Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хибриди

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Хибриди

    Бъдещето е в хибридите! Сега при всяко спиране и престой в задръстване и по светофари умирам от яд! Старт-стоп системите също не са решение, защото (особено дизелите) постоянно се пали-гаси мотора... При нас трафика не е 3-4 минути престой на светофар и след това 3км "зелена вълна", а постоянно се местят колите и забавиш ли се една секунда, някой се е мушнал пред теб... Затова ме кефят хибридите като концепция - бавното движение в трафик, маневрирането и т.н. - на ток, а по магистралата с ДВГ...

    Хвърлих едно око на Рено Туизи, което си е чиста електричка за градско - в сайта на Рено БГ незнайно къде са сложили цените... В немско намерих обяви за употребявани (по на 6-12 месеца, 1000-2000км) за 5-6 К (евро)... Не знам обаче на тия МПС-та какво се гледа...
    помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

    Коментар


    • #17
      От: Хибриди

      Може би съм изостанал, но все си мисля, че в малката кола няма достатъчно сигурност, че ако го няма торпедото на двигателя пред мен няма да ми е спокойно. Всеки ден минавам по 60 км. от село до работа и обратно. Гледам всекидневната кола да ми е с приемлив разход /тази е 166 к.с. на газ/ и да ми осигурява някакво приемливо ниво на комфорт и сигурност /климатроник, ESP, добри фарове/, да не плащам големи суми за обслужване, застраховки и данъци, че карайки нов автомобил за каско, и ГО плащам повече от колкото за горива.
      Сега по пътя се гоних с един смарт. Движеше се със 110/км.ч. С тези малките гумички една дупка да беше нацелил можеше да е тотална щета с възможни лоши последствия за водача. Електричките и хибридите, които съм виждал /изключая приуса/ са "малолитражки" и понеже ми се е случвало временно да карам или да се возя в малък автомобил не се чувствам на място. По тази причина не се виждам да ползвам такова нещо.
      Загледах се по Лексус 400h на старо струват по 7-8000 евро, подозрително евтино... каква е причината за това?
      Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

      "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

      Коментар


      • #18
        От: Хибриди

        Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
        ...Сега по пътя се гоних с един смарт...
        ...Загледах се по Лексус 400h на старо струват по 7-8000 евро, подозрително евтино... каква е причината за това?
        Не намесвай Смарт-а в темата сигурност, че това подобие на кола е с уникално здрава конструкция.

        Лексус-а е хибрид почти само по документи- това е толкова хибрид колкото и БМВ с активхибрид задвижване. Тоест чиста проба версия заради данъчни облекчения и разни екстри- можеш да влезеш в центъра на някой европейски градове щото си "хибрид" и замърсяваш малко... Това нещо нито е икономично, нито може да върви сериозно разстояние на ток- тръгва на ток и до там... Важно е да кажат "Имаме хибриди", това колко са смислени тея модели тип "2+ тона камион + смешни батерии" е друга тема...
        И Лексус-а е евтин щото вече преференциите за тоя тип хибриди сериозно намаляха- няма го смисъла да караш такъв джип. И се продава за колкото може...

        Коментар


        • #19
          От: Хибриди

          Не знам рено туизи дали въобще се продава в Бг. В Швеция обаче, политиката на рено е да отдава под наем батериите, т.е купуваш си "колата" , а батериите и са под наем. Страхотно , а не ти пука за батериите , те са тяхна грижа, да ама не! Смятах малко и се отказах да си купувам, по- евтино е на бензин...

