Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CB500X???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Honda CB500X???

    Честито и от мен , със здраве да си го караш. Само не казвай , че ползваш тяло в завойте , че пак ще се почне.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • #32
      От: Honda CB500X???

      Много хубав! Честито!

      Коментар


      • #33
        От: Honda CB500X???

        Здравей колега,
        аз взех черния . Моля кажи откъде взе ролбара и стойките за куфарите да се обзаведа и аз.

        Коментар


        • #34
          От: Honda CB500X???

          Честито и от мен!

          Много безаварийни хиляди километри, винаги пълен резервоар, здраве, късмет и хубаво време с двуколесната машинка, да те отведе там където си тръгнал всеки път!
          LZ1NIM/P
          B pos

          Коментар


          • #35
            От: Honda CB500X???

            Честито и от мен! Много и безаварийни километри!
            Да споделиш вечатления по-нататъка от употребата на машинката!

            Коментар


            • #36
              От: Honda CB500X???

              Отлична машинка,честито
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: Honda CB500X???

                Машинката как е?
                Мина време...
                Публикувайте отговор

                Коментар


                • #38
                  От: Honda CB500X???

                  Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
                  Машинката как е?
                  Мина време...
                  Здрасти,

                  От известно време не бръмча много по форумите и рядко влизам тук, та зотва и няма много "вести". Както и да е, по-долу ще нахвърлям набързо каквото се сещам. Ако някой има конкретни въпроси да ги зададе тук или на телефона в подписа.

                  ! Първо да направя едно уточнение- мотора не го карам аз, а жена ми! Извинявам се ако съм причинил объркване с писанията си.

                  И сега по същество:
                  Размисли и страсти:

                  Машинката е малка! Имам в предвид физически малка - поне аз така я усещам, бидейки привикнал с ергономията на V-Strom-a (който служи вярно вече 9-та година)
                  Но пък се усеща изключително лек, поврътлив и лесен за маневриране. Управлява се изключително леко и приятно. Същевременно е стабилен при магистрални скорости.

                  Двигателя е изключително тих, мазен и плавен - което значи че нещо започва да се случва чак след 4-5000 оборота, предполагам и за това ми усещане има принос V-то на строма
                  Разхода на гориво варира между 3.3 и 4.5 в зависимост от това колко те чешат глистите. Тази зима ще правя първата проверка на клапаните, та тогава ще мога да поразгледам и кажа повече.
                  Ако се наложи целодневно поддържане на магистрални скорости не е никакъв проблем, но не там му е силата.

                  "Безопасния" автономен пробег е същия като на строма - около 350-400км. след това започват риска и лотарията.

                  Направени модификации:

                  Ролбари, стойки за куфари на Kappa
                  Къси, регулируеми лостове за спирачка и съединител от братята китайци
                  Ръкобрани Barkbusters
                  Висока слюда Puig
                  Смъкване със 30мм. - отпред коловете се плъзгат 30мм нагоре в тройниците, а отзад се разменят местата на едни триъгълни планки, които свързват амортесьора с шарнира и рамата. Общо вземо безупречен pooratech tunning

                  Актуална снимка от тази година:
                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC_0200.JPG
Прегледи:1
Размер:577.6 КБ
ID:5816203


                  Експлоатация до момента:

                  До момента (около 30хил. км.) направи 1 проблем с водната помпа - протече. Лошото е че е капсулована и няма ремонтиране ами директно нова. Бултрако поискаха 470лв. за нова, partzilla ми я продадоха за 37 щатски долара + още толкова шипинг + мито и ДДС та стъпи на около 200лв. и дойде по-бързо отколкот Бултрако щяха да ми я доставят...
                  Обслужването на тази моторетка е изключително лесно! Въздушния филтър е под резервоара, но има достъп откъм кутията на акумулатора и се сменя за 10 мин. Или иначе казано пластмасите и резервоара се демонтират само когато е време за по-сериозно обслужване и проверки (~24хил. км.)

                  Оценка на дилъра:

                  Ще се постарая да не сипвам много храница, но като цяло положението не е цветущо (това за 2014г. сега може да е друго). Дилъра не знаеше какво точно продава, нито как да го сглоби:
                  - жилото на съединителя се откачи, естествено в Сърбия, в 10 вечерта на натоварен път- беше оставено прекалено хлабаво
                  - Жилото на газта задържаше и не се връщаше, когато кормилото е в крайно положение (не беше прекарано правилно)
                  - Балансьорите ("тапите") на кормилото не бяха монтирани правилно (след монтаж на ръкохватки с подгрев)

                  Като цяло ако някой ден реша да си купувам нов мотор от този дилър ще поставя изришно условие за покупката - да ми предадат мотора в сандъка, така както е запечатан от завода!

