Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Издухал" Семеринг на колянов вал при 2Т

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: "Издухал" Семеринг на колянов вал при 2Т

    Като цяло, за да ми е спокойно май ще е най-добре да сваля цилиндъра и да видя какво е положението, за да съм спокоен. Проблема, е че немога да намеря репаир мануал точно за този двг, намирам за следващия, който е 99г. Та въпроса ми е мога ли да считам препоръчителните луфтове в този мануал за достоверни е за моя двг. Само да добава, че по-новия двг има по-голям диаметър на буталото и по-малък ход.
    Поздрави.

    Коментар


    • #17
      От: "Издухал" Семеринг на колянов вал при 2Т

      Темата е стара, но да питам тук, за не отварям нова.
      Имам Ява бабета стела с двигател М225. На студен двигател сега пали добре понякога и без обогатяване. Но загрее ли напълно, няма палене дори и с обогатител. Съмняват ме точно семерингите на коляновия вал. Показвам на снимка откъм центробежния съединител.

      Другия въпрос е - въпросните семеринги за колянов вал на 2Т мотор специални ли са? откъде може да се купят?
      Прикачени файлове
      -Чем занимаетесь по жизни?
      -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
      -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

      Коментар


      • #18
        От: "Издухал" Семеринг на колянов вал при 2Т

        След като пали на студено, може да не е семеринг а бобината за високото напрежение. Пробвай с друга бобина, по лесно е. С поздрав Борето

        Коментар


        • #19
          От: "Издухал" Семеринг на колянов вал при 2Т

          Бобината за запалването е интегрирана с електронен блок. Запалването е безконтактно. Така или иначе ще потърся и ще купя още един за смяна, ще купя и нова свещ.

          Това масло по ремъчното зъбно колело обаче ме съмнява, че избива от семеринга на коляновия вал. Напълно загрял мотор едвам върви 30-35км/ч, при 45км/ч ненапълно загрял. И свеща е напълно черна, при студен има мощтност и ряз, напълно загрял едвам върви с газ докрай. И не държи празен ход, и гасне сам. Карбуратора го промих, смених гарнитурата на поплавковата камера. Смазах и жилото, че заяждаше, сега поне се регулират оборотите на празен ход.
          -Чем занимаетесь по жизни?
          -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
          -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

          Коментар


          • #20
            От: "Издухал" Семеринг на колянов вал при 2Т

            Това е електронния блок. Доколкото разбирам е оригиналния.
            Прикачени файлове
            -Чем занимаетесь по жизни?
            -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
            -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

            Коментар


            • #21
              От: "Издухал" Семеринг на колянов вал при 2Т

              Вскрьитие показало - оказва се че излязла/избила от гнездото си незнайно как семеринката зад магнета. И пружинката й се разкачила и не държи. Не можах да снимам, че таблета не беше под ръка. Откъм центробежния съединител също е за смяна. Вижда се на снимката пръски масло. Свалил съм всичките семеринги, и днес ще се търчи до хубата за нови. Старите семеринги са Ургиналдъ от завода, и са на 20 кусур годИн. Явата е 96г. вьипуска. Подсказаха ми в друг форум, че е възможно мощтно да смуче въздух отнякъде. Е така или иначе засега това се оказа. Като ги сменя, ще видим.
              -Чем занимаетесь по жизни?
              -Ну в последнее время - в основном офигеваю от происходящего.
              -Историята се пише с кръв, а се чете с пот!

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X