Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Проект мини ТЕЦ

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Проект мини ТЕЦ

    Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    ...И после - за какво са ти в къща в планината 5 киловата ток? Там имаш да включиш 5 спестяващи лампи по 15 вата вечер, телевизор/компютър/радио са 10-50 вата, някой ръчен инструмент 100-500 вата, ама за малко и примерно помпа за вода пак от същия порядък и пак за малко. Топлина ако ти трябва за комфорт или за готвене, можеш да я получиш направо от горивата.Тези енергийни разходи идеално можеш да си ги уредиш с ветрогенератор, със соларни панели, с термоелектрически генератор залепен на печката или с комбинация от тези неща.
    Какъв е този телевизор/компютър с 10-50 вата мощност? Трябва ми такова нещо с ниска консумация за видеонаблюдение на обект в който няма ел. захранване.А термоелектрически генератор залепен на печката да не би да е елемент на пелтие?
    Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

    "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

    Коментар


    • #17
      От: Проект мини ТЕЦ

      Първоначално публикуван от s_s1 Преглед на мнение
      Какъв е този телевизор/компютър с 10-50 вата мощност? Трябва ми такова нещо с ниска консумация за видеонаблюдение на обект в който няма ел. захранване.А термоелектрически генератор залепен на печката да не би да е елемент на пелтие?
      Кой да е течнокристален телевизор е в тези рамки. В зависимост от нужния размер можеш и под 10 вата да се уредиш.

      Термоелектрическия генератор доколкото съм виждал представлява елемент на Пелтие с радиатор и вентилатор на него.

      Коментар


      • #18
        От: Проект мини ТЕЦ

        Разгледах по-подробно и някои теми за газ-генераторите, може и да изкочи заек от тази трънка
        Но имам въпрос, няма ли да е по-ниско К.П.Д.-то на система,която прави газ, после изгаря газтта в д.в.г. а той да върти генератор за ел.ток от колкото ако парогенератора директно върти двигатели или турбина, а те генератора?

        Коментар


        • #19
          От: Проект мини ТЕЦ

          Дали КПД ще е по-нисък зависи от много фактори. Но с газгенератора всъщност допълнително си ограничаваш горивата.

          Коментар


          • #20
            От: Проект мини ТЕЦ

            Ограничението на горивата автоматично отхвърля газгенератора от този ми проект
            И понеже чертежите пари не струват, аз започнах да го проектирам от единия край:
            огнището + Натиснете снимката за да я уголемите

Име:2.JPG
Прегледи:1
Размер:28.7 КБ
ID:5543380"бойлера": Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1.JPG
Прегледи:1
Размер:15.6 КБ
ID:5543379

            Коментар


            • #21
              От: Проект мини ТЕЦ

              Покрай тази тема се запознах и с форума на хората които колекционират влакчета - много интересно място.
              Нов въпрос:
              може ли да не се слага обратен клапан на тръбата която въвежда вода в топлообменика, като за да не връща пара през нея просто държим нивото на врялата вода достатъчно високо над нивото й ?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:blok_shema.jpg
Прегледи:1
Размер:48.3 КБ
ID:5543408
              Прикачени файлове
              Последно редактирано от g_n_l; 05-12-13, 14:50.

              Коментар


              • #22
                От: Проект мини ТЕЦ

                Доста детайли си пропуснал тук.

                Щом имаш кондензатор, значи работиш в затворен цикъл и значи някой трябва да вкарва водата в парогенератора, срещу налягането на парата. Т.е. помпа трябва да фигурира някъде.

                Коментар


                • #23
                  От: Проект мини ТЕЦ

                  Кондензатора съм го нарисувал отворен към атмосферата, дори и да се губи някакво кол.вода няма да е нещо проблемно. А ако е на по-високо място заедно с допълнителен резервоар за вода, цялата работа няма ли да се свърши от земното притегляне? Ще се поставят само два поплавъка, които да определят кога и по колко вода да се пуска за да не остава на сухо, или пък да не прелее системата. Гледам да мина без електроники (за сега).

                  ... сега като го погледнах и се замислих, май без помпа няма да стане - ако имаме 4-5 атм. пара на изхода, то доста високо май ще трябва да ми е кондензатора за да влиза водата?

                  Коментар


                  • #24
                    От: Проект мини ТЕЦ

                    Или гравитацията да помага, ама от бая високо ...
                    П.П. Писали сме заедно. Имаш ли няколко десетки метра денивелация
                    Ако не свършва добре, значи не е свършило!
                    0888 315 794
                    LZ1UPI
                    A1 (Rh+)

                    Коментар


                    • #25
                      От: Проект мини ТЕЦ

                      Първоначално публикуван от g_n_l Преглед на мнение
                      имам къща някъде в планината, където има вода и дърва на воля
                      А защо не се ограничиш само с фактите от този израз? Водата можеш да ползваш за една мини ВЕЦ, пък дървата за отопление. Що ти е да се набутваш в разни сложни филми изискващи доста работа и инвестиции със съмнителна възвръщаемост.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Проект мини ТЕЦ

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Кой да е течнокристален телевизор е в тези рамки. В зависимост от нужния размер можеш и под 10 вата да се уредиш.Термоелектрическия генератор доколкото съм виждал представлява елемент на Пелтие с радиатор и вентилатор на него.
                        Сигурно, но с размерите на смартфон или таблет. На монитора ми пише 0.7А при 220 в., а в спецификацията на другия пише 45вата. Зарядното ми за лаптопа е 65 вата /3,34А при 19,5В/, а захраването на стационарния комп е 200вата.
                        Човешко е да се греши... Но това че грешиш, още не означава, че си станал ЧОВЕК!

                        "Когато някой не може да направи нещо, поради недостатък на сили, той вини за това случая."

                        Коментар


                        • #27
                          От: Проект мини ТЕЦ

                          Първоначално публикуван от piron45 Преглед на мнение
                          А защо не се ограничиш само с фактите от този израз? Водата можеш да ползваш за една мини ВЕЦ, пък дървата за отопление. Що ти е да се набутваш в разни сложни филми изискващи доста работа и инвестиции със съмнителна възвръщаемост.
                          То и по времето на античността са си викали, имаме си достатъчно роби, що ни е да измисляме разни машини за облекчаване на труда?
                          Мини Вец-а е голяма алтернатива, но не е мобилен....

                          Гледай сега какво нещо... за да има помпа - тя трябва да се захранва от нещо... ако е свързана механично към парния двигател лесно за изпълнение, но пък когато не подава вода към парния генератор, трябва да се байпсира - сигурно ще трябва някаква хитроумна система от клапани, за да не остава помпата суха?
                          Последно редактирано от g_n_l; 05-12-13, 14:53.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Проект мини ТЕЦ

                            Не може да няма нещо да раздухва кюмюра

                            Коментар


                            • #29
                              От: Проект мини ТЕЦ

                              Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                              В парните локомотиви няма турбини. Тази от дизелов може да е била.
                              Не може да няма някоя да раздухва кюмюра.

                              Коментар


                              • #30
                                От: Проект мини ТЕЦ

                                Тц, няма да се разминие без електроника :
                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:blok_shema.jpg
Прегледи:1
Размер:52.4 КБ
ID:5543410

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X