Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на двигател Fiat Panda

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Замяна на двигател Fiat Panda

    Здравейте,колеги!Вече двигателя на пандата(карбуратор 1.0 FIRE) тотално се издуха,реших да го заменя с един от пунто 1.2 инжекция,на 130000 км.Блока пасва точно на кутията на пандата,както и самото рамо на двигателя в коша.Обаче,тей като стария е карбуратор,бензиновата помпа му е механична,отпред на блока,а на пунтото помпата е в резервоара!Това е дилемата,която се чудя как да направя,за да заработи в моя кош двигателя.Иначе,човека го дава с компютъра и цялата инсталация,свален е работещ,за смяна с по-голям мотор.Още не съм го купил,но смятам тука близките дни да го закупя,но не смея преди да ви попитам какво да правя с помпата?И все пак да попитам,има ли и други трудности,при слагането на такъв двигател с компютър?Или само закачам двигателя,жиците на стартера и готово? Иначе ето един,който е направил същата реновация https://www.youtube.com/watch?v=oobSL23k00g#t=201 Поздрави,Колеги!
    Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

  • #2
    От: Замяна на двигател Fiat Panda

    Ако си намериш външна помпа с същото налягане можеш да си решиш проблема сравнително лесно. По трудно ще ти бъде да приплетеш двете инсталации -оригиналната и тази на мотора за да ти работи и отчита всичко на таблото!
    В Панда съм вкарвал 1.7 мотор от Сеат Ибиза с Порше система с 2 компа но си беше голямо забавление.Мотора е като този http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=166197 . Успех с новия проект
    Uaz 469 2.4 D MB
    KTM 600 ROTAX
    Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
    Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

    Коментар


    • #3
      От: Замяна на двигател Fiat Panda

      Всякаква помпа около 3 бара ще ти свърши работа. Има ги по магазините за тунинг. Има ги и при италианеца - вървят комплект с поплавъка и са около 50 лв. Дали ще можеш да вкараш цялата система в резервоара - ще трябва да провериш сам. Иначе най-лесно - външна. Като взимаш кабелите - взимай всичко. Компа на Пунтото е с имобилайзер - върви комплект с ключа и приемника около волана. Иначе няма палене.

      Коментар


      • #4
        От: Замяна на двигател Fiat Panda

        Значи,ще слагам външна помпа.Иначе,човека каза,че е с цялата инсталация,ама чак за имобилайзера и ключа около волана не съм го питал,днес ще се обадя да питам.Притеснявам се само за закачането на новата инсталация,дано се справя,понеже до сега не съм правил подобно нещо.А колкото за отчитане на таблото,да ми отчита пак старите работи,не ми трябва друго,лампата за чек енджин ще я пренебрегна.Други какви трудности,мога да срещна?Дано не стана нахален,де,ама питам защото ми е за пръв път и ме е страх да не издъня работата Поздрави и весели празници!
        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

        Коментар


        • #5
          От: Замяна на двигател Fiat Panda

          Така,аз до преди месец бях пред подобна дилема - основен ремонт на Пандата или друг двигател. Стигнах до извода да си го оправя моя, защото :
          - първо не го знаеш,онзи двигател дали няма да иска да се инвестира голяма сума в него самия за ремонт
          - за да е всичко коректно и ако искаш ти разбира се - трябва да се посети КАТ и там си има разправии по смяна на двигател
          - двигателя,който гледах ( 1.3 турбо от УНО ) нямаше съответните документи и това ме спря
          Сега съм сменил всичко по двигателя, разработвам си Пандата и отново в гората и лято за риба.Поне знам,че вече двигателя е ОК!
          А ти защо искаш да го смениш ? Просто защото твоя се е сдухал,или защото търсиш повече мощност?
          First Man, then Machine!
          Lada Niva
          Honda XR 400

          Коментар


          • #6
            От: Замяна на двигател Fiat Panda

            Аз съм стигнал до извода,че е по-добре да се смени двигателя с друг,вместо да се учи някой некадърен майстор на него и накрая да обвини частите за проблемни.Ремонт на двигател е изключително отговорна и не толкова лесна задача и според мен над 70% от майсторите се излагат,но никога няма да се признаят за виновни.2 пъти съм правил основен ремонт на двигател-и съм съжалявал-ставаше по-зле от преди.Естествено има риск,ако човек не знае в какво състояние е "новият" двигател,но е по-малък

            Коментар


            • #7
              От: Замяна на двигател Fiat Panda

              Красич ,след изказването ти настана смях в залата! И подсмихване под мустак във форума
              Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

