Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Каква е оригиналната дръжка на тази брадва...

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Каква е оригиналната дръжка на тази брадва...

    Здравейте колеги,
    Имам показаната брадва от дълго време и на два пъти правя "неправилната" дръжка. Предполагам, че това е "пожарникарска" брадва, която повече съм използвал за "разрушителни" работи. Никога не ми е била удобна е ръцете...Та давайте мнения за форма и дължина на дръжката...
    Благодаря!!!

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4522.jpg
Прегледи:1
Размер:188.0 КБ
ID:6038097Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_4523.jpg
Прегледи:1
Размер:216.6 КБ
ID:6038098
    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

  • #2
    От: Каква е оригиналната дръжка на тази брадва...

    Сапьорска кирко-брадва, или поне такава носех, га бях сапьор преди 35 г.
    Дръжката е стандартна - същата като на шанца, не е правена да е удобна, точно обратното, обаче влизаш в пътя, според фатмака.
    Изхвърли го това недоразумение.
    подаръци за мъже от FACOM
    промоция на читави инструменти

    и на хоби такива

    тел. О879 Ч8Ч 2З5

    Коментар


    • #3
      От: Каква е оригиналната дръжка на тази брадва...

      Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
      Сапьорска кирко-брадва, или поне такава носех, га бях сапьор преди 35 г.
      Дръжката е стандартна - същата като на шанца, не е правена да е удобна, точно обратното, обаче влизаш в пътя, според фатмака.
      Изхвърли го това недоразумение.
      Благодаря колега Аз мисля, че ако се направи по дълга дръжка може и да стане по удобна, но понеже дръжката доста се изтънява преди да влезе в брадвата има вероятност при силен удар да се счупи.
      ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

      Коментар


      • #4
        От: Каква е оригиналната дръжка на тази брадва...

        Не е чак толкова страшно. Има подсилване с допълнителните метални планки, които я правят по-здрава и пренасят усилието по-надолу. По-дълга дръжка може да се направи, така че да е удобна за работа, но трябва да е права - брадвето е с две работни страни и няма как да е извита. Само в долната част при хвата може да се направи с някакво изтъняване и с малък удебелен завършек, за да е удобна за хващане. Аз примерно я виждам с дръжка подобна на тази:

        Успех!
        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
        First impression is not always true. Get inspired.
        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
        Reading is sooo boring, unlike writing!

        Коментар


        • #5
          От: Каква е оригиналната дръжка на тази брадва...

          А има ли начин по който се определя точната дължина на дръжката
          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

          Коментар


          • #6
            От: Каква е оригиналната дръжка на тази брадва...

            Не. На кой колкото му е удобна .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Каква е оригиналната дръжка на тази брадва...

              Опри брадвата до бедрото я отпусни до земята,дръж дръжката с една ръка. Режеш сапа 5-10 сантиметра над захвата. Според ръста общата дължина е между 70-90 сантиметра.(дългата се скъсява,късата......)

              Коментар


              • #8
                От: Каква е оригиналната дръжка на тази брадва...

                Първоначално публикуван от petkov_bb Преглед на мнение
                Опри брадвата до бедрото я отпусни до земята,дръж дръжката с една ръка. Режеш сапа 5-10 сантиметра над захвата. Според ръста общата дължина е между 70-90 сантиметра.(дългата се скъсява,късата......)
                Благодаря Така ще е по лесно
                ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                Коментар


                • #9
                  От: Каква е оригиналната дръжка на тази брадва...

                  Имам я същата в оригинален вид . Държиш ли да ти я снимам.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Каква е оригиналната дръжка на тази брадва...

                    Първоначално публикуван от ivo-police Преглед на мнение
                    Имам я същата в оригинален вид . Държиш ли да ти я снимам.
                    Да разбира се ..Не ми е спешно когато можеш. Благодаря
                    ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Каква е оригиналната дръжка на тази брадва...

                      Ето я.
                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0003.jpg
Прегледи:1
Размер:94.3 КБ
ID:5547603Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0004 - Copy.jpg
Прегледи:1
Размер:63.2 КБ
ID:5547604Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMAG0005 - Copy.jpg
Прегледи:1
Размер:71.7 КБ
ID:5547605

                      Коментар


                      • #12
                        От: Каква е оригиналната дръжка на тази брадва...

                        Явно в оригинал е мислена да се закачи на колан и да е с тебе постоянно. Това, с тази къса дръжка, като че ли наистина е правено само да е налично, но да е неудобно за работа. Не зная за сапьорска или за аварийноспасителна работа е мислено, но с по-дълга дръжка ще е много по-удобно.
                        Jeep Cherokee - Liberty 2.8 CRD
                        First impression is not always true. Get inspired.
                        Qualis vir, talis et oratio. (Какъвто човекът, такава и речта му.)Seneca
                        Reading is sooo boring, unlike writing!

                        Коментар


                        • #13
                          От: Каква е оригиналната дръжка на тази брадва...

                          Първоначално публикуван от Алекс Маринов Преглед на мнение
                          Явно в оригинал е мислена да се закачи на колан и да е с тебе постоянно. Това, с тази къса дръжка, като че ли наистина е правено само да е налично, но да е неудобно за работа. Не зная за сапьорска или за аварийноспасителна работа е мислено, но с по-дълга дръжка ще е много по-удобно.
                          Да и аз това си помислих ...Дръжката е "плоска" и неудобно...Мисля да спретна една по добра и по дълга. Благодаря за снимките
                          ''Хубави сте, но сте празни..''- продължи малкият принц. - ''За вас не може да се умре.''.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Каква е оригиналната дръжка на тази брадва...

                            Първоначално публикуван от green Преглед на мнение
                            Да и аз това си помислих ...Дръжката е "плоска" и неудобно...Мисля да спретна една по добра и по дълга. Благодаря за снимките
                            След преработка ще се получи отличен инструмент за цепене на дърва.- Ползвам преработена киркобрадва и няма пън който да И се опре.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Каква е оригиналната дръжка на тази брадва...

                              Добър ден да се включа и аз.Това е кирко брадва пожарникарска.За разкъртване цепене брадва за всичко.Хубава стомана.Дръжката и е50-55см не трябва да е повече че като е сложиш на колана да ти е удобна,някой колеги ги режат като твоята снимка но няма файда.При правилно заточване не и са опира нищо реже като самурайски меч.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X