Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

    А какви карета за полуоските ползваш и наблюдения, ако има такива.
    Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
    Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

    Коментар


    • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

      Не съм сменял карета до момента и съответно нямам наблюдения. Гледам винаги да съм със здрави маншони и свежа грес.
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

        Ъпдейт:
        - поредна смяна на консумативи по двигателя: масло, филтри (вкл. газови). Под 100лв всичко с добра търговска отстъпка. Отново взех масло EuroLub 5w30, маслен Mahle и въздушен CleanFilter.
        - рейката продължава да капе по малко. Ще трябва да се ремонтира. Срещали ли сте ремонтен комплект някъде? Има една стара тема на Антон за неговия XL7, но проверих във фирмата, която той е цитирал и комплекта вече не го предлагат.
        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

        Коментар


        • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

          Беше на Кортеко .
          0887/400121 Антон Донев

          Коментар


          • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

            Беше на Кортеко .

            Еднакви ли бяха предните полуоски на Витара и Гранд Витара,пък и на ХЛ-а ?
            0887/400121 Антон Донев

            Коментар


            • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

              Хвана студ и изникна проблем: вчера при студения стар се появи страшно скърцана като на ролка, ама се чуваше от задна страна на мотора. Хванах го, че каот се играе с педала на съединителя (обиране на луфта или цялостно натискане) звука или се променя или изчезва нацяло. Като позагрее сякаш спира да свири. Ясно, че е нещо покрай съединителя, но какво е и дали ще изкара зимната

              Моите предположения са за лагер (че то няма какво друго да е сякаш), но защо като се натисна спира (обратно на логиката е) и каот загрее също се загубва шума?

              Някой с коментар и разсъждения по въпроса?
              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

              Коментар


              • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                Сложи една пружина на вилката да дърпа назад, за да не опира лагера на притискатела.
                Теч?! Какъв теч? Това под колата е просто потта на всички коне под капака!

                Коментар


                • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                  Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
                  Хвана студ и изникна проблем: вчера при студения стар се появи страшно скърцана като на ролка, ама се чуваше от задна страна на мотора. Хванах го, че каот се играе с педала на съединителя (обиране на луфта или цялостно натискане) звука или се променя или изчезва нацяло. Като позагрее сякаш спира да свири. Ясно, че е нещо покрай съединителя, но какво е и дали ще изкара зимната

                  Моите предположения са за лагер (че то няма какво друго да е сякаш), но защо като се натисна спира (обратно на логиката е) и каот загрее също се загубва шума?

                  Някой с коментар и разсъждения по въпроса?
                  На витарата ми 95 година 1.6 16в и при мен понякога има леко поскърцване, което изчезва с обиране на луфта на педала на съединителя, както при теб. Не знам от какво е...

                  Коментар


                  • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                    Колеги, не съм писал във форума от Век нейде, но ... ето, че вече имам причина - горд собственик съм за момента на Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 с автоматични скорости и ... десен волан. Не питайте защо, приемаме, че е дошла сгодна сделка.
                    Та питанката ми е следната към колегата основател на тази тема - колко би ми струвал резервоар като твоя за да сътворя същото като теб?
                    След това - за маслата - ясно, изчетох де що можах и видя какво и как. Ролки ремъци не съм сменял още, имам едно скърцане на студено от ремък, но ще му дойде времето. Питанката ми е тук - коя е златната среда финансово?
                    И третата последна питанка, понеже ми е семейна дилема - да я пазя ли, правейки я на газ или да ѝ търся мераклия?

                    Коментар


                    • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                      Ремъците и обслужването като цяло си е евтения.... не виждам смисъл да се пести. Лично аз в момента съм с Gates ремъци.
                      За резервоара - пиши по вайбър на телефона от подписа, че ме няма.

                      За пазенето - твое решение
                      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                      Коментар


                      • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                        Трябва да сменям ролки и пистов ремък на Гранд Витара 2.0 128к.с. бензин. Някакви препоръки за марки?
                        Николай Папазов

                        Коментар


                        • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                          Ролките на моята са метални с набити лагерчета. Купувам от магазина за лагери и готово.
                          Great Wall Steed 6.

                          Коментар


                          • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                            Колеги дойде време за смяна на кормилни накрайници. Купих някакви по 20 лева, но не ми изглеждат читави. Препоръчайте някой да ми рециклира оригиналните, около Бургас или да работи с куриер. Говорих с майстора от Казанлък, само че ми отговори, че рециклирал само за леки коли.

                            Коментар


                            • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                              При мен днес усетих нещо странно, за което не мога да намеря обяснение:
                              - при подаване на газ, колата дърпа на ляво;
                              - при отнемане на газта, дърпа на дясно;
                              Ще проверя налягането в гумите, въпреки че изглеждат нормални, ще проверя и за разни луфтове, въпреки че нямам към момента...

                              Първоначално публикуван от mitcoo Преглед на мнение
                              Колеги дойде време за смяна на кормилни накрайници. Купих някакви по 20 лева, но не ми изглеждат читави. Препоръчайте някой да ми рециклира оригиналните, около Бургас или да работи с куриер. Говорих с майстора от Казанлък, само че ми отговори, че рециклирал само за леки коли.
                              Ако не намериш някой по вашия край мога да съдействам да ги направят в Пловдив. Аз в момента карам с правени от тях накрайници и шарнири (виж темата назад)
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар


                              • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                                мърда задният мост . проблемите трябва да се търсят първо там .ако беше с предно предно предаване -скапани тампони на носача. разбираш ми мисълта вероятно тампони на надлъжните щанги или в стабилизиращата . успех.
                                899180483

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X