Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Simson 50

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Simson 50

    Здравейте,колеги искам да ви попитам на симсон 50 с трите скорости мога ли да сложа 75 кубиковия цилиндър . И трябва ли да сменям биелата?
    П.С Благодаря на всички колеги предварително,и поздарави и всички.

  • #2
    От: Simson 50

    Здравей, не се занимавай с това, и ако смениш цилиндъра трябва да се смени и биелата да, също ауспуха и карбуратора. Това всичко ще излезе към 500-600 мисля, по-добре не съсипвай мотора. Ако ти е малък вземи си с повече кубици и не съсипвай класиката. Също ще намалиш и ресурса на двигателя значително с тази промяна.... Май и коляновия вал се сменя може и да греша, поправете ме, ако е така.

    Коментар


    • #3
      От: Simson 50

      Благодаря ти колега, просто исках да попитам дали е възможно но ако ще ми излиза към 500 или 600 то няма смисъл да се занимавам с глупости.

      Коментар


      • #4
        От: Simson 50

        За 200 лева Пачо от Севлиево може да ти го направи. За тез пари аз бих си го продал и взема мз

        Коментар


        • #5
          От: Simson 50

          А какво ви е мненито за МЗ-то кой модел да избера за ендуро. Благодаря колеги..

          Коментар


          • #6
            От: Simson 50

            Въпреки, че имам ендуро, което ми доставя кеф незнайно как след като пръснах двигатела на симсона, а и преди това винаги съм харесвал да го карам. Не знам какво ме кара да не спирам да я карам, но просто ейтака на някоя права ми доставя кеф да карам симсонката. Сега след основния ремонт мотора си е перфе и ако бях на твое място не бих дори си помислял за тунинг. Има ги разни биг боре тунинги ама са скъпи и не си струват. Ако не разполагаш с моней си вземи мз 250/251

            Коментар


            • #7
              От: Simson 50

              ahhahah биг боре за симсон ти чуваш ли се изобщо ? БИГ БОРЕ е цилиндър за скутери и то е направен за състезания а не за симсонки или балканчета *нищо лично* тейче мисли малко преди да ръсиш простотии както виждам целия форум ти се смее на простотиите но не се и усещаш. това беше до rdlegy. А колкото по темата по-добре не се занимавай карай си го стоково Не откриваш топлата вода щом са го направили 50кубика значи за такова натоварване е направено моторчето..

              Коментар


              • #8
                От: Simson 50

                Като не си чувал за биг боре за симсон не ми говори. Виж из немските сайтове ще ти излезе по форуми и навсякъде. Ръся глупости и ако не си разбрал го правя само за фън най - вече в на живота темата.
                =

                Коментар


                • #9
                  От: Simson 50

                  Няма да му трябва да сменя вала ако си сложи 70 кубиков цилиндър.С оригиналния вал пак ще върви и няма да има проблеми,занимавал съм се с тунинг и знам за какво става въпрос.И с оригиналния карбуратор само че с по - големи жигльори пак ще го храни.Ако искаш по - голям ефект от цялата работа,продават се нови спортни гърнета по 60 - 70 лв за симсон,купуваш цилиндъра,земаш си едно гърне,и един карбуратор можеш да си земеш 17.5 мм за да има малко по - голям ефект.Ако вече симсонката ти е умаляла и искаш просто нещо по - мощно си вземи нещо по - голямо.Ти си прецени най - добре.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Simson 50

                    Това Симсон-че ако изкара повече от две недели така,пак си е работа

                    Коментар


                    • #11
                      От: Simson 50

                      Първоначално публикуван от jamamoto Преглед на мнение
                      Това Симсон-че ако изкара повече от две недели така,пак си е работа
                      Ама пък върви като кросак

                      Коментар


                      • #12
                        От: Simson 50

                        Не се сменя биелата но се правят много гимнастики,които няма да са ти по джоба,разгледай снимките и ако нещо не си на ясно,питай.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0016.jpg
Прегледи:1
Размер:92.4 КБ
ID:5547093Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0017.jpg
Прегледи:1
Размер:123.1 КБ
ID:5547094Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0019.jpg
Прегледи:2
Размер:118.1 КБ
ID:5547095Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0020.jpg
Прегледи:1
Размер:99.0 КБ
ID:5547096Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0021.jpg
Прегледи:1
Размер:109.4 КБ
ID:5547097Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0022.jpg
Прегледи:1
Размер:147.7 КБ
ID:5547098Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0023.jpg
Прегледи:1
Размер:71.6 КБ
ID:5547101Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0024.jpg
Прегледи:2
Размер:88.1 КБ
ID:5547102Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0025.jpg
Прегледи:2
Размер:78.6 КБ
ID:5547103Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Photo-0026.jpg
Прегледи:2
Размер:96.3 КБ
ID:5547104
                        Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                        Коментар


                        • #13
                          От: Simson 50

                          В крайна сметка ти ли си правил тунинга и колко пари излезе? С колко му се повиши моща?

                          Коментар


                          • #14
                            От: Simson 50

                            Първоначално публикуван от rdlegy Преглед на мнение
                            В крайна сметка ти ли си правил тунинга и колко пари излезе? С колко му се повиши моща?
                            Правих го преди две години,за сина,осезателно му се подобри вървежа,остана да му се направи резонатор,започнат е и трябва да се довърши.
                            Вива: Което само доказва, че земята е била плоска, преди да я намотаят на глобус...

                            Коментар

                            Активност за темата

                            Свий

                            В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                            Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                            Зареждам...
                            X