          Коментар


          • #20
            От: Хибриди

            Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
            Загледах се по Лексус 400h на старо струват по 7-8000 евро, подозрително евтино... каква е причината за това?
            от 2007-а насам под 12 000 Е - няма, а ако е до 100 х.км става 15 бона и нагоре - не знам дали е евтино...
            това е един от случаите, в които колата си заслужава да се вземе от хендлър (автокъща) точно заради гаранцията - заразлика от частните обяви те са длъжни да ти дадат...
            Иначе за размера си прав - и на мен малките не са ми по мяра... Не е въпроса само за градско като пазарска чанта... както е при повечето дами напр... Затова и писах за Ауриса Спорт Комби Хибрид - друг размер и формат са... Освен Лексусите, Тойота (примера е донякъде като Ауди и VW) с "по-народните" си модели прави новите технологии съвсем достъпни според мен... Един Голф 7 е с по-висока цена, и то с малките си моторчета...
            Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
            Не знам рено туизи дали въобще се продава в Бг. В Швеция обаче, политиката на рено е да отдава под наем батериите, т.е купуваш си "колата" , а батериите и са под наем. Страхотно , а не ти пука за батериите , те са тяхна грижа, да ама не! Смятах малко и се отказах да си купувам, по- евтино е на бензин...
            И тук е така - нямаш грижа за батериите, имат и преференции за паркирането в града, което в един момент се оказва проблем, особено в центъра... Но с тия кабели дето трябва през ден-два да ги зареждам... Иначе оптимизират, слагат и специални за по-бързо зареждане... Освобождават те от данък, паркираш по-лесно, защо да не мислят за улесняване на трафика и т.н. и без това в 90% от случаите в една кола се вози един човек...

            Коментар


            • #21
              От: Хибриди

              Електромобилите няма да решат проблема с трафика. В това отношение нямат никакви предимства. Автомобилът с един пасажер, ще е електромобил с един пасажер, т.е. същото. Да не кажа и че ще натоварят трафика. Вероятно тия на които не им е стигнал "повер" за още 2 - 4 километра ще са честа гледка. Има да висят по кръстовищата без перспектива за преместване... Поне докато им свикнат на електро-номерата.
              Не чета коментари и не отговарям на такива.

              И коментаторите...

              Коментар


              • #22
                От: Хибриди

                Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                Има да висят по кръстовищата без перспектива за преместване... Поне докато им свикнат на електро-номерата.
                даа, картинката си я бива... за това съм за хибридите - примера с 1.8 litre VVT-i бензинов мотор и 60 kW електрически - картинката е доста по-различна... 136 к.с. стигат и за извънградско... и нямаш изненади с всякакви еконорми поне за близките 5 г - което тук е важно (и финансово), както и предвидимоста... (и само с намаления с 1/2 разход за 5 г. си изплащаш колата... + минимални грижи по поддръжката и гаранционния сервиз - тук се връзва и още как - не знам в БГ обаче...)

                Коментар


                • #23
                  От: Хибриди

                  Първоначално публикуван от ittso Преглед на мнение
                  ... Вероятно тия на които не им е стигнал "повер" за още 2 - 4 километра ще са честа гледка. Има да висят по кръстовищата без перспектива за преместване... Поне докато им свикнат на електро-номерата.
                  И докато народа си закупи по някое генераторче 3-4кВт да си го мъкне в багажника вместо резервна гума
                  Иначе хибридната система на Тойота много ми бе харесала като идея...
                  Проста, и в същото време - достатъчно ефективна и гъвкава...
                  Представете си задния мост на Жипа - две колела, между които диференциал и кардан...
                  Само че всичко 'объркано' като поток на енергията... Изхода на енергията (задвижването) е 'кардана'...
                  На едното колело е вързан двигателя, и към него директно куплиран електрически мотор-генератор - МГ1.
                  На другото колело е вързан друг електрически мотор генератор МГ2..
                  Така си правиш каквото искаш:
                  Искаш да зареждаш батериите? - МГ1 развърта ДВГ, стартирайки го моментално (все пак е доста киловати ел.двигателчето), след което ДВГ започва да генерира чрез МГ1 ел.ток, а за да не се върти кардана, МГ2 се командва да се върти в обратна посока (в реалноста МГ2 се върти двойно по-бързо от МГ1 - има предавка между тях)..
                  Искаш да се движиш на ДВГ - МГ2 започва да 'задържа', като по този начин предава енергия през 'диференциала' към 'кардана' (все едно удряш спирачка на превъртащото колело при буксуване).. Нямаш нужда от предавки, защото командвайки оборотите на МГ2 можеш да променяш оборотите на 'кардана' дори и при променливи обороти на ДВГ/МГ1. В реалност МГ2 дори се реверсира за да покрие пълния обхват 'предавки'.
                  Искаш да се движиш на електричество - МГ2 започва да се върти, а ДВГ изгасва, а МГ1 блокира, за да не може да се превърти ДВГ през 'диференциала'.. Практически максималните обороти на МГ2 са лимитиращи за максималната скорост, при която може да се движи автомобила само на електричество (доста по-малка от скоростта, която може да се постигне при сумиране оборотите на МГ1 и МГ2 - максималната скорост на автомобила).
                  Искаш да ги комбинираш ДВГ и електричество (максимална мощност) - ДВГ работи, МГ1 генерира, МГ2 отдава пълна мощност, черпейки ток от МГ1 и батерията, като енергията се сумира през 'диференциала' и се подава към 'кардана'...
                  Искаш да регенерираш енергия - МГ1 е блокиран, а 'кардана' развърта през диференциала 'свободното колело' - МГ2 генерира електричество...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Хибриди

