Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Внимание: неоригинални EN-EL14a и Nikon D3200, D3100, D5100, D5200, CoolPix P7700

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Внимание: неоригинални EN-EL14a и Nikon D3200, D3100, D5100, D5200, CoolPix P7700

    Внимание: по не съвсем потвърдени данни последният ъпдейт на Никон за моделите D3200, D3100, D5100, D5200, CoolPix P7700 прави невъзможно функционирането с неоригинални батерии EN-EL14a.

    Ако притежавате някой от тези апарати и го ползвате (успешно) с неоригинални батерии, има възможност след новия firmware update апарата да престане да ги разпознава.

    Ако ползвате неоригинални батерии с което и да е (относително модерно) тяло на Никон и искате да качите най-новата версия на софта - прочетете описанието на софта и дебнете за "...report remaining charge more accurately...". Демек - за всякакви "подобрения" в общуването между апарат и батерия. Има шансове щом се прецакало с тези модели да се прецака и със следващите.

    До тук "кастрирането" на апарати да работят само с оригиналните (прескъпи) батерии беше специалитет на Панасоник, възможно е и Никон да променя политиката.

    Няма данни дали е нарочно, дали е случайно, дали проблемът е с всички неоригинални батерии или само с някои. Но имайте едно на ум, особено ако сте купували апарата втора употреба и е дошъл само с неоригинални батерии.
    Последно редактирано от Goblin; 10-12-13, 18:26.
    Издъних се на Тюринг теста

  • #2
    От: Внимание: неоригинални EN-EL14a и Nikon D3200, D3100, D5100, D5200, CoolPix P7700

    Аз вече качий новия... Ако има някой от Пловдив с неоригинална батерия да звънка да тестваме

    Коментар


    • #3
      От: Внимание: неоригинални EN-EL14a и Nikon D3200, D3100, D5100, D5200, CoolPix P7700

      Goblin, леко встрани от темата, но в BLN-1 (батерията на Олимпус Е-М5 и Е-М1, за който не знае) май има някакви чипове? Порових се насам-натам и намерих, че масово продават аналози, които обаче не се зареждат в оригиналното зарядно. Май има и такива, които работят, но не ми се рискуваше и се набутах с оригинална батерия. Поне работи добре за разлика от това, което чета за аналозите по форумите.
      LZ2NKM

      Коментар


      • #4
        От: Внимание: неоригинални EN-EL14a и Nikon D3200, D3100, D5100, D5200, CoolPix P7700

        Да, има чип който общува единствено със зарядното май. Дори не знам дали е чип или гледа нещо по-просто.
        Аз ползвам копия от един и същ китаец в Ибей с които си карам без проблем вече втора година. Оригиналното зарядно не може да ги зарежда, но зарядното което идва с тях може да зарежда оригиналната батерия, ползвам него.

        Има и копия които работят с оригиналното зарядно, но тях не съм ги пробвал понеже не им знам клетките. На тия ментета които ползвам май са санио. Дори и да не са - работят поне толкова добре колкото оригиналната във всяко едно отношение.

        Олимпусите ползват три вида батерии които се делят на подвидове.

        BLM-1: E-1, E-3, E-30, E-300/330/500/510/520
        BLS-1: E-400/410/420/450/600/620 плюс пенчетата до Е-PL3

        После през 2010та в Япония се смениха наредбите за батериите, и се добавиха май някакви задължителни защити. От там се появиха BLM-5 (E-5) и BLS-5 (пенчета пета серия) които са с бял корпус и с по една клема в повече. Батериите в двата случая са взаимозаменяеми (и едните и другите могат да се ползват в апарата), но новите зарядни могат да зареждат само новите батерии. Старите зарядни май зареждаха и двата вида.

        После се появи BLN-1, която е за ОМД серията.

        Общо в цялата гама се ползват три вида батерии с вариации, от които BLM-1/5 не се ползва вече понеже няма нов апарат на пазара който да я ползва.