              Коментар


              • #8
                От: Замяна на двигател Fiat Panda

                Първоначално публикуван от krassitch Преглед на мнение
                Аз съм стигнал до извода,че е по-добре да се смени двигателя с друг,вместо да се учи някой некадърен майстор на него и накрая да обвини частите за проблемни.Ремонт на двигател е изключително отговорна и не толкова лесна задача и според мен над 70% от майсторите се излагат,но никога няма да се признаят за виновни.2 пъти съм правил основен ремонт на двигател-и съм съжалявал-ставаше по-зле от преди.Естествено има риск,ако човек не знае в какво състояние е "новият" двигател,но е по-малък
                Явно си целил все обучени майстори работещи възможно най-евтино с възможно най-евтините части !
                Е и резултата е бил най-най....
                Uaz 469 2.4 D MB
                KTM 600 ROTAX
                Hyundai Terracan 2.9 CRDI- 2 бр.
                Иво 0 9 8 осем 9 4 4 2 седем 9

                Коментар


                • #9
                  От: Замяна на двигател Fiat Panda

                  Точно за този двигател,не е чак толкова сложен за ремонт,мога да го направя,но просто не си струва,а и не ми се дават толкова пари,а за качествен ремонт с мераклийска работа и нито един стиснат лев,за някой чарк,като тегля чертата излиза повече от този дето смятам да купувам.Решено е,ще го купувам,обаче таз пущинска помпа ме притеснява и дали ще мога да уединя инсталацията с тази на моята панда?
                  Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                  Коментар


                  • #10
                    От: Замяна на двигател Fiat Panda

                    Частите не бяха евтини,а един приятел 2 пъти сменя двигател с такъв от морга и е изключително доволен.В белите държави си имат специализирани сервизи за основен ремонт,а не всеки полуграмотен майстор да ми се прави на разбирач и да давам пари на вятъра

                    Коментар


                    • #11
                      От: Замяна на двигател Fiat Panda

                      Първоначално публикуван от jeko47 Преглед на мнение
                      Красич ,след изказването ти настана смях в залата! И подсмихване под мустак във форума
                      Е когато в една друга тема човека описваше проблемите с основният ремонт и че му е излязал 3000 лв,но пак има проблеми-нямаше смях в залата,а друг двигател щеше да му излезе наполовина...А и съм забелязал,че темите с хвалби са много,а излагациите,коато показват очевидно взето погрешно решение почти не се споменаватНо всеки е свободен да си харчи парите както му харесва

                      Коментар


                      • #12
                        От: Замяна на двигател Fiat Panda

                        Тей,тъкмо се обадих на човека,каза,че е без имобилайзер.До тук добре,утре започвам свалянето на стария мотор,ами да попитам горе долу каква външна помпа да търся,на какво налягане да работи?И един друг колега ме подсети една лудорийка.Понеже ми е пробит резервоара и е лепен,абе с една дума не струва най,търсих резервоар от панда 4х4 инжекция,но нямаше.Намерих един от една панда 2001 година,но не е 4х4,а е само предно иначе е инжекция,дали резервоара ще стане на 4х4 модела?
                        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                        Коментар


                        • #13
                          От: Замяна на двигател Fiat Panda

                          По принцип всички Пунтовци са с имобилайзер. За да няма - единствения вариант е да са го "хакнали" автомобилните хакери. Ако е така - няма проблем. Иначе си искай джаджите. Ако я газифицираш - тогава може да мислиш за съвсем малък резервоар, колко да не е без хич. Има такива за съвсем малко литри, можеш да ги сложиш където ти е кеф, а и въпроса с помпата ще е по-лесен. Виж и темата на колегата - http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=131161

                          Коментар


                          • #14
                            От: Замяна на двигател Fiat Panda

                            Резервоар от не 4х4 , съм търсил и аз и стигнах до извода,че не пасва - При цивилните версии резервоара е под мястото на задния диф. Не знам ако се преправя дали ще стане.Аз реших проблема с бензинова метална 10 л. туба в багажника.
                            First Man, then Machine!
                            Lada Niva
                            Honda XR 400

                            Коментар


                            • #15
                              От: Замяна на двигател Fiat Panda

                              Значи,в продавалника,попитах 3ма човека,които са от годината на пунтото,от което е двигателя и тримата са без имобилайзер.Такам,друг въпрос,таз външна помпа,по бензинопровода ли се вързва?И още един въпрос .Как да вържа инсталцията с моята,така че като подам на контакт и завъртя стартера,да имам ток на бубината,демек да запали двигателя,а като врътна ключа,да спира тока или при инжекцията спира горивото към дюзите,за да спре двигателя?Ще се радвам,на всеки който ми разясни разните му работи за инсталацията,понеже съм много гол от към тази насока.Поздрави и весели празници!
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X