Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Разширително казанче.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Разширително казанче.

    Здравейте колеги.
    От два дена ми свети лампата за ниско ниво на охладителната течност.
    Погледнах нивото на антифриза, но то си беше нормално. За всеки случай долях до горе.
    Въпреки това лампата, също така и съобщение на дисплея на компа, продължи да свети. Светва около минута след като запаля двигателя.
    Днес разглобих и почистих казанчето, извадиш и датчика за нивото, но не ми стана много ясно на какъв принцип работи.
    Сглобих всичко, обезвъздуших, напълних до горе, обикалях докато загрее до 89 градуса да отвори термостата, допълних но
    проблема остана. Пробвах и като дадох на късо двата извода на буксата, но пак нищо.
    Така че съм отворен от към съвети и идеи.
    Jeep Grand Cherokee 2.7 crd-2002 год.

  • #2
    От: Разширително казанче.

    Погледни нивото за чистачките двата символа на таблото често се бъркат от колегите.
    Весело посрещане на новата година 2014
    JEEP CHEROKEE 2.5 TDI 1999
    0887 67 08 79

    Коментар


    • #3
      От: Разширително казанче.

      Само да споделя колеги, че проблема е решен. Оказа се, че датчика за количеството охладителна течност в системата, респективно в разширителното казанче, работи на принципа на поплавък в който има поставен магнит. При движението на магнита съответно се променя и съпротивлението в датчика.
      По мое мнение, много сложно инж. решение на сравнително прост въпрос. При мен специално проблема беше, че този поплавък по някаква причина беше заседнал. С помощта на по силен магнит, примерно от говорител, успях да го раздвижа и за сега няма проблем.
      Лек и спорен ден от мен.
      Jeep Grand Cherokee 2.7 crd-2002 год.

      Коментар

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X