        Отделно имаш BLL-1 за грипа на Е-1цата, която беше тухла и половина но с някакъв неистов капацитет.
        Издъних се на Тюринг теста

        Коментар


        • #5
          От: Внимание: неоригинални EN-EL14a и Nikon D3200, D3100, D5100, D5200, CoolPix P7700

          Ха...дет се вика ново 20...
          Аз откакто съм купил Никона не съм му ъпдейтвал софтуера/вече почти година/,ама,като гледам накъде отиват нещата...май няма и да го ъпдейтна въобще.
          Това дали ще е някакъв проблем или може и така... ?
          NISSAN FOREVER
          -----------------------------------------------------------------------------
          Или трябва да намерим път,или да си направим......няма назад!!!

          Коментар


          • #6
            От: Внимание: неоригинални EN-EL14a и Nikon D3200, D3100, D5100, D5200, CoolPix P7700

            Ами всичко зависи от това, какви бъгове изчиства или създава новия фирмуер. За целта трябва да попрочетеш официалните разяснения на фирмата и да прецениш дали тези неща до сега са ти пречили или ти изобщо не си разбрал, че има такива "дефекти". С други думи ако никъде "не те стиска обувката", може и нищо да не обновяваш. Освен това, известно време след появата на такъв софтуер, по истинските фотографски форуми/нашите отдавна не са такива/, се развиват дискусии, в които наистина разбиращи хора, доста ясно обясняват има ли смисъл от преминаването към новата версия на дадения софтуер.
            Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
            Из "Златния телец"

            Коментар


            • #7
              От: Внимание: неоригинални EN-EL14a и Nikon D3200, D3100, D5100, D5200, CoolPix P7700

              Аз лично намерих разлика, при това именно във връзка с батеията. Преди поне на моето тяло D3200, баерията показваше 3 чертички доста дълго време, след което показваше 2 чертички, правех 10-тина снимк и падаше на 1, след още 10-тина апарата гасваше. Сега работи доста по-коректно, дава почти точна представа кога ще ми свърши тока

              Коментар


              • #8
                От: Внимание: неоригинални EN-EL14a и Nikon D3200, D3100, D5100, D5200, CoolPix P7700

                Е сега ако кажеш, че работи и с батерии менте, ще отговориш на терзанията на доста колеги!
                Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                Из "Златния телец"

                Коментар


                • #9
                  От: Внимание: неоригинални EN-EL14a и Nikon D3200, D3100, D5100, D5200, CoolPix P7700

                  Първоначално публикуван от коко келеша Преглед на мнение
                  Е сега ако кажеш, че работи и с батерии менте, ще отговориш на терзанията на доста колеги!
                  Е вече казах - нямам неоригинална батерия, но ако някой в Пловдив или региона има желание да пием по бира и да тестваме - добре дошъл е

                  Коментар


                  • #10
                    От: Внимание: неоригинални EN-EL14a и Nikon D3200, D3100, D5100, D5200, CoolPix P7700

                    Съжалявам, не съм отразил тази информация!
                    Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
                    Из "Златния телец"

                    Коментар


                    • #11
                      От: Внимание: неоригинални EN-EL14a и Nikon D3200, D3100, D5100, D5200, CoolPix P7700

                      Първоначално публикуван от Goblin Преглед на мнение
                      Аз ползвам копия от един и същ китаец в Ибей с които си карам без проблем вече втора година. Оригиналното зарядно не може да ги зарежда, но зарядното което идва с тях може да зарежда оригиналната батерия, ползвам него.
                      Трябва вече да е минала година от както и аз си купих от този комплект (три батерии+ зарядно+ кабел за запалка на 12В) и нямам забележки към батериите. Не ми е направило впечатление да издържат по-малко от оригиналната. Доволен съм от покупката и благодарности към Гоблин за което.
                      Ако искаш да разсмееш Господ - разкажи му плановете си.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Внимание: неоригинални EN-EL14a и Nikon D3200, D3100, D5100, D5200, CoolPix P7700

                        Не съм попадал на клиент да има оплакване от неоргинални батерии на олимпус, никон едва ли ще сложат такава глупост във фърмоера си все пак имат най-евтините батерии на пазара. Ще се опитам да проверя тези дни дали е така и ще пиша ако има нещо притеснително.

                        Коментар

                        Активност за темата

                        Свий

                        В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                        Зареждам...
                        X