Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Замяна на двигател Fiat Panda

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Замяна на двигател Fiat Panda

    Двигателят който ще слагаш , задължително трябва да има негова си шайба на коляновия вал - от твоя не става. От там ,ще имаш разминаване и със шайбата на генератора - не само тава ,че новата ще е за пистов ремък а и това, че генератора не води с к. вала и ще трябва да му подлагаш. Това, само ако новия двигател не е с генератора си.
    Силата е нищо без контрол.

    Коментар


    • #32
      От: Замяна на двигател Fiat Panda

      Ето малко снимков материал:
      Поизмих коша и скоростната кутия:Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB010983.jpg
Прегледи:2
Размер:134.8 КБ
ID:5549883Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB010984.jpg
Прегледи:2
Размер:145.1 КБ
ID:5549884
      1.0 карбуратор марш от коша,масляво желязо!
      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB010980.jpg
Прегледи:2
Размер:133.9 КБ
ID:5549885Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB010981.jpg
Прегледи:1
Размер:116.4 КБ
ID:5549886Натиснете снимката за да я уголемите

Име:PB010982.jpg
Прегледи:2
Размер:114.0 КБ
ID:5549887
      Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

      Коментар


      • #33
        От: Замяна на двигател Fiat Panda

        Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
        Мен по ме притеснява как ше вържеш компютъра на ижекциона...не че са повече от 20-на кабела, ама трее да си знаеш кое какво е. Пък и външна помпа с реле за управление трябва да и намериш място и захранване, бензинови линиии, може би ламбда сонда ше се появи и ако не е в колектора, ще трябва да се заварява резба на даун пайпа. Абе има игра и особено с бензиновата система трябва да се внимава, за да изгори проекта набързо.

        Успех!
        Андрейчо,така е,ламбда сондата се намира след изпускателния колектор,има си резба на двуцевката.Обаче,не е кой знае колко трудно да я преправя за моята двуцевка.Въпроса е че ми е тъмна Индия,работата с външната помпа.Нито знам как работи това чудо,нито къде се вързва(по бензинопровода ли?) или как се захранва за да работи.Общо взето това са ми въпросите.Като почна да вързвам и компютъра,ще изникнат още въпроси
        Първоначално публикуван от maki449 Преглед на мнение
        Двигателят който ще слагаш , задължително трябва да има негова си шайба на коляновия вал - от твоя не става. От там ,ще имаш разминаване и със шайбата на генератора - не само тава ,че новата ще е за пистов ремък а и това, че генератора не води с к. вала и ще трябва да му подлагаш. Това, само ако новия двигател не е с генератора си.
        За мое щастие е пълен комплект и има и генератор

        Поздрави,Момчил!
        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

        Коментар


        • #34
          От: Замяна на двигател Fiat Panda

          Тя се връзва лесно...на подаващата линия...да се надяваме ,че Пандето има връщаща линия иначе ше требе да прекарваш нова. Некъде требе и бензинов филтър да се вмести. Помпа външни и евтини са от разни механични инжекции (малко ме притеснява ,че са твърде мощни) който в повече случай са на удобна стойка ведно с бензинов филтър и компенсаторен съд (той може да се изхвърли). Към Компа за двигателя трее да има реле за помпата (дано са ти го дали), ама и да нема може да минеш с обикновенно реле, което чака сигнал от компютъра за да палне помпата....сигнала обикновенно идва след като е 'разпознал' цилиндрите обикновенно...някой имат и подкачване на контакт и т.н.....може и директно да я пускаш с плюс от контакт, ако много се оплетеш с 'техниката', ама не е 'сейфти' както се казва.

          Коментар


          • #35
            От: Замяна на двигател Fiat Panda

            Ами Пандичката за щастие има маркуч за излишен бензин.Ще разгледам какви помпи предлагат,но ако може някой да ми каже с какво налягане да търся или да попитам в магазина,за налягането на бензина?Поздрави и благодаря за помощта!
            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

            Коментар


            • #36
              От: Замяна на двигател Fiat Panda

              Налягането се определя от бензиновия регулатор, а не от помпата....та в общия случай няма значение помпата.

              П.С. регулатора седи на бензиновата рейка.

              Коментар


              • #37
                От: Замяна на двигател Fiat Panda

                Първоначално публикуван от Andrei Преглед на мнение
                Налягането се определя от бензиновия регулатор, а не от помпата....та в общия случай няма значение помпата...
                А дано, ама надали... Явно конструкторите са пълни тъпаци щом слагат 3 бара помпа като могат само от един регулатор + помпа на 1 бар да докарат налягането...


