Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Discovery 3 vs Land Cruiser 120

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

    Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
    Ровъри не вземай дизели. Не за друго, а са обслужвани на 30000км. По изискване на производителя. Ама се оказва, че за България е малко множко и след 150-180 000км имат проблеми с двигателите. И V6 и TDV8-тъжно , но факт. Баровците са преебани. Друг въпрос е що баровците вземат дизел.
    Бензините за без грешка. Вземи си Рейнж Ровър Спорт суперчардж и после слушай приказки за хубавите Тойоти.
    Предварително ти отговарям на екзестенциалния въпрос "колко харчи"- между 3 и 5 литра повече от големия дизел. По вървеж са несравними.
    За други проблеми за Спорта не знам-ако решиш да минеш на истинския Ровър ще ти кажа там какви са.
    Да добява към това, че и ако сакаш се газифицира.
    Всеки трети е шести

    Коментар


    • #17
      От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
      Да добява към това, че и ако сакаш се газифицира.
      Аз съм пас.
      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

      Коментар


      • #18
        От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

        Разхода не е много важен , карам малко и не е страшно а газта не е вариант.Само предлагането на бензинови е доста оскъдно, между другото миналия месец правих тест на новия спорт с бензинов двиг, е после две нощи го сънувах че и до лизинга се обаждах , но разума и жената надделяха.
        Последно редактирано от damianski; 02-01-14, 23:12.
        Grand Vitara 2005g- за работа
        Honda CR-V 2.2 2008- грижа се за нея
        Lexus RX200t -2016г.-евридейката

        Коментар


        • #19
          От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

          Новия е по-лек, и то значително, така че...а иначе винаги остава варианта да си набележиш някой в чужбина и да отидеш да си го вземеш.А бензиново диско 3 е рядкост, но пък си е интересно.Не помня дали първите не бяха с матор на бмв, пък от 2006 с техен си атмосферен 300 коньеве.
          Последно редактирано от Самодържец; 02-01-14, 23:19.
          Всеки трети е шести

          Коментар


          • #20
            От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

            Първоначално публикуван от drjanton Преглед на мнение
            Като на приятел ти казвам....Вземи Крузера..
            Аз не те познавам и щее кощунство да те нарека приятел,но и аз ти казвам вземи Тойотката.Човек колкото и да живее все някога поумнява и си купува ТОЙОТА. Не гледай кво пише в аватара ми;щях да ти препоръчам Г КЛАСА,но ти си си избрал между Ровър и Круизер,та за това;те.
            ТОЙОТА в РЕЙНДЖЪР стъпили на ПАТРОЛ Y 60
            Г 230Е
            Г 500 0887 390 703

            Коментар


            • #21
              От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

              Мда - Рейнджа не го ползват за оффроуд много... Мисля, че стокова Тойота би се справила по-добре тук:
              http://www.imotoonline.co.za/index.p...nquers-dessert
              850 km. за 10ч. и 22 минути... стоков, само с един предпазител отдолу.
              Имаше статия в Офроуд списанието, ма изчезна.

              Рейндж Спорт и Диско 3 са много различни. Седни във всяка и ще видиш твоята ли е.
              Колкото повече книги четат децата ви, толкова по-малко ще слушат чалга!

              Коментар


              • #22
                От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                Вземи си Рейнж Ровър Спорт суперчардж и после слушай приказки за хубавите Тойоти.
                Емоционална кола е суперчарджа Руси, ама въпроса е за дърпане на лодки по криви паланки , иначе 510-те кончета на осмака радват, но е " Лордовска" кола
                0899 шест5313нула
                За всекиго по нещо

                Коментар


                • #23
                  От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                  Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
                  Емоционална кола е суперчарджа Руси, ама въпроса е за дърпане на лодки по криви паланки , иначе 510-те кончета на осмака радват, но е " Лордовска" кола
                  Той Русев май говореше за стария чарджнат, 4,2 и официално 396 к.с.А този новия е 400 кила по-лек и по-мощен, та е по-голяма хала.
                  Всеки трети е шести

                  Коментар


                  • #24
                    От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                    Тоя новия го гледах доста обстойно. Построен е в най-добрите традиции на Индийското автомобилостроене. Половината неща не можеха да ги накарат да тръгнат. Ел инсталацията нахвърлена вътре с лопатата, кожата шита като на Илиенци, фугите все едно е имал три тотални щети и са го събрали с части от еврото. Много ме е яд на Форд...
                    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                    Коментар


                    • #25
                      От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                      Първоначално публикуван от Самодържец Преглед на мнение
                      Той Русев май говореше за стария чарджнат, 4,2 и официално 396 к.с.А този новия е 400 кила по-лек и по-мощен, та е по-голяма хала.
                      Имах в предвид феисовия спорт който е старата техника , но с новия 510к.с. мотор. За теглене има къде 600Н.м. Освен това е кола, която се произвежда отдавна и всички проблеми по нея отдавна са изчистени.
                      А на Джамбазов-много поздрави! Митко този път се изказваш неподготвен. Верно е , че при Ланд Ровър първите клиенти на модела са опитни зайчета, но чак пък с лопата да са действали…Пак Императора определя модата!
                      А индиеца направи на Ланд Ровър/ Ягуар услуга, че просто ги остави да работят, без да се меси и даже им усигури пари за разработки. Факт е , че в момента капацитета им за производство е 60% от поръчките. В това време ТЛК 200 е на промоция за около 145 000с ДДС с фул екстри!
                      Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                      Коментар


