Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
    Или както казах в началото - хем се предлага, хем не се предлага.
    Не само се предлага, ами се и взимат: във фирмата вече смениха 3 хЛопела инсигнии и 3 VAGини пасати
    на по 199.000 км. = 6 Х 200 Е - 1200 Е за 6 автомобила... без 1 ст. първоначално... ехеее... като надвишат (ако) ще доплащат, ама пак нЕма да е много...

    Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
    Все пак и вратичка са оставили
    Ами и от снимката се вижда, освен за живущи, и за всички с под Евро 5

    Коментар


    • От: Хибриди

      Малко статистика за 2-та автомобила:
      Rav 4 - 197 к.с - 4Х4
      от април 2016 - до сега
      изминати км - 64.677
      литри - 4084
      среден разход - 6,31 л/100 км

      CH-R - 122 к.с. 4Х2
      от септември 2017 до сега
      изминати км - 21.362
      литри - 1060
      среден разход - 4,96 л./100 км

      Вече спрях да смятам - сезон-зимни летни гуми-градско-извънградско-магистрали...
      CH-R зареждаш и забравяш до следващия месец - напр. последно зареждане е било на 19.07, преди това на 30.06, преди това 01.06 и т.н. При RAV-ката е 3-4 пъти в месеца. Събирам още надлежно бележките и чат пат ги смятам... преди след всяко зареждане, сега в месеца веднъж (и то, защото трябва да ги отчитам на RAV-та всеки месец)
      Последно редактирано от ivied; 05-08-18, 11:28.

      Коментар


      • От: Хибриди

        Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
        ...
        CH-R - 122 к.с. 4Х2
        от септември 2017 до сега
        изминати км - 21.362
        литри - 1060
        среден разход - 4,96 л./100 км

        ...
        За последните 6 100 км. 314 литра или средно 5,15 л/100км.
        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

        Коментар


        • От: Хибриди

          https://m.fakti.bg/avto/326261-polic...elov-generator

          Е иначе мразим дизели.
          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

          Коментар


          • От: Хибриди

            Да де,той тока го събират мълния по мълния с кофите,те пък плетени от зелена тръстика
            TOYOTA SEQUOIA ‘11
            W140 S420 '99

            Коментар


            • От: Хибриди

              Кой каквото ще да продава, НО! докато производителите не започнат да предлагат поне 10 годишна безвъзмездна гаранция за батерията, много малко ще има желаещи да си купят..

              Втората употреба пък на електромобил не се оправдава много, ако го вземеш долу горе, около периода на изтичането на гаранцията на батерията..
              Защото гарантирано няма да ти се дават едни 18- 20 хиляди за батерия..

              Общо взето, електромобила още си е играчка за тези които имат пари да се забавляват с нея, но тези който трябва да вършат някаква работа, забрави..

              Аз с тези които са по масовите по пазара, като изключвам НА Тсала дръжката, защото НА Тслата е нещо кат ферари-то, много малко дрисльовци, могат да си я позволят, че с тези масовите които предлагат в момента, не мога да отида до края на магистралата, и да се върна, пълен Та**ШК...

              Може би ако караш само в града, и на къси разстояния, ще е изгодно и заради привилегиите и заради разхода, може би!!!!! някой който има EV да сподели..
              Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

              Коментар


              • От: Хибриди

                Първоначално публикуван от Traqn Savov Преглед на мнение
                ...
                Общо взето, електромобила още си е играчка за тези които имат пари да се забавляват с нея, но тези който трябва да вършат някаква работа, забрави..
                Има таксита Тесла, които вече попрехвърлиха 300-500 хиляди.

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Теслата е всичко друго, но не може да се нарече масовият Хавтомобил за средната и ниската утрепана от работа работническа класа.....
                  Говорил съм със американци собственици на тесла, та всички те освен теслата имат още поне три автомобила в гаража дизелови и бензинови.

                  До сега не съм чул някой да каже, аз имам само един автомобил на батерии и си го ползвам всеки ден..

                  Иначе колкото за такситата, там е друга манжа понеже това е инвестиция целяща възвръщане и даже лека печалбичка от нея..
                  така че едва ли пак може да се нарече обикновен ползвател..

                  За масово навлизане на електромообила, можем да говорим само когато сюлю и брат му пюльо отидат с електрокара на някоя пернишка дискотека, а в багажника има кокоши курешки от предното превозване на нови попълнения в кокошарника....
                  Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Със забраната и спирането на производство на дизели /освен товарни/от редица класни марки,следващата ниша е тая на хибридите.С тоя напредък на технологиите,няма и да осетиме кога ще станат масови ,има ги доста вече.Не говоря за 100%ел. ,а хибриди.
                    Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Не бой се народе,електриката настъпва,тук се напълни с Тойота Приус.

