Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

    ... да си призная нямам си никаква идея - като бял тефтер съм...
    - без никакви предварителни нагласи, очаквания или предпочитания...
    (като изключим, че първия истински мотор, на който се качих преди години беше една Honda CBR...
    ...ех Оник, Оник - къде си сега образ небесен...)
    така, че смятам да ги карам по ред...
    Honda NC 750 X - нов модел, няма на 1-2 години, но пък я някоя промоция...
    BMW F 800 GS
    Triumph Tiger 800
    - и той нов модел = Tiger 800 ABS 9.590,00 € / Tiger 800 XC 10.490,00 € -
    с 4 годишна гаранция без ограничение на км...!
    Yamaha Super Tenere-то 1200 - май и той нов модел...и нов е към 14-15 бона в Евро...
    V - Strom 1000 -
    и той нов модел...
    V-Strom 650 ABS
    има за 7.390 Euro...
    (нещо увеличавам кубатурите) ама ще карам от малките към големите...забелязах, че КТМ-a въобще го няма в списъка, да ви кажа и аз не знам защо, ама нещо...
    14-15 бона в Евро са ми твърде мноОого - цената и на лизинг трябва да е на половина...смятам да го използвам ежедневно, да ходя с него и на работа, така, че пътното поведение на асфалт е от значение...
    към списъка задължително ще добавя и Yamaha XJR1300 - цената € 11.495 е над лимита - за него може и на 1-3 годишен,
    а видях, че има и XV950 ABS € 8.595/XV950R ABS - € 8.895 -
    нещо много ме изкефи тоя мотор - въпреки, че е съвсем различен...

    Последно редактирано от ivied; 08-01-14, 23:03. Причина: цени

    Коментар


    • #17
      От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

      Взимай Хондата NC 750 X с ABS, или Сузукито V-Strom 650 с ABS щом ще ползваш мотора по асфалт и ежедневно за ходене на работа. Тези двата са най-евтини, икономични и напълно достатъчни за това, за което ще ги ползваш. По черен хубав път ще минат без проблеми. Не стават за по-тежък офроуд, но ти май няма да ги ползваш за такива цели. Слагаш им по един куфар от зад за багаж и да има къде да си прибереш каската, и това е. В същност на Хондата резервоара май и е под седалката, (което е много добре, защото сваля центъра на тежеста на мотора) и това, което прилича на резервоар от горе май е кутия за багаж.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #18
        От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
        Взимай Хондата NC 750 X с ABS, или Сузукито V-Strom 650 с ABS щом ще ползваш мотора по асфалт и ежедневно за ходене на работа. Тези двата са най-евтини, икономични и напълно достатъчни за това, за което ще ги ползваш. По черен хубав път ще минат без проблеми. Не стават за по-тежък офроуд, но ти май няма да ги ползваш за такива цели. Слагаш им по един куфар от зад за багаж и да има къде да си прибереш каската, и това е. В същност на Хондата резервоара май и е под седалката, (което е много добре, защото сваля центъра на тежеста на мотора) и това, което прилича на резервоар от горе май е кутия за багаж.
        общо взето - никакъв офроуд не очаквам... като изключим 1 път годишно отпуската да зацепя на някъде за 1 месец... най-вече Алпите, наблизо са ми - дори за уикендите, и БГ, Турция, Средиземноморието или Скандинавията... опит ми трябва и каране... за Улан Батор, Индия или Тунис-Мароко не се готвя още...
        а, да знаеш тука си ходят и с GS-те на работа що не, с по-шосейни гуми не става ли?
        ако трябва да говоря за по-далечни планове или пътешествия (дай Боже), след опита, който трябва да понатрупам, съм намерил и кемпер под наем, на прилична цена, с голям товарен отсег, където мотора си влиза спокойно!!!
        ...като гледам зима още няма - ама февруари-март може и да ни изненада - и не се сдържам вече
        сега в края на месеца - във Фридрихсхафен - има голямо мотор шоу - където всичко за мотора и всички мотори са на куп...
        активно ще го посетя... трябва и да се пооборудвам малко, че освен в каталога на Louis не съм се ровил много...
        трябва си екипировка - апропо - има ли тема във форума за екипировка и оборудване, вкл. обувки?
        че освен добра каска, карах с едно яке... и ръкавици за ски...
        не ме гони гъзарията - напротив - ама удобството и комфорта не ги пренебрегвам...
        Последно редактирано от ivied; 09-01-14, 16:22.

