Обява

Свий
Няма добавени обяви.

И аз вече с Фронтера Б

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: И аз вече с Фронтера Б

    Чакам някои ден да сам малко по свободен и моят отива там.

    Коментар


    • #17
      От: И аз вече с Фронтера Б

      kiko00 без боди lift как стоят 265/75 R16? Възможно ли е да се настрои окачването така, че да не опират? И само горния ли шарнир си монтирал под носача? За да има ефект не трябва ли и двата шарнира да се монтират под носачите?
      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

      Коментар


      • #18
        От: И аз вече с Фронтера Б

        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
        kiko00 без боди lift как стоят 265/75 R16? Възможно ли е да се настрои окачването така, че да не опират? И само горния ли шарнир си монтирал под носача? За да има ефект не трябва ли и двата шарнира да се монтират под носачите?
        Значи гумите влизат и без бодилифт ,но се налага доста натягане на предните тросиони с което силно ограничаваш хода в двете посоки и най-вече надолу. Отзад сложих подложки от 7 см.(това преценявай според това колко са омекнали пружините) ,но когато дифа се качи докрай нагоре гумата е на 0,4-0,5 мм от калника(подкалника).След монтажа на бодилифта проблемите изчезнаха и върнах по 5 оборота на тросионите(сега е много по добре отпред и нагоре и надолу).
        Като отпред стана 97см. отзад 100см.
        Само горния шарнир монтирах отгоре ( долния ще се видиш в приключение да го сложиш отдолу огледай как е захващането на долния той влиза в носача )с цел горния носач да не ограничава хода надолу.
        След преместването на горния шарнир е нужно и реглаж на предния мост както на сходимоста така и на вертикалите.
        По време на изравняването след всяко завъртане на болтовете на тросионите е нужно да разтъпчеш напред назад (7-8 м.)и тогава да мериш височините.
        Напред и нагоре
        Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
        0886769809-Юлиян
        kiko00@abv.bg

        Коментар


        • #19
          От: И аз вече с Фронтера Б

          Колко са ти широки джантите, на които си слижил 265/75 R16?
          В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

          Коментар


          • #20
            От: И аз вече с Фронтера Б

            Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
            Колко са ти широки джантите, на които си слижил 265/75 R16?
            Мисля ,че бяха 7 инча утре ,ще погледна и напиша точно
            Напред и нагоре
            Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
            0886769809-Юлиян
            kiko00@abv.bg

            Коментар


            • #21
              От: И аз вече с Фронтера Б

              Защо ми се види, че си с различни гуми отпред и отзад? Или разликата в шарката не ти оказва влияние?

              Коментар


              • #22
                От: И аз вече с Фронтера Б

                Първоначално публикуван от sony bono Преглед на мнение
                Защо ми се види, че си с различни гуми отпред и отзад? Или разликата в шарката не ти оказва влияние?
                Стига де четири броя с етикети си купих
                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:91.jpg
Прегледи:1
Размер:218.5 КБ
ID:5568832
                Напред и нагоре
                Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                0886769809-Юлиян
                kiko00@abv.bg

                Коментар


                • #23
                  От: И аз вече с Фронтера Б

                  Гумите ти изглеждат много добре, би ли споделил дали страничния борд на гумите ти е помогнал да излизаш по-лесно от недълбок кален коловоз с сравнение с други кални гуми, които са без грайфер на страничните бордове? Питам от любопитство, че с моите АТ гуми в нормален кален коловоз се движех като трамвай на криви релси

                  Коментар


                  • #24
                    От: И аз вече с Фронтера Б

                    Първоначално публикуван от kiko00 Преглед на мнение
                    Стига де четири броя с етикети си купих
                    Баси, извинявай! По-тъп пост за различинте гуми не съм пускал никога. Така е като разглеждам форума от телефона си и съм видял половитана преда гума.

