Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конектори,куплунги за 12V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Конектори,куплунги за 12V

    Докато планирам изграждането на 12V соларна система за карваната се замислих какви конектори да изполвам,за да се включват всички уреди,които могат да работят на 12V.
    Вариант 1-обикновенни гнезда за запалка.
    Вариант 2-някакви "по-специални" конектори,които да понасят по-големи натоварвания,като ще трябва да подменя и всички запалкаджийски накрайници на евентуалните консуматори...
    И разбира се да не струват "майка си и баща си......"
    Разбира се,че ще оставя и вариант запалка(за всеки случай)
    Не се предвиждат някакви големи консуматори-зарядно за телефон,диодни лампи и разни такива
    Зареждане на лаптопи и други на този етап предвиждам да става през инвертор,който мисля да вържа директно на акумулатора от системата.
    Всякакви предложения и дискусии са добре дошли
    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

  • #2
    От: Конектори,куплунги за 12V

    Запалките не са хубави, но са най-универсални а съжаление. Аз тамън си купих 6 парчета. С какво искаш да ги сменяш, интересно ми е да разбера.
    Токовете не са големи и запалките понасят. Виодните лампи са пренебрежми, водна помпа около 2А, помпа за дюшек може да е повечко, около 10А компресор за гуми около 15А. Другите консуматори са малки.
    Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
    Най-добрите ми спомени са предстоящите!

    Коментар


    • #3
      От: Конектори,куплунги за 12V

      Има различни варианти-дори се замислих за обикновен разклонител(само,че английски-с него няма как да се обърне поляритета),не зная дали е добра идея.....
      Cherokee WJ 4.0L- NP242
      Honda Africa Twin XRV 750

      Коментар


      • #4
        От: Конектори,куплунги за 12V

        Качествените запалки понасят до 25А. Но, качествени щекери (мъжки) не съм срещал до такъв ток. Ако не се пусне проводник през средата на пружинката, самата пружина нагрява много пластмасата. Друг вариант, от автоморга да се намерят женски гнезда от мерцедес Г, от ония малките, не знам как се води стандарта. Но не знам пък от къде може да се купи "мъжката" букса....търсил съм, но уви, не съм намерил.
        If you can't stand behind our troops feel free to stand in front of them!

        Коментар


        • #5
          От: Конектори,куплунги за 12V

          На Жигулите имаше такъв конектор, не съм сигурен, че е същия като на Г-то. Там се ползва за подвижна лампа.
          Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
          Най-добрите ми спомени са предстоящите!

          Коментар


          • #6
            От: Конектори,куплунги за 12V

            Куплунг за запалка е добре. Аз съм използвал до към 20 А без проблем. Виж в разните магазини на Конрад, Пулсатор и т.н. По бензиностанциите продават разни двойници и тройници - разклонители за запалки, също не са лоши. Има и такива с вграден бушон.
            По-добре в Хайлукса, отколкото в хайлайфа...

            Коментар


            • #7
              От: Конектори,куплунги за 12V

              Запалката ОК,на повечето които съм виждал да се продават пише 60 W
              Няма да тръгна по морги да събирам разни уж усилени сокети.....
              Дайте идеи за някакви алтернативни конектори
              Cherokee WJ 4.0L- NP242
              Honda Africa Twin XRV 750

              Коментар


              • #8
                От: Конектори,куплунги за 12V

                Сперед мен първите изводи и разклонения с МС4 конектори, има и разклонителни такива. Малко са трудоемки за вкл./изключване, но са препоръчителни за първи илази след акумулатора или контролера. Понасят доста на натоварвене(А), а и са влагозащитени, цената не е 5-10лв., но си струва. Ако те интересува мога да се разровя и да ти дам линк. Мисля, че в банерите на кемпер форума ги имаше. Относно гнездата от/за запалки - забрави ги. Вярно, че понасят на ток, но контактната им повърхност е малка на +, и при по дълъг кабален удължител и лек нагар на контактната повърхност има вероятност да не ти тръгне ТВ-то (от личен опит). За едно лято съм сменил една камара двойници и тройници от Практикер и други ел.магазини. Най правилното, а и ти си го усетил, е тройните щекери, където няма да объркаш никога плюс и минус, и няма да ти изгори ТВ-то, лесно се вкл./изключват, и могат да се монтират стабилно в караваната.
                Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                Коментар


