Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

    абсолютно 11 часа. и поддържа налягане в охл. с-ма не си мислете лоши работи за гарнитури или глави
    899180483

    Коментар


    • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

      мерих ги ниска са . самара- слаби. вартбург с преходен фланец
      899180483

      Коментар


      • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

        Първоначално публикуван от ivan popov Преглед на мнение
        По колекторите стича и от гарнитурите на капака. Ако си сигурен, че е задния на коляновия пак сменяй, но само оригинален от Миркат. Цената му е малко солена към 80 пари, но само той държи, всички други като при теб.
        Мммне не съм съгласен на мен семеринга на вала е сменян 2пъти 1-вия го сменях аз кортеко изкара 2-3месеца 2-рия пак кортеко викнах Иваило сложи го с шише от кола ми вече 3год. тъй че кучето е в туй кой и как го слага

        Коментар


        • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

          Колеги, някой сменял ли е тампоните на задните надлъжни щанги, тампоните продават ли се като отделна част? Моите са доста нацепени, и ако ги има като отделна част ми се ще да ги сменя.
          SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

          Коментар


          • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

            да продават се като резервна част -не са евтини 4х25 лв(със остъпката). виж тук:за 15 лв.

            не зная какво е качеството . колегите от пловдив може би имат наблюдения. аз сменях на дългите от АВТО+. после видях тези . правих втулка и дорници за избиване и набиване. успех.
            Последно редактирано от CarTest™; 15-02-17, 11:16. Причина: Линк
            899180483

            Коментар


            • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

              Аз също намерих на още едно място на BLUE PRINT, YAMATO и някакви полски - цените са от 15 до 30лв./бр.
              лесно ли се избиват/набиват?
              п.п. Цена на цялата щанга 68лв. излиза че по-добре е направо да се смени щангата от колкото да се играе с избиване/набиване на тампони.
              Последно редактирано от forski; 27-01-17, 13:03.
              SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

              Коментар


              • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                Някой свалял ли им е размерите ?
                0 8 9 8 4 8 1 3 3 0

                Коментар


                • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                  ако имаш нужната екипировка и преса , зор излиза, по лесно влизат - т.е. трудно . ако е 68 не е кой знае какво (68лв-30лв-20лв=18 лв)
                  20 труд (е ако е 10 ). ти прецени

                  размерите на тампоните ??? май имам старите ,ако не съм ги хвърлил
                  899180483

                  Коментар


                  • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                    Здравейте и от мен.От известно време и аз съм собственик на гранд витара хл. Дясна дирекция автоматик 2.7.Въпросът ми е следния.Витарата с траксшън контрол ли е или с блокажи.

                    Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

                    Коментар


                    • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                      Нито едното .
                      0887/400121 Антон Донев

                      Коментар


                      • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                        Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                        Нито едното .
                        А с какво е тогава.

                        Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

                        Коментар


                        • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                          Не ми е много ясен въпросът ,но ще се опитам да отговоря.Нито на предния,нито на задния мост и съответно диферинциали имаш блокажи.
                          Даже отпред на главините нямаш хъбове /много често съм чувал да им казват блокажи,което не е вярно /.
                          ХЛ-а си върви нормално на задно 2Н ,когато се наложи и ти трябва и предно превключваш на 4Н -включваш и предния мост и когато върт.момент /силата / на мотора не ти стига ,включваш 4 L.
                          Моят ХЛ е 2002 г. и няма тракшън контрол ,ако твоят е по -нов -не знам .
                          0887/400121 Антон Донев

                          Коментар


                          • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                            Първоначално публикуван от antiroad Преглед на мнение
                            Не ми е много ясен въпросът ,но ще се опитам да отговоря.Нито на предния,нито на задния мост и съответно диферинциали имаш блокажи.
                            Даже отпред на главините нямаш хъбове /много често съм чувал да им казват блокажи,което не е вярно /.
                            ХЛ-а си върви нормално на задно 2Н ,когато се наложи и ти трябва и предно превключваш на 4Н -включваш и предния мост и когато върт.момент /силата / на мотора не ти стига ,включваш 4 L.
                            Моят ХЛ е 2002 г. и няма тракшън контрол ,ако твоят е по -нов -не знам .
                            Мерси за отговора .Моят също е 2002г.Имам предвид че аз не сам много на ясно с 4х4 колите.Та хл не съм го карал много .Преди две седмици ми се наложи да го карам в големия сняг.Не съм си правил експерименти защото не бях много сигурен какво може .Но накрая на пътуването нарочно го бутнах в един неутъпкан сняг около 50см.И това се оказа фатално . Пробвах всичко което може да се включи колата не помръдна.После с бутане излезе.Та когато боксуваше въртяха само десните 2 колелета от другата страна нищо .Въпросът ми е следния като е 4х4 не трябва ли да въртят и четирите колела или просто това е кола с 4 задвижване колела с нормални диференциали .