                      Е половината не могат да смятат ма това друга тема,важното е,че са зелени
                      TOYOTA SEQUOIA ‘11
                      W140 S420 '99

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                        Със забраната и спирането на производство на дизели /освен товарни/от редица класни марки,следващата ниша е тая на хибридите.С тоя напредък на технологиите,няма и да осетиме кога ще станат масови ,има ги доста вече.Не говоря за 100%ел. ,а хибриди.
                        Забрана за произвотство на дизели няма!Няма и да има в близко бъдеще.
                        Ограниченията са друга бира.
                        Преди една година в Хонда Пловдив ми казаха че сивик 10 генерация дизел няма да се предлага и произвежда.
                        Да ама не излъгаха ме най нагло.Е ся изкочи с някъв супер в норми дизел а колко е такъв ще видим.
                        Отделно и Мерц си презентираха новия дизел който вече го има по улиците.
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Е сигурно ще има някакъв технологичен бум няма как..

                          Още си спомням времето бях на 8 или 9 години, та ходихме в едно приятелско семейство на гости, имаха едно касетъчен ДЕК Сони и усилвател Техникс.
                          първата работа е: задължително се сядаше пред дека, и се гледаха поне 2 часа в захлас мигащите и светещите лампички...
                          Тогава за нас, това беше някакво невиждано чудо на чудесата

                          Сега 30 години по късно, слушам кристално радио с 44 килохерцов битрейт, излъчвано от другият край на света, по оптичен кабел, докато си пиша с хора от цял свят..

                          Тогава телефонната линия беше нещо свещено, нещо като връзката ти със света, а тъпият ти съсед пак ти е заел дуплекса, да го еб*8 На всичките приятели знаеш номерата на стационарните наизуст, а сега вече се затрудняваш със собственият си номер, не можеш да оправиш въобще кой къв номер..
                          Сега кой има стационарен телефон!!!!!

                          Преди, когато си някъде на майната си с колата, търсиш кого да питаш да те упъти, сега си вадиш смартфона когато искаш да намериш отбивката на магистралата..

                          Така че, техниката се развива ДА!, но с темпове от по 20-30 години, ние едва ли ще видим нещо по различно в транспорта от това което е в момента, обаче нашите деца ще се чудят как сме ги карали тея, Парни "локомотиви" коли, и ша ни са смеят...
                          Абонатът е извън обхват, или е изключил телефона си, оставете съобщение след сигнала, и ще го предадем на абоната веднага щом дойде на линия... ДИННН......

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Как е тръгнало сина ще се учи да кара колата с която го докарах от родилното та........ше ми се смее ма да ма’а пеша?Ще видим кой ще се смее като едни накладки вече не могат да сменят от толко’ акъл,за хибриди да не говорим,че от всичко на пазара цената на ПриМуса пада най-яко,най-много пари се губят от нея,а кой как ги ремонтира съвсем не ми се обяснява.

                            Караш и хвърляш........а на мен да ми се смее дето съм дал 8 бона и върви 15 години,той за 8 бона батерия с накладки не може да смени тия дни,8 бона ги губи от цената на втората година.........ше ми се смее ма друг път,то аз от сега умирам от смях баси.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Малко новини. Тойота има 55 % от пазара на хибриди в Европа с продадени 125.400 бр. хибридни автомобили за първите 3 месеца на тази година.
                              Класацията по модели изглежда така:
                              1. CH-R h
                              2. Yaris h
                              3. Auris h
                              4. Rav 4 h
                              5. Prius - 2-та модела
                              2/3 от Лексъс с продадени в Европа 18.600 нови автомобили за 1-то тримесечие също са хибриди. (за Западна Европа са 98%)
                              (само в Австрия продадените нови хибриди на Тойота/Лексъс са 20.000 - като Лексъс е с 99% хибриди от всички продадени)
                              За следващата година според Dr. Johan van Zyl, президент и CEO на Toyota Motor Europe очаквания цялостен ръст при хибридите е 45%.
                              За повечето модели Тойота вече няма да предлага дизели в Европа (с изкл. на моделите Land Cruiser и HiLux)
                              Последно редактирано от ivied; 08-09-18, 14:44.

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Toyota recall - One million hybrid cars including Prius and CHR recalled over fire risk
                                https://www.express.co.uk/life-style/cars/1013377/Toyota-recall-2018-hybrid-Prius-CHR


                                Three witches watch three Swatch watches.
                                Which witch watch which Swatch watch?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X