                      • #26
                        От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                        Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                        Имах в предвид феисовия спорт който е старата техника , но с новия 510к.с. мотор. За теглене има къде 600Н.м. Освен това е кола, която се произвежда отдавна и всички проблеми по нея отдавна са изчистени.
                        А на Джамбазов-много поздрави! Митко този път се изказваш неподготвен. Верно е , че при Ланд Ровър първите клиенти на модела са опитни зайчета, но чак пък с лопата да са действали…Пак Императора определя модата!
                        А индиеца направи на Ланд Ровър/ Ягуар услуга, че просто ги остави да работят, без да се меси и даже им усигури пари за разработки. Факт е , че в момента капацитета им за производство е 60% от поръчките. В това време ТЛК 200 е на промоция за около 145 000с ДДС с фул екстри!

                        А то само при Ленд Ровър да беше така, с мед да ги намажеш, ама то при всички.За зайчетата имам в предвид.Последния не съм го разглеждал отблизо, ма знае ли човек, възможно е и Джамбазов да казва верни неща, макар и да не ми се вярва за фугите и кожата.За инсталацията..хм...напоследък не съм виждал много нови модели автомобили, на които да можеш да разгледаш голяма част от инсталацията им в условията на шоурума...Сега верно е, че Тойота си е Тойота, но и там нещата не са каквито са били и на които им се гради репутацията.Което при съвременните условия, айде да не казвам че е нормално, но никак не ме изненадва.А пък и за 200-та се чуват от време - на време за някои, да ги наречем дефекти не отговарящи на цената и марката.До колко са верни не зная, а иначе "войната" м/у феновете на двете марки изглежда вечна.
                        Всеки трети е шести

                        Коментар


                        • #27
                          От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                          Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                          ТЛК 200 е на промоция за около 145 000с ДДС с фул екстри!
                          Руси.., абе тоя последния Рейндж дето го гледах на последния автосалон беше над четвърт милион с ДДС...Дъъълго го обикалях отвън и вътре и всичко създаваше впечатление за солидност и прескъпа изработка. За дълговечността на системите и безпроблемната им работа, обаче, мога само да гадая..Дано не е направено всичко в духа на съвременното автомобилостроене, а именно с кратък експлоатационен период и стремеж към следгаранционно сгромолясване !
                          0899 шест5313нула
                          За всекиго по нещо

                          Коментар


                          • #28
                            От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                            Дани сега карам един старичък Рейнж суперчардж 2007г.Т0гава е струвал 280 000лв в магазина .Скоро обърна 200 000км. Каран е зверски -първите 120 000км като съпровождаща кола на някаква охрана. Аз го мъча от 170 000км нататък. Мотора съм го направил 450к.с. Колата си е напълно работоспособна и почти без следи от употреба. Чак да не повярваш!
                            Имам историята на ремонтите в Мото пфое- 6 пъти предно стъкло(докато е бил на охраната), две стойки отпред и скоростна кутия, сменени на 160 000км. При мен- един датчик за АБС.
                            Не, че утре не може да умре внезапно мотора, но кажи на кой да вярвам- на това което виждам или на празни приказки?

                            За новия Рейндж- бих си го купил но не и преди 2015г. И пак Суперчардж.
                            Сега си мечтая да сменя моя за фейсовия 510 коня…

                            За ТКЛ 200- след Ровъра не ме привлича. В краен случай бих посегнал на тази с 5,7 мотора, но си е дървена сравнена с ГЛ или РР.Разбира се ако трябва да обикалям пак Южна Америка разговора е друг, но аз няма такива намерения.
                            Garage 31 Ltd - Classic Land Cruisers restoration

                            Коментар


                            • #29
                              От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                              Първоначално публикуван от rusev Преглед на мнение
                              За ТКЛ 200- след Ровъра не ме привлича. В краен случай бих посегнал на тази с 5,7 мотора, но си е дървена сравнена с ГЛ или РР.
                              Има го тоя елемент...и аз очаквах повече от пластмасията в 200-цата . Обаче скоростите /автоматите/ на Рейнжовете са по-слаби от Тойотовските, които са едни от най-добрите в бранша...виждаш , че и при твоя са създали проблем..въпреки, че щом е била ескортна кола е млатена цялата газ де...
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #30
                                От: Discovery 3 vs Land Cruiser 120

                                Да, вярно е ,че по лукс,возия и качество на вложените материали в интериора Крузера отстъпва на Ленд Ровър, но затова си има Лексус....
                                Приятелите може и да са фалшиви но враговете винаги са истински....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X