                  Квото има друго питайте.

                  Поздрави
                  Калин - О88 б579I9I
                  Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                  Коментар


                  • #39
                    От: Honda CB500X???

                    жалко наистина за тези преживелици. поне вече знаеш как да се "оправяш". абе т'ва е като оня лаф за първото п..дене на седалката да е от тебе, ама в нов вариант: първото бъркане с ръка-да е с твоята. май не го уцелих много добре....

                    Коментар


                    • #40
                      От: Honda CB500X???

                      По принцип: как стои въпроса с "афтер маркета" в гаранционния срок при твоя дилър? Примерно: слагане на подгрев на ръкохватките - рязане на старите и окабеляване, което си е вид "промяна"; ролбари, стойки за куфари? За стойките и ролбара най-вероятно "отвън" се викат?
                      На колко км му се прави обслужване?
                      И друго: "лекичък спрямо V-Strom". Да, даже NC750X- цата е усезаемо лека, сигурно заради ниския профил (не знам, нямам много опит). Но питането е такова: разстоянието с един резервоар, достаъчните (според мен) конски сили и характеристики и достъпния афрермаркет стига ли е като причина за "замисляне"?
                      Публикувайте отговор

                      Коментар


                      • #41
                        От: Honda CB500X???

                        "как стои въпроса с "афтер маркета" в гаранционния срок"

                        Не мисля, че някой може да ти забрани да си модифицираш твоя си мотор по свой образ и подобие. Все пак ако много държиш на гаранцията нищо не пречи това да се изкомуникира по подходящ начин. И друго (подробност която всички премълчават) - по закон може да ти бъде отказан гаранционен ремонт на повреда, само ако има не-фабрична/не-квалифицирана модификация ДОВЕЛА до съответната повреда. Малко примери - да речем: не могат да ти откажат гаранционен ремонт по двигателя примерно, щото си си сложил афтър-маркет слюда. Лично аз директно ги сиктердосах още като дойде време за втората смяна на маслото и ми казаха че "има час" чак след два седмици - отидох до тях, купих си маслото и филтъра и 1 час по-късно мотора беше готов за каране.

                        Обслужването се прави на всеки 12хил. км. или 1 година
                        Възд. филтър на 24,000 км. (ама е добре да му се прави инспекция ако се кара по прахоляци)

                        "
                        разстоянието с един резервоар, достаъчните (според мен) конски сили и характеристики и достъпния афрермаркет стига ли е като причина за "замисляне"?
                        "
                        Това е много индивидуално. Описаните условия са необходими, но не достатъчни. Най-добре го покарай. Ако си свикнал с тежки ендура - ще ти се стори въшцица Но пък ако си свикнал с тежки ендура и ти е нисък - вече има много опции за подобряване на окачването. RallyRaid предлагат цели китове и различни нива като крайния вариант е наистина брутален и готов да засрами много от батковците:

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:cb500x-CB-X-500xxt.jpg
Прегледи:1
Размер:360.8 КБ
ID:5816361

                        Понеже виждам че те чеша - Земи се дигни и мини покрай нас - да видиш, пипнеш. Телефона ми е в подписа.

                        Поздрави,
                        Калин.




                        Калин - О88 б579I9I
                        Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                        Коментар


                        • #42
                          Първоначално публикуван от sardokar Преглед на мнение
                          От: Honda CB500X???



                          Понеже виждам че те чеша
                          Едно пътуване с такъв мотор до Нордкап. Двама пасажери и багаж:




                          Около 7-ма минута ГПС-а не навигира. Дали не са попаднали в момент, когато е имало военни учения и "джамнат" сигнала. И двата лагера го практикуват: https://aerospace.csis.org/data/gps-...arctic-circle/.
                          Публикувайте отговор

                          Коментар


                          • #43
                            признавам си че ми харесва машинката. даже в по-напомпания вариант си ме блазни да кажа "искам такъв". и понеже колегата Калин-те е поканил-събери се и иди да покараш и да го поогледаш тоя мотор файс ту фейс дет се вика. успех

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X