                            Sent from my HTC One M9 using Tapatalk

                            Коментар


                            • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                              Ако искаш звънни един тел.
                              0887/400121 Антон Донев

                              Коментар


                              • От: Grand Vitara - джип за пътя и извън него???

                                Koлеги, тъй като темата на Стоян стана общо събирателна за ГВ V6 ще попитам тук
                                Това не е реклама на марки масла, не го приемайте като такава!
                                Наближава смяната на маслото на двигателя, маслото което налях миналата година беше Motul X-Cess 5W40 ( ACEA A3 / B3 / B4, API SL / CF - MB 229.3) налях го без дори да погледна изискванията на производителя, просто бях доволен от него когато го използвах на предишната си кола, бензинова Мазда.
                                Сега обаче отворих книжката и погледнах изискванията на производителя за маслото според климатичните условия и температурните диапазони.
                                Това което пише в книжката е следното:
                                Вискозитетни клас SAE 10W-30 е фиксиран от -20 до +30С
                                SAE 5W-30 от -30 до +10С
                                SAE 10W40 от -20 до +40С и повече
                                Както се вижда 5W40 липсва като опция в изискванията на производителя!
                                Поради тази причина, и понеже следващата смяна реших да сменя Мотула с Yacco, пуснах запитване до представителя им тук, като от там любезно ми отговориха!

                                Това е моето запитване:

                                Здравейте г-н Френгов, благодаря ви за
                                > изчерпателния отговор!
                                > В момента колата е заредена с MOTUL X-CESS
                                > 5W40 ( ACEA A3 / B3 / B4, API SL / CF - MB 229.3 )
                                > избрах това масло защото преди да купя
                                > Сузукито имах бензинова Мазда GF 626 2000г.
                                > 1.8 101к.с. и я карах 4 години с въпросния
                                > Мотул без да имам каквито и да било
                                > проблеми с двигателя.
                                > Под проблеми разбирайте чисто
                                > субективни наблюдения от моя страна
                                > като липса на специфични шумове,
                                > тракания, неравномерна работа на
                                > мотора и разход на масло.
                                > Маслото го купувах от Проспиид които
                                > са официален представител, както
                                > предполагам добре знаете
                                > В момента колата наближава 8000км. с
                                > въпросния Мотул и също нямам
                                > оплаквания от работата на двигателя,
                                > до момента съм долял около 0,200л. след
                                > летните обиколки
                                > и продължителни магистрални карания
                                > със скорост над 120км/ч.
                                > В книжката на колата като изисквания
                                > към висконзитета на маслото пише това
                                > което и вие сте написали:
                                >
                                > Вискозитетни клас SAE 10W-30 е фиксиран от
                                > -20С до +30С - Това е нашия климат
                                >
                                > SAE 5W-30 от -30 до +10С
                                >
                                > SAE 10W40 от -20 до +40С и повече
                                >
                                > В документите имам някакъв протокол
                                > от сервиз в Германия където през 2012 са
                                > му налели 10W40
                                >
                                > Общо взето излиза че маслото за тази
                                > кола в България е или 10W30 или 10W40
                                >
                                > Според вас ще има ли някакъв проблем
                                > колата да се кара с LUBE O 5W30, между LUBE O и
                                > LUBE DE кое масло е за предпочитане като
                                > характерисрики спрямо нашия климат и
                                > високите летни температури ?
                                > Не видях да предлагате 10W30 !
                                > За нашите климатични условия 5W40 или 5W30
                                > е по-подходящо, ако трябва да се избира
                                > м/у един от двата висконзитета?
                                > Бих искал да продължа да наливам пълна
                                > синтетика, за това 10W40 го оставям за
                                > момента на страна

                                Eто отговора:

                                Отностно Маздата използването като цяло на SAE 5W-40 излиза извън това
                                което иска Производителя. За Вашият предходен двигател се изисква само:

                                OEM recommendation
                                year-round API SG SAE 5W-30
                                Above -25 API SG SAE 10W-30

