Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

    Да всички ГВ са така. особено ако нямаш електроника за Тракшън контрол ( или ASR). и аз нямам (2002) и започнах да се оглеждам да сменя задната касета на дифа. чакам оферта от ВРОМОС ,че ARB е цифра . ако имаше тракшън контрол е малко по добре ,но е за малък сняг . т.е. вършат някава работа.
    бъди внимателен и не се бутай в сняг по голям от 20-25 см( утъпкан) . особено ако нямаш и лифт.
    поздрави
    899180483

    Коментар


    • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

      Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
      Ако искаш звънни един тел.
      То да ти звънна ама аз живея в Англия.Ако имаш Viber звънна

      Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

      Коментар


      • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

        Първоначално публикуван от mitkosoti Преглед на мнение
        Та когато боксуваше въртяха само десните 2 колелета от другата страна нищо .Въпросът ми е следния като е 4х4 не трябва ли да въртят и четирите колела или просто това е кола с 4 задвижване колела с нормални диференциали .
        Това че е 4х4 само значи че може да се праща мощност на кое да е от четирите колела. Но не означава че четирите се задвижват еднакво. Ако си представиш колата на завой, външните колела изминават по-дълга арка и по необходимост трябва да могат да се движат по-бързо. Затова повече мощност се праща към колелото, което се върти с по-бързо. Обаче в сняг това е колелото дето буксува в хлъзгавото Неговия съсед от другата страна, въпреки че има повече сцепление, получава по-малко мощност и няма сила да избута колата. (Тези със заключващ се диф или други технически пособия, тракшън, прочее, имат предимството че ако се подхлюзне да кажем ляво колело, ще остане достатъчно мощност за дясното от другата страна да избута колата).
        В дълбок сняг освен че липсва сцепление с пътя, има повече шанс едно колело да се окаже леко във въздуха заради неравност, и от това да имаш още по-малко сцепление и шанс да "зацепи". За сняг 4L няма особен ефект, това че буташ с повече мускули не ти дава повече сцепление с пътя.

        Коментар


        • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

          Надявам се отговорът да е помогнал достатъчно на колегата .
          Имай предвид ,че 50 см сняг ,ако е тежък ,а не пръхкав е предизвикателство дори и за сериозно подготвена машина .
          0887/400121 Антон Донев

          Коментар


          • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

            Здравейте,

            Тъй като виждам в тази тема, че има доста запознати с ГВ, бих искал да Ви помоля за съвет. Възнамерявам да закупя Гранд Витара 3 от 2005 година 2.0 140кс. Конкретният екземпляр се намира във Варна, но тъй като Варна ми е доста далеч помолих мой познат, който е там и е механик във фирмен сервиз на известна марка автомобили да я погледне. След огледа на автомобила в сервиз ми каза, че колата е в много добро състояние като цяло, но го притеснява свирене, което се долавяло в средата на автомобила и според него идва от скоростите. Той го определя като свирене на скорости или диференциал като се чувало най-силно на първа и на задна скорост.

            Разговарях със собственика на автомобила, като той ми каза, че този шум бил характерен за Гранд Витара и колата така си работила и като нова. В момента автомобила е на 117 хил. км със сервизна история закупуване е в България. Човека ми каза, че са купили навремето две нови Витари и двете го имали този шум.

            Според Вас такъв шум нормален ли е?

            Благодаря Ви предварително за мненията.

            Коментар


            • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

              Основния ми въпрос е, според вас ще има ли проблем колата да се кара в летните жеги с 5W30, при положение че в книжката е фиксирана граница до +10С?
              Моля тези които използват този висконзитетен клас да споделят мнение.

              Аз също я четох тая книжка, както и ауто-дата и бях шокиран, че не присъства 5/40, което няма никаква логика при написаното в инструкцията. Ливнах му едно 5/30 но като почнат жегите ако не съм навътял 15к км. ще го сменя с 5/40. Един онлайн каталог ми препоръчва 5/30, 5/30 longlife, 5/40 ?! а сега де. Да не говорим, че характеристиките по API тогава са били едни, сега вече са много по-високи. Вискозитетния индекс в момента е 172 което също надвишава тогавашните изисквания ..... колега, сипвай смело 5/40, аз поне смятам така да направя, нито имаш DPF за да те е страх от сажди ......
              Grand Vitara 2.5 V6 кармазъ с доста подъл теглич.

