Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на двигател Fiat Panda

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: Замяна на двигател Fiat Panda

    Трябвало е да вземеш цялата кошница, барабар с нивомера. В повечето случаи пасват на фланеца на резервоара.
    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

    Коментар


    • #77
      От: Замяна на двигател Fiat Panda

      Такам.Вчера си взех маркучите от пунто + бобина,за да ми пасне за отоплението на дросела.Сега,обаче,звънях на няколко онлайн магазини и не могат да ми предложат помпа,свободно,само такава от автомобили,които са заводски с външна 3 бара,казаха,че ако кажа модела на автомобила,ще ми намерят.Та някой колега,би ли ми изброил автомобилите с външна помпа,която работи на 3 бара?Поздрави,колеги!
      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

      Коментар


      • #78
        От: Замяна на двигател Fiat Panda

        Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
        Такам.Вчера си взех маркучите от пунто + бобина,за да ми пасне за отоплението на дросела.Сега,обаче,звънях на няколко онлайн магазини и не могат да ми предложат помпа,свободно,само такава от автомобили,които са заводски с външна 3 бара,казаха,че ако кажа модела на автомобила,ще ми намерят.Та някой колега,би ли ми изброил автомобилите с външна помпа,която работи на 3 бара?Поздрави,колеги!
        Опел Вектра А 2.0 115 к.с. е с външна помпа, пълна инжекция е. Преди години беше 70 лв. нова, сега може да е поевтиняла.
        Ford Maverick II 2.3 XLT
        Ford Mondeo MK5

        Коментар


        • #79
          От: Замяна на двигател Fiat Panda

          Първоначално публикуван от Asen Kushlev Преглед на мнение
          Опел Вектра А 2.0 115 к.с. е с външна помпа, пълна инжекция е. Преди години беше 70 лв. нова, сега може да е поевтиняла.
          Това намерих от такава вектра,каквато казваш: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:b0bb87b8330e406491f84ac13c9eb1c52de0057f.jpg
Прегледи:1
Размер:118.6 КБ
ID:5558368
          Същата се продава,втора употреба е,дали ще ми свърши работа?
          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

          Коментар


          • #80
            От: Замяна на двигател Fiat Panda

            За това говоря, няма начин да не свърши работа. Имам читав горивен филтър останал, ако ти върши работа казвай как да ти го пращам. Той се връзва на маркучите, също като помпата, че и стойката на помпата май ми се мотае някъде.
            Ford Maverick II 2.3 XLT
            Ford Mondeo MK5

            Коментар


            • #81
              От: Замяна на двигател Fiat Panda

              Значи да я поръчвам?Иначе ако я вържа без реле,директно с плюс на контакт,като подкачи на контакт и да речем задържа на контакт,без да завъртам стартера,като подкачи спира ли сама или?
              Последно редактирано от Driftacha; 27-01-14, 22:53.
              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

              Коментар


              • #82
                От: Замяна на двигател Fiat Panda

                Няма как да спре сама. Компа на колата се грижи за тая работа, като командва съответното реле. Виж кое как и вържи помпата точно там. Така или иначе оригиналната помпа е била вързана на същото място. Ползвай същите жици. Местонахождението на релето в Пунтото е в отсека на двг - зад него, под стъклото, над маркучите за парното - ако можеш да се ориентираш по кабелите.

                Коментар


                • #83
                  От: Замяна на двигател Fiat Panda

                  Принципно може да я вържеш директно на плюс след контакт и тя да работи нон-стоп...няма проблем за помпата. Има проблем ,че това е опасно при евентуална катастрофа. Точно затова компа се занимава с пускането на помпата, защото той следи дали двигателя работи и ако не, я гаси.

                  Коментар


                  • #84
                    От: Замяна на двигател Fiat Panda

                    Свържи бобината на релето за помпата към пин 23 на ECUто. Не, че няма да работи директно на контакт, но не е добра идея.
                    "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                    Коментар


                    • #85
                      От: Замяна на двигател Fiat Panda

                      Такам,помпата е поръчана,в събота трябва да е при мен.Дадох на стругар да ми направи стария ми маховик,понеже не намерих нещо на достъпна цена.Човека каза,че ще престърже цяла ос за централния отвор,за да може да направи максимално точно наново дупките на болтовете и чопа.Ето от къде взаимствах тази идея: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1531878_262983017204262_224522765_n.jpg
Прегледи:1
Размер:148.1 КБ
ID:5559013 Натиснете снимката за да я уголемите

Име:998568_237341219768442_835215520_n.jpg
Прегледи:1
Размер:94.7 КБ
ID:5559014 Само че моя няма да стане толкоз надупчен Ще се пробие по средата между две дупки,по една нова.
                      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                      Коментар


