Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Планка с пирони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Планка с пирони

    Трябва да се разтърся за снимки, но съм със счупване на бедрената кост вследствие на катастрофа с разместване. Сглобяваха ме с пирон минаващ през кухината на костта, започващ малко под тазобедрената става и свършващ над коляното. Съвсем като в автосервиз, лекарите си го набиха с чука и споменаване на "мамата". След сваляне на други планки / на ръцете/, доктора каза, че тази в крака ще си остане заедно с мен. Защото не е препоръчително да я избиват от там. И съм си още с нея.
    Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

    Коментар


    • #32
      От: Планка с пирони

      Миро, ако погледнеш латералния малеол препокрива талуса, така че проекцията не е перфектен фас и има вероятност да няма никаква сублуксация , а просто да е проекционно обусловена, аз лично не бих се доверил на така изпълнена снимка. При мен би била повторена, потретена и т.н докато не се изпълни както трябва, защото нямат никакво оправдание да я изпълнят така, освен немърливост.
      Това , че повечето много не питат като отидат на майстор е така, ама има и майстори , дето като почнеш да питаш и не могат да ти отговорят. На времето тъста ми ме бъзика , като нарекох един бутален болт дебелостенна тръбичка, ама никак не е приятно да ви кажа. Обратно като отидат на лекар питат та питат, изчели всичко из гугъл, уйкипедиа , абе за какво сте дошли въобще тогава, тия нямат нужда от лекар , а от психиатър.

      Коментар


      • #33
        От: Планка с пирони

        Kikimora, както и да направиш снимката на този глезен ще е пак в латерална сублуксацуя.Максималното разстояние м/у мед малеол и талуса е 1.5мм. Най-добре е да се направи mortise view , и предполагам ,че там ще цъфне още по-лоша картинка. Механизма на травмата е или чисто еверзионен или пронационно-еверзионен и няма как синдезмозата да е здрава. А и нали са шили делтоидна връзка(съмнявам се).Разкъсана връзка ,заедно с висока спираловидна ф-ра на фибулата говори за руптура на синдезмозата.
        Напоследък видях толкова много безумия в ортопедията,че седя до майстора като ми сменя маслото.

        Коментар


        • #34
          От: Планка с пирони

          Миро, казвам само , че има възможност. Не бих разчитал да меря разстояние на рентгенова снимка с неправилна проекция, искам да кажа че медиалния малеол е далеч от детектора, в случая филма и има проекционно уголемяване. Тук при въпрос фрактура на глезена се правят четири проекции без да се задават въпроси. Полуфасовите проекции , изглеждат точно по този начин. Аз не знам как е паднал колегата, ако травмата е с такъв механизъм какъвто ти споменаваш и са шили делтоидна връзка, тогава наистина няма как синдезмозата да е здрава. Аз например съм безкрайно учуден от ортопедията в Швеция, къде позитивно , къде негативно. Едно е сигурно, тия не признават никой и нищо , което не е дошло от Швеция. Примерно при опериран латерален малеол с планка и синдезмозен винт, кракът започват да го натоварват с цялата тежест на тялото от втория ден след поставянето на постоянния гипс, а повечето не махат въобще синдезмалния винт , а го оставят да се счупи сам. Е нямам думи. Профилактика с фраксипарин правят най - много седмица. Добре че една немалка част от ортопедите са чужденци, че да видят местните как се прави в останалия свят, но много трудно приемат каквото и да било изменение в техните канони, даже да са погрешни. Протезирането на всякакви стави при дъртя над 90 години е ежедневна гледка, протезират даже стави на фаланги...Успоредно на това ,фрактури на хирургичната шийка на раменната кост при 40-45 годишни , без никаква друга съпътстваща патология ги лекуват консервативно....и много ме дразнят като си правят контролните снимки с въпрос как изглежда фрактурата и има ли белези за оздравяване, ей побеснявам...

          Коментар


          • #35
            От: Планка с пирони

            За 30 мин толкова.
            Вече даже съм във форма.
            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2466.jpg
Прегледи:1
Размер:101.6 КБ
ID:5547903

            Коментар


            • #36
              От: Планка с пирони

              Добре че не си някоя знойна мацка, че какъв готин белег ще ти остане..впити конци , никаква адаптация на ръбовете на раната, рехави шевове-ако вземе да бере да изтича гнойта свободно. Най вероятно част от кожата ще некротизира по ръбовете, ама юнак без рана не може.
              Пожелавам ти да се възстановяваш бързо и никакви инфекции!
              Не , не мога да се сдържа, кой е тоя ентусиаст който е затварял оперативната рана?

