Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Между нас има ли Биткойнъри.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Между нас има ли Биткойнъри.

    Много добре замислена работа.
    Вероятно от китайците, или ако не е така, те ще я яхнат.
    Защото съвпада само с техния интерес. Как си го обяснявам ?

    Купуваме си от китайски сайт /Алибаба, Диъл Екстрийм и др./ часовник за два долара.
    Часовника пристига за седмица, изглежда добре и работи в следващата година безпроблемно. Освен това има кожена каишка, стрелки, механизъм, поставен е в кутийка и пощенското клеймо показва, че е пътувал със самолет.
    Ама как стават тези работи ???
    Разбирам, че китайското правителство възстановява пощенските разходи на всички дребни продавачи.
    Ама къде му е сметката? И защо да го прави ?
    Разбирам от пресата, че оборота на подобни "дребни" производства, в милиарди долари, неколкократно надхвърля оборота на китайската тежка промишленост, в това число и корабостроене.
    Преглеждам си сделките в нета и установявам, че за текущата година съм купил джунджурии за повече от 200 долара.
    Фенерчета, електронни цигари, компасче ....
    Коя е излишната думичка по-горе ?
    Ами долара - естествено. Валутата на страна, която си гласува и си печата хартийки. Външният и дълг е с такъв размер, че целокупният китайски народ може в течение на година да си бърше гъза с подобни хартийки. И поне още няколко месеца - с хартийките на другия глиненокрак колос - Европа.

    Е има ли съществена разлика с биткойна - питам ?
    Май не. А когато китайските сайтове започнат да продават и срещу биткойни, някои валути, ще се поразклатят.
    Само, че дотогава има още време. Трябва да узреят условията, да се загубят още няколко локални войни.
    Ама китайците са търпеливи - известно е.
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • #47
      От: Между нас има ли Биткойнъри.

      Брей, темата започва да върви в правилната посока
      Всеки трети е шести

      Коментар


      • #48
        От: Между нас има ли Биткойнъри.

        Nik не ме разсмивай... честно...

        Преди няколко години от Китай поискаха да обявят Юана за световна валута... Колко Юана получи тази година Nik? Колко от тях обмени в Евро? А забравих... Еврото не си струва да се споменава на фона на Юана и биткоините...

        EDIT2: това започва да се превръща в поредната flame war и аз освен всичко съм прекалено мързелив за да се занимавам с такива неща... Всеки е свободен да си пилее парите, времето и живота в каквото поиска - аз лично предпочитам колелото и моторите пред bitcoin mining-а - да ме прощавате
        Последно редактирано от господин никой; 27-12-13, 12:43. Причина: добавка... EDIT

        Коментар


        • #49
          От: Между нас има ли Биткойнъри.

          Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
          Nik не ме разсмивай... честно...
          .... - аз лично предпочитам колелото и моторите пред bitcoin mining-а - да ме прощавате
          По празниците, няма лошо да се разсмеем, затова написах мнението в съответната форма. .

          А относно колелото и мотора, трябва да имаш предупредителни светлини, за да може някой да ги забележи.
          Разбира се, ако има способност да забелязва предупредителните светлини - далеч напред, и да ги оценява.
          Също така за превозните средства е важно; - Колко надалеч ти бият фаровете ?
          Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

          Коментар


          • #50
            От: Между нас има ли Биткойнъри.

            Има държави който са признали ,в Германия има магазини,кръчми барове в който се плаща с биткойни (най близко до нас).
            Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

            Коментар


            • #51
              От: Между нас има ли Биткойнъри.

              А по парковете и горичките дори не си правя труда за фарове и жилетки. Аз съм турист, не спортист и обичам да се радвам на разходките - не се форсирам много, много... Няма време за каране тия дни и направо ужас с тия мъгли и влага...

              Първоначално публикуван от krasivl Преглед на мнение
              Има държави който са признали ,в Германия има магазини,кръчми барове в който се плаща с биткойни (най близко до нас).
              И аз съм чувал така, но истината е, че един bit coin в момента струва 768.2 USD... Бая пиене пада за да употребиш един в кръчма... не, че е невъзможно. Имам един познат... Вихо се казва. Смятам, че ако го пусна в качествена кръчма с добър алкохол може и да се справи
              Последно редактирано от господин никой; 27-12-13, 13:12. Причина: смислово допълнение...

              Коментар


              • #52
                От: Между нас има ли Биткойнъри.

                Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                А по парковете и горичките дори не си правя труда за фарове и жилетки. Аз съм турист, не спортист и обичам да се радвам на разходките - не се форсирам много, много... Няма време за каране тия дни и направо ужас с тия мъгли и влага...
                Ти пък къде отиде в горичките? Това с фаровете беше метафора.

