Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Щормово облекло въпрос

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Щормово облекло въпрос

    Здравейте, досега бях само читател на този раздел от форума , но понеже на околовръс на разстояние от няколко хиляди километра асфалта вече за мен свърши , реших да се ъпгрейдна и да мина на морски транспорт и с това да залича и някои граници като континенти например.
    От скоро съм горд собственик на плавателен съд / с което изпълних разбира се една моя детска мечта/ и стъкмявайки убурудването, такелаж и въобще подготвяйки се за морски приключения оттук оттам, опрях до щормовото облекло .
    Та да попитам по-знаещите и опитните коя фирма биха ми препоръчали? Става въпрос за плаване главно по средиземно море /засега/, но не само лятно време, работата ми е такава че мога да отделя време и в останалите сезони , включително зимата.
    Напълно съм наясно, че хубаво и евтино не вървят никога заедно , но все пак гледайки цените на Musto получавам лек световъртеж.
    Надявам се е ще можете да ме насочите към нещо свястно и приемливо ценово.
    Ще съм благодарен за всякакви съвети и подсказани идеи.
    Благодаря

  • #2
    От: Щормово облекло въпрос

    За СЕРИОЗНО плаване МУСТО ма това вече го знаеш.

    GILL правят,Х.Хенсен и те,но аз сьм заложил на Мусто.

    Гледай фифел обаче - ПУМА ако да не са никаква сериозна фирма в океана правяъ доста добри неща,цените са им около 3-4 пьти по-ниски от Мусто и ако напипаш нещо остаряли / Volvo Ocean Race / може да си спретнеш яке за около 200,тьнко за около 50,полар за около 50,гортекс гащеризон средна хубост за 100,ботуши за около 80…………..

    Най-добре е Ибей,аз сьм си взимал якета за по 25 кинта от тьнките и за по 50 средна хубост намалени от 300.Трудно ще попаднеш на такава далавера обаче,аз ДЕБНА и ако се случи някой да наддава като луд да знаеш,че сьм аз,да не псуваш много.Размера им вьрви една идея по-голям или ако си М задник си ги тьрси С,фанелките им и те така,за якетата са си на размера или аз сьм орангутанест.

    Да ти дам ли пример за 300 кинта какво аз бих взел за лято или есен?За ЗИМА САМО МУСТО HPX - купи ведньж,реви ведньж.

    Имай нещо друго в предвид - Пума не правят вече за океана,отказаха се та каквото намериш ще е или изостанало Волво Оушьн или Купата на Америка.В момента вторите дьржат цена заради боя който изядоха Нова Зеландия преди има няма 2 месеца.


    Кратко отговорче Пума Волво и Дюбари ботуши.
    TOYOTA SEQUOIA ‘11
    W140 S420 '99

    Коментар


    • #3
      От: Щормово облекло въпрос

      Мерси за отговора,
      примерните цени ги пишеш в зелени банкноти предполагам? :-)
      Виждам че Мусто имат ралични модели НРХ от това което се ориентирам е най-дебелия и сериозен за океани , зимно кофти време.
      Виждам че имат по "олекотени" версии BR1 inshore, BR2 offshore, MPX, на 40% от цената на МУСТО HPX са а предполагам че ще вършат работа и за малко по кофти време по Средиземноморието- пролет есен. Ще ги разгледам по подробно.
      Ботушите явно ще са Дюбари.
      Може да започна с нещо втора ръка /освен ботушите разбира се :-)/ , а после ще преценя кое ще ми върши работа. Като гледам май ще е BR2 offshore модела.


      Лодката ще я докарвам чак на пролет от Хърватска,някъде до северна Гърция така че има време и за това.

      Шапка ви свалям на вас с брат ти като ходещи /плаващи/ енциклопедии сте. Респект.

      Коментар


      • #4
        От: Щормово облекло въпрос

        Жълтото на аватара е Мусто. И не е защото съм ги надиплил. Като се налага да стоиш по няколко дни в тая черупка /яке/, нищо друго няма значение. МУСТО- кое точно- най-скъпото.
        https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

        Коментар


        • #5
          От: Щормово облекло въпрос

          Да сте чували нещо за
          Mullion

          http://www.mullion-pfd.com/product/f...north-sea-1mi8

          Коментар


          • #6
            От: Щормово облекло въпрос

            Аз не съм чувал.

            http://images12.snimka.bg/001705005.jpg

            http://forum.fishing-mania.com/viewt...hp?f=14&t=3337

            Те ти една тема от доброто старо време. Пътуването е от Хавай до Калифорния по средата на лятото. Забележи- сега си по къси гащи, след малко си скиорче. И от настинка и солена вода получих ушна инфекция. Това плаване няма да го забравя докато съм жив /такива каскади рядко правим вече, друго си е климатик, чистачки.../.

            За в морето купуваш най-доброто.
            https://m.youtube.com/watch?v=mIAYxWCXF8A

            Коментар


            • #7
              От: Щормово облекло въпрос

              Първоначално публикуван от orlinezze Преглед на мнение
              Мерси за отговора,
              примерните цени ги пишеш в зелени банкноти предполагам? :-)
              Зелени и цени на Ибей,че ако ги питаш тия от Пума имат яке от 600 долара ма в Орландо,Флорида ги напипах сьщите за 59.00 в един мол за изостанали стоки………..и кат'ми се откри…………Един багажник на Тойота Камри си напьлних с неща за плаване,щом жената ме обяви за по-зле от нея смятай как сьм атакувал.

