Обява

Свий
Няма добавени обяви.

"Маншони" за лостовете в купето на ГАЗ 69

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • "Маншони" за лостовете в купето на ГАЗ 69

    Има ли да се продават някъде готови? Какво може да се ползва от други автомобили (евентуално)?
    А и брезентовия "джоб" на лявата врата - намира ли се като резрвна част или да вземам мерките и да вървя при някой обущар?

  • #2
    От: "Маншони" за лостовете в купето на ГАЗ 69

    Много полезна ще е темата и за мен.И пред мен стоят същите въпроси.Брезентовият джоб може да се ушие вероятно,но гумените маншони и според мен са проблем.Аз ще търся и маншона,през който преминава кормилния прът и гумените уплътнения за педалите.

    Коментар


    • #3
      От: "Маншони" за лостовете в купето на ГАЗ 69

      И от никакви карета ли не стават? Или се гони пълно съответствие с оригинала?
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • #4
        От: "Маншони" за лостовете в купето на ГАЗ 69

        За мен лично е по-важна функционалността, после цената и най-накрая съответствието ( е не бих си сложил от изкуствена розова кожа, дори да е за по лев парчето де ) Отворих темата, зашото започнах да постягам моята ГАЗ-чица а тези й детайли са безвъзвратно повредени... А докато търсех други части от в нет-а все излиза по нещо от старите складове, та за това, ако някой знае да пише. Инъче винаги може от брезент да си скалъпи човек някакво "нещо" което да върши горе долу работа...

        Коментар


        • #5
          От: "Маншони" за лостовете в купето на ГАЗ 69

          Готови маншони едва ли има някъде по складовете. Според стари майстори, шиели са ги на място, когато е идвал джипа за тапициране на седалките след ремонта / в АРЗ Люлин/. Проблема е в това, че са малко шивачите с такива машини, които могат да шият дебелия брезент. Оригиналния даже е двупластов-отвътре е док, залепен с каучук за да не пропуска. Аз ги направих от кожа, защото моите мостри бяха кожени.

          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7190104.jpg
Прегледи:1
Размер:151.9 КБ
ID:5548088
          0886 854 174

          Коментар


          • #6
            От: "Маншони" за лостовете в купето на ГАЗ 69

            Чудесно изглежда твоята машина - браво! Ще гледам и аз нещо такова да постигна. Вижда се един капак под дясната седалка, фабричен ли е, и какво покрива? При мен го няма и си зее "коритцето".

            Коментар


            • #7
              От: "Маншони" за лостовете в купето на ГАЗ 69

              Това не е капак а допълнителния резервоар.

              Коментар


              • #8
                От: "Маншони" за лостовете в купето на ГАЗ 69

                Иии че съм п.заспала Вярно - жалко че моя липсва. Сега съм свалил основния и ще го чистя от ръждата вътре, ама още не съм се снабдил с преобразувател за ръжда, та ще го отложим за след празниците... Някой дали не "подарява" допълнителен резервоар?

                Коментар


                • #9
                  От: "Маншони" за лостовете в купето на ГАЗ 69

                  Колега, основния резервоар на тази джипка е единственото нещо, което едва ли може да се намери като ново. Аз съм търсил в продължение на много време и не съм успял. Докато имаше търгове с резервни части за нашите машинки това бе нещото, което ако изобщо го имаше в списъците, беше или подменено със стари пробити, или бяха съвсем други тенекии, сложени да попълнят бройката. Той работи в много тежки условия-обдухва се от топлия въздух от мотора и същевременно, от студения въздух отдолу. Това създава чудесни условия за конденз. Буквално е консуматив. Поцинковането му е много слабо и това води до корозията, която буквално го изяжда. На този линк ще намериш истински обмазки за херметизиране и справяне с ръждата:
                  http://www.hoeseler-por15.de/Shop/ca...dc74e5ccc8d009. Дано не се приеме като реклама на производителя, но аз не съм намерил нещо у нас. За допълнителен резервоар, ще опитам да ти помогна. Там има една важна подробност - има втора капачка,която е отдушник. На нея е завит накрайник за тръбичка, която завива и слиза под купето през отвор в него.

