Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Къщата на Ник Николов.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Къщата на Ник Николов.

    Предполагам, че Ники ще си отвори специална тема за къщата, когато реши, че е готов да обсъжда снимки и да се похвали/оплаче. В случая тя е само пример и темата не е нарочна за конкретния случай, а е по-скоро с идеята да обсъдим нещата, които човек прави, когато попадне в непозната (не позната почти винаги е еднакво с враждебна за психиката) среда.
    Принципите на поведение в непривична среда са причината за темата.
    Примерът на Ники е единия от вариантите. Друг вариант е да се направи предварително проучване и няколко "гостувания за по 1 месец" през всеки от сезоните в различни познат с различни типове къщи и после според събрания опит да се вземе решение. Трети подход е "изгорете мостовете". Той е най-бърз от гледна точка на учене, но изисква характерна нагласа на вътрешното "уа". Други подходи има и ще се радвам да обсъдим всичките за които се сетим с плюсове и минуси.
    Ники ако реши ще сподели какви са основните му проблеми в подхода, който е възприел. Аз съм възприел трети подход, който обаче е свързан с наследствени дадености (имоти) . Пробвам различните методи и начини на различни места.
    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
    0888 315 794
    LZ1UPI
    A1 (Rh+)

    Коментар


    • #17
      От: Къщата на Ник Николов.

      Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
      Аха ! Докато не оправя тоалетната, нямам много време да пиша, че гол гъз на сняг не само студенее, но и от далеч се вижда. После ще продължим споделянето, като от работилноцата, без да се крият грешките.
      Честито!Еволюцията към по-добро винаги радва!
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #18
        От: Къщата на Ник Николов.

        Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
        с идеята да обсъдим нещата, които човек прави, когато попадне в непозната (не позната почти винаги е еднакво с враждебна за психиката) среда.
        Принципите на поведение в непривична среда са причината за темата.
        Успех на Ник!
        Но къща на село едва ли е "не позната почти винаги е еднакво с враждебна за психиката) среда"
        А и Ник не е нюйоркчанин примерно, дето не е виждал, кокошки, картофи, кранове, кладенци, тръби, изолация и т.н.
        По-скоро за един "нюйоркчанин" ще е така, но пък в многомилионния град добиваш друг "тренинг",
        особено, ако си в квартал с "не позната почти винаги е еднакво с враждебна за психиката) среда"

        Коментар


        • #19
          От: Къщата на Ник Николов.

          Първоначално публикуван от upi Преглед на мнение
          ...
          Ники ако реши ще сподели какви са основните му проблеми в подхода, който е възприел. Аз съм възприел трети подход, който обаче е свързан с наследствени дадености (имоти) . Пробвам различните методи и начини на различни места.

          Аз не мога да я разбера съвсем тази тема. Много философски подход към покупката на една къща на село! Не схващам какъв е проблема с непознатата- враждебна среда, психологическото напрягане и физиологическото оцеляване и т.н. Като го гледам човека- първо ще си прави кенеф. НиЙ тука за какво се пънем... ?

          Иначе- честито на Ник и аз ще чакам снимки от къщата!

          Коментар


          • #20
            От: Къщата на Ник Николов.

            Даааа... тенденцията е към девалвация на понятието "оцеляване". Навсякъде вече бъка от ръководства от типа на "белене на картофи в дъбова гора" с точно определен ъгъл на заточване на специалния нож от еди-каква си стомана. Чак вече като видя снимка на Филип Тотьо накичен с к'во ли не си казвам: "Тоя на Витоша ако го пуснеш е мъртвец с това оборудване". Та сега чак и тема за "оцеляване" в селска къща без климатик?! Чудя се и се мая как въобще съм оцелял до днес без познания в тази материя. Истината е, че цялата тая истерия за "оцеляване" е една индустрия и за съжаление в капана и попаднаха доста мишоци
            Последно редактирано от elbgt; 07-12-13, 18:21. Причина: кавички
            My Jeep is not a SUV. Your SUV is not a Jeep.

            Коментар


            • #21
              От: Къщата на Ник Николов.

              Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
              Аха ! Докато не оправя тоалетната, нямам много време да пиша, че гол гъз на сняг не само студенее, но и от далеч се вижда......
              Ами така, де
              А то както я започна upi темата - сама блондинка с маникюр и червена шапчица в гората. Дали ще оцелее? Ах!

              Приоритетът с тоалетната е много правилно определен. Препоръката ми е за външна тоалетна. По-нататък ще си направиш и вътрешните удобство, но външна си трябва не само на първо време, а винаги - проблеми с водата, кал при работа в двора, използване докато тече ремонт и пр.
              Имаше една тема на VECTOR преди време, та там се написаха доста неща.
              Споделям опит

              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00253.JPG
Прегледи:2
Размер:167.5 КБ
ID:5543667

              Отзад, където се вижда тротоарната плочка е изхода за евентуално почистване. Не мисля, че ще се наложи, защото почти не се използва, но..знае ли човек.
              Препоръката ми е за този вариант, защото е по-хигиеничен. Т.е. много по-лесно се почиства. Тук е преди да се сложат студоустойчиви плочки, но идеята ти е ясна.
              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC00256.JPG
Прегледи:1
Размер:70.9 КБ
ID:5543669

              Препоръчвам ти също да си купиш таблетки "Санифорт" от "Метро" и да пускаш по 1-2 веднъж месечно при по-интензивно използване.

              Таванът е в този вариант, първо, защото изглежда по-добре и второ - знаеш ли колко е гадно барабаненето на дъжда, ако е само на керемиди
              Прикачени файлове
              Suzuki Jimny, 1.3, 2009

              Коментар


              • #22
                От: Къщата на Ник Николов.