              Няма да изброявам какво имам,но това дето си го изброил го имам плюс още малко от Пумите.Имам и Екстра Таф ботуши или по нашенски типичните гумени ботуши които се ползват в Аляска,а и на други места.Колкото и да е добьр един ботуш не може да бие гумения в проливен дьжд и ако трябва да се кисна си взимам тия.

              Брата за много мокро има гащеризон на тия - http://www.grundens.com

              Аляска рибарин спешьл,може да си седиш в локвата без да ти се киснат макарите та ако ще е проливен дьжд и сьм на стойка 3 часа да речем то избора е ясен - тоя с гумените ботуши и пей сьрце.Ако е студено и не адски мокро може и с другите.
              TOYOTA SEQUOIA ‘11
              W140 S420 '99

              Коментар


              • #8
                От: Щормово облекло въпрос

                Аз си взех Musto BR2 и, когато бях на етапа проучване и избор на щормово облекло, сведох избора до BR2 и MPX. Двата модела, май са напълно идентични, като кройка и функции и основната разлика (освен цената) е в това, че MPX е с гортексова мембрана, а BR2 - с полиуретанова. Освен, че гортексовата е доста по-скъпа, би трябвало да "диша" доста по-добре от полиуретановата (поне на теория), но като степен на водонепроницаемост двете са с почти идентични показатели. Нямам идея, какви са им показателите, по отношение на износоустойчивост, но има логика тефлоновата (т.е. гортексовата) да е по-добра от полиуретановата. Моят съвет е, да не си купуваш щормово облекло втора ръка, защото, ако му е прецакана мембраната, то няма да ти върши никаква работа, а мембраната рано или късно се прецаква, от постоянното прегъване, мачкане и т.н., да не говорим пък, ако старият собственик е имал неблагоразумието да го изпере в пералнята.
                There's someone in my head but it's not me...

                Коментар


                • #9
                  От: Щормово облекло въпрос

                  A какви са тези щормовки, с които се обличат на мисията ни в Антарктика: Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mrina.jpg
Прегледи:1
Размер:242.5 КБ
ID:5543522 Mrina Nikrad is suited up for the cold in her Mustang Suit.
                  Чувах от един приятел, който е бил там, че основно с такива са се носели и са много добри за кански условия, но не знам кой ги брандира???

                  Коментар


                  • #10
                    От: Щормово облекло въпрос

                    http://www.mustangsurvival.com

                    Коментар


                    • #11
                      От: Щормово облекло въпрос

                      Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение

                      Гледам че като цена са като Musto значи трябва да са добри

                      Коментар


                      • #12
                        От: Щормово облекло въпрос

                        Първоначално публикуван от Zeehond Преглед на мнение
                        Аз си взех Musto BR2 и, когато бях на етапа проучване и избор на щормово облекло, сведох избора до BR2 и MPX. Двата модела, май са напълно идентични, като кройка и функции и основната разлика (освен цената) е в това, че MPX е с гортексова мембрана, а BR2 - с полиуретанова. Освен, че гортексовата е доста по-скъпа, би трябвало да "диша" доста по-добре от полиуретановата (поне на теория), но като степен на водонепроницаемост двете са с почти идентични показатели. Нямам идея, какви са им показателите, по отношение на износоустойчивост, но има логика тефлоновата (т.е. гортексовата) да е по-добра от полиуретановата. Моят съвет е, да не си купуваш щормово облекло втора ръка, защото, ако му е прецакана мембраната, то няма да ти върши никаква работа, а мембраната рано или късно се прецаква, от постоянното прегъване, мачкане и т.н., да не говорим пък, ако старият собственик е имал неблагоразумието да го изпере в пералнята.
                        Мерси за съвета , и аз по скоро се ориентирам към тези два модела вече. Струват и се най-удачни като цена-качество. Ако плавам със седмици по океана като братята , разбира се МУСТО HPX е вярно нещо. Поне от това което прочетох досега така излиза.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Щормово облекло въпрос

                          Мустанга е работен костщм от плуващите,дьржи топло,малко сухо и като цопнеш плува,дьржи те над водата.Ботуши Екстра Таф с металното бомбе.

                          На ттия имаме якета,одобрени са като спасително средство от тукашната брегова охрана,а и те ги ползват.На бащата взех елек,прилича на дреха от нормалните,а реално е спасителна жилетка и те дьржи над водата.

                          Приготви се да се брькнеш обаче - елека е 140 кинта,последното яе което купувах за член от екипажа беше малко под 600,а взех и убийствено жьлто без качулка за 170.Има плаваща материя вьтре,нещо между гьба и гума с дебелина 2 прьста.Прекрасно да се облегнеш на леера и да не ти рьби бьбреците.


                          Това е друга категория яке обаче,намокриш ли го яко ще исьхне като пристигнете,вземи си елек от тия на Мустанг и обличай под якето - дьржи топло,не ти рьби нищо и е като лека броня и ще те дьржи над водата ако/като цопнеш.
                          TOYOTA SEQUOIA ‘11
                          W140 S420 '99

                          Коментар


                          • #14
                            От: Щормово облекло въпрос

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Mustang-Survival-Integrity-Flotation-Vest.jpg
Прегледи:1
Размер:60.0 КБ
ID:5543573

                            Е на това прилича,удобна е,ние с якетата се шмиткаме из марините.
                            TOYOTA SEQUOIA ‘11
                            W140 S420 '99

                            Коментар


                            • #15
                              От: Щормово облекло въпрос

                              http://www.offroad-bulgaria.com/show...t=99537&page=3

                              Ето и якето на какво изглежда,сега имат нов модел,двойно по-скьп.Тук сме с ботуши като за Аляска или Антарктика,Дюбьрито вьобще не го бях взел.
                              TOYOTA SEQUOIA ‘11
                              W140 S420 '99

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X