                                Съюза на американските инженери (SAE), дефинира че едно масло за да бъде
                                от вискозитетен клас SAE 30, трябва да има кинематичен вискозитет при
                                100С между 9,3-12,5 cSt.
                                Ако приемем че използваме LUBE DE 5W-30 (HTHS>3.5) за пример, то то има
                                12 cSt при 100С. Конкретно на MOTUL X-CESS 5W40 е 14,2 cSt, а на VX 1000
                                LL 5W-40 15 cSt (вискозитета при 100С за SAE 40 трябва да е в границите
                                между 12,5 cSt и 16,3 cSt.) Използването на по-бавното течливо масло SAE
                                5W-40 като цяло (спрямо 5W-30) дава индикация за по-бавно смазване при
                                ниска температура и респективно ненужно по-бавно охлаждане. Да
                                присметнем какъв ще е вискозитета на маслото при екстремни условия -20С
                                навън:

                                LUBE DE 5W-30 2880.8 cSt
                                MOTUL X-CESS 5W40 3558.1 cSt
                                VX 1000 LL 5W-40 3964.1 cSt
                                YACCO 10W-30 4398.5 cSt

                                Излиза, че при студен старт при изключително ниски температури,
                                най-добро поведение би имало масло SAE 5W-30, следвани от SAE 5W-40 и
                                накрая остава SAE 10W-30. Yacco имат такова масло специално разработени
                                за профилирана френска фирма на автомобили. Не го внасяме в България,
                                защото формулата е полу-синтетика. Ето и Вие искате напълни синтетични
                                продукти.
                                От тук считам, че с разнообразни SAE 5W-30 масла мога да заменя SAE
                                10W-30. Виждате че и Mazda го препоръчва не целогодишно, а при не повече
                                от -25С

                                http://www.yacco.ee/tf.oigus/wrtandb...EE_51_2012.pdf

                                Интересен е следният факт. Аз нямам датчик за температурата на маслото и
                                когато си правих ГТП знаех че майсторите са задължени да пъхнат тяхна
                                измервателна щека да проверят температурата на маслото ми LUBE DE 5W-30
                                в картера. На съвсем загряла кола показа 93С. Какви са кинематичните
                                вискозитети при тази температура ако карах и с другите масла:

                                LUBE DE 5W-30 14 cSt
                                MOTUL X-CESS 5W40 16.6 cSt
                                VX 1000 LL 5W-40 17.6 cSt
                                YACCO 10W-30 13.4 cSt

                                Какво излиза? При 93С LUBE DE 5W-30 има поведение на SAE 5W-40
                                (диапазона 12,5 cSt и 16,3 cSt). SAE 10W-30 също попада все едно че е
                                SAE 5W-40. Колкото до Motul и VX 1000 LL 5W-40 те са стъпали и се държат
                                като SAE 5W-50 масло (диапазон между 16.3 и 21.9 cSt)

                                Извод: за Маздата най-добре е било да се придържате към SAE 5W-30
                                вискозитетен клас. Използвайки SAE 5W-40 само по един критерии (смазочна
                                норма) да, съвпада, но не и по вискозитетен клас. Не казвам че напълно
                                грешно, но не сте чули двигателя как щеше да работи със SAE 5W-30.
                                Веднъж усетили динамиката и поведението на двигателя, едва ли бихте
                                вдигнали гъстотата на маслото излишно.

                                Сега на Suzuki Grand Vitara 2,5

                                Имаме следа от моята база данни, че SAE 10W-30 е в границите -20С до
                                +30С. Горната граница за нашите летни температури обаче не е достатъчна.
                                В България често имаме стойности около 35С и повече градуси. Едно е
                                +30С, едно е +38С. Предполагам и Вашата сервизна книжка е показала
                                препоръчително SAE 5W-30 да се използва в диапазона от -30 до +10С, но
                                предполагам а и трябва и тук ако имаше стрелка да бъде до +30С като на
                                SAE 10W-30. Защо? Защото двигателя не може да направи разлика в работна
                                температура дали карате със SAE 5W-30 или SAE 10W-30 масло. Те имат
                                сходни кинематични вискозитети:
                                LUBE DE 5W-30 при 40С 70 cSt ; при 100C 12 cSt
                                Yacco 10W-30 ри 40С 74 cSt ; при 100C 11.4 cSt

