Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение
    Хора да ми обясните нещо елементарно?!
    Гледам хибрида на Тойота HR -нещо си...
    Дето са масови сега.. комбинация от два ел двигателя и един 2.5 бензинов! Четох рекламите брошурите абе навсякъде супер дупер якото нещо!И никъде не открих данни за батерия ли е кво ли е?
    Защото не се зарежда от мрежата ами от спирането на автомобила!
    Не е лошо ама колко ще се зареди от това?! И това означава че не може да върви само на ток?! Май не беше батерия ами суперкондензатор ли беше?! Абе никъде няма инфо
    Информация има.При това не малко.Просто трябва да се рови в нета.Ето като за начало:
    https://en.wikipedia.org/wiki/Hybrid_Synergy_Drive
    Младежи, уважавайте старостта - тя е вашето бъдеще...
    0887/осемпет 66 4осем

    Коментар


    • От: Хибриди

      Нищо непредвидимо няма в съвременните батерии - нямам предвид Монбат, разбира се.

      А тия 5 киловатчаса на килограм батерия дето си ги мечтае Тракн... тя нафтата е около 2 киловатчаса на килограм, а в химията чудеса не стават. Хем окислителя на нафтата не си го носиш.

      Коментар


      • От: Хибриди

        Ааааа, Монбата ми умря малко преди 6-та година. Представи се достойно и абсолютно безпроблемно, при напълно неизгоден за него ескплоатационен цикъл...
        Т.е. стои на автомобил, който се кара рядко от съпругата. Има аларма. Когато се кара - дистанциите са 1-2км.. Престоят му понякога надвишава месец. Поради мързел не се изключват фаровете, и си работят като ДРЛ - гаснат след заключване на волана, което при Нисана става с натискане на бутон докато въртиш контактния върток - т.е. минава известно време на фарове след изгасяне на двигателя ...
        Т.е. винаги недозареден (включително в студовете зимата). И никога не съм го дозареждал през този му експлоатационен цикъл...
        Умря внезапно - след безпроблемно палене и разходка на съпругата и паркиране пред входа, внезапно едната клетка е отлетяла към небитието

        А за хибридите и плътността - навярно имат предвид ефективно усвоената енергия, която през КПД на ДВГ може и да излезе сметката
        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

        Коментар


        • От: Хибриди

          Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
          - навярно имат предвид ефективно усвоената енергия, която през КПД на ДВГ може и да излезе сметката
          То и аз нея имах предвид. Иначе топлинната енергия за нафтата е около 5 киловатчаса на килограм.

          Коментар


          • От: Хибриди

            Батериите не са само химия, но и физика... Може там да се крие ключа от бараката - хиперкондензатори и т.н.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • От: Хибриди

              Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
              Батериите не са само химия, но и физика... Може там да се крие ключа от бараката - хиперкондензатори и т.н.
              Те, и хиперкондензаторите са химия и не се различават чак радикално от батериите. Оттам заек няма да излезе, ограниченията им са добре известни.

              Изобщо казано, в нормалните вещества може да се съхрани определено количество енергия, преди да намесим ядрените сили. А до тях скокът е много голям и сме много далеч от план как да се скача.

              Батериите и сега имат що-годе приемлива енергийна плътност. Интригата в момента е как да се вкарат в тях по-разпространени материали - натрий вместо литий например. Не че много се напредва де.

              Коментар


              • От: Хибриди

                Имах предвид, че в момента въпреки, че химическите 'акумулатори' са с по-голяма плътност, потенциала за увеличение на енергийната плътност на 'акумулатори', ползващи електро-физичните ефекти е много голям (защото все още не е използван както трябва)...
                Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                  Имах предвид, че в момента въпреки, че химическите 'акумулатори' са с по-голяма плътност, потенциала за увеличение на енергийната плътност на 'акумулатори', ползващи електро-физичните ефекти е много голям
                  А аз имах предвид, че грешиш.

                  Те ти гугъла, виж от какъв порядък са енергиите на химическите връзки (тук са батериите) и какъв - енергиите на деформиране на химическите връзки (тук са всякаквите кондензатори, бобини, пружини и подобни). Енергиите на фазовите преходи са някъде по средата.

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Да де, гугълни например плътността на графенови - около 150Wh kg-1, и 'супер-кобалтови LiIon' - нещата са приблизително еднакви стойности и напълно еднакъв порядък.....
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Да де, гугълни например плътността на графенови - около 150Wh kg-1, и 'супер-кобалтови LiIon' - нещата са приблизително еднакви стойности и напълно еднакъв порядък.....
                      ... главно поради факта че се използва приблизително една и съща химия. На това само заглавието му е кондензатор. Аааа и едното е теоретична енергийна плътност а другото търговски достъпна и доста на юг от теоретичната.

                      Истинската интрига предстои именно при електрохимичните системи. Там има много, много място за подобрения.

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Според мен бъркаш химията и физиката Ясене... При едното нямаш протичане на химични процеси.. А при физичните може да има достатъчно уловки...
                        Например кило пръст може да има пренебрежимо малка химическа енергия, която можеш да извлечеш, но ако вдигнеш саксията на метър може да ти свърши доста работа (особено срещу тъщата ) без да протече какъвто и да е химичен процес
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                          Те, и хиперкондензаторите са химия и не се различават чак радикално от батериите. Оттам заек няма да излезе, ограниченията им са добре известни....
                          То се знае, че се знае, ама не е сигурно
                          миналия век га учИхме кондензаторите, се проповядваше като 100% факт, че 1F е непостижимо да го носиш в джеба си, пък глей кво станА.

                          И във Физиката навремето било "всичко открито" само един фотоефект останал да се доприключи и т.н и т.н

                          пп.
                          Химията е най-забавния дял от Физиката

                          ппп
                          врътнах 2000км. на един нов Аурис хибрид - не сме доволни.
                          байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                          Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                          Суперспам - спама на суперите

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                            врътнах 2000км. на един нов Аурис хибрид - не сме доволни.
                            Първоначално публикуван от ivied
                            ...е, давай де, защо, кое и как..?
                            А, той ако е карал такъв Аурис хибрид който аз карах преди година-две е прав. Смешка си от всякъде. На ток 5-6 километра и после на бензин. Абе хумор.
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              За да има динамиката на която съм свикнал, трябва да го ръчнеш в 'спортен режим" - икономията у лево
                              в "EVmode" работи до 49км./ч но не повече от 20мин. (поне с 300км. по магистрала толко се зареди)
                              Пътното му поведение е леко странно, дразни, но се свиква.
                              За изпреварване, ако не е в спортния режим може да е опасен (доста инертен)

                              Има ли повече от 2-ма(2-ма+2куфара), става съвсем зле с динамиката,климатика е зле сметнат откъм потоци (замръзваш от ляво - в дясно ти е горещо)
                              та мое мнение - не струва кинтата дето му искат.
                              байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                              Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                              Суперспам - спама на суперите

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                                та мое мнение - не струва кинтата дето му искат.
                                Псолютно верно!
                                יעבור
                                «И това ще мине»

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X