Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Планка с пирони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Планка с пирони

    Хора, здравейте! Имам спешна нужда от помощ, за да получа някаква информация относно един въпрос! Приятелят ми има имплантирана планка с пирони на единия крак и когато му правиха операцията му казаха, че след време трябва да я махне. Сега вече са минали 3 години и не знаем дали трябва да правим операцията или не. Докторите му казват отклончиви и несигурни неща от рода на " ми ако искаш, ще те оперираме, ако не искаш - няма". Това не е отговор за нас, някой може ли да ни каже дали знае нещо по въпроса и да сподели мнение, благодаря ви предварително

  • #2
    От: Планка с пирони

    В медицината повечето отговори са уклончиви и това не е от докторския инат.

    Все пак, за да получите някакви мнения, трябва да дадете някакви сведения. На коя кост е планката, колко е голяма, заради каква травма е поставена, от какъв материал е направена? Ограничава ли движения, създава ли проблеми? Какъв е начинът на живот на пациента, какво работи, много или малко се движи - все интересни неща. Също не е зле да се приложат материали от образна диагностика - рентгенови снимки, томографски изображения.

    Коментар


    • #3
      От: Планка с пирони

      Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      В медицината повечето отговори са уклончиви и това не е от докторския инат.

      Все пак, за да получите някакви мнения, трябва да дадете някакви сведения. На коя кост е планката, колко е голяма, заради каква травма е поставена, от какъв материал е направена? Ограничава ли движения, създава ли проблеми? Какъв е начинът на живот на пациента, какво работи, много или малко се движи - все интересни неща. Също не е зле да се приложат материали от образна диагностика - рентгенови снимки, томографски изображения.
      Освен това е важна и възрастта на пациента!
      Но най-важно е че при изваждането на остеосинтетичния материал няма процент комисионна от магазина за планки за оператора!
      Затова са уклончивите отговори.......
      Впрочем по темата-всеки остеосинтетичен материал се изважда след времето за репарация на костта!
      Това е мнение на човек който е поставял и изваждал подобни плаки и винтове/така се казват/!!!!
      Впрочем 3 години е доста голям период от време и самото идваждане може да е проблем.....
      Последно редактирано от mihov_1969; 02-12-13, 13:57.
      МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

      Коментар


      • #4
        От: Планка с пирони

        Компетентен отговор очаквайте от лекари със специалност. Единия като е отговорил уклончиво и се чувствате несигурни , съветвам Ви да потърсите мнение от друг специалист.

        Коментар


        • #5
          От: Планка с пирони

          Аз до няколко дена съм на масата и ги свалям.
          От 6 март до сега са девет месеца.
          Показвам нагледно!
          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:TSI0001_small.jpg
Прегледи:1
Размер:39.2 КБ
ID:5543388
          Последно редактирано от Петьо Джартов; 05-12-13, 13:00.

          Коментар


          • #6
            От: Планка с пирони

            Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
            Аз до няколко дена съм на масата и ги свалям.
            От 6 март до сега са девет месеца.
            Петьо,важно е рентгеновата картинка да хареса на някой доктор!
            Тогава се махат джелезата и вече не си киборг
            МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

            Коментар


            • #7
              От: Планка с пирони

              Петьо е технологично-напреднал. Вместо пирони са му сложили самонарезни винтове

              Коментар


              • #8
                От: Планка с пирони

                Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                Аз до няколко дена съм на масата и ги свалям.
                От 6 март до сега са девет месеца.
                Показвам нагледно!
                [ATTACH=CONFIG]657532[/ATTACH]
                Рано ти е да сваляш откъм латерално/външния малеол/-не е заздравяло!!!След 3-4 месеца може!?!
                Впрочем задния ръб на тибията не е заздравял добре-нищо не трябва да се сваля....!
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #9
                  От: Планка с пирони

                  Първоначално публикуван от mihov_1969 Преглед на мнение
                  Рано ти е да сваляш откъм латерално/външния малеол/-не е заздравяло!!!След 3-4 месеца може!?!
                  Впрочем задния ръб на тибията не е заздравял добре-нищо не трябва да се сваля....!
                  Абе бай ЧЛЕН ,тая фотография е от преди 6 месеца бре !
                  Нямам нова,за какво ми е тичам вече като коза.
                  Че даже го пробвах миналата седмица колко е здрав-падна ми пак мотора на него.
                  Готов съм ама много ми се иска да не е със същата упойка.Не може ли със някаква местна?
                  Да дойда да ми ги свалиш набързо а !
                  Аиде наздраве!

                  Коментар


                  • #10
                    От: Планка с пирони

                    Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение

                    ...Че даже го пробвах миналата седмица колко е здрав-падна ми пак мотора на него...!
                    Ама и ти си ЧЛЕН голям!
                    За тебе може и без упойка. Той Михов да каже де!

