Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Планка с пирони

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    От: Планка с пирони

    Ами честито и гледай да не преповтаряш историята като българската държава.

    Коментар


    • #17
      От: Планка с пирони

      Аз също преди 2 седмици си извадих импланта на фибулата / малеол, който беше поставен май месец. Можеше и по рано , но все не оставаше време. Минимума е 5 месеца за да заздравее добре счупването.
      Операцията по свалянето е кратка около 30/40 мин. а упойката беше някаква лека приспивателна която държи до час и е много полека от лумбалната която се поставя в гръбнака и те парализира от кръста надолу за няколко часа, и след което няколко дни те удря в главата. След операцията няма начин да няма оток, и болки, все пак си е рязане. През първата седмица едва стъпвах на крака си, който преди това си беше напълно оздравял и раздвижен. Като ставах прав започваше да се налива с кръв, да създава напрежение и да отича, но пак казвам, операция с рязане си е, няма начин. След седмица леко накуцвайки започнах да си ходя като го пазя. На 2рата седмица махат конците и постепенно стъпваш все по смело.
      Един приятел с подобна операция ми каза, че него не са го рязали с цял разрез колкото е дълъг импланта, а само там където са винтовете, и един разрез в края на импланта от където са го измъкнали. Не знам кое е по правилно и възможно, макар че едното е много по леко от другото. Който е компетентен може да прецени.

      Като цяло няма нищо страшно в свалянето, стига лекаря да не е със способностите на гореспоменатия ...
      Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

      Коментар


      • #18
        От: Планка с пирони

        Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
        Моите железа също са в историята.
        Операция за 30мин и готово.
        Препоръчвам да се спазват сроковете и указанията на специалистите.
        Успех на всички !
        Честито! Надявам се всичко да е ОК. Утре съм на превръзка следобяд, може да мина да те видя.
        Весели празници на всички във форума и умната с имплантите !
        2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
        2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
        2007 HOMDA FMX 650

        Коментар


        • #19
          От: Планка с пирони

          Преди години моята баба си беше счупила тазобедрената става.Направиха операция,сложиха планка,и я изписаха.Всичко беше ОК.След няколко години започна да изпитва болки в ставата и я заведохме на лекар.Ортопеда беше много учуден какво правят тия железа там. Явно хората които са ги поставили не са смятали ,че тя ще живее толкова дълго,че да и ги вадят.
          0884 987 137
          В българския език НЯМА дума, която в множествено число да завършва с "Й"

          Коментар


          • #20
            От: Планка с пирони

            Моя опит с потрошения глезен през 1986 година . Имам някъде аналогични снимки . Тогава докторите казаха от 6 до 18 месеца след поставянето трябва да ги извадим . На края на шестия месец отидох снимаха ме установиха че всичко е ОК насрочиха ми дата и с местна упойка за 20 минути ги извадиха . Държаха ме два дена и ме изписаха на дванайстия ден ми свалиха конците и до ден днешен проблеми нямам . Единствения спомен е белега от двете операции . Аз лично не се чувствам компетентен да оспорвам решението на лекарите за каквото и да било .
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #21
              От: Планка с пирони

              Shavo ,само този метал на снимката ли беше в теб ,или имаше още? Имаше ли самостоятелен "синдезмален" винт над глезена?

              Коментар


              • #22
                От: Планка с пирони

                Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                Shavo ,само този метал на снимката ли беше в теб ,или имаше още? Имаше ли самостоятелен "синдезмален" винт над глезена?
                Че то на синдезмозата нищо и няма-ставната вилка си е наред.
                Тука е имало operatio pro operatio!?!
                МБ124 200Д седан 5 скорости 88 год. МБ 124 Е300Д Т 24 в 93 год. ОПЕЛ ФРОНТЕРА А ДБ 2,8ТДИ 95год. Не е проблем че човек е смъртен,проблема е че е внезапно смъртен!

                Коментар


                • #23
                  От: Планка с пирони

                  Mihov как да и няма нищо на вилката? От медиално отзява! Няма как при супрасиндезмална фрактура ,синдезмозата да е здрава.

                  Коментар


                  • #24
                    От: Планка с пирони

                    Първоначално публикуван от miro1972 Преглед на мнение
                    Shavo ,само този метал на снимката ли беше в теб ,или имаше още? Имаше ли самостоятелен "синдезмален" винт над глезена?
                    Само това на снимката, тя е след първата операция при поставянето на метала. Отделно имаше скъсана връзка на глезена, но нея я зашиха само без поставяне на каквито и да било импланти. При нея раната зарастна изключително бързо и добре, на 10-я ден махнахме конците и всичко беше наред. От специализираните термини нищо не разбирам ........
                    2018 KIA Sportage 1.6T AWD GT Line
                    2007 AUDI A6 3.0TDI S-Line Quattro
                    2007 HOMDA FMX 650

                    Коментар


                    • #25
                      От: Планка с пирони

                      Ха сега! Получи се едно заиграване със синдизмозата и делтовидната връзка. Разбира се, този глезен е в сублуксация. Счупването е било коварно, защото механизмът, по който се е получило, е придзвикал по-сериозна мекотъканна (връзкова) увреда, отколкото костна. От премахването на метала се стигна до "неметалургичната" и "недърводелската" част от ортопедията и травматологията - репозицията (анатомичното наместване на счупването и ставните повърхности), за което което се изискват определени "неща". Предлагам да се ограничите до показанията за премахване на "железата", които донякъде са изяснени в поста на Ясен.

                      Коментар


                      • #26
                        От: Планка с пирони

                        А аз може ли да попитам, защо се слага планка на фибулата, ако счупването не е разделена кост и няма размествания, май му казваха спираловидна фрактура (по скоро е като пропукване).
                        Все пак крака има опора на тибията, и ако не се натоварва крака, ще зарасне след 30-40 дни. И след това няма да има това повторно рязане , планки, винтове и т.н.
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #27
                          От: Планка с пирони

                          Ако Докторите продължават така, другия път някой Доктор като пита защо не му включва предното, или не му пали мотора, ще го заболи главата от термини които няма да разбере.
                          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                          Коментар


                          • #28
                            От: Планка с пирони

                            И при мене ще научат съпромата и механиката
                            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                            Коментар


                            • #29
                              От: Планка с пирони

                              Синдесмоза - мекотъканно съединение между две кости. Понеже няма кратък български термин, няма как да я наречем по друг начин. Диференциал - как се казва на български не знам, дали може да се каже по друг начин. Сублуксация - полуизкълчване, разместване на ставните повърхности. Аз не разбирам много от техническите термини по устройството на автомобила, затова не се изказвам в подобни теми или задавам уточняващи въпроси. Позволих си да се включа в темата, тъй като засяга съответна компетентност. В никъкъв случай не искам да се натрапвам, но по рентгеновите снимки този глезен има проблем и аз го споделям, без да знам разбира се дали човекът има оплаквания в момента. Не е нужно, когато лекар се включи в подобна дискусия, веднага да изкача някой засегнат, че го е заболяла главата от термини...

                              Коментар


                              • #30
                                От: Планка с пирони

                                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                                Ако Докторите продължават така, другия път някой Доктор като пита защо не му включва предното, или не му пали мотора, ще го заболи главата от термини които няма да разбере.
                                Първоначално публикуван от sek.1 Преглед на мнение
                                И при мене ще научат съпромата и механиката
                                Който пита (каквото и да било) трябва да е готов за отговора. Затова при монтьорите повечето хора не питат.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X