Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

    Стояне, както каза Васил, провери закрепването на задния мост.

    Коментар


    • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

      Да върна обратна информация - проверявах всичко. Уж е наред, но сякаш и не констатирам вече проблема. Почвам да се чудя дали не е било някакъв дефект на пътя където констатирах, защото гледам в момента преасфалтират, а беше нов....
      При проверката единствено открих заминали тампони на задния десен амортисьор, които подмених.

      Но пък вчера нов проблем - под стелката на шофьора е мокро. Много мокро и мазно.... Как се стига до радиаторчето на парното?
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

        Аз имам 2.5 в6 99г и за радиаторчето на парното и свалях цялото табло.

        Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

        Коментар


        • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

          Не намерих подгодяща тема, а не исках и да отварям нова. От скоро забелязах, че 2ра не ми влиза над 40км. Гранд витарата е 2.5 99г. С диференциали от 1.6 съм.
          Та въпроса ми е някои заигравал ли се е с кутиите и стават ли от други или трябва от 2.5 да търся?

          Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

          Коментар


          • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

            А иначе 2.5-то с какви деференциал са:алуминиий или чугунени

            Коментар


            • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

              С чугунени е моята, но1.6 предния беше алуминиев ама го сложих в кожуха на 2.5та

              Изпратено от моят VTR-L29 с помощта на Tapatalk

              Коментар


              • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                [QUOTE=kirko;3499606]Не намерих подгодяща тема, а не исках и да отварям нова. От скоро забелязах, че 2ра не ми влиза над 40км. Гранд витарата е 2.5 99г. С диференциали от 1.6 съм.
                Та въпроса ми е някои заигравал ли се е с кутиите и стават ли от други или трябва от 2.5 да търся?

                Само от 2.5.
                0886/706147 Тунинг на Vitara & Grand Vitara

                Коментар


                • Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                  От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                  Да върна обратна информация - проверявах всичко. Уж е наред, но сякаш и не констатирам вече проблема. Почвам да се чудя дали не е било някакъв дефект на пътя където констатирах, защото гледам в момента преасфалтират, а беше нов....
                  При проверката единствено открих заминали тампони на задния десен амортисьор, които подмених.

                  Но пък вчера нов проблем - под стелката на шофьора е мокро. Много мокро и мазно.... Как се стига до радиаторчето на парното?
                  В тази тема напоследък все по рядко влизам и се сещам да пиша, но все пак ще я държа с актуална информация.

                  Значи радиаторчето го подмених с таквоа втора ръка. Ново не се намира, или пък само оригинално на цена около 700 лв и достаква близо месец. Интересното е, че след каот свалих старото го надувах и отникъде не се забелязва да изпуска. Явно е на някакво скапано място, защото със смяната на радиаторчето и проблема отшумя.
                  Иначе самата смяна е много кофти занимание. Демонтира се изцяло арматурното табло и всичко зад него. Включително и климатика (според ръководството, но аз успях да напъване отвън да получа необходимия аванс на климатичните тръби и да спестя неговия демонтаж. Отне ми точно 4 дни (разглбояване/сглобяван) след работа т.е. по 2-3 часа. или общо казано един пълен работен ден. Самата смяна на радиаторчето е цък-цък, има няма 30 секунди

                  Иначе какво друго съм правил по колата:
                  - смяна на иглени лагери и семеринги на предните карета. Семеринги се намират само оригинални, защото са много специфични. Внимавайте при набиването им - много лесно може да се повредат металните им пръстени (чашки). Лагерчето е стандартно и може да се вземе и от магазин за лагери.
                  - смених газовия компютър BSM, защото изгоря с нов на Фобос. Май и мап-сензора за него смених. 500лв ми взе газаджията.
                  - завчера смених предна дясна лагер главина. Марка g-parts или нещо подобно. 85лв с близо 30% отстъпка я взех. Това е втората смяна на тази главина. ЛЯвата също наближава момента за смяна.

