Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Векторизиране на карти от WMS сървър ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Векторизиране на карти от WMS сървър ?

    Здравейте,получих следната задача и ми е интересно,дали някой може да ми помогне в намирането на решение за нейното изпълнение.Трябва да създам буфери около сгради за цяла област в Германия.Намерих WMS сървър с топографски карти,на които са обозначени сградите в съответния регион,но за да създам буфер,трябва да векторизирам всяка сграда в областта.Областта е 45000км2 грубо 1/2 от България.За около 8часа направих 1000 полигона и свърших 1/500 от работата.Иска ми се да има и по-лесен начин,примерно правя гиф в Аркгис и векторизирам растерите след това ги отварям отново с Arcgis? Картите са със сравнително малко цветове и мисля,че няма да е трудно,още повече,че искам да векторизирам само сградите,без хоризонтали и др неща.Някакви идеи?

  • #2
    От: Векторизиране на карти от WMS сървър ?

    Къде е точно проблема, в малката изчислителна мощ на личния компютър или липсата на автоматизирано приложение за свършване на самата работа?
    Бъдете живи и здрави!

    Коментар


    • #3
      От: Векторизиране на карти от WMS сървър ?

      Този същият сървър поддържа ли и Web Coverage Service (WCS)?
      Ако можеш да съхраниш самият топо растер, тогава можеш да използваш например GDAL да векторизира обектите.
      Или направо направи запитване до този сайт какви са им условията за разпространяване на данни--най-лошото което може да стане е да кажат "не". Досега не съм имал проблеми да получа GIS материали от германци с просто запитване.

      Колко са глеми тези буфери? Непременно около всяка сграда ли трябва да бъдат? Или това е общо взето теоретичен въпрос, с цел за създаване на алгоритъм?

      Ама очертаване на сгради с мишка си е хамалска работа...

      Коментар


      • #4
        От: Векторизиране на карти от WMS сървър ?

        Здравейте, благодаря за отговорите, по-скоро в липсата на автоматизирано приложение.Дори и да сваля растерите, тоест да ги експортирам от Аркгис в тиф, първият проблем е точната големина и местоположение на свалените растери. Предполагам, че би трябвало да получа хиляди растери за съотвената област и всичките трябва да се векторизират и да се върнат обратно в Аркгис. Дотук това,което пробвах беше с Easytrace и Raster Design, не са лоши, но отнема доста време. Посъветваха ме да пробвам директно с Аркскан. Въпроса е как да сваля 1000 тифа с еднакви размери и след това като ги върна обратно,се получава пъзел от 1000 части,който трябва да подредя Буферите са 1км около всяко населено място или жилищна постройка извън населените места.
        Последно редактирано от ISG; 08-01-14, 23:41.

        Коментар


        • #5
          От: Векторизиране на карти от WMS сървър ?

          Първоначално публикуван от VanWilder Преглед на мнение
          Здравейте,........ Въпроса е как да сваля 1000 тифа с еднакви размери и след това като ги върна обратно,се получава пъзел от 1000 части,който трябва да подредя Буферите са 1км около всяко населено място или жилищна постройка извън населените места.
          Няма бързи начини...Правиш разграфка 1кмх1км с точни координати. Сваляш файловете малко по големи от 1кмх1км по разграфката с еднакъв мащаб. След това изрязваш файловете по координатите на разграфката. Прави се за всички файлове. Връщаш и пъзела вече е подреден...
          Малка подробност...форматът на свалените файлове трябва да е geotiff...
          П.П. - Но не виждам смисъла след като от сървъра можеш винаги да си свалиш информация за определена област.
          Последно редактирано от tabak; 03-02-14, 03:30.

          Коментар

          Активност за темата

          Свий

          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

          Зареждам...
          X