Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Температура на водата и налягане на маслото на 2.8 TD

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Температура на водата и налягане на маслото на 2.8 TD

    Моля колегите, които карат Патрули с такъв двигател да споделят какви са показанията на уредите за температурата на охладителната течност и за налягането на маслото.

    При мен положението е следното:

    Температура: Стрелката обикновено стои на около 1/4 от скалата (или съвсем малко отгоре). При малко по-продължително каране с 90-100 по асфалт, а също и при катерене на баири (и асфалт и по черно) се вдига с около 2 мм, но остава под средата на скалата.

    Налягане на маслото: При палене на студен двигател стрелката се вдига до 4. След това лека-полека се смъква надолу. На празен ход е долу до 0. Иначе ми е доста трудно да хвана някаква закономерност в поведението й.

    При втората смяна на маслото сложих 15w40 (вместо 10w40) и сега като че ли по-често при движение я виждам около първото деление (2).
    Ние не сме неутрални!

  • #2
    До: Температура на водата и налягане на маслото на 2.8 TD

    На бензиновия ни Нисан положението с налягането на маслото е подобно но не пада толкова ниско стрелката. Предполагам че прибора е нарочно направен с много голяма инертност.

    Колкото до температурата и на бензиновия и на дизела стрелката се движи в целия диапазон (отбелязан с бяло) и е доста "чевръста". Най-горе ходи при дизела когато е на автомагистрала с пълна газ и на баир а при бензина обратно: когато е в задръстване и с климатик на макс само че на бензина виско-муфата е вече за смяна тъй че не е меродавно. Скоро ще пуснем другия който е като твоя модел и ще ти кажа за него. По-горе под дизел разбирам нашия Нисан Y160 който е с двигател като твоя.
    VPetrov.photography

    Коментар


    • #3
      До: Температура на водата и налягане на маслото на 2.8 TD

      на мен ми казаха че нетрябва на дизела специално даминава над бялата точица или да я закрива ... и досега не я е закривало

      държи се точно по описания начин малко над 1/3 и до почти да стигне бялата точка но не я скрива никога ... карам предимно в центъра на София всеки ден си ходя с него на работа в час пик

      а оная стрелка от долу ... само сутрин ми се дига 4 и нагоре даже ... и след минути изпада изцяло ... но ше погледна дали е масло мисля че пише CO2 там ... което са изгорели газове ако е същото за което пишеш

      Коментар


      • #4
        До: Температура на водата и налягане на маслото на 2.8 TD

        Температурата ми държи средата при зорене иначе малко под нея.Маслото при палене е около 4 като загрее м/у 3и4 по към 3(10w40)

        Коментар


        • #5
          До: Температура на водата и налягане на маслото на 2.8 TD

          Бях писал и преди . Маслото ти не трябва да надвишава горната чертичка над 4-ката ( по каталог мах налягане е 4.15) Моята се държи по същият начин пада си и до нулата ,но много зависи и от маслото.Като мнение на майстора ми ,,много неточен уред".Температурата нормално си стои на 1/4 ,преди с виско муфата на пясък с много газ (единствено там) отиваше на 3/4 без да достига чертиката. Като правило не е добре за Патрула(дизела) да минава средата - поради склонността му към прегряване.В момента с ел вент. много рядко се вдига и то под средата на уреда.
          П.С. Не си правете експерименти с вискозитета и марката на маслото. Производителя си знае работата. Бях писал какви проблеми (най вече душевни имах с друга марка и вискозитет масло)
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • #6
            До: Температура на водата и налягане на маслото на 2.8 TD

            Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
            Бях писал и преди . Маслото ти не трябва да надвишава горната чертичка над 4-ката ( по каталог мах налягане е 4.15) Моята се държи по същият начин пада си и до нулата ,но много зависи и от маслото.Като мнение на майстора ми ,,много неточен уред".Температурата нормално си стои на 1/4 ,преди с виско муфата на пясък с много газ (единствено там) отиваше на 3/4 без да достига чертиката. Като правило не е добре за Патрула(дизела) да минава средата - поради склонността му към прегряване.В момента с ел вент. много рядко се вдига и то под средата на уреда.
            Добре де ,аз нямам никакви чертички .Имам една от долу-min и една отгоре-max .
            Сложих и датчик с часовник от лада там пък показва м/у 50и90
            Как да разбера дали е добре ?
            Последно редактирано от Чавдар (V93); 30-08-07, 22:45.

            Коментар


            • #7
              До: Температура на водата и налягане на маслото на 2.8 TD

              Нормално каране (градско включително) 1-2 мм над 1/4. В най големите жеги малко по нагоре но под средата. При настъпване по магистралата (120-130) се качва малко под средата. Прави ми впечетление че ако се настъпва държи по ниски температури при по високи обороти. Примерно ако карам по равно или съвсем малко нагоре с 80-90 определено температурата пада ако върна на 4. Това ми се струва логично при втърдена виско муфа по-високите обороти значат по мощен вентилатор.
              А маслото сутрин на студено 1-2 мин отива почти на 6. След това пада до към 3 и след 5 мин. е на 0 при празен ход и до към 3 атм. при обороти със съпротивление (ускорение). С 15-40 карам.
              Technical Rescue Direct - life lies in courage
              http://www.offroad-bulgaria.com/show...60#post3258660

              Коментар


              • #8
                До: Температура на водата и налягане на маслото на 2.8 TD

                Първоначално публикуван от V93 Преглед на мнение
                Моля колегите, които карат Патрули с такъв двигател да споделят какви са показанията на уредите за температурата на охладителната течност и за налягането на маслото.

