Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Конектори,куплунги за 12V

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Конектори,куплунги за 12V

    Първоначално публикуван от Mil68 Преглед на мнение
    Освен идеята с английските щекери, идеята на колегата stelio е много добра, като се има в предвид контактната повърхност на куплунгите. Единствения минус за прилагането им при нас е, че ще са "плаващи", т.е подвижни. Ако решиш този проблем, това е ключа от палатката.
    В мнението над твоето Ясен споделя,че използването им на 12V е непрепоръчително,и аз съм склонен да му вярвам.
    Cherokee WJ 4.0L- NP242
    Honda Africa Twin XRV 750

    Коментар


    • #32
      От: Конектори,куплунги за 12V

      Здравей. По принцип всеки изказва мнение, и във всяко има истина. В спора се ражда истината. Тук търсим правилното решение. Аз споделям само от личен опит, като не ангажирам никой с мнението си. В моята каравана ползвам най добрите връзки МС4 конектори, но те са само между солара и акумулатора. След това първата ми токова линия до основните няколко разклонителни гнезда/запалки, започва именно с щекер телефонна розетка. Ползваме много често сешоар за дамите, помпи за вода, ТВ, сателитен приемник ,Лап топ, двд плеър и доста лед осветление. Естественно е, че не се ползва всичко наведнъж, но защо нито веднъж нямах проблем с щекерното включване, което е с плоски крачета, а смених почти дузина гнезда от запалки?! Сега ми предстои преправяне на слабите места по токовете, и ще правя всичко на ново, като ще избегна типа "запалка". А относно буксите от юпс - аз лично бих заложил и на тях,погледни им снимките,все може и да ги видиш някъде на живо и да ги пипнеш(вкл./изкл.), но не ми харесват, ще са висящи,клатещи - грозна работа. Имаше колега, който ползваше цял юпс и двата извода от него на 12в. му вършеше работа. Сетих се за единствения според мен минус на буксите от юпс, където Ясен е прав - при често включване и изключване , наистина има шанс да се "разшлякат". Но за щекерните контакти това едва ли е валидно, нали за това са - да бъде вкл./изключен.
      Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

      Коментар


      • #33
        От: Конектори,куплунги за 12V

        Обясни как си направил връзката от солара до акумулатора-два МС4 са на кабела от панела,а други два(противоположни) на друг кабел,които с акумулаторни клеми се връзва за самия акумулатор?
        Тези компютърните,които са показани по-горе могат да се монтират на някаква планка,кутийка или нещо такова,което да бъде закрепено неподвижно където ти е удобно и да не са висящи......
        Какво сечение кабел ползваш от акумулатора за токовата линия до разклонителя?
        Cherokee WJ 4.0L- NP242
        Honda Africa Twin XRV 750

        Коментар


        • #34
          От: Конектори,куплунги за 12V

          При мен е направено така: Солара е мобилен(което е без значение), на акумулатора съм сложил обикновенни медни акумулаторни клеми, като от плюса и минуса излизат по два кабела (два сини и два червени) с дължина около 30см. и сечение 4кв.мм., които завършват с МС4 конектори, сътветно - два мъжки на плюса , и два женски на минуса. От солара/контролера до акумулатора кабел с дължина 9м.(при мен), завършващ с МС4конектор, съответно един женски за +, и един мъжки за минуса ,които свързвам с акумулатора. Другите два кабела + и - от клемите на акумулатора, пак чрез МС4 конектори, но с 1.5кв.мм. захранвам караванната част през един щекер, който изключвам по лесно, отколкото МС4. Тук не съм го изпълнил много правилно, защотото в случая имам една вкл./изкл. връзка в повече. НО важното е сечението на кабелите от солара/контролера до акумулатора да е минимум 4 кв.мм., дори по добре е да е с 6 кв.мм. Дано обясних както трябва.
          Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

          Коментар


          • #35
            От: Конектори,куплунги за 12V

            Разбрах те.Точно така го планирах.
            И при мен солара ще е подвижен с около 10м кабел не по-малък от 4мм2
            Ето и още един конектор,който мисля,че е подходящ и го има по магазините...
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:connector.jpg
Прегледи:1
Размер:24.3 КБ
ID:5551143
            Cherokee WJ 4.0L- NP242
            Honda Africa Twin XRV 750

            Коментар


            • #36
              От: Конектори,куплунги за 12V

              ОК. При мен, не ми позволиха клемите на контролера да сложа 6 кв.мм.. Пада/загубата на ток между двата края на тези девет метра е нищожна - замервано е нееднократно с клещов ампермер, и то в присъствието на колеги. Показаният конектор е добър за уреди с малка консумация - LED осветление, Тв, поотделно и за всеки друг уред.
              Nissan Terrano II 2.7TDI 2000г. R20 и Detlefs RT2

              Коментар


              • #37
                От: Конектори,куплунги за 12V

                http://tpetrov.com/search.php?mainca...0%9B%D0%98&p=0
                Аз изшолзвам такива конектлри и съм много доволен
                08854467O8
                LZ1YDA
                Hundai Terracan 2.9 CRDI
                Suzuki Samurai 1.1

                Коментар


                • #38
                  От: Конектори,куплунги за 12V

                  Първоначално публикуван от Явор Аршинков Преглед на мнение
                  http://tpetrov.com/search.php?mainca...0%9B%D0%98&p=0
                  Аз изшолзвам такива конектлри и съм много доволен
                  С тоя правопис няма да стигнеш далече. А такива конектори ако издържат 2 ампера, пак добре. Те са за тонколони и някои по-яки усилватели успяват да ги стопят.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Конектори,куплунги за 12V

                    Пичове, един съвет: ако използувате каквито и да било щепсели, които са съвместими с 220 волтовата мрежа, винаги слагайте по една максимално голяма, максимално видима и максимално трудно махаща се лепенка с надпис "12V".
                    По принцип подобно упражнение минава в графата "не се допуска", но след като така или иначе сте го направили, сложете по един надпис. Не пожелавам на никого да научава от първа ръка какъв "кеф" е да видиш как детето ти включва 12 волтовото каквото-и-да-е на 220. Ако разчитате, че точно на вас няма да се случи ... недейте...