        Коментар


        • #19
          От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

          Екипировка вече подбирай сериозна и задължително маркова. Ботуши, панталони, яке, ръкавици. Най-добре текстилни водонепромокаеми, но с дишащи подплати, които се свалят при по-топло време. Марковите дрехи обикновенно са с вградени протектори, там където е необходимо, така че няма да се налага да се кичиш допълнително с наколенки, налакътници и т.н. Каска по твой избор, но задължително с проба, за да не ти стиска никъде, но и да не се върти на главата ти. Може да не купуваш точно от най-скъпите, но и в никакъв случай обаче не взимай евтина китайска каска. Един път, като си нагласиш екипировката и ти пасне, мотора може и всяка година после да си го сменяш, като консуматив.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • #20
            От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

            абсолютно съм съгласен - каска вече имам, Lazer, белгийска марка някаква - не беше от най-известните, но не беше и евтина, ама ми пасна като ръкавица...
            какво ти е мнението за Louis, а други сайтове и марки екипировка да препоръчаш - опита ти е сериозен и няма нужда да откривам топлата вода... има списания и чета - всичко тестват тука - ама друго си е и провереното с опит...

            Коментар


            • #21
              От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

              Louis има много голям избор. Нещата не са от евтините, но не са и от най-скъпите, така че е много добре. Има голям избор и всичко може да се види и пробва на място. Ние тук само по картинки ги избираме нещата. Какти ти казах гледай да са маркови дрехите. Ацербис, Дайнезе, Алпинстар, Ревит, там някакви британски, германски имаше... На БМВ са хубави и качествени екипировките, но са доста скъпи. На КТМ също. Аз карам с панталони на КТМ с три подплати, които се свалят, а якето ми е Ацербис с две подплати. Приятелите ме бъзикат, че карам БМВ с панталони на КТМ, но на мен хич не ми пука. Важно е да е качествено и да ти върши работа.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #22
                От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                да, правят и сериозни промоции, то май и с екипировката, е като с моторите,
                трябва да пробваш и изпиташ, докато разбереш, кое е за теб...
                разводних (разширих) малко темата, ама се надявам да е полезна и за други такива начинаещи като мене...
                за това ще снимам сега на мото-панаира
                както и етапите на "пробите" ми...
                иначе много бира ти се събра за черпене , ще отскочиш ли лятото, към Алпите..?
                въобще плануваш ли нещо за тази година?

                Коментар


                • #23
                  От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                  Имам планове, но не знам, до колко са изпълними точно тази година. Не са за Алпите, но кой знае... Това, което съм написал по-долу съм го пуснал в един друг моторджииски форум в темата " Какви са ви плановете за 2014 година?"

                  Ами на мен вече три години ми се очертаха, като "нулеви", тоест без да напускам България, въпреки че надлежно участвах в подобни на тая тема и правех планове.
                  Та това викам е схемата: Имаш крава пиеш мляко, демек имаш пари има и пътешествия. Нямаш кинти (и то накуп) стоиш си в България, и си караш тук по сокаците, за по един два дни.
                  Та за тая година 2013 минах към 12 000 км, но само по пътищата на родината.
                  Иначе за статистиката. Разработил съм три маршрута с различна дължина и с различни пари, и време за изпълняването им. Ще ги напиша да им се порадвате.
                  1- Пазарджик - Владивосток. Минимум месец и половина, ако не два месеца. Юли, август. Към 25 000 км общо и цена минимум 3000 евро. Пътьом може да се отбие човек за малко и през Монголия, ако се уреди туристическа виза преди това, а руската виза да е поне тримесечна с двукратен вход и изход.
                  2- Пазарджик -Истанбул- Делхи, със самолет. От там мотор под наем и от там на север към най-високите проходи в Индийските Хималаи - Ротанг Ла, Кардунг Ла и т.н. Проходи над 5500 м надморска височина, около Манали и Ле. Време поне един месец през август. Цена, около 2000 $ всичко. Разстояние само с моторите около 1000-1500 км.
                  3- Пазарджик - Турция - Грузия. Цена около 1800 лева, от които към 1200 лева за гориво. Разстояние към 5000 км. Време. Поне 15 дни, за да не е на юруш цялата работа и да се види Кавказ, и разни работи из Турция.
                  Европа и изобщо цивилизованите места не са ми много по вкуса. Там ми е скъпо яденето, спането и освен това там се чувствам, като пълен абориген, какъвто май съм си в същност.
                  И още нещо. Тези суми, които съм цитирал не включват предварителната подготовка на мотоциклета за по-дълъг път, а именно, застраховки, смяна на масла, филтри, гуми, спирачна течност, евентуално спирачни накладки и т.н. Аз комплект куфари и екипировка за диво къмпиране, и за подготовка на топла храна насред нищото имам, така че подобни суми също не съм предвидил.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #24
                    От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                    е, сега ми е ясно защо GS-a e N:1 за теб...
                    е, човек е голям, колкото са големи мечтите му,
                    макар, че да внимаваме кво си пожелаваме, щото току виж станало...
                    ... разсмя ме "като абориген"... то и в Европата има диви места...
                    и сервизите са на не повече от 100-200 км...
                    което за мен си е +, щото тепърва ще се уча и как се сваля и лепи гума, например...
                    но се замислих, че инвестицията в Адвенчър по принцип,
                    и дългосрочно погледнато, може да се окаже по-далновидна
                    примерно GS 800 става и за асфалт, щото е по-лек и не гори много,
                    а може и да тръгнеш с него и накъдето си поискаш един ден или догодина...
                    докато турист-а си остава турист...
                    само в цената не съм убеден...
                    сега ще разгледам кво се предлага като 2-ра ръка на 1-2 години,
                    че от Нова година насам не съм отварял мобиле-то
                    Последно редактирано от ivied; 09-01-14, 20:26. Причина: mobile.de

