледи:1
Размер:104.6 КБ
ID:5658950

          Коментар


          • #6
            От: Съвет при избор на гаражна врата

            Защо не питаш Евгени- edoors.
            Все пак е колега и от доста години в бранша.
            Ясен: ”в Наречен си лекувам нервите от форумното модериране...”

            Коментар


            • #7
              От: Съвет при избор на гаражна врата

              Здравейте,
              някой може ли да сподели от опит,през тези врати като са спуснати,отдолу могат ли да влязат някакви гадини/мишки,плъхове../?
              Grand Cherokee WJ
              Dodge Caliber
              E 430 4-matic-T(S210)
              GLK

              Коментар


              • #8
                От: До: Съвет при избор на гаражна врата

                И аз имам гаражна врата, моята е секционна(на секции) и се сгъва, но нямам механизъм, който да в вдига и сваля с натискането на копче. В момента я вдигам и спускам на ръка, не е трудно, ама с копче си е друго.
                Моля, ако R&R предлагат механизация, за контакти за оглед и евентуално сделка. От София съм.


                П.С.
                Не съм сигурен, че "секционна" е правилния термин, но при необходимост мога да снимам и да пусна снимки.

                Коментар


                • #9
                  От: Съвет при избор на гаражна врата

                  Така, задачата е следната.
                  Колегата edoors монтира гаражната врата, която се отваря с дистанционно, но остана един казус.
                  Искам при отваряне на вратата, в гаража да светва осветлението, и съответно да гасне при затваряне.
                  Системата на гаражната врата е на beninca, таблото за управление е на 50см от ключа за осветлението.

                  Да внеса малко уточнения, не искам датчик за движение, или механични изключватели!
                  Въпросът ми е, дали може осветлението да се командва от таблото на вратата.

                  Ако може, то се търси и човек който да изпълни това упражнение, а аз, аз ще платя и почерпя.
                  Последно редактирано от Chinela; 05-02-16, 11:31.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Съвет при избор на гаражна врата

                    https://www.google.bg/webhp?sourceid...B1%D0%B0%D1%83

                    Коментар


                    • #11
                      От: Съвет при избор на гаражна врата

                      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                      Написал съм по-горе, не искам такъв изключвател за асансьор от миналия век.
                      Ако не знаеш Пенчо, президентът строи високо технологичен парк в София, така че.... въпросът все още е на дневен ред.

                      Коментар


                      • #12
                        Съвет при избор на гаражна врата

                        Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                        Така, задачата е следната.
                        Колегата edoors монтира гаражната врата, която се отваря с дистанционно, но остана един казус.
                        Искам при отваряне на вратата, в гаража да светва осветлението, и съответно да гасне при затваряне.
                        Системата на гаражната врата е на beninca, таблото за управление е на 50см от ключа за осветлението.

                        Да внеса малко уточнения, не искам датчик за движение, или механични изключватели!
                        Въпросът ми е, дали може осветлението да се командва от таблото на вратата.

                        Ако може, то се търси и човек който да изпълни това упражнение, а аз, аз ще платя и почерпя.
                        Моята гаражна врата на Хьорман си светва сама нейната си лампа и после си загася.
                        Тази Бенинка няма ли нейна лампа?
                        Ако има такава може лесно да се сложи контактор и да прави каквото искаш даже и печка да пуска!
                        Ако няма лампа може да има изведени контакти на вътрешния клеморед за такива цели.
                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • #13
                          От: Съвет при избор на гаражна врата

                          Колегата дето я е монтирал не е ли най-в час?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Съвет при избор на гаражна врата

                            Първоначално публикуван от goiko Преглед на мнение
                            Колегата дето я е монтирал не е ли най-в час?
                            Оказа се, че освен, че е в час, е и отличник по ТНТМ.
                            След като го заплаших, че ще подам жалба до омбудсмана Мая Манолова, нещата се случиха с магическа отвертка.
                            Сега имам най-готината и функционална гаражна врата, благодарение на колегата edoors!

                            Коментар


                            • #15
                              От: Съвет при избор на гаражна врата

                              Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                              Оказа се, че освен, че е в час, е и отличник по ТНТМ.
                              След като го заплаших, че ще подам жалба до омбудсмана Мая Манолова, нещата се случиха с магическа отвертка.
                              Сега имам най-готината и функционална гаражна врата, благодарение на колегата edoors!
                              Я обясни малко повече какви са и функциите освен тези, за които си мисля, че върши гаражната врата, дай снимки.
                              И кой президент?
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X