                    Коментар


                    • #11
                      От: Планка с пирони

                      Михов, къде му е проблема на задния ръб на тибията, той не е чупен.Иначе съм съгласен , че все още се вижда фрактурна междина при фрактурата на фибулата.Липсата на какъвто и да е калус там , е малко учудваща. Има остеопороза около винта който държи медиалния малеол, там май е време да се маха.
                      Все пак оценката най добре се прави от ортопед, който ще се ангажира нататък с операцията и евентуалните последствия от нея.
                      6 месеца според мен за подобна фрактура са малко, по скоро около година.
                      Поздрави!

                      Коментар


                      • #12
                        От: Планка с пирони

                        Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                        Михов, къде му е проблема на задния ръб на тибията, той не е чупен.Иначе съм съгласен , че все още се вижда фрактурна междина при фрактурата на фибулата.Липсата на какъвто и да е калус там , е малко учудваща. Има остеопороза около винта който държи медиалния малеол, там май е време да се маха.
                        Все пак оценката най добре се прави от ортопед, който ще се ангажира нататък с операцията и евентуалните последствия от нея.
                        6 месеца според мен за подобна фрактура са малко, по скоро около година.
                        Поздрави!
                        И ти не си ме разбрал,както и Михов.Всъщност аз не обясних правилно.
                        Тази снимка е направена на 35-ия ден след операцията.
                        От операцията до ден днешен са минали 9 месеца,снимка нова нямам и не съм правил.
                        Просто ми предстои сваляне на планката и за това се включвам в темата.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Планка с пирони

                          Моят съвет е да подходите сериозно към проблема, тъй като наистина понякога махането се оказва по-трудно и проблемно от слагането. От 21 Октомври махам плака подобна на тази от снимките на Петьо /тогава беше операцията/ - първия доктор, който се ангажира с махането й участваше при поставянето й и беше запознат с проблема за това отидох пак при него. По негови думи - за 20 минути работа и 3-4 дни с патерица. Резултата - 3 часа операция с пълна упойка и махнати само четири от общо седем винта и нищо друго, плаката също беше там. След операцията също имаше проблеми - бях зашит като прасе и раната запона да блика кръв 2-3 часа след операцията като фонтан, а крака беше много силно отекъл, доктора ме дозаши в леглото без упойка, за стерилност да не говорим. На третия ден ме изписаха, на 15-я махна конците, крака нямаше никакво подобрение и беше много подут. След още седмица ситуацията беше същата, раната стоеше отворена и не зарастваше, доктора ме "посъветва" да ходя без превръзки и да я къпя, да се чисти и ще зарастне ..... /всичко по-горе се случва в частна клиника "Акта-Медика" гр. Севлиево, пишман-ортопеда е Д-р Иван Узунов, държа да отбележа/. Да ама не, още една седмица ходене по мъките, крака започна да се влошава и изглеждаше доста лошо, отидох при друг доктор, оказа се че крака е с инфекция и на 29.11 направихме втора операция за отстраняване на железата и лечение на инфекцията. Всичко вече е отстранено и се възстановявам добре, крака изглежда чудесно и не отича, надявам се в скоро време всичко да е ОК. В момента пиша от болницата в Габрово и ще използвам случая да благодаря на Д-р Рафики, за това че се зае да оправя майсторлъка на някой друг и успя да ми спаси крака !

                          п.п.Намерих снимка да се види за какво става въпрос.

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Image0287.jpg
Прегледи:1
Размер:49.1 КБ
ID:5543549
                          Последно редактирано от shavo; 06-12-13, 14:24. Причина: снимка
                          2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                          2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                          2007 HOMDA FMX 650

                          Коментар


                          • #14
                            От: Планка с пирони

                            Чаво, тая снимка е с такова качество , че освен да се видят железата , друго няма какво да се види. Учудвам се , че не са успели да ги махнат при първата повторна операция, явно не си попаднал на човек. То това си е дърводелство(да ме прощават колегите) и занаятчиство, думата няма , при добрите я няма. Инфекция с имплантанти е чудо на чудесата, радвам се , че се възстановяваш. Не си мисли , че само в Бг има кофти ортопеди, или лекари като цяло. Аз в Швеция се нагледах на "професоналисти", а са 'бяла държава". Навсякъде има "мърша' за жалост.
                            Пете, те за това са аджеба тия контролни снимки , да се види на къде е заздравяването, има ли разместване, счупване на остеосинтезата . Ако имаш ортопед , дето ще ти вади железата , без да е видял снимка(актуална) не му се доверявай особено.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Планка с пирони

                              Моите железа също са в историята.
                              Операция за 30мин и готово.
                              Препоръчвам да се спазват сроковете и указанията на специалистите.
                              Успех на всички !

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X