Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кормилна рeйка е46

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Кормилна райка е46

    Такаа, отварянето показа, че си плаче за нови накрайници - вътрешни и външни.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #17
      От: Кормилна райка е46

      От това ше тропа.Няма да задържа волана...
      0885 477 440 "Чибуратор-тЕАм"

      Коментар


      • #18
        От: Кормилна райка е46

        За ся предпочитам да вярвам на очите си
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • #19
          От: Кормилна райка е46

          Ако е само това е добре, но как се е "оправяла от време на време"?
          Обикновено се появява луфт в накрайниците като се разбият, а в случая какъв им е проблема?

          Коментар


          • #20
            От: Кормилна райка е46

            Скъсани маншони, пълно с боклук и така. Понеделник вторник се сглобява и ще го видим
            И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

            Коментар


            • #21
              От: Кормилна райка е46

              Преди да я сглобиш,изчисти гребена хубаво и го смажи! Щото,ако го затвориш с маншоните така както си е,ефекта ще е същия!
              088пет722пет99
              http://www.hydropompi.com/

              Коментар


              • #22
                От: Кормилна райка е46

                Точно от скъсаните маншони, не забелязани на време, обикновено се стига до проблемите с хидравликата на рейката.
                Мисля си, че подобен проблем би се отразил и на въртенето на волана в движение, но щом е проверено и проблема е механичен, дано да е само това.

                Успех!

                Коментар


                • #23
                  От: Кормилна райка е46

                  Първоначално публикуван от tsb_bg Преглед на мнение
                  Точно от скъсаните маншони, не забелязани на време, обикновено се стига до проблемите с хидравликата на рейката.
                  Мисля си, че подобен проблем би се отразил и на въртенето на волана в движение, но щом е проверено и проблема е механичен, дано да е само това.

                  Успех!
                  Намирали сме и много маншони пълни с масло и без да са скъсани. Но си прав , че боклуците от пътя са абразивни агресори. Те и на механичните рейки разкатават опорните втулки на гребена. Та , дано да е само това и успех!
                  Човешкият прогрес е резултат от обмен на информация?Аз поне съм съгласен.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Кормилна райка е46

                    Ново 20.

                    Когато се върти волана на загасена кола почва да прелива през казанчето.
                    На запалена не е така

                    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                    Коментар


                    • #25
                      От: Кормилна райка е46

                      Това си е така.
                      Калин Владов,09РСПБЗН

                      Коментар


                      • #26
                        От: Кормилна райка е46

                        Е защо?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #27
                          От: Кормилна райка е46

                          Ми не знам точно защо,но е нормално-като ми довличат коли с въже повечето са избили от капачката.
                          Калин Владов,09РСПБЗН

                          Коментар


                          • #28
                            От: Кормилна райка е46

                            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                            ... Когато се върти волана на загасена кола почва да прелива през казанчето. На запалена не е така ...
                            Няма логика. Когато колата е загасена помпата на хидравликата не работи и системата не е под налягане. Когато се върти волана хидравликата "не помага" и работи само механичната част (червяк - гребен).
                            Според мен или има запушен канал или блокирал клапан на рейката, който разтоварва системата при двете крайни положения на волана или в клапана на хидравличната помпа.

                            Първоначално публикуван от kalin09 Преглед на мнение
                            Това си е така.
                            Проверих го на две от колите (с нормална хидравлична рейка и със сервотроник) и това не се получава. Още повече при сервотроника ресетването на сензора за положението на волана става с пълно завъртане на волана от край до край и тогава би трябвало също да го прави.

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1dccd5ca0a79a69a.jpg
Прегледи:1
Размер:41.5 КБ
ID:5547004

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:e8348cbfc54b7515.jpg
Прегледи:1
Размер:50.4 КБ
ID:5547005

                            Коментар


                            • #29
                              От: Кормилна райка е46

                              Досега не ми се беше случвало това! Въртим колелата на пълен ляв и пълен десен,и стана мазало! Да не кажа голяма дума,ама около 200мл. само първия път,а след това имаше и още! И това на затворена капачка на казанчето.Толкова и уплътнява явно,но изби през нея!Работи ли мотора,си работи коректно.Няма шумове,няма пяна в казанчето, няма нищо! Не че е свързано с тежкия ход на рейката(защото след почисване и смазване на гребена имаше осезаемо подобрение),но ми е интересно защо ще връща маслото през казана!?
                              088пет722пет99
                              http://www.hydropompi.com/

                              Коментар


                              • #30
                                От: Кормилна рeйка е46

                                Аз бих проверил и по кой маркуч (входящ / изходящ) се създава налягането което изхвърля течността от казанчето. да няма запушен или разяден от вътре (случвало ми се е да видя такъв на спирачките станал буквално на гъба и с минимално сечение). При това високото налягане позволява да минр хидралична течност през него, но не може да се върне защото обратното налягане е недостатъчно.
                                Но при хидравлика на волана не съм и чувал за такова нещо.

                                Проверено ли е (визуално при свалена капачка) има ли постоянна циркулация през казанчето при работещ двигател (помпа) ?
                                Сменена ли в крайна сметка хидравличната течност и почистено (евентуално сменено) ли е казанчето - виж прикачената снимка ?
                                Не се съмнявам, че маркучите са правилно свързани, но да кажа и това за всеки случай (без да обиждам никой) ?
                                Проверена ли е хидравличната помпа (клапана за налягане ?

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:579279feb752679b.jpg
Прегледи:1
Размер:13.9 КБ
ID:5547010

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X