Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

    Напоследък гледам има интерес към Гранд витарите във форума. И понеже вече повече от година и аз карам една такава ще споделя какво съм правил, за да обменяме опит

    След 4-5 години вярна служба и много моменти със старата витара, реших да се разделя с нея



    Бях решил, че ще сменям марката и започна едно търсене. Бая екскурзии си направих да гледам уж перфектните гробници...
    В крайна сметка се сдобих отново със Сузуки, та от Ленд роувър клуба ме взеха на подбив за пореден път, ама след няколко съвместни срещи млъкнаха
    Въпросното сузуки е Гранд витара 2001 година с големия мотор т.е. 2.5 V6 бензин, англичанче.





    Първите впечатления са за един мотор доста силен в ниските обороти и способен да се развърта лесно Кеф е да го караш. Моето мнение е, че предавателните числа на трансмисията не са както трябвано, но с поставянето на по-големи гуми нещата се подобриха драстично.

    Веднага след като е взех смених фаровете с такива за дясно движение и я регистрирах. После подмених въздушния филтър и антифриза. И двата бяха доволно мръсни. Освен смяната направих и промивка на охладителната система. Масления филтър, маслото и бензиновият филтър ги беше сменил продавача(мой приятел).
    Смених и външната дръжка на 5та врата, че беше счупена, с чисто нова за скромните 16лв



    Смених и филтъра на купето. Май беше оригиналния!! Ще го откриете след като свалите жабката. Представлява едно тясно и дълго капаче веднага след клапата за външен/вътрешен въздух.
    Витарката си я карам и по пътя(предлага завиден комфорт, динамика) и извън него. Още с подкарването по черно започна естествения тунинг - стабилизиращата щанга изпадна някъде по баирите към вр. Баба, а гредата на раздатката изяде доста бой. Ниска е в стандартния си вид. Също като старата витарка.

    В същото време събирах информация и се образовах на тема ГИ. В крайна сметка закупих Бардолини, и си го монтирах сам за около 2 седмици, но стана както аз исках! Т.е. разположих 50литра газова бутилка МСМ на мястото на оригиналния бензинов резервоар, а до нея нов по-малък бензинов резервоар(18л) с всички атрибути от оригиналния. Всичко това се побра под оригиналната защита на резервоара. Стана перфектно!!



    Отпред демонтирах всумакелния колектор, за да го разпробия:





    и след това наредих останалите компоненти:



    Лятото най-после остана малко свободно време и се заех и с дълго чаканото повдигане повдигане. Подложки на пружините отпред 37мм, на амортисьорите 45мм - според мен това са максимално възможните стойности. Отзад пружини от вартбург и амове Билщайн.
    Смених и маншоните с полиуретанови. На старата витара също бях с такива и останах много доволен!!



    Тук се виждат новите маншони, преместения спирачен маркуч и кабел на АБС.



    Отзад нещата се получиха така:



    Налага се корекция на спирачния маркуч, кабелите на АБС-а и преместване на жилата за ръчната спирачка + по-дълъг маркуч на отдушния на задния диф. В началот имаше и подложка коригираща панхарда, но тя се разби за отрицателно време и я изхвърлих.



    Монтирах гуми 235/70/16, след като 245/75/16 не влезнаха и то не с малко. С новите гуми и лифт колата се промени коренно. Към добро Предавателните числа си дойдоха на мястото, в гората нещата седят по съвсем друг начин, на пътя бих казал, че няма разлика. Доволен съм
    Единствено ме дразни, че задните пружини са малко по-меки и при каране по бързо по черно, дори и без товар, пробива до тампоните. Трябва да направя нещо по въпроса, но напоследък нямам много време за "експерименти" и предпочитам някой, ако има готово решение да се възползвам наготово!!



    о 88 з 417 оо 4 - Стоян

  • #2
    От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

    Супер е,безаварийно и със здраве да я караш.Аз сложих отзад амове от С 220 след поредица експерименти и съм доволен.С оригиналните Токико беше мекичко.Много добра стойка има.
    Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A

    Коментар


    • #3
      От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

      Браво супер е. Отдавна чакам да пуснеш тема за твоята машинка, слушал съм за нея от Митко и съжалявах, че не можахме да се срещнем в Копривщица за да я разгледам.
      Сузуки Гранд Витара 2.5 V6

      Коментар


      • #4
        От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

        Супер машинка... а за меката задница потърси пружини от мерцедес те са по корави и може да се получат нещата.
        Сузуки Витара ДБ 2.0 H20A малко повдигната и гуми каквито има в сервиза.
        КтМ 525еxc ендуро. +Нисан ТВ42Е Тел:0 осем 99 нула 44 35две.

        Коментар


        • #5
          От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

          Правилните пружини за дългата база са самарови задни

          Коментар


          • #6
            От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

            Хубава машинка. Браво.

