Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проблеми с Land rover Freelander td4

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Проблеми с Land rover Freelander td4

    Здравейте,
    Изчетох всички публикации по темата за проблемите с Ланд Роувър Фрилендър, но никъде нямаше мнения за такъв произведен 2003г. Съпруга ми реши да си купи дизел 4Х4, за да може да ходи на хемодиализа, когато се наложи при всякакви сезонни условия. Покупката е факт. Преди една седмица, връщайки се от гр. Ловеч посока София, наваля сняг и пътя все още не беше обезопасен. По едно време, разминавайки се за щастие с един ТИР, джипа стана като шейна и се пързаляхме от едното в другото платно.Единствената мисъл беше за 6г. ни син, който остава сам, ако нещо се случи, както и да е джипа се обърна на една страна в малко дере и се изправи. Извикахме КАТ и пътна помощ да ни издърпа. Полицая явен фен на джипове забеляза, че въртят само задните колела. Много четох във форума за раздатъчна кутия и т.н., но понеже е по-стар, навсякъде пишеше. че имало дефект, който е разрешен след 2001г. Монтьора, който ни смени всички консумативи вдигнал джипа и установил, че предните колела не въртят. Консултирал се с колеги, отварял някаква част, не изпаднала дори и прашинка , но не го е разглобявал, защото всички му казали, че най-вероятно е раздатъчната кутия. Когато чухме цените побеляхме, но във форума намерих искрица надежда.
    Въпроса ми е, има ли вече установени добри сервизи и възможно ли е да е високата част само?
    Благодаря предварително!
    Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 19-12-13, 15:39. Причина: 2003г.

  • #2
    От: Проблеми с Фрилендър

    Въпросът е преместен в подходящия раздел.

    Лично мое мнение за този автомобил: продайте го и си вземете нормален 4х4. Същият производител предлага много по-добри неща, има и други.

    Коментар


    • #3
      От: Проблеми с Фрилендър

      Извинявайте, годината на производство е 2003г., грешката е в моя календар, нали ако го продадем новия собственик ще има същия проблем, а и няма да ни стигнат парите за друг.

      Коментар


      • #4
        От: Проблеми с Фрилендър

        Първоначално публикуван от violina11 Преглед на мнение
        ... няма да ни стигнат парите за друг.
        Не че съм специалист по Фрийлендър, ама все си мисля, че за парите, за които ще го ремонтирате, ще си купите нещо друго, което ще ви вози по-дълго време и ще има реално 4х4 задвижване.

        Според препатили (не съм имал такова чудо), единственият начин този автомобил да е надежден е да му се махне задвижването на задните колела и да се ползва като леко вдигнато комби без 4х4. Което вас явно не ви устройва. Интересно как сте постигнали да се въртят точно задните колела, ама вероятно кратък преглед от грамотни механици ще разбули мистерията.

        Не е зле да напишете от къде сте. Не е зле и като пазарувате следващата си 4х4 кола да подпитате тук.

        Коментар


        • #5
          Бяхме от София, но ЧСИ, банка и т.н..... Сега сме в едно селце в община Угърчин, Лесидрен се зове, благодаря, че все пак има някой, който го интересува проблема ни, а ако никой друг не помогне, весели празници на всички и мноого здраве най вече! Смях до сълзи и желано дълголетие!

          ПС: Ние нищо не сме правили, няма и месец от както я купихме, внесена от Италия, просто се смениха всички консумативи, това е.
          Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-12-13, 13:33.

          Коментар


          • #6
            От: Проблеми с Фрилендър

            Лесидрен знаем къде е. Но лично аз вещи хора зная главно в София. Ще изчакаме друг да пише.

            Коментар


            • #7
              От: Проблеми с Фрилендър

              Сигурни ли сте ще се въртят само задните кола? При този автомобил 4х4 режима се потдържа от виско муфа която е монтирана на задния кардан. иманно тя най-често дифектира и масово се прибягва до сваляне на задния кардан като автомобила остава само с предно предаване. Ако при вас не е така а имате само задно предаване ремонта ще ви е доста скъп и безсмислен като се има в предвид цената на целия автомобил.