                  Какво имам за правени, но може да се отложи за момента:
                  - рейката тече леко, смятам да я рециклирам. Търся ремонтен комплект, за да я правя сам. Отлагам го във времето, следя нивото на хидр. течност.
                  - шум/скърцане/свирене от лагера на съединителя. Отлагам го във времето да видим до кога.
                  - отново смяна/рециклиране на кормилни накрайници
                  - смяна/рециклиране на шарнири. Досега са рециклирани 2 пъти. Ако се реша ще им е трети път.
                  - вече има съвсем малко изгнило на единия праг и в съвсем малко в краката на шофьора.

                  Някъде бях срещнал в нета друг метод. Вместо рециклиране, разстъргване на леглото и монтаж на шарнир от някакъв ситроне, който е на резба. Има ли някой от форума опит с това и какви са му впечатленията? На теория веднъж преправен носача ще е годен за употреба на сменни шарнири?!
                  Последно редактирано от stojan_defender-a; 24-04-20, 09:26.
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • Смеих и съединителя. От доста време даваше признаци, но все го отлагах. Последната седмица признаците станаха много натрапчиви и се наложи най-после да се свърши тази работа.
                    Купих комплект на Aisin
                    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                    Коментар


                    • От няколко дни съм с преправени предни носачи за шарнири от гамата на Lemforder.
                      Ще видим как ще са напред във времето

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2020-07-02_17-41-30.jpg
Прегледи:402
Размер:84.2 КБ
ID:6626080



                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:viber_image_2020-07-02_17-41-30-01.jpg
Прегледи:385
Размер:129.7 КБ
ID:6626081
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • От няколко дена и аз съм в клуба на Гранд Витарите, след две Витари.
                        Взех 2,5 автомат и започвам да я обслужвам.
                        Имам чуденка за маслото на двигателя - навсякъде в нета по форумите препоръчват 5W30, но сервизния менюал казва съвсем друго


                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:grand vitara oil.jpg
Прегледи:340
Размер:95.8 КБ
ID:6774492

                        Според графиката, за нашия климат най-подходящи са 10W40 и 10W50.
                        Някой може ли да се обоснове защо се препоръчва 5W30 за целогодишно ползване?

                        Коментар


                        • cnc82
                          cnc82 коментира
                          Редактиране на коментар
                          Това с вискозитета на маслата е много дълга и дъвкана тема. Предполагам, че препоръчват 5w30 заради допълнителната нота долу. Дават го 10w30 но при температури стигащи реално до - 20 гр. няма съмнение, че 5w30 е по-доброто в този случай.
                          Моето мнение да му сложиш такова , разликите в цените вече не са толкова големи.

                        • Ivan_J
                          Ivan_J коментира
                          Редактиране на коментар
                          Никой не говори за цена.
                          W30 е за температури до 30гр, а лятото у нас става по-топло.
                          В графиката и текста си го пише.
                          Според мен 5w40 би бил по-добрия избор, но го няма в графиката.
                          Всъщост витарата 1,6 16 си я карам с 5w40 и 10W40. С 5W40 при палене сутрин двигателя е шумен за няколко секунди, с 10W40 е по-добре, но е на 370х км поне. Но 1,6 няма хидравлични обтегачи, което е и проблема на шестаците с маслото.

                      • Ванка, аз карам ХЛ с 5В40 и не бута грам. Фукс титан ГТ1.

                        Коментар


                        • Като си купих Маверика, навсякъде го даваха 5W30, тук-там 5W40, че даже и 10W30. Само дето по ВИН в Мото-пфое излезе 5W20. Това и му сложих, въпреки не симпатичната цена. На единия от гледаните при търсенето на колата на капачката на маслото пишеше 5w20. Само там го видях. Иначе както казаха по-горе това е разтеглива тема. Относно температурата лятото и W30 - Мондеото е купувано ново тук и е карано само с 0W30, смяна на 30 х.км., за ужас на всички
                          Ford Maverick II 2.3 XLT
                          Ford Mondeo MK5

                          Коментар


                          • Звъннах в местното представителство на Сузуки, говорих с шефа на сервиза. Каза "сипваме 5W30", но ти препоръчвам да слагаш 5w40. И аз така си мислех да направя

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X