                      • #86
                        От: Замяна на двигател Fiat Panda

                        Правиш глупости.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • #87
                          От: Замяна на двигател Fiat Panda

                          Понеже и на мен ми дойде акъла ,реших да не експерементирам,ами да взема един притескател и феродов диск,нови за този стъргания маховик.Обаче,да попитам,преди да съм поръчал,някой колега,знае ли дали шлиците на феродовия диск на пунтото,са идентични с тези на Пандата?И дали притискателния диск,ще може да се натиска с лагера на пандата,понеже на пунтото,не е еднакъв с този на пандата?Поздрави,Момчил!
                          Последно редактирано от Driftacha; 03-02-14, 08:34.
                          Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                          Коментар


                          • #88
                            От: Замяна на двигател Fiat Panda

                            Вързах и помпата от вектрата по линията от резервоара и уви тръгна :

                            Очаквам да пристигне и съединителя,заедно с ангренажен ремък и някой датчик.
                            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                            Коментар


                            • #89
                              От: Замяна на двигател Fiat Panda

                              Такам.Най-накрая го качих моторa,без никакви пречки.Ето го новия съединител:
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2071045.jpg
Прегледи:1
Размер:153.0 КБ
ID:5563837
                              ,зацепен нов ангренаж и нов ремък на генератора :
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2071042.jpg
Прегледи:1
Размер:194.1 КБ
ID:5563838
                              Набих задната тапа от към маховика :
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2071039.jpg
Прегледи:2
Размер:192.9 КБ
ID:5563839

                              Закачих притискателния диск,стругар ми направи "управка" за феродовия диск,центровах го и двигателя вече е официално в коша.
                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2081048.jpg
Прегледи:1
Размер:122.7 КБ
ID:5563840Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2081049.jpg
Прегледи:1
Размер:160.0 КБ
ID:5563841Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P2081051.jpg
Прегледи:1
Размер:171.5 КБ
ID:5563842
                              Имахме малко проблеми със стартера,понеже оригиналния,от стария двигател не ставаше,а аз упорито мъчих да го сложа,какво ли не правих неще и неще.Та накрая сложих този от пунтото,който е с малко по тънък корпус,но се наложи да му огладя един ръб на корпуса за да пасне,че иначе пак не съвпадаха дупките.Това е за сега колеги,смятам да почна да сглабям и водната система,да видим какво ще съчиня,взел съм и маркучи от цялата система на пунто,да видим,как ще свързвам отоплението на дросела.Поздрави,колеги!
                              Последно редактирано от Driftacha; 14-02-14, 21:29.
                              Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                              Коментар


                              • #90
                                От: Замяна на двигател Fiat Panda

                                Привет колеги!Нещо загубихте интерес .Такам,днес вързах водната система(оригиналната на пандата),а отоплението на дросела,смятам да го направя с две тетки(тройник),дето се слагат от газаджиите и чрез тях да отклоня към дросела антифриз,както ме посъветва Scrapheap,да вържа отоплението към малкия кръг на системата.
                                Почнах да връзвам и елкетрическата схема,обаче да попитам,на две три места има клеми за замасяване на компютъра,има и една дебела червена жица,смятам че е за плюс,но като нямам схема,нищо не пипам.Та мисълта ми е някой,дали ще може да ми даде някаква схема/акъл за захранването на компютъра.Също така,постоянно ли трябва да е вързан към акумулатора или,само когато дам на контакт?И още един въпрос,кое ми е релето за бензиновата помпа(и изобщо има ли го в цялата инсталация?) и как да го вържа за да работи правилно?Ето снимки на инсталацията(снимал съм и отрязаните"компетентно" кабели от стария собственик):Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120981.jpg
Прегледи:2
Размер:184.0 КБ
ID:5564226Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120982.jpg
Прегледи:2
Размер:105.5 КБ
ID:5564227Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120983.jpg
Прегледи:1
Размер:105.3 КБ
ID:5564228Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120988.jpg
Прегледи:1
Размер:148.6 КБ
ID:5564233Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120984.jpg
Прегледи:1
Размер:183.9 КБ
ID:5564229Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120985.jpg
Прегледи:1
Размер:220.2 КБ
ID:5564230Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120986.jpg
Прегледи:1
Размер:203.9 КБ
ID:5564231Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120987.jpg
Прегледи:1
Размер:208.9 КБ
ID:5564232
                                Това буксата за диагностика ли е?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB120990.jpg
Прегледи:1
Размер:93.1 КБ
ID:5564234
                                Благодаря предварително!Поздрави,Момчил!
                                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X