              Коментар


              • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                Баси кви дилеми и писма по отношение на масло за 15 годишна кола.
                Освен пе ми пишете в темата да бяхте и попрочели назад...

                За да си спокоен - вече сигурно са станали 40 хил. км как я карам моята с 5w30 StatOil. Даже пише LongLife, ама пак си го сменям на 10 хил. км . Лично аз не изпадам в мания по марки. Оплаква нямам.

                Ааааа, забфавих най-важното, което те вълнува Карам с това масло ЦЕЛОГОДИШНО.
                о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                Коментар


                • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                  Първоначално публикуван от Iron Horse Преглед на мнение
                  Здравейте,

                  Тъй като виждам в тази тема, че има доста запознати с ГВ, бих искал да Ви помоля за съвет. Възнамерявам да закупя Гранд Витара 3 от 2005 година 2.0 140кс. Конкретният екземпляр се намира във Варна, но тъй като Варна ми е доста далеч помолих мой познат, който е там и е механик във фирмен сервиз на известна марка автомобили да я погледне. След огледа на автомобила в сервиз ми каза, че колата е в много добро състояние като цяло, но го притеснява свирене, което се долавяло в средата на автомобила и според него идва от скоростите. Той го определя като свирене на скорости или диференциал като се чувало най-силно на първа и на задна скорост.

                  Разговарях със собственика на автомобила, като той ми каза, че този шум бил характерен за Гранд Витара и колата така си работила и като нова. В момента автомобила е на 117 хил. км със сервизна история закупуване е в България. Човека ми каза, че са купили навремето две нови Витари и двете го имали този шум.

                  Според Вас такъв шум нормален ли е?

                  Благодаря Ви предварително за мненията.
                  С уговорката, че никога дори не съм се возил на такава витара, за мен не е нормално да има какъвто и да е шум.Особено "тя така дойде от магазина".
                  Друга тема е дали това трябва да те притесни при покупката. Всичко е въпрос на договорки.


                  Мисля, че дискусията за Градн Витара 2-ро поколение трябва да се отвори тема. Все оак е доста различна конструктивно, въпреки големите прилики и споделени агрегати.
                  о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                  Коментар


                  • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                    Здравейте,

                    И според мен не би следвало такъв шум да е нормален. За сега отлагам огледа на място.

                    Поздрави,

                    Коментар


                    • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                      Здравейте колеги,
                      някой не е ли направил силова броня за ГВ, да даде чертежи, че вече ми умръзна да я гледам в този стандартен вид.
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                        Аз чакам да се позатопли времето и май ще подхващам.
                        Иначе Ицо (New Hope) е направил няколко и по мое мнение хич не лоши
                        о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                        Коментар


                        • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                          Е дано да сподели и с нас, ако ли не ще чакам "да се позатопли времето"

                          Коментар


                          • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                            Споделил е снимки много. Контактите му също ги има на много места. Обади се и говорете
                            о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                            Коментар


                            • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                              Да върнем пак темата към моята гранд витарка
                              Ами возим си се

                              Взеха да включват трудно скоростите. Особено 1 и 3. Това баш в големите студове. Оказа се, че казанчето на помпата на съединителя е празно Напълних на макс и проблема изчезна. Нямам възможност да погледна долната помпа да не би да е прокапала. Инак нямам обяснение къде ще иде тази течност. Гледам по снимки, помпата е външно на камбаната - голяма вратня ли е смяната или има място да се работи спокойно?

                              От известно време се усещаше и миризма на антифриз понякога. Докато ровичках по горната помпа на съединителя намерих и виновника - капка на един от маркучите от парното към изпарителя на газовото. На такова място, че веднага изпарява. Чист късмет че сега имаше капка. Подмених го набързо.

                              Последните дни бащата я покара повечко километри. Тя можела да гори и 10/100
                              о 88 з 417 оо 4 - Стоян

                              Коментар


                              • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                                Вкарай малко снимки да я видим

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X