                Коментар


                • #53
                  От: Между нас има ли Биткойнъри.

                  Пиша само по повод първия пост. Прочетох първата страница и прецених, че не си струва да чета нататък. Занимавам с биткойн от 2009 г. Повече от доволен съм от финансовия резултат. Няма да споменавам конкретна цифра, но мога да кажа, че задоволяват моите представи за доходност. Нещата с биткойн вече са доста сложни и с малка инвестиция нямаш шанс дори да си я върнеш. Аз лично използвам биткойн хостинг и нямам бръмчащи и греещи машини около мен. През м. Септември се захванах и с лайткойн. Силата сега е в тях. Копат се само с видоекарти. Един брой старичка вече 7990 вади $97/ден по сегашния курс. Харчи ток за 16 лв. Изплаща се за около 20-24 дена, но и тук хостинга е по-рентабилен. Все пак при копане на лайткойни все още е възможно да се изплати инвестицията за 4 карти, ел.енергия и да се реализира някаква приемлива печалба след това. Копането на тези валути е добре в началото, но истината е в търговията.
                  My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Между нас има ли Биткойнъри.

                    Айде още една бележка под линия за bit coin-ите... Имам своите сериозни съмнения, че същите са с японски произход, защото преди години Япония имаше т.нар обратна инфлация. Най-простия начин да го обясня е влизаш в магазина и с една стотинка можеш да си купиш поне два хляба. Не е нещо забавно, както можете да се досетите - самата покупателна способност не се повишава, но парите стават твърде ценни, което ограничава търговията. При bit coin-ите се забелязва същият процес - при това в доста големи размери. Когато започваха цената им беше от порядъка на 7-8 долара за бройка най-много, сега е почти 100 пъти повече. Японците вече са го яли тоя и не вярвам някой да го иска сериозно... Същото, като при нас с конвертируемостта на валутата и пирамидите... Не е като да не сме видяли и фарони, и хартишки които за бърсане на знаете какво не стават. По-скоро ми изглежда, като нещо от щатите/Холандия и др. подобни - там подобни неща биха били модни.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Между нас има ли Биткойнъри.

                      Първоначално публикуван от господин никой Преглед на мнение
                      И аз съм чувал така, но истината е, че един bit coin в момента струва 768.2 USD... Бая пиене пада за да употребиш един в кръчма...
                      Няма никаква пречка да заплатиш 1/1000000 биткоин в някаква транзакция. Или даже по-малко.

                      Валутата Биткоин е по определение дефлационна (чисто математически е възможно да съществуват около 21 милиона биткоини общо) и е предвидено решение за този проблем.

                      Коментар


                      • #56
                        От: Между нас има ли Биткойнъри.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Няма никаква пречка да заплатиш 1/1000000 биткоин в някаква транзакция. Или даже по-малко.

                        Валутата Биткоин е по определение дефлационна (чисто математически е възможно да съществуват около 21 милиона биткоини общо) и е предвидено решение за този проблем.
                        Трябва да си призная честно, че точно тази част съм я пропуснал... Как точно става това с делението на цялото? Наистина съм го пропуснал някъде защото в един момент спря да ми пука за съответната валута...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Между нас има ли Биткойнъри.

                          Три страници,двама се занимаваме.
                          Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                          Коментар


                          • #58
                            От: Между нас има ли Биткойнъри.

                            ТОЧНО как става е достатъчно дълга тема, за да я има описана другаде. Факт е че са възможни транзакции с почти произволно малки части от биткоин.

                            Коментар


                            • #59
                              От: Между нас има ли Биткойнъри.

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              ТОЧНО как става е достатъчно дълга тема, за да я има описана другаде. Факт е че са възможни транзакции с почти произволно малки части от биткоин.
                              Точно така е.Примерно 0.03
                              Няма невъзможни работи.Тел.0888344659

                              Коментар


                              • #60
                                От: Между нас има ли Биткойнъри.

                                За мен въпроса беше по-скоро до колко е удобно в магазина да си купиш половинка хляб с биткоин. По-горе не случайно дадох примера с обратната инфлация в Япония (не са единствените преживели подобен проблем) за да илюстрирам част от причините, които не позволяват на bit coin валутата да има конвертируемост. В общия случай, ако си българин на средна заплата в провинцията няма да можеш да си купиш цяла bit coin единица дори и с две месечни заплати, а пари харчиш всеки ден - т.е. ако няма удобен метод да разплащаш във фракции (от bit coin-а) за теб дори и останалите да ползват bit coin-и това остава неприятно усложнение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X