                    Ясни са седемте финалиста за "Автомобил на годината" в Европа, съобщиха организаторите на конкурса. В битката за престижното отличие продължават два електромобила - BMW i3 и "Tesla" S.

                    я по-запознати с usa ситуацията да коментират верно ли е това "Цената на автомобила на "Тесла" модел S е по-висока, но пък Тесла ти гарантира безплатно возене до живот, чрез зареждането на ел.станции на Тесла, които до 2015 год. трябва да обхванат Северна Америка - САЩ и Канада и цяла Западна Европа.Това компенсира значително от цената и прави автомобила най-евтиния въобще на пазара. Ето тук повече информация : teslamotors.com/supercharger"...
                    BMW i3 - не ща да го коментирам, било симпатичничко, ама минавало 100-120 км...
                    иначе с тия компютри в Tesla-та - кога и как карат...
                    Прикачени файлове

                    Коментар


                    • #25
                      От: Хибриди

                      Тесла заслужават да успеят.
                      И нашите соларни паркове да ги преквалифицират в зареждачки.
                      Тогава предвиждам такъв живот!...

                      Коментар


                      • #26
                        От: Хибриди

                        Колега, с тия 136кс в "Горна Швабия" ще се чувстваш като колоездач /сетих се за един познат германец, който преди 7-8г "на бартер" беше взел А4-ка с 1.6 мотор и беше ужасен и само повтаряше Not a car...Bicycle! ):
                        хибридите не са само малолитражки - това Инфинити, Лексус Доста са приятни, ако не гледаш цената...

                        На RX-400h хич не ми харесва дизайнът отвън, това според мен е и една от причините да са сравнително евтини втора ръка... иначе е образец за качество и комфорт... Ако прежаля 30-ина хиляди, като нищо ще си взема...

                        Това Рено Туизи се оказа голямо недоразумение - вратите се доплащат и няма прозорци... Пневмонията ти е гарантирана...
                        помогнете да открием откраднатите двигатели http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=59117

                        Коментар


                        • #27
                          От: Хибриди

                          Първоначално публикуван от Тедо /LJ73/ Преглед на мнение
                          На RX-400h хич не ми харесва дизайнът отвън, това според мен е и една от причините да са сравнително евтини втора ръка... иначе е образец за качество и комфорт... Ако прежаля 30-ина хиляди, като нищо ще си взема...
                          Това Рено Туизи се оказа голямо недоразумение ...
                          ей, един да има на моето мнение...
                          30 бона - в евро или лева? предполагам в лева... има голям избор - верно е... иначе за 136 коня при Auris-a, не усетих да са малко... абе не е S класа или saab 95 aero (това имам) - ама за разход, каско, данъци, поддръжка, гаранция... имаш много по-малко грижи... и кинти...

                          Коментар


                          • #28
                            От: Хибриди

                            BMW пуска серийно X5 xDrive 40e

                            Концепцията BMW X5 eDrive ще се превърне в сериен модел по-късно през годината и ще получи името BMW X5 xDrive40e. Концепцията бе разкрита най-напред през септември 2013 г. във Франкфурт.


                            Моделът ще се задвижва от 2-литров 4-цилиндров турбо-бензинов агрегат, работещ в комбинация с електромотор, като общата мощност ще достига 272 к.с. Така хибридният SAV ще ускорява от 0 до 100 км/ч за по-малко от 7 сек. Изцяло на електричество, благодарение на електромотора с мощност 70 кВч, автомобилът ще е в състояние да развие 120 км/ч и да измине до 30 км. В хибриден режим BMW X5 xDrive40e ще изразходва само 3,8 л/ 100 км.