            Коментар


            • #7
              От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

              Много добре е станала.Със здраве да си я караш и много безаварийни километри.
              SUZUKI VITARA 1.6 16V COOPER DISCOVERER STT 31X10.5X15

              Коментар


              • #8
                От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                Много арна бе Стоянчо, да си я ползваш със здраве. На Ст.Загора ще я видим ли
                не ме е яд когато ме лъжат а когато си мислят че им вярвам

                Коментар


                • #9
                  От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                  Абе темата не е за честки Не съм я отворил, за да се хваля, а да споделя инфо.
                  Първоначално публикуван от Rumenige82
                  Браво супер е. Отдавна чакам да пуснеш тема за твоята машинка, слушал съм за нея от Митко и съжалявах, че не можахме да се срещнем в Копривщица за да я разгледам.
                  Да, в Копривщица не успях да дойда. Ако не се лъжа баш тогава я бах поразглобил Ти в крайна сметка сложи ли ГУ?
                  Първоначално публикуван от kivv1973 Преглед на мнение
                  Правилните пружини за дългата база са самарови задни
                  Полезно. Руските пружини всичките не завършват равно. Какво се прави, за да легне правилно в горния край??
                  Първоначално публикуван от jaxan
                  Много арна бе Стоянчо, да си я ползваш със здраве. На Ст.Загора ще я видим ли
                  На линия съм! Само да не ми сложат изпит баш тогава, че официално ще съм в сесия.
                  Последно редактирано от stojan_defender-a; 11-12-13, 08:06.
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • #10
                    От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                    Честито Стояне . Много радост да ти носи !
                    Виден столичен ихтиолог

                    Коментар


                    • #11
                      От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                      Честита и със Здраве да си я караш!
                      Поздравления за темата,наистина е точно навреме.Гледам,че и на теб са Ти направили същите неща впечатление.При Гранд Витарите няма ли вариант за смяна на дифовете?
                      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                        Браво! Супер се е получила за всекидневно ползване.

                        Имам въпрос - от къде взимаш маншоните? Е точно за Витара ли са, или носиш стария и по него ти дават нов. Преди доста години съм взимал такива маншони, някъде в Пловдив, махалата срещу централни гробища, и също бях доволен. Да не би да е от там (дали работят още)?

                        Гумите ти май са General Grabber AT с новата шарка. Доволен ли си от поведението им на асфалта и по черните пътища?
                        Nissan Terrano 2,7 TDI

                        Коментар


                        • #13
                          От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                          Да, в Копривщица не успях да дойда. Ако не се лъжа баш тогава я бах поразглобил Ти в крайна сметка сложи ли ГУ?

                          Не още не съм, за съжаление все изникват непринудени разходи и не мога да събера парите. А да те питам на твоята омаслител с газовата сложи ли и имали смисал от него ?
                          Сузуки Гранд Витара 2.5 V6

                          Коментар


                          • #14
                            От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                            Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                            Браво! Супер се е получила за всекидневно ползване.

                            Имам въпрос - от къде взимаш маншоните? Е точно за Витара ли са, или носиш стария и по него ти дават нов. Преди доста години съм взимал такива маншони, някъде в Пловдив, махалата срещу централни гробища, и също бях доволен. Да не би да е от там (дали работят още)?

                            Гумите ти май са General Grabber AT с новата шарка. Доволен ли си от поведението им на асфалта и по черните пътища?
                            Точно от там ги взимам маншоните - дурафлекс. Най-добре е да идеш с демонтирано каре, за да премериш кой пасва най-добре.

                            За гумите още събирам впечатления. По-шумни(малко) са на асфалт от БФГ АТ. По първия сняг ги тествах - що годе прилично поведение на кал и сняг. Ценово нямат аналог в момента. От БФГ АТ са по-евтини с около 70лв. Също така са и доста леки.

                            Първоначално публикуван от Rumenige82 Преглед на мнение
                            Да, в Копривщица не успях да дойда. Ако не се лъжа баш тогава я бах поразглобил Ти в крайна сметка сложи ли ГУ?

                            Не още не съм, за съжаление все изникват непринудени разходи и не мога да събера парите. А да те питам на твоята омаслител с газовата сложи ли и имали смисал от него ?
                            Нямам такова устройство.
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • #15
                              От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                              Честита да е новата ти машинка!Да започвам от сега с критиките: Преди да си купя джипа си бях харесал точно такива Витари и пробвах в София 3 броя и една в Пловдив. Всичките до 3700-4000 оборота не можеха да откинат. В последствие купих с такъв двигател, но старата витара за жена ми-същата работа. Двигателя си има мощност, но е малко като всички други японци-тръгва при по-високи обороти. За ГИ-имам Бардолини на джипа си и с оригиналните разпръсквачи разхода беше по-голям и бързо се зацапваха. Смених ги и рахътясах. Осен това софта е много скопен, няма доста възможности, които имат другите.Много обаче ми хареса бутилката при бензиновия резервоар, оптимално се използва мястото при условие, че не се кара редовно на бензин.
                              Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                              "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              Тук са 14 потребители онлайн. 0 потребители и 14 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X