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P7050057.JPG
Прегледи:1
Размер:170.8 КБ
ID:5548556

                  Пожелавам ти търпение в ремонта и успех!
                  Последно редактирано от Иван/Ivan; 30-12-13, 08:27. Причина: Добавяне на текст
                  0886 854 174

                  Коментар


                  • #10
                    От: "Маншони" за лостовете в купето на ГАЗ 69

                    И снимките, и машината и са прекрасни.
                    Моя основен резервоар е оригинален, и като че ли не е много ръждив отвътре, а отвън си беше в прекрасно състояние. Сега съм му ударил 2 ръце антикор, следва нафта с мозайка за от вътре. По думите на предишния собственик до последно си го е ползвал. Само че на мястото за допълнителния е една такава грозна кутия (предполагам от разширителен съд за парно) дето най-доброто й приложение ще е да иде за желязо, но три години беше "основен" и другия не се използваше. Освен сичко смятам да ГАЗифицирам ГАЗ-ката.
                    П.с. действайки по принципа, че ако нищо не разбираш, на края може и да прочетеш инструкцията си свалих и документацията за модела от сайта

                    Коментар


                    • #11
                      От: "Маншони" за лостовете в купето на ГАЗ 69

                      В такъв случай, можеш да сложиш една 40 л бутилка на мястото на основния резервоар. Има такива с дължината на резервоара и с диаметър, колкоо височината му. Допълнителния е достатъчен за палене. Ако мислиш за сериозен офроуд обаче, ще трябва да я защитиш допълнително отдолу.
                      0886 854 174

                      Коментар


                      • #12
                        От: "Маншони" за лостовете в купето на ГАЗ 69

                        Първоначално публикуван от Иван/Ivan Преглед на мнение
                        Колега, основния резервоар на тази джипка е единственото нещо, което едва ли може да се намери като ново. Аз съм търсил в продължение на много време и не съм успял. Докато имаше търгове с резервни части за нашите машинки това бе нещото, което ако изобщо го имаше в списъците, беше или подменено със стари пробити, или бяха съвсем други тенекии, сложени да попълнят бройката. Той работи в много тежки условия-обдухва се от топлия въздух от мотора и същевременно, от студения въздух отдолу. Това създава чудесни условия за конденз. Буквално е консуматив. Поцинковането му е много слабо и това води до корозията, която буквално го изяжда. На този линк ще намериш истински обмазки за херметизиране и справяне с ръждата:
                        http://www.hoeseler-por15.de/Shop/ca...dc74e5ccc8d009. Дано не се приеме като реклама на производителя, но аз не съм намерил нещо у нас. За допълнителен резервоар, ще опитам да ти помогна. Там има една важна подробност - има втора капачка,която е отдушник. На нея е завит накрайник за тръбичка, която завива и слиза под купето през отвор в него.

                        [ATTACH=CONFIG]664634[/ATTACH]

                        Пожелавам ти търпение в ремонта и успех!
                        При Савов преди време се мяркаха такива резервоари .
                        Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                        New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                        Коментар


                        • #13
                          От: "Маншони" за лостовете в купето на ГАЗ 69

                          Допълнителни ли? И кой е Савов?

                          Коментар


                          • #14
                            От: "Маншони" за лостовете в купето на ГАЗ 69

                            Първоначално публикуван от g_n_l Преглед на мнение
                            Допълнителни ли? И кой е Савов?
                            Склад за руски части (има и части за Газ 69) , намира се до Хасково 0888248480
                            Toyota Land Cruiser RJ77 , Nissan Patrol TD42, Suzuki Samurai ,Yamaha WR 450F
                            New hope garage о886/44-36-5о , о898/48-11-46

                            Коментар


                            • #15
                              От: "Маншони" за лостовете в купето на ГАЗ 69

                              Еййй то много работи имало при този човек И са на "руски" цени, основния резервоар го дават по справка 50лв.! То не си струва човек да боядисва стария До година ще звънна да питам за допълнителен , защото в справката или го няма или аз не го откривам.
                              Последно редактирано от g_n_l; 31-12-13, 16:04.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X