Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

    moto guzzi stelvio кърти от всякъде
    Животът не се мери с броя вдишвания, които правим, а с моментите, които спират дъха ни!

    Коментар


    • #62
      От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

      ...и така слагам снимки, и после ще добавя по 1-2 изречения коментар/впечатления...
      само искам да кажа:
      1. никой не се доближи и на косъм до финансирането и условията предлагани от Honda
      - другите предлагаха намаления за изложените модели, но в рамките на нормалното
      и така модела на който се спрях е Honda NC750X с двойната система за смяна на скоростите
      поръчките, ще почнат да пристигат от месец март
      2. Изненадах се приятно от 3 други марки и модели:
      а) Априлията с Капонорда
      б) МотоГуци със Стелвио
      в) Кавазаки Версис 1000
      но съдя по външни впечатления, не можах да ги пробвам
      (във всеки случай впечатляваха с качество на детайли и изработка)
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1Apr1.jpg
Прегледи:1
Размер:174.5 КБ
ID:5558182
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1apr2.jpg
Прегледи:1
Размер:155.4 КБ
ID:5558181
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15mg2.jpg
Прегледи:1
Размер:146.4 КБ
ID:5558179
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15mg3.jpg
Прегледи:2
Размер:149.5 КБ
ID:5558180
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15mg1.jpg
Прегледи:1
Размер:177.0 КБ
ID:5558178
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2MGStelvio1.jpg
Прегледи:2
Размер:153.7 КБ
ID:5558177
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:18versis1000_1.jpg
Прегледи:1
Размер:79.1 КБ
ID:5558176
      Последно редактирано от ivied; 26-01-14, 22:07.

      Коментар


      • #63
        От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

        Прехвалените GS, Tiger и КТМ...
        да, обаче в доработките на различните фирми,
        (за тях се предлага всичко, каквото се сетите и каквото не можете да се сетите -
        ако искате да ъпгрейдвате и да донастроите мотора си, много индивидуално
        това са марките за които има всичко)
        иначе евтина пласмаса и по тях колкото искаш...
        сега знам, че феновете и собствениците им, ще ме вдигнат на буксир, ама...
        за тежките ендурота, моите впечатления са,
        че една Ямаха Супер Тенере ги...превъзхожда...
        в качество на детайли, ергономия, изработка и т.н.
        но не ми се влиза в полемики,
        а и не съм карал всичките повече време за да уверя в другите им качества...
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от ivied; 27-01-14, 00:04.

        Коментар


        • #64
          От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

          имаше разбира се екзотики (вкл. всякакви castum)... но на тях не смятам да се спирам надълго...
          вкл. и електромотори - които стават все по-добри и с po-дълъг преход...
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #65
            От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

            Мога да пусна още снимки, цени и т.н. но не знам дали това е необходимо...
            моторите, които пробвах са:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:gs_proba.jpg
Прегледи:1
Размер:195.2 КБ
ID:5558211
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:15mg3.jpg
Прегледи:2
Размер:149.5 КБ
ID:5558206
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:14trProbe.jpg
Прегледи:1
Размер:189.3 КБ
ID:5558205

            а мотора който ще си взема е подобен на този:

            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13nc700_2.jpg
Прегледи:1
Размер:179.8 КБ
ID:5558203
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:13nc700_3.jpg
Прегледи:1
Размер:173.0 КБ
ID:5558204
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:12nc700.jpg
Прегледи:2
Размер:183.4 КБ
ID:5558207

            това е стария NC700X - от 750 още нямаха ?!!

            Коментар


            • #66
              От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

              ...другия по-шосейно ориентиран мотор, който ме впечатли и който определено бих избрал за дълъг път, ако финансите не са определящи и който е на цената на GS 1200 e.. Ducati Multistrada 1200...
              ...изключителен мотор - върха на сладоледа е...
              Прикачени файлове

              Коментар


              • #67
                От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                Колега аз много съм се запалил по Хонда Crossruner .

                С нетърпение очаквам да го тестваш и да дадеш отзиви.
                Тази цена за 1-2 годишен може ли да се постигне за клиент от БГ.
                Как мислиш дали мога да си го поръчам и платя на дилъра от тук и да ми го доставят до БГ?
                Ако намериш някой свестен Хонда дилър английско говорящ и ми пратиш координати ще съм ти благодарен.

                Тука в Хонда цената на този мотор е 21 000 лв и няма АБС, а дилъра в София е много особен.
                Отпада като модел и вече няма да се предлага, няма и внос в Германия...

