Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Вентилация

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Вентилация

    На вчерашната игра, май всички страдахме от влагата и от запотяването на маските. А някой си живяхме в мъгла ))) и трябваше Жоро да ме насочва накъде да стрелям и накъде да гледам.
    Та по тоя повод се заговорихме за вентилация на маските и споменах че съм чел някъде в нета, за решаване на проблема с подръчни материали. Доста хора бяха скептично настроени - разбираемо.
    Разрових се да намеря точното място, където бях видял подобно решение и в крайан сметка успях да го намеря.
    За тези от вас, които разбират английски http://www.a5og.net/

    Избирате Tippmann A-5 Operator Group > Other Markers and Gear> Gear > Masks темата се казва Fan(s) mod for V-Force profiler
    Приятно четене

  • #2
    До: Вентилация

    Аз май бях едно от изключенията - моята не се запотяваше - маската ми е JT Elite Headshield с термостъкло. Проблеми нямах, тоест леко запотяване имаше но само на отделни места и не ми пречеше. Според някои това е било защото след всяка игра си почиствах стъклото с препарат - от обикновенните за прозорци
    May the Force be with You

    Коментар


    • #3
      До: Вентилация

      Доста интересно, изглежда просто за реализация... Смятам да го изпробвам върху моята маск а в най-скоро време...

      Коментар


      • #4
        До: Вентилация

        Първоначално публикуван от Han Solo Преглед на мнение
        ..стъклото с препарат - от обикновенните за прозорци
        А защо не пробвате с препарат против изпотяване, за автомобилни стъкла? Някакъв спрей на Sonax беше.Пробвах го
        преди няколко години, когато не ми работеше парното в колата. Беше много ефективно.

        Коментар


        • #5
          До: Вентилация

          Ето и самата тема: http://www.a5og.net/masks/143-fan-s-...-profiler.html

          Събин има вентилатор на маската в затворен блок. Явно се справя добре. Ние по една време се засилихме да слагаме реотани на визьорите, но с подръчни материали се получава доста неефективно.

          Коментар


          • #6
            До: Вентилация

            Изтръгнах две фънчета от 24-портовия суич, дано да тръгнат с 9V батерия ... дано и суича работи без тях ...

            Коментар


            • #7
              До: Вентилация

              Първоначално публикуван от mitkos Преглед на мнение
              Изтръгнах две фънчета от 24-портовия суич, дано да тръгнат с 9V батерия ... дано и суича работи без тях ...
              без грубости, да оставите суича сирак, как не ви е срам.

              По нататък ще походиме по конрад магазините и ще видим с какво раполагат. Няма начин да нямат подходящ фан.

              И без това ми липсва само дишането да Darth Vader за да е пълна картинката. Ама аз си мислех за нещо като фанове с управление изкарано на ръката, има такива неща по панелите на компютрите. Преди ги подхвърлях наляво надясно а сега кът .

              Иначе батерийка за 12 в + зарядно за нея се пада към 45 кинта. Ама батерията си е сериозна, за колан. Мисля, че може да захранва и камера ако се сдобием с такава в бъдеще .

              Айде стига мечти ако има практичеси резултат ще пиша .
              LZ1VWW

              Коментар


              • #8
                До: Вентилация

                Ето го спрея:
                http://www.sonax.de/sonax-e/katalog_...product=355041

                Има го в почти всяка бензиностанция.

                Относно вентилаторите, няма ли да е шумно и да ви пречи докато се дебнете в гората? То верно че са малки ама все пак и те издават някакъв шум. А са близко до ушите..

                Коментар


                • #9
                  До: Вентилация

                  Вместо самоделки ако сте с маски JT Elite или Spectra можете да си купите вентилатор специално за тях. Гледах го в сайта на Пейнтбол България.

                  Коментар

                  Активност за темата

                  Свий

                  В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                  Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                  Зареждам...
                  X