Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Honda CB500X???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Honda CB500X???

    Модела се споменава в една друга тема, но реших да не спамя там ами да пусна нова и да го дискутираме. Интересува ме някой виждал ли го е наживо и подкарвал ли го е. Както и какви са алтернативите.

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5204b13893572.jpg
Прегледи:1
Размер:34.1 КБ
ID:6036501

    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:5204b53110828.jpg
Прегледи:1
Размер:21.8 КБ
ID:6036502

    Характеристики (изравяни от нета, тези на хонда.бг не ги гледайте):

    Двигател: Двуцилиндров паралелен, DOHC, 8v, 471 куб.см.
    Степен на сгъстяване: 10.7:1
    Система на подаване на горивото: PGM-FI – Програмируемо впръскване на горивото
    Трансмисия: 6-степенна
    Мощност 43.0 bhp @ 8600 rpm
    Височина на седлото: 810mm.
    Обем на резервоара: 17.3 литра
    Маса: 195кг. - готов за път
    Мощност на алтернатора: 500W
    ABS е стандарт. Опция е да е без абс, въпреки че не виждам смисъл...
    <тия ме домързя да ги превеждам >
    Frame Tubular-steel semi-double cradle
    Front suspension Showa 41mm fork
    Rear suspension Showa shock adjustable for spring preload
    Front brake Nissin two-piston caliper, 320mm disc
    Rear brake Nissin one-piston caliper, 240mm disc
    Front tire 120/70ZR-17 Pirelli Scorpion
    Rear tire 160/60ZR-17 Pirelli Scorpion



    Ясно е че шосеен мотор, това няма смисъл да го коментираме.


    На първо четене не е нещо впечатляващо но за жена 165см / 50кг. май няма много алтернативи (БМВ отпадат)
    Цената му в магазина е 12000лв.
    Калин - О88 б579I9I
    Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

  • #2
    От: Honda CB500X???

    http://www.motorcyclespecs.co.za/mod...b500x%2013.htm
    Тук има малко данни и снимки. Нов мотор 2013 година дано някой да го е пробвал.
    Последно редактирано от ВладиЧ; 12-12-13, 13:09.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • #3
      От: Honda CB500X???

      Това лято не само го видях , но и се качвах отгоре му в магазина и сервиза на Хонда в Тренто, докато чаках да ми дойде една глупава шайба за Африката, която ми развали половината пътуване. Ама ....това е емоцията и трябва да се подхожда от страната на оптимиста. Значи според мен ЗА ЖЕНА ЩЕ Е ИДЕАЛЕН(ако и пасне разбира се височината и стойката) . Не съм карал никой мотор , но се качвах на всички хонди, които сега са в продажба.Специално за тоя ...ВИДЯ МИ СЕ НЯКАК СИ МЪНИЧАК, НО пак казвам - за момиче с нормален ръст около 160-165 ще е супер. Моя ще е 1200 Crossturer, ама ...чакам тотото. Егати магазина и сервиза. Огромно хале с всичко вътре(можеш да влезеш гол и да излезеш готов за околосветско ) и ......само 4 души се справят с продажби и сервиз. Изумих се .
      Последно редактирано от egerchev; 12-12-13, 13:20.

      Коментар


      • #4
        От: Honda CB500X???

        След BMW - Хонда си остава най-продавания мотор в Германия... Защо ли?
        Напред са моделите NC700S и NC700X - 670 см2, 2 цилиндрови - 52 коня...
        И тях искам да пробвам, ама на пролет...
        Прикачени файлове
        Последно редактирано от ivied; 12-12-13, 13:48.

        Коментар


        • #5
          От: Honda CB500X???

          Да е малък, да е малък, колко да е малък?! Те хората са дали и размери и килограми. Според моите сведения е малко под 50 коня и около 14000лв. Твърде е вероятно да го видя и пробвам наживо на пролет ако отидем да купуваме СВ500Ф за един приятел!
          "Do not correct a fool, for he will hate you;
          Correct a wise man, for he will appreciate you."

          Коментар


          • #6
            От: Honda CB500X???