                            По отношение на дизайна моделът няма да се различава от останалите.
                            Не казват още нищо за цената - дали няма да е колкото 4 хибридни Тойоти или 2 Лексуса

                            Коментар


                            • #29
                              От: Хибриди

                              Теслата много я хвалят ма като излезе сметката със станциите тогава ще му мислил,до момента е на цената на 4 броя 5 годишни С класи та АЗ поне пропускам и тоя мотокар.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар


                              • #30
                                От: Хибриди

                                Хибридите на Toyota и Lexus отбелязаха поредното си рекордно постижение -на 15 януари, Toyota Motor Corporation (TMC) обяви, че до 31 декември 2013 година продадените хибриди на компанията в световен мащаб са преминали границата от 6 милиона – 6 072 милиона автомобила! Това постижение е още по-значимо заради факта, че последният един милион хибриди са продадени за рекордните 9 месеца, от март до декември 2013.

                                Toyota Motor Europe (TME) отчете реализирани общи продажби за 2013 г. от 847 540 автомобила Toyota и Lexus – увеличение с 9 569 броя спрямо 2012 г. Хибридните автомобили продължават да набират скорост с 43% ръст в продажбите спрямо предходната година, което е основната причина за увеличението на пазарния дял на ТМЕ с 0,2 до 4,7% за 2013 г. Продадените автомобили от марката Toyota нарастват до 804 259 броя, а Lexus достига до 43 281 автомобила през изминалата година.

                                Европейските продажби на хибридите на Toyota и Lexus през 2013 достигнаха рекордни нива от 156 863 автомобила, 43% ръст на годишна база. Хибридните модели вече представляват около една пета от общите продажби на ТМЕ. В Западна Европа 28% от всички продадени автомобили Toyota и Lexus са пълни хибриди. Производството на хибриди в Европа се удвоява до рекордните 116 383 произведени автомобила в заводите на Toyota в Англия (Auris Hybrid и Auris Touring Sports Hybrid) и Франция (Yaris Hybrid).

                                През 2013 Yaris Hybrid удвоява продажбите си спрямо 2012 до 48 774 автомобила. Рекордни продажби постига и Auris Hybrid с 39 348 автомобила (66% ръст спрямо 2012). Най-новият модел в гамата Auris Touring Sports Hybrid генерира 60% (15 175 автомобила) от продажбите на Auris Touring Sports.

                                Lexus IS 300h, който допълни до 100% хибридната гама на Lexus, постига 5 984 продажби през първите няколко месеца от появата си на пазара. Пълните хибриди с марката Lexus вече представляват 94% от общите продажби на марката в Западна Европа през 2013.

                                Toyota показа, че е сериозен конкурент в С-сегмента в Европа с около 6,7% пазарен дял в сегмента. Гамата на Toyota Auris (включваща Auris, Auris Hybrid, Auris Touring Sports и Auris Touring Sports Hybrid) достига продажби от 131 928 автомобила, скок с 59% на годишна база. През 2013 моделът неизменно заема позиция в топ 5 по продажби в сегмента си в Европа. В допълнение новата Corolla постига увеличение със 7%, до 67 98 продадени автомобила за 12-те месеца на 2013.

                                Toyota Verso също отбелязва солидна година с продажби от 39 320 автомобила, с 5,3% повече от миналата година. Новият RAV4 се радва на изключителен интерес в Европа, като регистрира ръст на годишна база от 42%, достигайки 95 168 автомобила през 2013.

                                Продажбите на Lexus LS се удвояват през 2013 година до 952 автомобила. Въпреки че бе представен през втората половина на 2013 година, Lexus IS бързо набра популярност в Европа и със силните си резултати в края на годината значително допринесе за годишния резултат на Lexus от 43 281 автомобила. Годишните продажби на IS се утрояват на годишна база до 7 562 автомобила, като около 80% от тях се падат на пълния хибрид IS 300h. По този начин Lexus IS заяви категорично амбициите си в един сегмент, доминиран предимно от дизелови автомобили.

                                http://www.speed-press.com/%D0%A0%D0.../?pageId=25525

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X