Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

    А какво бихте казали за този начин на рециклиране на шарнир, би ли издържал в гората
    Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
    Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

    Коментар


    • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

      Къде ги направи?
      Моите не са отваряни отгоре От там само са напълнени. Правих ги при "стругарите в тракия".
      Между другото вчера ги гледах - отворили са хлабини вече, но пък изкараха 46 хиляди километра. Мисля, че изобщо не е малко Тези дни ще повторя процедурата.
      Чудя се дали да не пробвам с рециклирането и на кормилни накрайници - нови са евтини, но изкарват само по 16 хиляди километра.

      Предложете сервиз за кормилната рейка - струва ми се, че има хлабина и в нея. Искам някой да я погледне, че се чувствам неподготвен.
      о 88 з 417 оо 4 - Стоян

      Коментар


      • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

        Стояне, в Сливен рециклираха кормилни рейки. Някъде на изхода за Ямбол.
        Антон сигурно знае.
        Great Wall Steed 6.

        Коментар


        • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

          Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
          Къде ги направи?
          Моите не са отваряни отгоре От там само са напълнени. Правих ги при "стругарите в тракия".
          Между другото вчера ги гледах - отворили са хлабини вече, но пък изкараха 46 хиляди километра. Мисля, че изобщо не е малко Тези дни ще повторя процедурата.
          Чудя се дали да не пробвам с рециклирането и на кормилни накрайници - нови са евтини, но изкарват само по 16 хиляди километра.

          Предложете сервиз за кормилната рейка - струва ми се, че има хлабина и в нея. Искам някой да я погледне, че се чувствам неподготвен.
          Пак е в Тракия,не помня как се казваше човека ама имам тел., но не е пълнен, отворен е вътре е на черупки, тапата играе роля и на легло, резбата е доста ситна сложил е и щифт против развиване. Сменил ми е и болта, явно моя не е бил много читав. Питах дали някой е карал такива, да сподели държат ли на боя в гората, все пак напрежението е посока нагоре към тапата.
          Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
          Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

          Коментар


          • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

            Много добре те разбрах какво питаш. Затова споделих моите как са направени и колко са изкарали. Горско - имало е и горско. Не хард, но пък чакълирани пътища и паваж мноооого.
            Я сподели къде извърши свалянето и качването и за колко пари, че нещо нямам време да се занимавам сам и възнамерявам да аутсорсна (както е модерно да се казва) тази дейност срещу съответното заплащане.

            Сякаш ми се ще рейката да я дам тук в Пловдив да я правят, или някой да ми вдъхне доверие и да се пробвам сам
            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

            Коментар


            • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

              Тези са ми старите, когато я купих преди 1,1/2 год. и нямам спомен колко платих. Ако не ти е спешно към края на другата седмица ще слагам този и ще ти кажа цена. А за рейката , ако не е толкоз наложително не я бързай, доста често ремонта е неуспешен, пък и не вярвам да се справиш по-зле от майсторята, ти поне ще прочетеш преди това, а те го карат по инерция.
              Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
              Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

              Коментар


              • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                Т.е. преди година и половина си сменил носачите с нови и сега единият е разбит? Правилно ли те разбирам? Колко километра и каква марка е бил (питйа ей така за статистиката, защото съм потресен от "издръжливостта" на кормилните накрайници)!
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                  Всъщност не се е разтропал, още, ами почна да скърца и да пука грозно, натъпках го през маншона с течна грес, ама знам ли го в кой момент ще блокира, предпочитам да го сменя. Иначе е RUVILLE .
                  Ако някой действително е тъп, това няма как да му бъде обяснено
                  Grand Vitara 2.5 V6/24 , 1999 automatic

                  Коментар


                  • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                    Първоначално публикуван от forski Преглед на мнение

                    На моята сервизна книжка дошла на хартиен носител в джабката, също пише
                    препоръчително от -40 до +10С, но линийката е отсечена и не пише нагоре
                    до къде стига, а SAE 10W-30 стига до +40С. Което е странно, че
                    Mitsubishi имат друга сервизна книжка и вътре (2г по-късно издадена) SAE
                    5W-30 си е от -40 до +40С. Приятели от форума на Mitsubishi ми
                    потвърдиха че в новите им такива на хартиен носител е изписано същото.
                    Тогава независимо от препоръките от Mitsubishi аз на мой риск използвам
                    SAE 5W-30. Ползвал съм даже и SAE 0W-40 масла от рода на Galaxie RS
                    0W-40. VX 1000 LL 0W-40, всичко бе точно. Така че и Вие потърсете повече
                    информация. Смазочната норма е ясна и всяко масло ще я надвишава. Но
                    докато не си осигурите по-ясна представа за Вашият двигател, моя съвет е
                    да продължите със SAE 5W-40 масло. От гамата на Yacco множество са
                    подходящи VX 1000 LL 5W-40 / VX 1000 FAP 5W-40 / LUBE FR 5W-40 / VX 600
                    5W-40, но пръв сред равните от тях специално за Вашият ДВГ е VX 1000 LL
                    5W-40.
                    Поздрави,
                    С.Френгов


                    Основния ми въпрос е, според вас ще има ли проблем колата да се кара в летните жеги с 5W30, при положение че в книжката е фиксирана граница до +10С?
                    Моля тези които използват този висконзитетен клас да споделят мнение.
                    В крайна сметка Yacco 5W40 ли сложи и доволен ли си?