                    Виждал съм един фокус за защита от подобни проблеми - розетки и щепсели тип Шуко, но по евростандарта, с допълнителния заземителен щифт. По него и по страничните заземителни пера се пуска единия полюс (примерно минуса), а "нормалните" щифтове са накъсо и по тях върви другия полюс. Ако някой все пак успее да включи подобно нещо в 220 волтов контакт, просто ще тресне предпазителя ... ако има такъв, разбира се

                    Иначе хубави и евтини конектори за прав ток няма. Ако спазвате желязно правилото никога да не включвате и изключвате конекторите под товар, каквито и да са, ще изкарат доста по-дълго.
                    О879 342 54О Не си пъхайте пръстите където ви падне, не са чак толкова много...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Конектори,куплунги за 12V

                      Разгледай Anderson Powerpole.
                      Страхотни конектори, имат и джвъчки за монаж на панел. В BFRA базара един познат продава такива.
                      Според мен това е перфектноо решение.
                      Враг усраине

                      Коментар


                      • #41
                        От: Конектори,куплунги за 12V

                        ето и едни специални конектори, но и цената им е спец

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1502019170_PIC_01_25d238f4e6.jpg
Прегледи:1
Размер:6.6 КБ
ID:5558221

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1502019190_PIC_01_2ad49d65b1.jpg
Прегледи:1
Размер:3.6 КБ
ID:5558222

                        NATO Stecker und Steckdosen 12 VDC / 24 VDC
                        ________________________________________________
                        Subaru OUTBACK 2,5
                        Hyundai TUCSON 2.0

                        Коментар


                        • #42
                          От: Конектори,куплунги за 12V

                          Ами то има и руски подобни, стига да се намерят.
                          Не пише NATO и цената не е толкоз специална но ми изглеждат доста грубоватички.
                          А и трудно се намират вече...
                          Враг усраине

                          Коментар


                          • #43
                            От: Конектори,куплунги за 12V

                            Вижте на какво попаднах. Съжалявам, че правя реклама, но сайта така или иначе няма на склад 90% от нещата, които предлага, а аз не можах да открия съответния куплунг в нета. Моля, ако някой измисли начин и намери този продукт да се продава в нета да сподели.

                            http://www.dimbo.bg/shop/product/601...stema-12v.html
                            Росен Спасов (0+) LZ1SMY 0878110730
                            Най-добрите ми спомени са предстоящите!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Конектори,куплунги за 12V

                              Първоначално публикуван от sobax Преглед на мнение
                              Вижте на какво попаднах. Съжалявам, че правя реклама, но сайта така или иначе няма на склад 90% от нещата, които предлага, а аз не можах да открия съответния куплунг в нета. Моля, ако някой измисли начин и намери този продукт да се продава в нета да сподели.

                              http://www.dimbo.bg/shop/product/601...stema-12v.html
                              Описанието изби рибата!
                              When I'm good, I'm very good. When I'm bad, I'm even better!

                              Коментар


                              • #45
                                От: Конектори,куплунги за 12V

                                Какъв по дяволите е тоя сайт ?!?
                                Това е някакво недоразумение...
                                Не мисля, че доставката е единственият им проблем

                                Магнити в силата пристанището, както и мощност клип властта преминаване трябва да бъде освободена, ако пристанището и клипа са свързани. Магнетичното кодиране предпазва едновременно полярност и съхранява клип надеждно определени. Idealals външен пазар за пример, мобилна връзка на слънчеви клетки.
                                Fatal error: Uncaught exception 'miDBException' with message 'Duplicate entry '2147483647' for key 'PRIMARY' (INSERT INTO Sessions(SessionID,SessionData,SessionLastAccess) VALUES("3829624963","UILanguage|s:2:\"BG\";NavigationParams|a:1:{s:17:\"scUserProductView\";s:160:\"a:3:{i:0;a:1:{s:9:\"ProductID\";s:3:\"601\";}i:1;a :0:{}i:2;a:2:{s:9:\"ProductID\";s:3:\"601\";s:24:\"MIPHPF_SESSION1780793355\";s:32:\"2e5a89775e627149978063c8bdb51e46\";}}\";}CurrencyID|s:1:\"6\";Rec entlyViewed|s:72:\"O:24:\"scRecentlyViewedProducts\":1:{s:12:\"\0*\0_products\";a:1:{i:0;i:601;}}\";Cart|s:1809:\"O:6:\"scCart\":7:{s:13:\"\0*\0_cartI tems\";a:0:{}s:19:\"\0*\0_shippingAddress\";a:0:{}s:16:\"\0*\0_customerInfo\";a:26:{s:13:\"CustomerEmail\";s:0:\"\";s:23:\"ShippingModuleAndMethod\";i :0;s:15:\"PaymentModuleID\";i:0;s:24:\"CustomerBillingFirstName\";s:0:\"\";s:23:\"CustomerBillingLastName\";s:0:\"\";s:22:\"CustomerBillingCompany\";s :0:\"\";s:20:\"CustomerBillingPhone\";s:0:\"\";s:18:\"CustomerBillingFax\";s:0:\"\";s:23:\"CustomerBillingAddress1\ in /home/adimche1/public_html/shop/include/miphpf/database/DBUtilImpl.php on line 195
                                Враг усраине

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X