Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: АЙде пак 70-300 или 55-200 >?

    Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение
    Мисли...
    - няма накъде да го мисля, реално мога да взема 70-300VR, но не виждам смисъла в това. Сеедно да си направя Патрол - дълга база , + 6" , 35-ци и разни други дреболии, примерно едно RB и да го разхождам по задръстванията.. Не че не може, ма не е оправдано. Не ми се иска да "закопавам" пари в техника, която ще ползвам 2-3 пъти в годината. По-добре да намерим друго решение, макар и да не го виждам...
    - по-добре да продам всичко дето имам и да взема 18-200мм и да реша дерзанията

    Коментар


    • #32
      От: АЙде пак 70-300 или 55-200 >?

      Айде малко нагледна агитация:

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img142.jpg
Прегледи:1
Размер:299.9 КБ
ID:5548438

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:img143.jpg
Прегледи:1
Размер:258.4 КБ
ID:5548439
      Последно редактирано от коко келеша; 29-12-13, 18:09.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #33
        От: АЙде пак 70-300 или 55-200 >?

        Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
        Айде малко нагледна агитация:
        - браво за труда

        -то се е видяло, че май на никаде няма да отидат нещата. Ето какво се появи тук-що в раздел продавам: Tamron 28-300/3,5-6,3 AF , безмоторен и без стабилизация, но пък си има всички други чарколяци за да комуникира с тялото. Да взема да сменя моя 80-210мм с гореспоменатия и да мъкна статива с мен. Май това за момента е най-разумното решение. Тамън ще обмисля нещата и ще събера някой друг лев пък щ го мислим, А ?!

        Едит 2 :
        - май реших
        TAMRON AF 70-300mm F/4-5,6 DI, възможно най-новото покуление. Един съсед го има наличен и утре съм на тестове. Ако ми допадне вероятно ще го взема. Междувременно, ако някой има наблюдения нека да сподели. За целите ми мисля, че не е лош варянт, макар и до 300мм

        Пфф.. вече незнам какво ми трябва
        Последно редактирано от I.Stoyanov; 29-12-13, 18:42.

        Коментар


        • #34
          От: АЙде пак 70-300 или 55-200 >?

          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
          - браво за труда

          -то се е видяло, че май на никаде няма да отидат нещата. Ето какво се появи тук-що в раздел продавам: Tamron 28-300/3,5-6,3 AF , безмоторен и без стабилизация, но пък си има всички други чарколяци за да комуникира с тялото. Да взема да сменя моя 80-210мм с гореспоменатия и да мъкна статива с мен. Май това за момента е най-разумното решение. Тамън ще обмисля нещата и ще събера някой друг лев пък щ го мислим, А ?!

          Едит 2 :
          - май реших
          TAMRON AF 70-300mm F/4-5,6 DI, възможно най-новото покуление. Един съсед го има наличен и утре съм на тестове. Ако ми допадне вероятно ще го взема. Междувременно, ако някой има наблюдения нека да сподели. За целите ми мисля, че не е лош варянт, макар и до 300мм

          Пфф.. вече незнам какво ми трябва
          Понеже гледам, че споменаваш моя Тамрон и носене на статив бих се осмелил да ти препоръчам друг вариант - малко по-нагоре в обявата има един телеконвертор Вивитар, който ще си работи идеално с твоя 80-210, разбира се пак с носене на статив. Мисля, че резултатът ще е по-добър като картинка. Аз лично, като порасна, за дълго ще си взема 80-400. Ама като знам колко рядко ми липсва дългото - няма да е скоро. Иначе имам и един почти неизползван 55-200, който много се чудих дали да не го бухна в обявата и накрая го пропуснах, ма ако ти е много мерак ще му измислим цена.
          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

          Коментар


          • #35
            От: АЙде пак 70-300 или 55-200 >?

            Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
            - по-добре да продам всичко дето имам и да взема 18-200мм и да реша дерзанията
            Е без тялото де.. Това е по-мъдро решение, отколкото Тамроните..., неслучайно тоя Тамрон /70-300/ е триста лева нов. И изобщо от тази марка освен 90/2.8 и 70-200/2.8 VC /горе-долу/, другото не става! Ако не- разбери се с Колегата по-горе за Никора !
            0899 шест5313нула
            За всекиго по нещо

            Коментар


            • #36
              От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

              Айде сега ... Ще обмисля варянта конвертор + 55-200. Макар, че прекалено пластмасов ми иде. Утре съм на тестове, нищо не ми пречи...
              И пак, най -много ми липсва автофокуса. 70-300 май има най-бавният такъв .

              Коментар


              • #37
                От: АЙде пак 70-300 или 55-200 >?

