Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Хибриди

    Добре де, порових из нета и не можах да намеря информация, колко километра могат да изминат хибридите на Тойота само на ток ? Ако не могат да минат поне 40км. за чих ми е този хибрид, като ще си карам пак на бензин.

    Коментар


    • #32
      От: Хибриди

      Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
      Ако не могат да минат поне 40км. за чих ми е този хибрид, като ще си карам пак на бензин.
      А ми да си в крак с модата и да ти завиждат съседите.

      Коментар


      • #33
        От: Хибриди

        Urban TABBYНатиснете снимката за да я уголемите

Име:tabby_web.jpg
Прегледи:1
Размер:104.2 КБ
ID:5555250 Проектирана е за градска кола. Сглобяваш си я сам. Теглиш чертежите от сайта на фирмата. На видеото е показано точно за колко време се сглобява. Интересното е че докато истинските фирми творят хибриди тая фирма направо си предлага колата с три варианта - обикновен двигател, хибрид или електрически. Монтираш си какъвто ти харесва. Може да не са върха на технологията обаче пък си имаш избор. Днес си на бензин, утре вдигат цените, слагаш електрическия двигател. Ако изтече срока на батериите - слагаш пак бензин. Шасито е универсално, отгоре си монтираш каквото ти трябва. Днес си хечбек, утре пикап. Предлагат се със 2 или 4 врати. Добър баланс между технически възможности и маркетинг. На всичко отгоре отварят нов сегмент където все още няма конкуренция. Въобще това нещо заслужава внимание. Извинявам се че постът е като изсипан със лопата обаче форматирането на текста и картинката по никакъв начин не иска да работи.

        Коментар


        • #34
          От: Хибриди

          Това е интересно,но веднага възникнат въпросите с узаконяването на всяка възможна промяна или трансформация. Е може би ако си го търкаляш само в гората да става, но се губи смисъла.

          Коментар


          • #35
            От: Хибриди

            Мдааа, понятието "номер на двигателя" ще придобие съвсем нов смисъл с тия електрокари...
            Не чета коментари и не отговарям на такива.

            И коментаторите...

            Коментар


            • #36
              От: Хибриди

              Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
              Добре де, порових из нета и не можах да намеря информация, колко километра могат да изминат хибридите на Тойота само на ток ? Ако не могат да минат поне 40км. за чих ми е този хибрид, като ще си карам пак на бензин.
              точно тук е заровено кучето - 40 км в града - не са 40 км извънградско - в пиковите часове и задръстванията особено -
              и ако за 2 дена и 1/2 минаваш 100 км. в града и това при хибрида е равно на едно отиване до Пазарджик с малолитражка и разход 4-5 л./на 100 км - тогава..?
              няма явно още, никой във форума с нов хибрид, или поне на 1-2 години за да сподели...
              следващата "лека" кола - може и да е хибрид - ама дотогава... технологиите и на батериите и на съчетаването им с моторите се развиват всеки ден... иначе електрото може и до 150-200 км... ама извън града, с изкл. на Тесла (400-450), не случайно новите хибриди на Мерцедес ще ползват техните технологии - Даймлер има вече 5-10 % от Тесла...
              Последно редактирано от ivied; 19-01-14, 11:17.

              Коментар


              • #37
                От: Хибриди

                А защо трябва да можеш да минеш 40км. само на ток? Нали за това е хибрид, за да оптимизира работата на всяка от системите. Друга тема е при какви условия излиза финансовата сметка да се притежава подобен автомобил, трета - до колко са по-безвредни с настоящата технология за околната среда (производство и рециклиране на акумулаторите).

                Коментар


                • #38
                  От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                  А защо трябва да можеш да минеш 40км. само на ток?
                  Ами защото толкова горе долу ми е градското на ден и мога в гаража да си зареждам всяка нощ, така че да не плащам бензин. Пък на извънградското ще си карам на бензинец.
                  Примерно това ми харесва, но цената ми е висока

                  http://www.youtube.com/watch?v=TYXFvLG1TIg

                  http://www.elektromobili.bg/elektrom...em/opel-ampera
                  Последно редактирано от piron45; 19-01-14, 12:57.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Хибриди

                    Тогава помисли за изцяло електрически градски? Но, както казваш, цената е... Хибридът ще ти дава някаква икономия на гориво, в града може и да не е малка. Нямам познати, които да карат хибриди, за да ги сравним със Start/Stop системите и изключването на част от цилиндрите. Всъщност, не съм прав, в София има Грийн Такси, които мога да попитам.

                    Коментар


                    • #40
                      От: Хибриди

                      Първоначално публикуван от blago72 Преглед на мнение
                      Тогава помисли за изцяло електрически градски? Но, както казваш, цената е...
                      а, има вече и рено, и смарт-ове, и мицубишита и още... изцяло електрически, и цените падат... но, ако един път ти се наложи да излезеш извън града... и не си заредил батерията, или пък ти свърши в Стара Загора, а след час-два трябва да си в Бургас..? зареждането отнема време - все по малко, но...

                      Коментар


                      • #41
                        От: Хибриди

                        Две коли - за град и за извън, ако едната ще е само на ток. Иначе - хибрид. А у нас - LPG

                        Коментар


                        • #42
                          От: Хибриди

                          Така е, за градско е добре да е само на ток, но ставаш зависим от капацитета на батерията. А предимството на хибрида е, че ти дава независимост, поне за момента. Ако направят зарядни станции по всички бензиностанции нещата ще се променят. То пък тогава и цените надявам се ще паднат.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Хибриди

                            Ако направят зарядни станции, нещата ще се променят частично. При електромобилите няма бърз начин за презаряд. Поне не и доближаващото се до времето за зареждане на автомобил с ДВГ.
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • #44
                              От: Хибриди

                              Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                              Това е интересно,но веднага възникнат въпросите с узаконяването на всяка възможна промяна или трансформация. Е може би ако си го търкаляш само в гората да става, но се губи смисъла.
                              За Urban TABBY - до колкото знам има одобрение за движение по пътищата. Мисля че в Италия. А пък за узаконяването у нас - умните кратуни има да се чешат по главите как да узаконят нещо което може да си сменя двигателя, и купето. Понеже не са достатъчно компетентни и не поемат отговорност чакат да бъде узаконено в другите държави и на основание на това могат да го узаконят у нас. На всичко отгоре тая количка се предлага и като вариант за Off-Road.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Хибриди

                                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                                Ако направят зарядни станции, нещата ще се променят частично. При електромобилите няма бърз начин за презаряд. Поне не и доближаващото се до времето за зареждане на автомобил с ДВГ.

                                Аз отдавна съм разкрил тайната как да стане с електромобилите, ама все си трая да видя някой дали ще се сети за да мога после да се оплаквам че съм се сетил преди него

                                - Стандартна, относително евтина, и направена лесна за механизирана смяна батерия, с която колата да може да мине примерно 50-60км. Примерно нещо стандартно отдолу, станцията за зареждане представлява един канал като автоматична автомивка, колата минава бавно и батерията се сменя със заредена такава, с някакъв повдигач или количка или нещо подобно, за време не по-дълго от това коеот отнема едно зареждане с бензин

                                - Отделно, колата си запазва всичките си специфични глезотийски батерии.

                                По този начин пак имаш кола с набор нейни си дивно модерни и специални батерии, но отделно си има и тази стандартната. Винаги можеш да се дотътриш до в къщи, дори ако се наложи да подскачаш от бензиностанция на бензиностанция. За батерията плащаш стандартна такса и после цената на смяната. Като газовите бутилки - връщаш празна, взимаш пълна.
                                Издъних се на Тюринг теста

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X