                    Коментар


                    • #25
                      От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                      Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                      общо взето - никакъв офроуд не очаквам... като изключим 1 път годишно отпуската да зацепя на някъде за 1 месец... най-вече Алпите, наблизо са ми - дори за уикендите, и БГ, Турция, Средиземноморието или Скандинавията... опит ми трябва и каране... за Улан Батор, Индия или Тунис-Мароко не се готвя още...
                      Добре, тогава защо ти е мотор, ориентиран повече към офф. За Алпите и останалите пътищата по дестинациите дето си изброил е добро всяко асфалтово, шосейно или както там искаш го наречи ендуро. С което на практика може да се мине по всякакъв път. И докато за черното е добре мотора да е по лек, за асфалта е обратното. И тъй като дестинациите ти са "асфалтови", предимството на голямо, тежко и мощно ендуро е очевидно. Защото с лек мотор по шосетата при разминаване с тирове и при по-силен страничен вятър ще се вееш като вестник. А с тежкия мотор пътуването е доста по комфортно. Особено като тръгнеш на дълго пътуване, по седмица - две. Минал съм по тоя път и за мен печелившата формула е лек мотор за съботно-неделни заигравки извън пътя и тежко ендуро за дълги пътувания из Европата, а и не само там. Та за това и ще сменям В строма, който е перфектен, но ми идва малко лек, точно на хасфалта.
                      BMW R1200GS LC EXCLUSIVE, Triumph Tiger 800 XRx, Honda Transalp 600
                      LAND ROVER Discovery II V 8 - 4.0, BMW 530 xDrive
                      Не е достатъчно да си знаеш цената, трябва да се отчита и търсенето.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                        200 кг. за мотор - малко или много са за асфалт?
                        ок, за умерено черни пътища е оптимално...
                        кои модели имате предвид под "тежко ендуро"?
                        става въпрос и за инвестиция - с переспектива за ежедневна употреба и
                        за средно-дълги преходи - то е ясно, че 3 в 1 няма
                        а, и още няма как да прогнозирам всички фактори за по-нататък
                        важното е да започна от някъде
                        а кой модел ще е точно - ще зависи най-вече от пробите и цената...
                        важни са и условията на лизинга, сервиза и
                        ... онова нещо, което всеки познава - просто си познаваш мотора или той те познава...

                        Коментар


                        • #27
                          От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                          Хонда в момента има промоция - плащаш половината от цената на мотора -
                          и след 2 г. ако искаш доплащаш или връщаш мотора...
                          е...?
                          Crosstourer - 1.237 ccm - 129 PS (95 kW) - V4 Motor, с кардан
                          NC 750X - 40 kW (55 PS)
                          Crossrunner- V4 Motor - 782 ccm
                          Някой знае ли какъв е този двоен съединител при Crosstourer и NC 750X? чак и 2-ра генерация...
                          Последно редактирано от ivied; 12-01-14, 02:06.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                            Колега, при това положение аз бих се метнал върху тази сделка без да губя никакво време... И без това след 2 години ще искаш да опиташ друго. Мое мнение Но цената на Хонда не е за пренебрегване. Повече от 55 конски сили нямам идея къде може да ползваш, освен ако минаваш само магистрали с цел да не видиш абсолютно нищо...

                            Коментар


                            • #29
                              От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                              [/QUOTE]...
                              Някой знае ли какъв е този двоен съединител при Crosstourer и NC 750X? чак и 2-ра генерация...[/QUOTE]

                              Най-общо казано два съединителя в едно - единият се използва при смяната на четни скорости, другият - при смяната на нечетни.Целта е по-бърза смяна.Но от техническа гледна точка нещата не са толкова елементарни.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Honda NC 700/750 X или BMW F 700/800 GS

                                Някой знае ли какъв е този двоен съединител при Crosstourer и NC 750X? чак и 2-ра генерация...[/QUOTE]



                                Взимай хондата и не му мисли колега,мисля че отговаря на изискванията ти,прекрасен мотор е.
                                Карал съм го и за това ти го казвам,усеща се не като 55 коня а като 80-85,има много торк,аз сега карам мотор с 80 коня но реално използвам сигурно 40-50(достатъчни са ми)
                                Kawasaki GTR 1400

                                Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X