                Ами аз имам наблюдения...и в резон, че тия дни май ми върви на ревюта на обективи...

                Та ето ти сравнение на Тамрон AF70-300 без стабилизация и Никонския 18-105 с VR.
                Тук обаче основната разлика НЕ Е стабилизацията ,а отчайващата рязкост/по-скоро липсата на такава при Тамрона/ от центъра настрани.
                Загледай в ляво внимателно малките кръглички оградени в бяло картинки на кориците в горния им ляв ъгъл.
                Снимките са направени при еднакви настройки и двете са на 105мм./това трябва да ти говори,че Никона е в по-неизгодна позиция,защото тези мм. му се падат горна граница,а както знаеш в границите обективите не са с най-доброто си качество.Убеден съм,че ако бях се сетил да снимам същия кадър на 70мм...разликата щеше да е убийствена!!!/
                Та гледай какво искаш да си купуваш...
                Тамрон.



                Никон.



                Както писах и по-горе...разгледай белите знакчета на левите горни краища на книгите в лявата половина на снимката.От центъра и наляво...и гледай...!
                Дано не вземеш грешно решение!
                Поздрави!
                NISSAN FOREVER
                -----------------------------------------------------------------------------
                Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                Коментар


                • #38
                  От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

                  Конвертор + ръчен фокус НА КРОП = МНОГО МЪКА. Та по-добре НЕ!
                  Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                  Из "Златния телец"

                  Коментар


                  • #39
                    От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

                    Съвсем приятелски - забравете за всякакви конвертори. В най-добрия случай най-читавия конвертор ще даде добър резултат с най-читавия обектив. В другите случаи най-читавия конвертор ще усили недостатъците на не-читав обектив.

                    Това са читавите случаи. А в мнозинството от случаите калпав конвертор с калпав обектив взаимно ще си усилят недостатъците. Забравете ги тия хватки освен ако не става въпрос за чисто шпионска фотография без изисквания за качество.

                    Като база за сравнение - читав конвертор струва колкото много читав стандартен твърд обектив, и конструкцията му е горе-долу толкова сложна.
                    Издъних се на Тюринг теста

                    Коментар


                    • #40
                      От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

                      Аз забелязах ,че на никонския му се губи фокуса в дясно докато тамрона там е по рязък. Но те са и съвсем различни двата обектива.
                      Иматели наблюдения върху 18-200VR?
                      AUDI A4 с три дифа
                      TOYOTA Hilux D-4D служебната плевня

                      Коментар


                      • #41
                        От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

                        Ама аз така и не разбрах,защо намесихме конвекторите.Ванката каза,че липсващите му още 100мм., за които писа в началото на темата,вече не са му липсващи...т.е. концепцията се е променила и той няма нужда от твърде голям зуум.
                        Въпроса му е какво качествено стъкло във фокусно разстояние от 70/80 до 200мм. задължително да е с AF/т.е. да не му се налага ръчно фокусиране/ може да се търси и предложи и то на сносна цена.
                        Аз честно казано не виждам алтернатива ....ако не иска както стана вече ясно 70-300VR на Никон...
                        Поздрави!
                        NISSAN FOREVER
                        -----------------------------------------------------------------------------
                        Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

                        Коментар


                        • #42
                          От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

                          Първоначално публикуван от I.Stoyanov Преглед на мнение
                          И пак, най -много ми липсва автофокуса. 70-300 май има най-бавният такъв .
                          На 28-300 му е в пъти по-бавен

                          Вариант 55-200 + конвертор няма. Новите конвертори, които поддържат и AF-S, независимо дали на Никон или на Сигма, работят само с обективи до f4 в дългия край. А и самите конвертори са около хилядарка за Никонския 2х и малко по-малко за Сигмата.
                          Стадо оФци води ожесточен спор дали вълците или чакалите го обичат повече...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

                            Май излишно да коментираме повече. Конвертора вече го забравих. . .
                            Любо снимал ли си по -обстойно с Тамрона. И Благодаря, няма да бързам с избора ...
                            Май варянта си остава 55-200...
                            Или 18-200?!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

                              Проблема е, че не знаеш какво искаш май.. Нещата са ясни..ако искаш дълго варио и имаш пари- 70-300, ако бюджета е оскъден- 55-200. Ако търсиш универсален туристически зум- 18-200 / около 650 / ! Това са цени втора ръка. Тамрони категорично не...от посочените..
                              0899 шест5313нула
                              За всекиго по нещо

                              Коментар


                              • #45
                                От: Хайде пак: 70-300 или 55-200 >?

                                Първоначално публикуван от ivwera Преглед на мнение
                                Иматели наблюдения върху 18-200VR?
                                Добър обектив.
                                0899 шест5313нула
                                За всекиго по нещо

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X