                Първоначално публикуван от Driftacha Преглед на мнение
                Ами Пандичката за щастие има маркуч за излишен бензин.Ще разгледам какви помпи предлагат,но ако може някой да ми каже с какво налягане да търся или да попитам в магазина,за налягането на бензина?Поздрави и благодаря за помощта!
                В най-общият случай, с леки вариации според модела:

                Моно инжекция- 1 бар.
                Пълна инжекция- 3 бара.

                Питаш за тоя двигател какво е налягането на помпата и търсиш с такива параметри, но външна. Моното ще работи и с 1,5 бара помпа, но пълната инжекция- не...

                Коментар


                • #38
                  От: Замяна на двигател Fiat Panda

                  Нещо колега ти бега много сериозно теорията. Помпите имат едни диаграми към тях дебит/налягане...може да ги погледнеш, да помислиш...и евентуално да се сетиш как стават нещата.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Замяна на двигател Fiat Panda

                    Мислил съм, смятал съм, че съм и опитвал с налични помпи- пълна инжекция НЕ ЩЕ да работи с помпа от моно инжекция... Ти пак си гледай схеми на дебити, налягания и т.н.- аз резултата го знам на практика, теорията е за вас...

                    Коментар


                    • #40
                      От: Замяна на двигател Fiat Panda

                      По-горе бях ти писал за баровете. Не си казал точно какъв е двигателя. За 75 коня пълна инжекция примерно е ТАЗИ помпа: 3 bar - 110 l/h ОЕМ 7506201.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Замяна на двигател Fiat Panda

                        Това трябва да е характеристиката за двигателя http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=6999 Пълната инжекция е при моделите след 1999 година,а моя двигател трябва да е от 1996 година.Поздрави и благодаря за съдействието!
                        Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                        Коментар


                        • #42
                          От: Замяна на двигател Fiat Panda

                          Всъщност има и пълна инжекция от 94 до 99 г. - 75 к.с. Другите два са съответно 55 и 60 к.с. Ако двигателя ти е като този от линка, тогава трябва да е моноинжекция 60 к.с. от типа двг: 176B1.000/176B4.000/176A7.000. По документи, помпата трябва да е:
                          1.5 bar - 100l/h. - ОЕМ: 7799543, 7747117, 0580314165.
                          1.2bar - 90 l/h - 46473394, 7752900, 7736883.
                          Който може много, може и малко. Обратното не е вярно. Търсиш някаква бар и половина и си свиркаш. Не се шашкай толкова. Мисля, че практически с всяка помпа от гореспоменатите ще тръгне. Няма ли кой да ти удари едно рамо на място, колкото да запали веднъж, после ше доизкусуряваш...

                          Коментар


                          • #43
                            От: Замяна на двигател Fiat Panda

                            Първоначално публикуван от Totko Преглед на мнение
                            Няма ли кой да ти удари едно рамо на място, колкото да запали веднъж, после ше доизкусуряваш...
                            Работата е там,че чакам вече почти седмица,да ми пристигне двигателя,а празници,а не работи офиса,вчера се обади колегата към 14 часа че го е пратил,очаквах да пристигне днес двигателя,но уви,не е тук.Иначе,ако нещо се озоря,смятам да викна един жичкаджия да я погледне и да помогне за инсталацията,даже ако иска ще му я и издърпам до него,да не работи на място.Иначе няма и да откажа на някой,колега от форума,който има свободно време събота и неделя.Поздрави!
                            Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                            Коментар


                            • #44
                              От: Замяна на двигател Fiat Panda

                              Вземи карантиите от неговия резервоар и таблото с уредите му карантиите от резервоара ги присади на твоя и смени таблото с уредите а за запалването е лесно

                              Коментар


                              • #45
                                От: Замяна на двигател Fiat Panda

                                Такам,тъкмо говорих с колегата с двигателя и категорично каза че е 1.2 75 к.с 1996 година,евентуално двигателя трябва да е този:http://www.auto-data.net/bg/?f=showCar&car_id=7001 (като гледам май е пълна инжекция)извинявам се много за грешката в конските сили на двигателя в по-горното ми мнение.Та последно каква помпа да вземам,за този двигател,че до края на седмицата да купувам всичките карантии и през уикенда да почвам да събирам.И два тампона за двигателя и скоростната кутия,ще купя,понеже старите са страшно изгорели и двигателя,като пусна съединителя се усещаше от вътре как се лашкаше свободно из коша и като отпусна съединителя,цялата се сяпаше Поздрави!
                                Fiat Panda 4x4 , Opel Astra 1.7 TDI , Opel Tigra 1.4 Ecotec

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X