                При мен положението е следното:

                Температура: Стрелката обикновено стои на около 1/4 от скалата (или съвсем малко отгоре). При малко по-продължително каране с 90-100 по асфалт, а също и при катерене на баири (и асфалт и по черно) се вдига с около 2 мм, но остава под средата на скалата.

                Налягане на маслото: При палене на студен двигател стрелката се вдига до 4. След това лека-полека се смъква надолу. На празен ход е долу до 0. Иначе ми е доста трудно да хвана някаква закономерност в поведението й.

                При втората смяна на маслото сложих 15w40 (вместо 10w40) и сега като че ли по-често при движение я виждам около първото деление (2).

                Работната температура на джигателите е от 85 до 102 градуса. Наи добрата температура е от 92 до 98 градоса, като електри4еската перка за принодителното охлаждане се включва на 98 градоса и понижава до 92 . Никакъв проблем не е ако надвиши и 100 градуса при положение че охлаждащата система създава налягане, тогава водата има опасност да заври над 110 градоса, така 4е не се притасняваите ако надвиши 100. А при положение че не вдига температура или пък прегрява и хвърля водата, моя съвет е да си смените термостата.
                За налягането на мслото: то зависи от пробега на автомобила или по точно от това дали е износена зъбната маслена помпа или предпазният и клапан изтърва и не може да създаде нужното налягане. Друг фактор е и вискозитета на маслото и темпратурата му, при 130 градуса маслото губи смазочните си качества

                Коментар


                • #9
                  До: Температура на водата и налягане на маслото на 2.8 TD

                  Това е характерно за дизелите -по баир се кара на по-ниска предавка ,за да негрее!
                  PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                  КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                  0899187766

                  Коментар


                  • #10
                    До: Температура на водата и налягане на маслото на 2.8 TD

                    Първоначално публикуван от stykobarona Преглед на мнение
                    Работната температура на джигателите е от 85 до 102 градуса. Наи добрата температура е от 92 до 98 градоса, като електри4еската перка за принодителното охлаждане се включва на 98 градоса и понижава до 92 .
                    ...
                    За налягането на мслото: то зависи от пробега на автомобила или по точно от това дали е износена зъбната маслена помпа или предпазният и клапан изтърва и не може да създаде нужното налягане. Друг фактор е и вискозитета на маслото и темпратурата му, при 130 градуса маслото губи смазочните си качества

                    Колега, благодаря за теоретичните разяснения. Само че тази тема тук е отворена с цел получаване на информация от реалната експлоатация на един конкретен модел двигател.
                    За съжаление, нямам как да проверя твоите обяснения относно това кога се включва електрическият вентилатор поради простата причина, че при двигателя, за който става дума, стандартно вентилаторът е друг ...
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • #11
                      До: Температура на водата и налягане на маслото на 2.8 TD

                      Първоначално публикуван от stykobarona Преглед на мнение



                      Работната температура на джигателите е от 85 до 102 градуса. Наи добрата температура е от 92 до 98 градоса, като електри4еската перка за принодителното охлаждане се включва на 98 градоса и понижава до 92 . Никакъв проблем не е ако надвиши и 100 градуса при положение че охлаждащата система създава налягане, тогава водата има опасност да заври над 110 градоса, така 4е не се притасняваите ако надвиши 100. А при положение че не вдига температура или пък прегрява и хвърля водата, моя съвет е да си смените термостата.
                      За налягането на мслото: то зависи от пробега на автомобила или по точно от това дали е износена зъбната маслена помпа или предпазният и клапан изтърва и не може да създаде нужното налягане. Друг фактор е и вискозитета на маслото и темпратурата му, при 130 градуса маслото губи смазочните си качества
                      Лелей.... направо онемях. Тази секретна информация е ужасно ценна. Благодаря за разяснението на повечето от нас ще ни е много полезна
                      no signature no problems

                      Коментар


                      • #12
                        До: Температура на водата и налягане на маслото на 2.8 TD

                        Чавдаре не знам как е при конкретния двигател.
                        Имам тука един 2.8тд. Ще го разгледам и ще пиша.
                        Обаче на първо четене ми се струва че датчика за налягане на маслото нещо се лигави. Не може налягането на маслото да е нула.
                        При налягане под 0.8 светва червената лампа на таблото. Тя е с отделен датчик от този за налягането.

                        Коментар


                        • #13
                          До: Температура на водата и налягане на маслото на 2.8 TD

                          Първоначално публикуван от kinex Преглед на мнение
                          Чавдаре не знам как е при конкретния двигател.
                          Имам тука един 2.8тд. Ще го разгледам и ще пиша.
                          Обаче на първо четене ми се струва че датчика за налягане на маслото нещо се лигави. Не може налягането на маслото да е нула.
                          При налягане под 0.8 светва червената лампа на таблото. Тя е с отделен датчик от този за налягането.
                          Под "конкретния двигател" имам предвид не само моя, а RD28T, който се използва на Патрулите.

                          Датчикът за маслото е силно заподозрян. Още повече, че из нет-а описания на такова поведение се срещат не едно и на руския форум съм виждал отговори на питания по този повод в стил "Карай и не се плаши. На всички Патрули е така".

                          Лампата за маслото нито светва, нито даже примигва, когато стрелката слезе долу.
                          Ние не сме неутрални!

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X