            И аз се заглеждам по това моделче... харно ми се види.
            Перспективата за около 12000 да се сдобия с нова машина плюс 2 год. гаранция е примамлива, поне за мен.
            Днес звънях в представителството в София. Обясниха ми че ще имат СВ 500 Х на пролет - март месец.
            СВ 500 Ф нямало да има - не били поръчани. АБС-а е стандартен за Х модела - така ми каза консултантката по телефона.
            Относно аксесоарите - каза че все още нямало пълна листа с цените им. Примерно за централна стойка нямат цена, тя не е вкл. в окомплектовката.
            По чуждите форуми се оплакват че стойките за топ каса и самата каса стават само оригиналните на Хонда. Консултантката ми каза че стойката на хонда с 35 литра топ каса е около 1300лв.
            Другите оплаквания по чуждите форуми са че в сервизите на Хонда ги "деряли яко" при проверката в сервиза която се прави на 1000км. ако има нужда да се настройват клапаните или др.
            Консултантката ми каза че не знае цената на таз услуга в сервиза им каква е

            Коментар


            • #7
              От: Honda CB500X???

              a на NC700S и NC700X - кво не им харесвате - освен цената сигурно...

              Коментар


              • #8
                От: Honda CB500X???

                В България алтернатива която съществува отдавна е Kawasaki KLE 500. Също двуцилиндров, с почти същите данни.

                Коментар


                • #9
                  От: Honda CB500X???

                  35 литра куфар 1300 лева?!?! Е---си мамата. Доста по-скъпо от подобни аксесоари даже и на БМВ. А в Мотобума 52 литрова Капа-гарда, чисто нова е към 400 лева, а 49 литрова е 360 лева и двете са на стандартната монокей стойка.
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • #10
                    От: Honda CB500X???

                    Първоначално публикуван от tsb Преглед на мнение
                    СВ 500 Ф нямало да има - не били поръчани.
                    Ногу убаву! Да ги ....... и представителите и чудото !
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • #11
                      От: Honda CB500X???

                      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                      Ногу убаву! Да ги ....... и представителите и чудото !
                      И аз се учудих искрено - имах мерак да пробвам Ф и Х модела и да реша. Да ама не.

                      Някой има ли идея какъв е ценоразписа във фирменият им сервиз - смяа на масла и т.н.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Honda CB500X???

                        В Бг ли ? В ХОНДА в Тренто(Италия) не питах за цени за труд, но е около 20 евро/час. Взеха ми за труд 20 евро за смяна на слайдър на веригата, законтрящата шайба на малкия пиньон и ексцентриците на остта на задната гума,демек обтегачите на веригата. Не, че не можех да си ги сменя сам, ама като ми казаха тази цена за труд и си помислих , че ако не дай си боже стане нещо и се пребия , адвокатите ще имат работа. Иначе ги смениха грамотно за около половин час , като аз им помагах малко (придържах разни неща)и реално са на печалба от около половин час. Работеше един техник, а другия си вършеше нещо по друг мотор.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Honda CB500X???

                          Да, интересуват ме цените в България.

                          Коментар


                          • #14
                            От: Honda CB500X???

                            Кажи речи съм изчел де що е писано за модела. В момента търся алтернативи но не успявам да намеря.

                            Цените на оригиналните аксесоари са много високи и според мен неоправдани. Не е вярно че не може да се монтират други куфари освен оригиналните:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1457657_712948418729999_968692010_n.jpg
Прегледи:1
Размер:90.5 КБ
ID:5550598
                            (гепено от фейсбук)

                            Със сигурност знам че Hepcko&Becker вече имат пълна гама аксесоари за модела. Капа и Гиви също отчасти. Модела набира много популярност и е въпрос на време на пазара да се появят разумни алтернативи на оригиналните аксесоари.

                            В първото сервизно обслужване е предвидена проверка на луфтове на клапаните, затова и цената е солена. Всеобщото мнение е, че по този начин хонда подхвърлят трохи на дилърите зада компенсират ниската продажна цена (съответно и малката печалбва за дилърите). Това което ми се върти в главата е да дебна за почти нов екземпляр на малко километри с пълна сервизна история, на който въпросното обслужване е вече направено. В мобиле.де вече има демонстрационни такива за по 4900евро.

                            Относно Бултрако... не могат да дадат цени за аксесоари, за сервиз. Като ги питаш за лизинг казват вземи си потребителски кредит Понятието тест драйв е табу... Дори има грешки в спецификациите на сайта им. Изгубиха ме като че ли.

                            Ето пък едни тайландци какво са сътворили от модела:

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1234130_1407599936132607_422692968_n.jpg
Прегледи:1
Размер:63.4 КБ
ID:5550603

                            Според същите ашладисването на предница от CRF250L е ставнително лесна процедура. Тези на снимката разбира се не са с такава. (източник)
                            Калин - О88 б579I9I
                            Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Honda CB500X???

                              Това че може да се ползват и др. куфари е мн. добре!

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X