                    Коментар


                    • #25
                      От: И аз вече с Фронтера Б

                      Първоначално публикуван от Павел Василев Преглед на мнение
                      Гумите ти изглеждат много добре, би ли споделил дали страничния борд на гумите ти е помогнал да излизаш по-лесно от недълбок кален коловоз с сравнение с други кални гуми, които са без грайфер на страничните бордове? Питам от любопитство, че с моите АТ гуми в нормален кален коловоз се движех като трамвай на криви релси
                      Това са първите ми и единствени такива гуми не мога да дам мнение ,но с тези гуми влизах и излизах от коловозите без проблем . На първата разходка бях с гуми за асфалт(мъгла) и се движех по описания от теб начин. Мисля ,че доста помага грайфера на борда все пак доста умни глави са мислили дали да го има .
                      Напред и нагоре
                      Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                      0886769809-Юлиян
                      kiko00@abv.bg

                      Коментар


                      • #26
                        От: И аз вече с Фронтера Б

                        Павка, трябва да идваш да караш с нас.
                        Аз на последната разходка разбрах колко са проходими спаднатите АТ-та на 0.5-0.8 спрямо неспаднатите - 1.7.
                        Такива работи се учат с каране, а не с питане по форумите.
                        Е на! Аз знам, че за проходимост се спадат гуми, но не го правех.
                        И като ме лашна в едни дървета... и няма излизане. Дойде Соти и ми се накара за напомпаните гуми. Извади ме само с думи: спадай, стига, другите гуми, леко газ, ляв, много газ! не пускай!
                        Та каране си трябва... и данък някой друг стоп - тогава даде фира моя (отново).
                        Наученото - priceless. Стоп ще си купя/направя.
                        Русия е бензиностанция, въоръжена с ракети.

                        Коментар


                        • #27
                          От: И аз вече с Фронтера Б

                          Първоначално публикуван от Alexfield Преглед на мнение
                          Павка, трябва да идваш да караш с нас.
                          Аз на последната разходка разбрах колко са проходими спаднатите АТ-та на 0.5-0.8 спрямо неспаднатите - 1.7.
                          Такива работи се учат с каране, а не с питане по форумите.
                          Е на! Аз знам, че за проходимост се спадат гуми, но не го правех.
                          И като ме лашна в едни дървета... и няма излизане. Дойде Соти и ми се накара за напомпаните гуми. Извади ме само с думи: спадай, стига, другите гуми, леко газ, ляв, много газ! не пускай!
                          Та каране си трябва... и данък някой друг стоп - тогава даде фира моя (отново).
                          Наученото - priceless. Стоп ще си купя/направя.
                          Прав си Алекс, иска се каране, каране и малко акъл от препатили с опит като вас, живот и здраве ще направим една разходка с вас, само да успея да се освободя

                          Коментар


                          • #28
                            От: И аз вече с Фронтера Б

                            Първоначално публикуван от kiko00 Преглед на мнение
                            Мисля ,че бяха 7 инча утре ,ще погледна и напиша точно
                            Когато гледаш, виж и ЕТто колко - чудя се на оригиналните джанти как ще стоят 265/75 R16!?!
                            В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                            Коментар


                            • #29
                              От: И аз вече с Фронтера Б

                              Малко да съживя тема за Фронтерката.
                              Така днес пристигна и поръчания подарък на Дядо Коледа . Утре ще метна и снимков матрЯл .
                              Ама малко да подскажа ,вече ще имам 100% заден блокаж (засега) и не убиваеми мостове от Нисан Патрол GR III
                              Напред и нагоре
                              Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                              0886769809-Юлиян
                              kiko00@abv.bg

                              Коментар


                              • #30
                                От: И аз вече с Фронтера Б

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1094.jpg
Прегледи:1
Размер:138.2 КБ
ID:5630495Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1098.jpg
Прегледи:1
Размер:128.0 КБ
ID:5630497Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1096.jpg
Прегледи:1
Размер:171.3 КБ
ID:5630496Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_1097.jpg
Прегледи:1
Размер:154.2 КБ
ID:5630494
                                Утре почваме с прегледа и подмяна на нужните елементи .След това песъкоструй прахово боядисване и монтаж.
                                И после най-интересното пробите. Понеже се познавам добре за всеки случай си поръчах и един преден блокаж .
                                Вероятно след кратко затишие ще сменя и мотора със закупения вече V6 3.0 дизел, че развода чука на вратата вече.
                                Мисля ,че ще се получи добър Опел Патрол, това ,ще е новото му име на джипа .
                                Напред и нагоре
                                Принцеса Фиона (Фронтера) 2,2 DTI 99 г.
                                0886769809-Юлиян
                                kiko00@abv.bg

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X