                Коментар


                • #68
                  От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                  Онзи ден бях при дилъра на хонда и модела цбф1000 ми се наби на погледа,даже един пичага току що го беше тествал и каза че бил идеален турист и мнооого мазен и приятен за каране,аз карам малкото му братче(600 кубиковия) и си допаднахме.
                  Та се сетих за теб и реших да споделя,ето и едно клипче на красавеца

                  Kawasaki GTR 1400

                  Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                    Благодаря! Но при мен чуденето приключи общо взето, избора е направен в полза на Honda NC 750X, отвсякъде ме задоволява на този етап, а като понатрупам малко повече стаж и опит, може да мина и в по-горен клас.
                    Което не означава, че темата е приключила, напротив, като дойде мотора мисля да продължа с впечатленията...
                    и един поздрав за ретро феновете:
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #70
                      От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                      нямам търпение вече, остана 1 месец, никой ли не е карал от форума ни, дори и по-стария модел NC 700X?

                      Коментар


                      • #71
                        От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                        NC750 Изглежда доста добре. Притеснява ме малкото конски сили и дали няма да има вибрации. Дано в хонда да дават тест. Ти колега за колко пари го спазари?

                        Сега карам Хонда Хорнет 600 и се чуствам прекрасно на него. Исках нещо по голямо но за кростурер не мога да отделя пари. Този NC750 мислех, да е малкия брат на кростурера ама май не е точно така.
                        Т5
                        Crossrunner

                        Коментар


                        • #72
                          От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                          На пристанището в Тунис,докато чакахме за ферито се запознахме с една мацка(италианка),която беше със другия модел(700).Поприказвахме,си за преживяното из Тунис,и на въпроса ми за мотора,отговори така:
                          Мотора е страхотен,немога да му се нарадвам.От всички женски мотори,това е най добрия.-Не е шега,просто това бяха нейните думи.
                          Димитър Анастасов
                          d.anactacov@gmail.com

                          Коментар


                          • #73
                            От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                            Първоначално публикуван от МИТЬО(питона) Преглед на мнение
                            На пристанището в Тунис,докато чакахме за ферито се запознахме с една мацка(италианка),която беше със другия модел(700).Поприказвахме,си за преживяното из Тунис,и на въпроса ми за мотора,отговори така:
                            Мотора е страхотен,немога да му се нарадвам.От всички женски мотори,това е най добрия.-Не е шега,просто това бяха нейните думи.
                            абе може и да е женски, ама за човек без много опит, 55 коня ми стигат за начало... пък после ще реша дали ми малее и колко...

                            Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                            NC750 Изглежда доста добре. Притеснява ме малкото конски сили и дали няма да има вибрации. Дано в хонда да дават тест. Ти колега за колко пари го спазари?

                            Сега карам Хонда Хорнет 600 и се чуствам прекрасно на него. Исках нещо по голямо но за кростурер не мога да отделя пари. Този NC750 мислех, да е малкия брат на кростурера ама май не е точно така.
                            ще платя половината за 2 години - към 3500 Е - 2 бона кеш и другите на вноски, след това, мога да го върна, ако реша да мина на по-голям или на друг модел или да доплатя... ако реша да си го оставя...
                            Но Хонда определено е моята марка... a и DCT dual clutch transmission-а много ми хареса, нищо, че за тая система се доплаща към 1000 Е...
                            както писах F 800 GS, CrossRuner-a, Tiger и няколкото други подобни започват от 10-12 бона...
                            и... ползвам пълна гаранция, защото още не знам, примерно и как да си сменя веригата сам
                            Последно редактирано от ivied; 23-02-14, 14:12.

                            Коментар


                            • #74
                              От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                              ......... никога през живота си не бях карал мотор, до преди две седмици.
                              Тогава без тест драйв, без много много да му мисля станах собственик на BMW R1200GS ADVENTURE 2014г..
                              Много хора ми казаха, че съм луд да се кача на толкова голям мотор от раз .... ама аз не ги послушах ..... истината е, че две седмици по-късно мисля, че този мотор ми е слаб .......
                              Да карам го с кеф, да имам още много да уча, но ми малеят вече тези 125 кс
                              ..... съвета ми към теб - покарай, тествай, прецени дали те удовлетворява и тогава купувай!
                              Сгрешиш ли ....... "в тази криза - всеки продава, но никой не купува"
                              0887 246718

                              Коментар


                              • #75
                                От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                                съгласен , но е и въпрос на приоритети... и хобитата си имат цена...
                                за друг нов или почти нов мотор, не ми се дават още сума ти пари...
                                - тази сума ми е по джоба просто - оптимална засега...
                                оптимален ми е и като кг
                                а не и виждам още защо един 1200 кубиков GS или Супер Тенере с още 50 кг отгоре, да го карам сам по асфалт,
                                Crosstourer-а на Хонда - 1.237 ccm 129 PS (95 kW) - също много ми допадна - а има и DCT dual clutch transmission,
                                но всичко по реда си, нека първо се убедя, че този ми е малък и не ми стига за асфалта...
                                а дали ще се случи след 2 или след 20 х. км бъдещето ще покаже - бърза работа нямам
                                а и мотори бол...
                                Последно редактирано от ivied; 23-02-14, 21:15. Причина: 2 или 20 х.км

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X