                                Така че за мен би трябвало и 2-те да издържат до +30С. Но както видяхме
                                от заводските препоръки, така представени излиза, че най-удачният
                                вариант е да продължите да използвате SAE 5W-40 масло. Ще имате по-лесен
                                студен старт (спрямо 10W-40) и оптимално смазване при работна
                                температура. Най-важните показатели за реологичните (течливи) качества
                                на маслото е като сравните вискоизетния индекс указан в техническият
                                документ. Той при топ синтетиките трябва да е около 170, нагоре още
                                по-добре. Това е съотношение от вискозитетите при 40 и 100С. Колкото
                                вискозитетния индекс е по-висок, толкова е по-добра
                                вискозитетно-температурмната характеристика на маслото. Ужким на SAE
                                10W-30 има перфектни показатели, но вис.индекс му е само 147 и изостава
                                от показателя 172 на Motul и Yacco 5W-40. Отделно на температурата на
                                течливост също е добре да се обърне внимание. LUBE DE 5W-30 -45С, VX
                                1000 LL 5W-40 -45C...

                                И 2-та ни продукта LUBE DE 5W-30 и LUBE O 5W-30 са топ синтетики, имат
                                някои сходни стандарти, но LUBE DE 5W-30 обхваща и има най-високите
                                официални одобрения по множество други немски производители като VAG,
                                Mercedes, BMW, Porsche и е разбираемо формулата да е още по-high
                                perfomance. Но откъм стандарт по API и 2-те са API SN. По ACEA и 2-те са
                                A3 и C3/C2, така че както казах при положения че и 2-те са SAE 5W-30
                                вече цената е водеща. LUBE DE 5W-30 струва много повече и това е
                                разбираемо, защото за да получи горните официални одобрения, скритно
                                трябва да бъде спазена рецептата и изисквания на производителите на
                                автомобили от към специфични суровини и добавки. Тук и групата на
                                синтетика е PAO (група 4, все едно че гледате yacco racing гамата, т.е.
                                формула с икллюзителни качества). Докато LUBE O 5W-30 е направено само
                                според изкискванията на Opel и отделно Yacco не са плащали лицензи за
                                останалите поддържани стандарти.

                                Моят съвет е преди да използвате какво да е SAE 5W-30 да направите
                                следното: Не търсете в онлайн каталозите на производители на масла дали
                                SAE 5W-30 е препоръчан. Аз го направих. Зная как се съставят каталозите.
                                От заводските изисквания в предният ми е-мейл по крос засечка маслото на
                                съответния производител какъв стандарт има, робота/продуктовия мениджър
                                попълва онлайн каталозите. Например на Motul с температури си го пише
                                (под +10С), на Croon oil си има климат - за Средиземно море 20W-50, при
                                нормален 10W-40, при студено време 5W-30. Castrol Russia също казва
                                директно SAE 5W-30. П0-скоро трябва да намерите някаква следваща
                                сервизна книжка по-нова година за този двигател по форумите, по
                                Интернет, а дори и запитайте някой дилър по е-мейл. Примерно в България,
                                в Германия... все някой ще отговори.

                                На моята сервизна книжка дошла на хартиен носител в джабката, също пише
                                препоръчително от -40 до +10С, но линийката е отсечена и не пише нагоре
                                до къде стига, а SAE 10W-30 стига до +40С. Което е странно, че
                                Mitsubishi имат друга сервизна книжка и вътре (2г по-късно издадена) SAE
                                5W-30 си е от -40 до +40С. Приятели от форума на Mitsubishi ми
                                потвърдиха че в новите им такива на хартиен носител е изписано същото.
                                Тогава независимо от препоръките от Mitsubishi аз на мой риск използвам
                                SAE 5W-30. Ползвал съм даже и SAE 0W-40 масла от рода на Galaxie RS
                                0W-40. VX 1000 LL 0W-40, всичко бе точно. Така че и Вие потърсете повече
                                информация. Смазочната норма е ясна и всяко масло ще я надвишава. Но
                                докато не си осигурите по-ясна представа за Вашият двигател, моя съвет е
                                да продължите със SAE 5W-40 масло. От гамата на Yacco множество са
                                подходящи VX 1000 LL 5W-40 / VX 1000 FAP 5W-40 / LUBE FR 5W-40 / VX 600
                                5W-40, но пръв сред равните от тях специално за Вашият ДВГ е VX 1000 LL
                                5W-40.
                                Поздрави,
                                С.Френгов


                                Основния ми въпрос е, според вас ще има ли проблем колата да се кара в летните жеги с 5W30, при положение че в книжката е фиксирана граница до +10С?
                                Моля тези които използват този висконзитетен клас да споделят мнение.
                                SUZUKI SX4 S-CROSS 1.4 Boosterjet

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X