Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Хибриди

    Ето я голата истина:


    Това е днес, пътя до офиса:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0395.jpg
Прегледи:1
Размер:154.1 КБ
ID:5781474



    А това е от както започнах да пиша в темата:

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_0396.jpg
Прегледи:1
Размер:156.5 КБ
ID:5781475

    12 009 километра от които 4 586 на ток, с две думи ДВГ е работил 7 423 километра с разход 7,5л. В този пробег има три пътувания до София. Кракът ми е тежък, на магистралата се движа с около 160-180 тук там 200 км/ч.

    За сега не съм управлявал автомобил с такава динамика с толкова нисък разход.

    В Бургас се появиха още няколко зарядни станции, електро придвижването ми става все по-лесно.

    Коментар


    • От: Хибриди

      Да разхода за такава висока скорост, когато от хибридното задвижване почти няма смисъл е уникално нисък.
      Преди много, много години с още гаранционен на няма и 20 000 км. мерц 124 260е от изхода Сф до Пловдив и обратно пак до входа на Сф зареден пълно-пълно за второто зареждане отидоха 50 литра за общо 260 и няколко км. Средно разхода за този път беше около 19/100.
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • От: Хибриди

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        Преди много, много години с още гаранционен на няма и 20 000 км. мерц 124 260е от изхода Сф до Пловдив и обратно пак до входа на Сф зареден пълно-пълно за второто зареждане отидоха 50 литра за общо 260 и няколко км. Средно разхода за този път беше около 19/100.
        E, той е бил с 4 предавки на скоростите, този "Мерц" Или с тристепенен автоматик.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • От: Хибриди

          Готлиб, магарцедес практически нямат 3ст автомат.
          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

          Коментар


          • От: Хибриди

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Готлиб, магарцедес практически нямат 3ст автомат.
            В уЙкито други работи пише. Но, както знаем, във форумЪт това е презрян източник. Друго си е ЕЖК.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • От: Хибриди

              Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
              Готлиб, магарцедес практически нямат 3ст автомат.
              Преди доста години съм карал и такъв 280 с купето, което в Бг ползваха УБО на Бай Тошо, той беше с 3 скоростен автоматик, не знам точно кой е модела, но ги имаше доста извозваха големите риби в БКП-то.
              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

              Коментар


              • От: Хибриди

                http://media.daimler.com/marsMediaSi...ml?oid=9915119


                As of 1980, four-speed transmissions were standard for all passenger cars from
                Mercedes-Benz which were delivered with automatic transmissions.

                Презумирам от Даймлер да знаят най добре.
                Отделно пише къде точно са слагали 3ст автомат.
                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                Коментар


                • От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от Явор-Vromos.com Преглед на мнение
                  Ето я голата истина:.....12 009 километра от които 4 586 на ток, с две думи ДВГ е работил 7 423 километра с разход 7,5л. .....
                  Да, това изглежда нормален среден разход, и силно различаващ се от 2л/100км...
                  Средният разход би трябвало да е за целият пробег.... Т.е. ако искаме да бъдем точни - за тези 12х.км си изгорил около 900л бензин, като ДВГ е работил 7423км с разход по това време 12л/100км, и си е бил изгасен 4586км с разход 0л/100км/ч, при което си получил среден разход 7.5л/100км......
                  Което си е съвсем нормално - машинката пали ДВГ когато може да го натовари достатъчно със задачи (дали зареждане, или придвижване - няма значение)...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Хибриди

                    Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
                    А CH-R ми е фаворит като дизайн нищо, че местата за задния ред пътници са клаустрофобично неудобни, но като я гледам отвън изглежда и стилна и футуристична.
                    Изненадващо и за мен - но не... Отзад никак, не е зле... (а не съм малък - на ръст и кг - не по акъл де...) Нарочно се возих... Е, в сравнение с RAV4-та, е направо Мини Купър, но не ми се задейства клаустрофобията... Сетих се, че е идеална за детевоз, и дамска пазарска количка от по-високите, щото в ниските не мога/и не искам и да влизам, аз и в асансьор, ако има повече от 2 човека не се качвам, ама...
                    Последно редактирано от ivied; 19-02-18, 19:58.