                    От 2 седмици и аз ровичкам в интернет и чета за маслата. В момента съм с Motul 10W40 и въпреки, че е на 5К км. мина почти година и мисля преди морето да го сменя с пълна синтетика. Опциите са 5W30 и 5W40, но за 5W30 ме притеснява как ще се държи в летните жеги и май клоня към 5W40. Даже съм го решил, но проучвам кои марки са добри.
                    Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 H25A 2000г. | 3" сиромашки лифт

                    Коментар


                    • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                      Колега, до колкото знам, цифрата след W характеризира маслото при работна температура на двигателя ~100C. Не трябва ли да я подбираш в зависимост от състоянието на двигателя си (колко е износен и какви са допуските между буталата и цилиндрите)? Защото зиме или лете, термостатът и охладителната система би трябвало да ти държат постоянна работна температура на двигателя. Виж за първата цифра, там трябва да се съобразяваш с това в какъв сезон ще караш. Или бъркам?

                      Коментар


                      • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                        Първоначално публикуван от The_Fallen_One Преглед на мнение
                        В крайна сметка Yacco 5W40 ли сложи и доволен ли си?

                        От 2 седмици и аз ровичкам в интернет и чета за маслата. В момента съм с Motul 10W40 и въпреки, че е на 5К км. мина почти година и мисля преди морето да го сменя с пълна синтетика. Опциите са 5W30 и 5W40, но за 5W30 ме притеснява как ще се държи в летните жеги и май клоня към 5W40. Даже съм го решил, но проучвам кои марки са добри.
                        В крайна сметка, сложих YACCO 5W30 и карах с него цялото лято на 2017 до Април 2018 като му навъртях около 10000км. преди да го сменя.
                        Със маслото и работата на мотора нямаше никакви проблеми, шумове, тракания, пушаци и т.н. Единственото нещо което ми направи впечатление е че за този пробег глътна още 1л. за доливане през целия период на експлоатация. Сега му налях пак Мотул 5W40 със който се караше преди Якото, разликата е че с Мотула за същия пробег доливам около 0,500л.
                        SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                        Коментар


                        • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                          Благодаря за конкретния отговор и информация!
                          Suzuki Grand Vitara 2.5 V6 H25A 2000г. | 3" сиромашки лифт

                          Коментар


                          • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                            Като строшил един двигател и вкарани в него 1500 за части разбрах едно витара висока температура не понася затяга е от тогаз само 10W60

                            Коментар


                            • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                              При мен няма опасност от прегряване, аз я карам като лека кола само по-асфалт, мотора няма никакво натоварване. Няма оффроуд, няма гори-поляни, няма зор
                              SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                              Коментар


                              • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                                Ъпдейт какво свърших напоследък.

                                - пълно (не съвсем) рециклиране на спирачната система - нови буталца и гумички на спирачните апарати отпред, преглед на задните с подмяна на прахозащитниците, нови предни и задни накладки, изравняване на спирачните дискове, нова спирачна течност. Всичко с труда на Шкодрата кажи-речи 300лв.
                                - повторни рециклирани шарнири на предните носачи. Откакто я притежавма витарата, това е второто рециклиране. Предния път изкараха 45 хил. км. Може да се види назад в темата кога съм го правил, но по спомен беше 55лв/бр цената. Сега м ивзеха по 35 лв/бр, защото вече е извършена голяма част от механичната обработка по "отваряне" на шарнира.
                                - смяна на външните кормилни накрайници. 1 брой тотално разбит, а другият "тръгна". Сетих се, че ги правих скроо и отворих тефтерите. оказа се, че са на 16 хил. км, което е твърде малко. Прецених, че новите части са ментета и реших да пробвам и тях да рециклирам (отчитайки положителния за мен резултат от шарнирите на носачите). За тях ми взеха по 25 лв/бр.
                                - имаше и бясен шум от едната главина. Купих Nipparts от AutoKelly за 44лв (добра от стъпка ми направиха) и се заех с монтажа. Класика - запекла вътрешна гривна към оста. Блъзкане, чукане и главина излезе, като гривната остана на оста. Резане под ъгъл с тънкия диск и готово. Този път не си играх да стягам с динанометричния, ами направо до упор с моите силици и лост около 60 см
                                - докато сменях лагер-главината открих и прекомерен луфт на карето в шенкела. Иглен лагер. Естествено логичния сценарий - заминали семеринги на карето и шенкела, оттам вода стига до лагерчето, то дава фира и покрай него и шийката на карето в ужасно състояние. Лагер оригинален 25 лв, и двата семеринга също оригинални, съответно по 17 и 19 лв.

                                Викам стига толкова с ремонттие и обслужването, че нещо доста се поохарчих, но пак гледам идва време за смяна на консумативи.... айде пак едни 100-200лв.
                                От всички тези задачките не ми остава време да седна да сделал метални брони
                                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X