                • #9
                  От: Конектори,куплунги за 12V

                  Това с тройните (английски) щекери ми е фаворита-даже вече търся някой такъв разклонител с 4-5 гнезда
                  Освен ако не се намери някое друго практично и не скъпо решение...
                  Идеята е да бъде нещо компактно(а не със 100 стърчащи кабели), достъпно и лесно за включване и изключване...
                  абе все си го представям точно като разклонител...
                  Cherokee WJ 4.0L- NP242
                  Honda Africa Twin XRV 750

                  Коментар


                  • #10
                    От: Конектори,куплунги за 12V

                    Лично аз не съм виждал такъв разклонител, но трябва да има по големите специализирани ел. магазини. Но дори и да не е тип разклонител с няколко гнезда, може да си наредиш примерно на две места в караваната по три такива един до друг, и то си става като разклонител. Има подобни на тези щекери, ако се сещащ за предишните стационарни телефони - при тях включването беше с такива щекери с четири плоски крачета. Ако ти е като вариант, и не бързаш много , мога да ти намеря, но ми кажи бройка. Ако е за над десет бройки ,едва ли ще се справя. Ако не се сещаш за тези телофонни розетки, ще снимам утре , и ще кача снимка.
                    Последно редактирано от Mil68; 04-01-14, 16:55. Причина: правопис
                    Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                    Коментар


                    • #11
                      От: Конектори,куплунги за 12V

                      За розетките се сещам разбира се
                      Прав си,че може да се ползват и такива розетки от телефон....надявам се да понасят натоварване до към 20А
                      Но съм сигурен,че щепсели ще се намерят-всеки ползва по нещо с такъв щепсел,а повечето хора са ги сменили с нашенско шоко
                      Относно разклонителя-видях един,даже се подаряваше,но са ме изпреварили...
                      Ако не тук,то в ebay все ще се намери-китай произвежда
                      Cherokee WJ 4.0L- NP242
                      Honda Africa Twin XRV 750

                      Коментар


                      • #12
                        От: Конектори,куплунги за 12V

                        За 20А ток, може би, но трябва кабел поне квадрат и половина, многожилен. Лошото при телефонните розетки, че в щепсела няма как да вържеш такъв кабел, а трябва да се запоява. Ebay е добро решение. Ако има и друго , пиши. Успех.
                        Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

                        Коментар


                        • #13
                          От: Конектори,куплунги за 12V

                          и тук има нещо по темата
                          ________________________________________________
                          Subaru OUTBACK 2,5
                          Hyundai TUCSON 2.0

                          Коментар


                          • #14
                            От: Конектори,куплунги за 12V

                            С хладилника на 12в стопих няколко гнезда за запалки и мисля за на лято да реша проблема с конектори за компютърно захранване.На 220в им дават 10а.Компактни са ,не може да се обърне фаза и нула,може лесно да си направиш разклонител
                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7536.jpg
Прегледи:1
Размер:77.5 КБ
ID:5550982Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7541.jpg
Прегледи:1
Размер:67.5 КБ
ID:5550983Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7543.jpg
Прегледи:1
Размер:53.0 КБ
ID:5550985Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7547.jpg
Прегледи:1
Размер:86.6 КБ
ID:5550986Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7552.jpg
Прегледи:1
Размер:96.5 КБ
ID:5550987Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_7553.jpg
Прегледи:1
Размер:99.9 КБ
ID:5550988
                            Трагичното не е смъртта, а животът, който
                            хората живеят или не изживяват до смъртта си.
                            Чарлз Буковски

                            Коментар


                            • #15
                              От: Конектори,куплунги за 12V

                              Прекрасно предложение-ще мисля за този вариант
                              Cherokee WJ 4.0L- NP242
                              Honda Africa Twin XRV 750

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X