                    Коментар


                    • От: Хибриди

                      Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                      Да, това изглежда нормален среден разход, и силно различаващ се от 2л/100км...
                      Средният разход би трябвало да е за целият пробег.... Т.е. ако искаме да бъдем точни - за тези 12х.км си изгорил около 900л бензин, като ДВГ е работил 7423км с разход по това време 12л/100км, и си е бил изгасен 4586км с разход 0л/100км/ч, при което си получил среден разход 7.5л/100км......
                      Което си е съвсем нормално - машинката пали ДВГ когато може да го натовари достатъчно със задачи (дали зареждане, или придвижване - няма значение)...

                      Не разбирам защо искаш колата ми да гори много (:

                      Този хибрид гори ДВА литра на Сто километра, АКО се кара нормално, разбирайте че аз карам ненормално . Разхода със скорост под 130 км/ч пада драстично. Всеки драг на светофара качва моментния разход към, 20л на 100км/ч. със всички тези и други джигитски изпълнения от моя страна, разхода е 7,5 л. / 100 км. Колата я купих на 11 000 км. шофиране предимно в София, средния разход за този пробег беше 2,2л на 100км. (:

                      Коментар


                      • От: Хибриди

                        Яворе, съвсем не искам колата ти да гори много... Просто хората като четат такъв разход смятат, че това ще им е реалния разход при нормална ежедневна експлоатация... А това МНОГО РЯДКО е възможно и често е свързано с други неудобства - достъпа до контакт е основното ограничение... Пробега на ток след това също е голямо ограничение, и от там нататък разходът ти става нормален. 7.5 е добро постижение... Гледам един съсед по офис с Волво какви луди схеми правеше - опъва кабели през тротоара и т.н. за да си зареди джипа Сега май вече не се зори така, и съответно - разходът му няма да е такъв, а ще си е нормален като за хибрид При мен дневния ми пробег когато съм с колата е над 40км, което плъгина няма да може да го направи с едно зареждане... А за нормално шофиране до 130км/ч например по маршрута София-Бургас ако го докараш под 6л/100км пак си е постижение Ама и доста е различно от 2.0
                        Между другото си мисля дали има статистика за плъг-ин хибридите за живота на батериите в такъв режим... Все пак ако ползваш само тока, ти ще правиш цял цикъл (или няколко цикъла) на батерията на ден (да, по принцип са ограничени нивата и са доста далеч от 0% и 100% заряд)...
                        Навярно за твоя начин на движение електричката ще е по-ефективния начин и като живот на батерии, и като икономия
                        П.С. еднократни снимки винаги може да подведат... Имах снимка на БК на Астрата 1.6 със среден разход 3.9л/100км за 120км, при средна скорост около 70км/ч... Просто силен попътен вятър (80км/ч - измерен по километраж) и старание от моя страна да се движа с вятъра Въпреки, че шофирането ми бе нормално, не бих твърдял, че Астрата гори под 4л/100км при нормално шофиране
                        Последно редактирано от slowtraveler; 20-02-18, 09:12.
                        Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                        Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                        Коментар


                        • От: Хибриди

                          Прави ми фЧепЕтление, че autoscout24 МАСОВО, ама направо са го заляли с обяви за продажба на "Mitsubishi Outlander PHEV", което ще да рече "Plug-in Hybrid Electric Vehicle". Тия някакъв дефект ли са показали, що ли?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Хибриди

                            Не знам има ли проблем, но доколкото и тук във Форума се обясняваше, има разни големи намаления, ако върнеш стара трошка и купиш хибрид. Това от няколко години, та може да е свързано с голямото предлагане.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: Хибриди

                              Доколкото виждам на сайта на Тойота - 'хибридна преференция' 2500лв... Освен това - отстъпката, колкото се договориш
                              Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                              Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                              Коментар


                              • От: Хибриди

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Прави ми фЧепЕтление, че autoscout24 МАСОВО, ама направо са го заляли с обяви за продажба на "Mitsubishi Outlander PHEV", което ще да рече "Plug-in Hybrid Electric Vehicle". Тия някакъв дефект ли са показали, що ли?
                                Гадая, но преди 4-5 години бяха доста популярни в гнилия запад. Което може да означава, че са навършили възраст да им се радва някой източно европеец.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X