Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

    Оооо,отдавна съм го вирнал,още като мина една седмица и не издържах
    Просто не съм го снимал,тези дни ще направя някоя снимка ,че е много мръсен.
    Моите предполагам са за Опел,бяха на къса Витара ,която порасна на цял мост/не моята/.
    0887/400121 Антон Донев

    Коментар


    • #32
      От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

      Първоначално публикуван от stojan_defender-a Преглед на мнение
      Един колега от форума имаше желание да ми подари от мерцедес - разгънати са 59см, но не можахме да ги сгънем повече от 5см на ръка :O Или толкова им е хода, или са няк'ви супер яки, или има нещо сбъркано....
      Толкова си им е хода на Мерцедесите! И на моя амовете имат точно 6см ход.
      Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

      Коментар


      • #33
        От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

        Интересуваме -каква подложка може да се сложи на вартбурговата пружина, стандартна от друг автомобил или по поръчка и от къде?

        Коментар


        • #34
          От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

          Ако е да компенсираш 1-я сантиметър разлика варианти много.Иди на някои вторични ,дето разколачват коли и си избери подходяща.Друг вариант при стругар ти я пристъргват от желязо ,полиамид,алуминий,може да си изрежеш от транспортна лента.
          Иначе подложки по-големи можеш да си поръчаш при Ивайло Скорпиона,ако има готова матрица ще е по-евтино,ако няма-изработка на матрица и скъпо
          0887/400121 Антон Донев

          Коментар


          • #35
            От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

            Първоначално публикуван от mitcoo Преглед на мнение
            Интересуваме -каква подложка може да се сложи на вартбурговата пружина, стандартна от друг автомобил или по поръчка и от къде?
            Леглото на задните пружини на гранд витарата е по-малко , мога да ти комбинирам подложка за задна пружина на гранд витара с чашка за старата витара какъвто искаш размер .
            0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

            Коментар


            • #36
              От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

              Първоначално публикуван от travelling Преглед на мнение
              Леглото на задните пружини на гранд витарата е по-малко , мога да ти комбинирам подложка за задна пружина на гранд витара с чашка за старата витара какъвто искаш размер .
              Затова ли на всяка неравност се чува адското стържене отзад! Как ще стане захващането на чашката за старата витара на моята, другото е може би такава подложка, че да се повдигне отзад с 2-3 см.

              Коментар


              • #37
                От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                Разглеждам от няколко дни цените на частите на Гранд-а и ми се струва,че при него нещата си отиват,като на доста сериозен джип?! Ще се радвам собствениците да споделят впечатления и факти? Гледах цени на носачи (знам,че могат да се рециклират,просто правих съпоставка) ,съединител (за 2.5 V6) ,спирачни дискове,бубини и тн.
                Майка Япония.......Всичко друго е компромис!

                Коментар


                • #38
                  От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                  Здравей,

                  "Монтирах гуми 235/70/16, след като 245/75/16 не влезнаха и то не с малко. С новите гуми и лифт колата се промени коренно. Към добро. Предавателните числа си дойдоха на мястото, в гората нещата седят по съвсем друг начин, на пътя бих казал, че няма разлика. Доволен съм."

                  След като лятото ми откраднаха Витарата, си купих Гранд Витара, ДБ, 2.0, 16V. Все още не е повдигната, но се замислям сериозно, защото наистина е ниска. Имам дори чувството, че е по-ниска от Витарата (моята беше ДБ) или по-скоро е същата височина, но е по-широка и вероятно затова ми закача повече по черни пътища. Бавните са по-бързи от тези на Витарата. Та във връзка с горните ти думи, че предавателните числа са си дошли на място с големите гуми, моля кажи по-конкретно как се усеща в гората преди и сега. Също така, при повдигането и слагането на по-големи гуми с колко се промени разходът (извънградско)?
                  Последно редактирано от Stanchev; 16-01-14, 23:34. Причина: граматика

                  Коментар


                  • #39
                    От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                    На мен също ми е интересно какъв разход ви дават ГВ .
                    Имайте предвид ,че при големите гуми километража дава разлика с около 1л/100км или вместо 14 ми излиза 15л.
                    0887/400121 Антон Донев

                    Коментар


                    • #40
                      От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                      Моята е дълга база 2,0TD с двигател на мазда. Вдигната с гуми 225/75/16 извънградско 9-10л/100км, в момента съм със зимни гуми 205/80/16 и фланци /за компенсация на ширината/ извънградско около 8л/100км. Имам и летни 205/80/16 и определено ще карам с този размер! Градско нямам наблюдения, защото не я карам в града.

                      Коментар


                      • #41
                        От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                        Ами то градското в голям и малък град е много различно,тъй ,че по-важно е извънградското.
                        0887/400121 Антон Донев

                        Коментар


                        • #42
                          От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                          Първоначално публикуван от mitcoo Преглед на мнение
                          Моята е дълга база 2,0TD с двигател на мазда. Вдигната с гуми 225/75/16 извънградско 9-10л/100км, в момента съм със зимни гуми 205/80/16 и фланци /за компенсация на ширината/ извънградско около 8л/100км. Имам и летни 205/80/16 и определено ще карам с този размер! Градско нямам наблюдения, защото не я карам в града.

                          Вярно ли има един литър разлика в разхода? И аз размишлявам по въпроса дали да сложа 235/75R15 или 215/80R15 АТ гуми на моята Кия ... В предвид че колата е за ежедневно ползване плюс леки разходки по черни пътища без калища ...
                          Nissan Terrano 2,7 TDI

                          Коментар


                          • #43
                            От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                            Също като колегата Stanchev и аз си купих ГВ ДБ2.0 16V 1999 с тази разлика, че не са ми откраднали (и слава Богу!) старата Витара 1.6 8V кабрио 89 г.Нея смятам да повдигна и използвам за оффроуд и лов, но ще трябва да повдигна и новата си придобивка тъй като вече изкъртих куплунга за ремаркето при един лек оффроуд.Явно ГВ ДБ фабрично не е подходяща за в гората.Следя темата, но забелязвам, че няма яснота какво точно трябва да се направи за повдиганито на ГВ ДБ.
                            Руен Хаджиниколов

                            Коментар


                            • #44
                              От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                              Извънградско 11/100, градско около 15-16.

                              @Ruen, не въждам къде е неяснотата за лифта. Има описано на няколко места из форума различни варианти(сиромашки като моя или пък с по-голям бюджет - цели лифт китове от специализирани производители). Въпрос на желание и финансови възможности.

                              В тази връзка да напомня, че приемам идеи за по-яки задни амортисьори. Ориентировъчни размери са: 30-34см сгънат, 58 или повече разгънат. Закрепването да е шпилка(горе) и ухо(долу). Може и насока към някакви каталози с размери на амортисьорите за различни марки и модели.
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар


                              • #45
                                От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                                Първоначално публикуван от bullet_pk Преглед на мнение
                                Вярно ли има един литър разлика в разхода? И аз размишлявам по въпроса дали да сложа 235/75R15 или 215/80R15 АТ гуми на моята Кия ... В предвид че колата е за ежедневно ползване плюс леки разходки по черни пътища без калища ...
                                Има разлика не само в разхода на гориво, но и с по тесните гуми е много по пъргава /при мен е важно, защото мотора е слаб за това купе/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 16 потребители онлайн. 0 потребители и 16 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X