              Коментар


              • #8
                От: Проблеми с Фрилендър

                Вариантът да работи само задният мост е изправна вискомуфа и счупено предно каре, тоест колата върви само на задно. Това е силно непрепоръчително, защото виското се товари много, а се слави като доста проблемен възел при Фрилендър.
                Животът е харизан кон според мен...

                Теди

                Коментар


                • #9
                  От: Проблеми с Фрилендър

                  Първоначално публикуван от avzdrav Преглед на мнение
                  Вариантът да работи само задният мост е изправна вискомуфа...
                  Изправна е била някога. Сега е напълно спечена, затова се е счупило нещо по предното задвижване и затова изобщо върви тази недомислена конструкция.

                  Ако виско-муфата беше изправна и е счупено нещо отпред, колата щеше да върви толкова зле, че да я подкарат право към майсторите.
                  Е, ако упорстват да карат със счупено предно, сигурно ще спекат муфата и колата ще тръгне почти нормално, освен че ще прави пируети при малък повод.

                  Интересно обаче, ако е счупено нещо от предното задвижване, би трябвало да трака при движение. Нищо такова не пише горе.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Проблеми с Фрилендър

                    п.п. все си мисля, че това подобие на джип няма никаква раздатъчна кутия и това компрометира досега поставените диагнози. Има опашка от вторичния вал на скоростите, вискомуфа, кардан и заден диф. Или първо кардан, после муфа, ама все тая. Ако е само счупена полуос/каре отпред и спечена муфа, това подлежи на оправяне.

                    Счупеното каре или полуос ще струва колкото ще струва, ще може и да се намери на старо. Подобна муфа (на Рено Еспас) ми рециклираха скоро и рециклирането струваше под 300лв. Остава и да го пипне някой грамотен.

                    Коментар


                    • #11
                      От: Проблеми с Фрилендър

                      Не беше скоро и не мога да се сетя, но май наистина тази недомислица няма раздатака.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Проблеми с Фрилендър

                        Здравейте, това което описвате е сравнително често случващ се проблем и той е в скоростната кутия. Вариантите за решаване са два/ или самата част се сменя, ако се намери, защото е трудно намираема почти невъзможно, а вторият вариант e смяна на скоростите .това което описах е една малка предполагаема част от нещата, които вие давате като описание. Трябва да напишете малко данни/ скоростите, двигателя и километрите/ .За повече информация обадете се на телефон 0898766643,за мен ще е по удобно.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Проблеми с Фрилендър

                          Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                          Не беше скоро и не мога да се сетя, но май наистина тази недомислица няма раздатака.
                          Има силоотводен вал, раздатка тип "married", лепната непосредствено за ск. кутия. Взема движение от касетата на предния диф май. При Синхро поне е така.
                          Животът е харизан кон според мен...

                          Теди

                          Коментар


                          • #14
                            От: Проблеми с Фрилендър

                            Така де силоотвода не замества раздатката. Нямаш механизъм с който да пренасочваш въртящия момент.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Проблеми с Фрилендър

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              Лесидрен знаем къде е. Но лично аз вещи хора зная главно в София. Ще изчакаме друг да пише.
                              Няма проблеми ще пътуваме утре до София, за да сложим зимни гуми, препоръчаха ни едни турски на много добра цена. Ако може някакви координати ще бъда много благодарна, защото пътуваме с голям страх.
                              Искрено благодаря на всички, които са съпричастни към проблема ни. Слънчев и усмихната ден от мен!

                              Съобщение от модератор:
                              Моля, напишете си в профила от къде сте.
                              Прочетохте ли това
                              ...ЦЪК
                              Последно редактирано от PETER PETRAKIEV; 20-12-13, 13:34.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X