              Коментар


              • #37
                От: Планка с пирони

                Първоначално публикуван от kikimora Преглед на мнение
                Добре че не си някоя знойна мацка, че какъв готин белег ще ти остане.?
                Знойна съм.За три дена качих 5 кила.
                Дано да не претоваря тибията този път от мръвки и вино.

                Поздрави на всички доктори, кадърни, некадърни,да са живи и здрави, че без вас не може !!!

                Коментар


                • #38
                  От: Планка с пирони

                  @kikimora, може ли един акъл, с какво да се маже разреза, за да заздравее максимално бързо и да не остават белези, доколкото това е възможно разбира се.
                  друго, крака ми слабо синееше на няколко места в близост до импланта в периода му до свалянето. След свалянето тези синини ще изчезват ли, защото за 6 месеца от първата операция неможаха.

                  Джарта изпреварих те аз преди 3 седмици свърших тази работа
                  ама наистина са те зашили прасешката !!! не че моето е като от пластичен хирург ама твоето много грубо
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • #39
                    От: Планка с пирони

                    За заличаване на белезите след оперативна намеса знам примерно кремчето "Контрактубекс" - имаше и някви други, но им забравих наименованията ...
                    Hristo Draganov
                    http://htftp.domainbg.com/HD/

                    И аз искам България чиста ! ! !

                    Коментар


                    • #40
                      От: Планка с пирони

                      Първоначално публикуван от HD Преглед на мнение
                      За заличаване на белезите след оперативна намеса знам примерно кремчето "Контрактубекс" - имаше и някви други, но им забравих наименованията ...
                      Четох за него но определено няма някакви много положителни мнения. Даже май като цяло с мазила трудно става. Препоръчват ултразвукова терапия, защото така медикамента се абсорбирал много по-дълбоко в кожата.
                      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                      Коментар


                      • #41
                        От: Планка с пирони

                        Здравейте! Ще разкажа набързо моята история. Моля помагайте с мнения и кой каквото знае по въпроса . На 28.06.2016 бях оперирана в Палма де Майорка - счупена фибула на десен глезен . Имам един болт и една пластина . Доктора каза че мога да стоя с тях за цял живот и няма нужда да се махат . Все още ходя на рехабилитация тук в Палма и нещата вървят добре, но при последното ми посещение при доктора на 06.09.2016 той ми каза че след месец трябва да ми извадят пластината (тоест началото на октомври ) Въпроса ми е нормално ли е в някой случаи 3 месеца след операция да се изважда пластината? Благодаря ви предварително.

                        Коментар


                        • #42
                          От: Планка с пирони

                          Съпругът ми е с планка на тибията, но и другата костичка е счупена.Казаха му поне 2 години да си стои там поне. Обикновено казват след година, година и половина.Не по - рано.

                          Коментар


                          • #43
                            От: Планка с пирони

                            Първоначално публикуван от Tatyana Преглед на мнение
                            Здравейте! Ще разкажа набързо моята история. Моля помагайте с мнения и кой каквото знае по въпроса . На 28.06.2016 бях оперирана в Палма де Майорка - счупена фибула на десен глезен . Имам един болт и една пластина . Доктора каза че мога да стоя с тях за цял живот и няма нужда да се махат . Все още ходя на рехабилитация тук в Палма и нещата вървят добре, но при последното ми посещение при доктора на 06.09.2016 той ми каза че след месец трябва да ми извадят пластината (тоест началото на октомври ) Въпроса ми е нормално ли е в някой случаи 3 месеца след операция да се изважда пластината? Благодаря ви предварително.
                            Има случаи, някой и друг гвоздей даже сам тръгва да излиза при възстановяването на костите, ама пластина?

                            Коментар


                            • #44
                              От: Планка с пирони

                              ПлАКа. Не сте споделили възраст на пациента. .
                              Този "болт" да не е синдезмален винт? Може пък него да искат да махнат къмто след 50-тия ден, което според зависи може пък и да е нормално.

                              Въ общи линии - слушайте лекарите.
                              - Зверь, самый лютый, жалости не чужд.
                              - Я, леди, чужд. Так, значит, я не зверь.

                              Коментар


                              • #45
                                От: Планка с пирони

                                Пусни една снимка и ще ти кажа.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X