                Казано на народен език: да си сЕра в къщата кат гражданята, никогиш!!!!
                ________________________________________________
                Subaru OUTBACK 2,5
                Hyundai TUCSON 2.0

                Коментар


                • #23
                  От: Къщата на Ник Николов.



                  Така както беше зададена темата, а и доколкото познавам Ник, не ми се вярва целия шум да е само за един вид виладжийско преживяване на село. Ще ми се да вярвам че е социален експеримент в стил Хенри Дейвид Торо. Но все пак без стигане до крайности.
                  Пак ще повторя, за мен би представлявал много по-голям интерес, опит, съвременният градски човек да се адаптира към работа и живот на село. Един вид да се затвори цикъла, без да е необходимо да се поддържа материално от града.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Къщата на Ник Николов.

                    Първоначално публикуван от ctef Преглед на мнение


                    .... работа и живот на село. Един вид да се затвори цикъла, без да е необходимо да се поддържа материално от града.
                    Някак си не съм го виждал последните 10 години никъде, някога беше реалност, но реалностите сега са други, за съжаление. Вече не може да се затвори цикъла , не и от двама души с 2-3 декара двор. То и едно време не можеше с тия начални условия.
                    подаръци за мъже от FACOM
                    промоция на читави инструменти

                    и на хоби такива

                    тел. О879 Ч8Ч 2З5

                    Коментар


                    • #25
                      От: Къщата на Ник Николов.

                      Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                      Ами така, де
                      А то както я започна upi темата - сама блондинка с маникюр и червена шапчица в гората. Дали ще оцелее? Ах!

                      Приоритетът с тоалетната е много правилно определен. Препоръката ми е за външна тоалетна. По-нататък ще си направиш и вътрешните удобство, но външна си трябва не само на първо време, а винаги - проблеми с водата, кал при работа в двора, използване докато тече ремонт и пр.
                      Имаше една тема на VECTOR преди време, та там се написаха доста неща.
                      Споделям опит

                      [ATTACH=CONFIG]657976[/ATTACH]

                      Отзад, където се вижда тротоарната плочка е изхода за евентуално почистване. Не мисля, че ще се наложи, защото почти не се използва, но..знае ли човек.
                      Препоръката ми е за този вариант, защото е по-хигиеничен. Т.е. много по-лесно се почиства. Тук е преди да се сложат студоустойчиви плочки, но идеята ти е ясна.
                      [ATTACH=CONFIG]657978[/ATTACH]

                      Препоръчвам ти също да си купиш таблетки "Санифорт" от "Метро" и да пускаш по 1-2 веднъж месечно при по-интензивно използване.

                      Таванът е в този вариант, първо, защото изглежда по-добре и второ - знаеш ли колко е гадно барабаненето на дъжда, ако е само на керемиди
                      Ее Дани имаме си спец в тая област и може да черпим опит от него ....
                      http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=135344
                      На нас клиренс ни трябва , не скорост

                      Коментар


                      • #26
                        От: Къщата на Ник Николов.

                        Първоначално публикуван от maystor Преглед на мнение
                        Някак си не съм го виждал последните 10 години никъде, някога беше реалност, но реалностите сега са други, за съжаление. Вече не може да се затвори цикъла , не и от двама души с 2-3 декара двор. То и едно време не можеше с тия начални условия.
                        Да, и моите наблюдения са такива. В моето село, освен пенсионерите, който по-млад е останал, работи по околните градове и предприятия.
                        Но това не означава че няма и изключения, като Филип от с.Желен, а и някои други.
                        За сериозно интересуващите се от темата ето и линк, с няколко препратки към такива хора. За някого може да са луди, за друг не... Въпрос на виждания.

                        Да се махнем от града

                        Коментар


                        • #27
                          От: Къщата на Ник Николов.

                          Тази тоалетна без водица с тази малка дупка бая ще понамирисва!

                          Коментар


                          • #28
                            От: Къщата на Ник Николов.

                            От петнадесет години живея на село, предпочитам го пред големия град....Хайде сега не е чак толкова трудно да отцеляваме в днешно време на село....имаме климатици но се топлим на дърва, има пазари но си садим зеленчуци.....има видеонаблюдение но си обичаме немските овчарки. Напълно цивилизовано живеем. Сутрин ни буди петелът, щурци, жаби, и какво ли още не....
                            На колегата само ще препоръчам, ако си купува каквато и да е домакинска и ел. техника да взима повече механизирана а не с много електроника, защото ще мусе налага да я сменя с по нисък клас, като пример пералнята не пере, хладилника не подържа температура и пр...няма нужда да обяснявам защо нали.
                            А иначе Да му е честито и със здраве на чист въздух.
                            Силните плачат сами. Не ръкомахат. Не викат. В гръб не забиват ками. И не се кланят на никого.

                            Коментар


                            • #29
                              От: Къщата на Ник Николов.

                              Педерастите- финикийци са обрекли идеята за затворено стопанство.
                              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Къщата на Ник Николов.

                                Честито Ник.
                                Преди да почнеш да влагаш, ела ми на гости да те запозная поне с патките които вече съм лап.. пардон, пасъл. Да не ги лап.. пардон, пасеш и ти.
                                Бан-метод с който модераторите налагат на останалите своя начин на мислене.
                                Към модераторите-А изтрийте го сега.
                                Суратя утрепа и тоя форум. Жалко. Сбогом Приятели. Вальо. О888 557Ч7Ч

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X